Mateusz Kusznierewicz ambasadorem projektu Podwórko NIVEA Rodzinne Miejsce Zabaw
Babyonline.pl
Aktualności

NIVEA znowu wybuduje place zabaw! Znamy szczegóły i ambasadora 2 edycji

Redakcja Babyonline.pl była na spotkaniu prasowym z okazji rozpoczęcia drugiej edycji projektu Podwórko NIVEA Rodzinne Miejsce Zabaw. Ambasadorem projektu został Mateusz Kusznierewicz – aktywny ojciec i utalentowany sportowiec.

Są takie akcje dużych firm, które są społecznie przydatne i do takich bez wątpienia należy projekt Podwórko NIVEA Rodzinne Miejsce Zabaw. Słyszałyście o nim? W ubiegłym roku, podczas pierwszej edycji projektu ponad tysiąc polskich gmin zgłosiło się do konkursu. W tym roku właśnie rusza druga edycja akcji, która mobilizuje całe społeczności, integruje mieszkańców gmin i pokazuje, że kiedy cel jest słuszny potrafimy wspiąć się na wyżyny kreatywności, żeby go osiągnąć. 

Podwórko NIVEA Rodzinne Miejsce Zabaw
Babyonline.pl


O tym właśnie przedstawiciele NIVEA i nowy ambasador projektu – Mateusz Kusznierewicz – opowiadali dzisiaj na spotkaniu prasowym. Entuzjazm dla akcji udzielił się wszystkim. W 2015 roku oddano 18 milionów głosów na lokalizacje biorące udział w konkursie! Ludzie skrzykiwali się na Facebooku, nagrywali filmy motywujące i nakłaniające do głosowania. Nawet księża namawiali podczas mszy na oddanie głosu w konkursie! 

Podwórko NIVEA Rodzinne Miejsce Zabaw
materiały prasowe


W końcu wyłoniono 40 zwycięzców i NIVEA wybudowała w tych gminach 40 placów zabaw – podwórek, które nazywa retro-nowoczesnymi. Dlaczego? Zamysłem pomysłodawców było stworzenie takich miejsc, w których rodzice będą aktywnie bawić się z dziećmi – stąd miejsca do gier takich jak klasy, ściany wspinaczkowe, huśtawki, skakanki. Byliście może w którymś z tych Rodzinnych Miejsc Zabaw?

Chodzi o to, żeby chciało nam się wyjść z domu: - Jeśli aktywnie bawimy się z dziećmi, one chcą wychodzić. Jeśli usiądziemy na ławce i będziemy stukać w smartfony, jutro nie będą chciały wyjść – przekonywał Mateusz Kusznierewicz. Powiedział, że sam to sprawdził i teraz bardzo się pilnuje, żeby nawet nie wyjmować telefonu na placu zabaw.

Mateusz Kusznierewicz ambasadorem projektu Podwórko NIVEA Rodzinne Miejsce Zabaw
materiały prasowe


W tym roku powstanie kolejnych 40 Podwórek NIVEA. Podobnie jak w zeszłym roku mają odpowiadać potrzebom całej rodziny i integrować lokalne społeczności. W tym roku do znanych już sprzętów z Rodzinnych Miejsc Zabaw dojdą nowości: linarium, czyli namiot linowy oraz przeplatanka – wspomagająca rozwój małej motoryki. Więcej szczegółów znajdziecie na tej stronie. Może zagłosujecie na kandydatów ze swojej okolicy?

Zobacz też:

Eksperymenty dla dzieci: jak zrobić tęczę [WIDEO]

dziecko, zabawa, zabawki, mama, tata, rodzice
Fotolia
Aktualności
W najbliższy weekend przyjdź na Festiwal Rodziny!
Co to jest Festiwal Rodziny? To niepowtarzalna okazja, aby wziąć udział w warsztatach rodzinnych i uświadomić sobie, jak ważne jest wspólne spędzanie czasu z najbliższymi.

