flamastry do malowania po ciele
fot. ons.pl screen/Instagram zborowskazofia

Zborowska świetnie bawi się z dzieckiem. Też to mamy - tutaj!

Aktorka zaszalała i dała się pomalować dziecku. Efekt do dyskusji, ale zabawa super. Mamy dla was świetne propozycje na malowanie ciała z dzieckiem.
Agnieszka Majchrzak
flamastry do malowania po ciele
fot. ons.pl screen/Instagram zborowskazofia
Aktorka Zofia Zborowska jest matka chrzestną starszej córeczki swojej siostry. Niestety rzadko mają ze sobą kontakt, gdyż rodzina siostry aktorki mieszka w Brazylii. Taki więc okazji do spotkań nie ma za wiele, za to, kiedy już są, chrzestna z nawiązką stara się nadrobić czas spędzony z chrześnicą. Pozwala jej na wiele. Nic dziwnego - aktorka słynie z poczucia humoru i dystansu do siebie.

"Pozwalam jej w zasadzie na prawie wszystko!"

- No co zrobisz, jak nic nie zrobisz? Moją Chrześnicę Ninkę, zwaną również Szakirą, widzę góra dwa razy do roku, dlatego jak już jesteśmy razem, pozwalam jej w zasadzie na (prawie!) wszystko... to będzie super czas!!! - napisała aktorka w poście na swoim Instagramie.

Rzeczywiście nic nie zrobisz. Na zdjęciu widać, że dziewczynka ma niezłą zabawę. Wymalowała cioci twarz czerwonym flamastrem i chyba to nie koniec jej twórczej inwencji. Widać, że dopiero się rozkręca.
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.

Malowanie rozwija wszystkie zmysły dziecka

 


Jeżeli tylko mamy w domu zmywalne oraz nietoksyczne farby i flamastry dla dziecka fajnie od czasu do czasu pozwolić mu na taką swobodę malowania ciała. Dzieci lubią takie "brudne" zabawy, dają im one poczucie wolności i mają terapeutyczne działanie:
  • pobudzają zmysły dziecka;
  • wyobraźnię;
  • pomagają kształtować odpowiednie napięcie mięśniowe i świadomość ciała;
  • wyzwalają spontaniczność;
  • wyrażanie emocji.

Czy wasze maluchy lubią sobie malować buźki i ciałka? Podzielcie się swoim doświadczeniem w komentarzach. A może i zdjęciami "dzieł" waszych szkrabów.

Źródło: Instagram
  [content:0_26776,0_2303,2_1351,,1_4364:GALGallery]  
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy