kartka Lepszy poród
fot. mat. prasowe akcji Lepszy poród

Świętuj cud narodzin z akcją „Lepszy poród”

Urodziłaś? Wyślij kartkę! – namawiają organizatorki akcji „Lepszy poród”. Wybierz jedną z przepięknych kartek i wyślij ją razem z informacją o cudzie narodzin swoim przyjaciołom i rodzinie.
Sylwia Niemczyk
kartka Lepszy poród
fot. mat. prasowe akcji Lepszy poród
Akcja „Lepszy poród” zyskała wielki rozgłos po rozpoczęciu akcji kartkowej, podczas której można nadsyłać kartki z opisem swojego porodu – zostaną one udostępnione na stronie Lepszyporod.pl i na facebookowej stronie: Lepszy poród (zobacz także: Szokujące kartki z opisami porodów)

Organizatorki „Lepszego porodu” chciałyby poprzez swoją akcję nagłośnić fakt łamania praw kobiet na porodówkach i skłonić kobiety do walki o zmiany. Poruszyły lawinę – kartki spływają codziennie: wiele z nich pokazuje patologie na porodówkach, choć są też i takie, które opisują wspaniałe doświadczenia.

W sobotę, 13 grudnia, ruszyła kolejna odsłona akcji „Lepszy poród”. Tym razem organizatorki zachęcają do wysyłania bożonarodzeniowych kartek o Cudzie Narodzin stworzonych przez zaprzyjaźnione z nimi graficzki i ilustratorki:
– N
adchodzi czas, gdy większość z nas będzie Świętować Narodzenie Dzieciątka, ale przecież Cud Narodzenia ma różne daty – mówi Karolina Piotrowska, pomysłodawczyni akcji „Lepszy poród”.

Na stronie Lepszyporód.pl możesz wybrać jedną z kilku świątecznych kartek i wysłać ją do znajomych i bliskich.

– Powstały też kartki skierowane do personelu medycznego: położnych, lekarzy, szpitali – mówi Karolina Piotrowska – Chcemy namówić mamy, aby przesłały je swoim opiekunom medycznym, niech wieść o cudzie narodzenia, który trwa cały rok, leci w świat.


Czytaj także: Rusza pierwsze w Polsce badanie, jak często łamane są prawa kobiet na porodówkach
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.
Oceń artykuł

Ocena 4 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy