GRY
 
 

Po pobiciu małego Marcela WOŚP wychodzi z misiami na ulice Włocławka - film!

„Nie bij mnie, kochaj mnie” - takie napisy mają na plakietkach misie, które trafiły na ulice Włocławka. Tam mieszka mały Marcel, który kilka dni temu, ciężko pobity, trafił do szpitala w Toruniu. Misie to pomysł WOŚP-u. To protest przeciwko braku reakcji na przemoc, czy wręcz bestialskie znęcanie się nad dziećmi.

Marcel trafił do szpitala nieprzytomny. Pobity do nieprzytomności. Jego stan jest ciężki, lekarze nadal nie zdecydowali się wybudzić chłopca ze śpiączki farmakologicznej. Oddycha dzięki respiratorowi.
Dramatyczna historia chłopca: Pod respiratorem, w śpiączce - pobity Marcel wciąż walczy o życie.
Dziś konkubent matki Marcela przyznał się, że bił dziecko.

WOŚP manifestuje sprzeciw wobec przemocy w stosunku do dzieci

Dziś we Włocławku, mieście, w którym mieszkał Marcel, odbyła się kolejna odsłona akcji WOŚP "Nie bij mnie, kochaj mnie!".
Mówi Jurek Owsiak: To przerażające, że nasze misie z tabliczkami z napisem “Nie bij mnie, kochaj mnie” po raz kolejny ruszają w Polskę, by znów pojawić się w miejscu tragedii. Za każdym razem, kiedy z mediów dowiadujemy się o kolejnym przypadku przemocy wobec dzieci, są to dla nas wstrząsające historie. Ale pamiętajmy, że w każdym takim przypadku poważnym problemem jest brak reakcji ludzi dookoła na rosnącą agresję, na krzywdę tych dzieciaków, o których potem dowiadujemy się, że przeżywały piekło codziennego bicia i przemocy. Nie bójmy się reagować, bo w ten sposób naprawdę możemy zapobiegać kolejnym tragediom.

Akcja „Nie bij mnie, kochaj mnie" po raz pierwszy zorganizowana została w grudniu 2013 roku w Warszawie. Potem była też w Zielonej Górze, Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim, Wrocławiu, Krakowie, Rzeszowie, Poznaniu, Gdańsku oraz Zduńskiej Woli.

W czasie wszystkich edycji akcji w sumie kilka tysięcy pluszowych misiów, poranionych i zabandażowanych, z tabliczkami z napisem „Nie bij mnie, kochaj mnie" zostało ułożonych w miejscach największych skupisk ludzi.

Dziś podobne misie znalazły się we Włocławku, w okolicy domu, w którym pobito dwuletniego chłopca. Wszyscy, którzy znajdą swojego misia, mogą wysłuchać jego historii na specjalnie przygotowanej stronie internetowej: www.historiamisia.pl.

Portal Babyonline.pl z wielką stanowczością dołącza do apelu WOŚP-u. Od wczoraj, kolejny raz, namawiamy byście reagowali słysząc płacz dziecka. Zobacz filmy, które podpowiadają, jak najlepiej zareagować: Reaguj, masz prawo! 3 filmy, które mogą uratować życie.

Ocena (4 oceny)

4.8
Więcej:
Doładuj
Przeładuj