GRY

Świętuj cud narodzin z akcją „Lepszy poród”

Urodziłaś? Wyślij kartkę! – namawiają organizatorki akcji „Lepszy poród”. Wybierz jedną z przepięknych kartek i wyślij ją razem z informacją o cudzie narodzin swoim przyjaciołom i rodzinie.

kartka Lepszy poród
fot. mat. prasowe akcji Lepszy poród
Akcja „Lepszy poród” zyskała wielki rozgłos po rozpoczęciu akcji kartkowej, podczas której można nadsyłać kartki z opisem swojego porodu – zostaną one udostępnione na stronie Lepszyporod.pl i na facebookowej stronie: Lepszy poród (zobacz także: Szokujące kartki z opisami porodów)

Organizatorki „Lepszego porodu” chciałyby poprzez swoją akcję nagłośnić fakt łamania praw kobiet na porodówkach i skłonić kobiety do walki o zmiany. Poruszyły lawinę – kartki spływają codziennie: wiele z nich pokazuje patologie na porodówkach, choć są też i takie, które opisują wspaniałe doświadczenia.

W sobotę, 13 grudnia, ruszyła kolejna odsłona akcji „Lepszy poród”. Tym razem organizatorki zachęcają do wysyłania bożonarodzeniowych kartek o Cudzie Narodzin stworzonych przez zaprzyjaźnione z nimi graficzki i ilustratorki:
– N
adchodzi czas, gdy większość z nas będzie Świętować Narodzenie Dzieciątka, ale przecież Cud Narodzenia ma różne daty – mówi Karolina Piotrowska, pomysłodawczyni akcji „Lepszy poród”.

Na stronie Lepszyporód.pl możesz wybrać jedną z kilku świątecznych kartek i wysłać ją do znajomych i bliskich.

– Powstały też kartki skierowane do personelu medycznego: położnych, lekarzy, szpitali – mówi Karolina Piotrowska – Chcemy namówić mamy, aby przesłały je swoim opiekunom medycznym, niech wieść o cudzie narodzenia, który trwa cały rok, leci w świat.


Czytaj także: Rusza pierwsze w Polsce badanie, jak często łamane są prawa kobiet na porodówkach
Redakcja poleca: Masturbacja dziecięca nie zawsze jest normą [WIDEO]
Jest kilka zachowań, w których masturbacja dziecka powinna niepokoić rodziców – mówi psycholog i seksuolog kliniczny dr Agnieszka Izdebska. Gdzie jest granica? Zobacz film, w którym ekspert tłumaczy, w jakich sytuacjach trzeba reagować na dotykanie przez dziecko narządów płciowych.
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

O tym się mówi

Rozwiąż quiz!