Festiwal Rodziny odbędzie się 30 listopada 2014 roku w Warszawie w Centrum Olimpijskim PKOl (ul. Wybrzeże Gdyńskie 4). Są to bezpłatne, całodniowe warsztaty mające za zadanie wzmocnić relacje w rodzinie, zachęcić do jak najczęstszego przebywania w rodzinnym gronie i do wspólnej rozrywki. Festiwal ma zintegrować rodziny, a także pokazać, jak niewiele wysiłku wymaga zacieśnianie  więzi. Miejsce spotkania zostało wybrane nieprzypadkowo  – Centrum Olimpijskie symbolizuje jedność. Całodzienna impreza będzie miała charakter konkursu i Rodzinnej Olimpiady. Uczestnicy, którzy wezmą w niej aktywnie udział, będą zbierać punkty, które zamienią później na los.  Każdy los to wygrana .   W dzisiejszych czasach rodzicom brakuje nie tylko czasu i pomysłu, ale także środków na wspólne zabawy z dziećmi . Wydaje nam się, że to problemy finansowe są głównym powodem zaniedbań.  W całej Warszawie jest bardzo wiele miejsc, gdzie rodziny mogą spędzić razem czas w ciekawy i niestandardowy sposób (za niewielką opłatą lub w ramach bezpłatnych wejść). W wielu interesujących miejscach, np. muzeach, galeriach, istnieje też możliwość korzystania z "dni otwartych".  Na rodzinnych warsztatach dowiesz się, jak wyszukiwać takie atrakcje i jakie działania należy podjąć, aby „nie zamykać rodziny w czterech ścianach”. Festiwal Rodziny inauguruje Kampanię Aktywne Miasto Rodzinne, podczas której będzie tworzona baza ciekawych miejsc i aktywności rodzinnych proponowanych przez różne organizacje pozarządowe, instytucje miejskie oraz niezależne firmy. Polecamy: 23 pomysły na szalone zabawy ruchowe

Mama pracuje zdalnie z dzieckiem na kolanach
Fotolia
Aktualności
PiS chce, żeby rodzice małych dzieci pracowali godzinę dłużej?!
Posłowie kilku partii, w tym Prawa i Sprawiedliwości, wnioskują o odrzucenie projektu PSL ws. skrócenia czasu pracy rodziców. Jak uzasadniają swoją decyzję? Sprawdź!

Posłowie PSL przygotowali projekt ustawy, który przewiduje skrócenie o godzinę czasu pracy jednemu z rodziców dzieci do 10. roku życia. PiS złożył wniosek o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu. 7-godzinny dzień pracy dla rodziców Jednym z największych problemów rodziców są trudności z odwiezieniem dziecka do żłobka, przedszkola czy szkoły i odebranie ich z tych placówek. Wielu rodziców spóźnia się przez to do pracy lub musi wcześniej z niej wychodzić. Według pomysłodawców projektu, skrócenie czasu pracy miałoby rozwiązać ten problem. "Zgodnie z projektem pracownik opiekujący się dzieckiem do ukończenia przez nie 10. roku życia będzie mógł korzystać ze skróconego czasu pracy w wymiarze 7 godzin na dobę. Pracownik zachowa prawo do wynagrodzenia za czas nieprzepracowany w związku ze zmniejszeniem z tego powodu wymiaru jego czasu pracy" – możemy przeczytać w uzasadnieniu projektu. Klub Prawa i Sprawiedliwości złożył wniosek o odrzucenie projektu ludowców już w pierwszym czytaniu. Zdaniem posła Marka Asta, projekt PSL obciąża pracodawców, a sam pomysł wydaje się próbą licytacji i przebicia programu 500+ wprowadzonego przez PiS. "Przy tych wszystkich działań ta propozycja PSL wygląda na próbę licytacji: my damy jeszcze więcej. W tej sytuacji nie widzę innej możliwości jak złożenie wniosku o odrzucenie tego projektu w pierwszym czytaniu" – wyjaśnił Ast. PiS nie jest jednak jedyną partią wnioskująca o odrzucenie projektu. Według większości, wprowadzenie ustawy w życie doprowadziłoby do wielu komplikacji na rynku pracy i mogłoby zdezorganizować obecny porządek. Co o projekcie myślą mamy? Zdania naszych czytelniczek są podzielone. Niektóre z mam cieszą się z pomysłu PSL i przyznają, że krótszy czas pracy byłby dla nich sporym ułatwieniem. Inne mamy boją się, że pracodawcy nie chcieliby zatrudniać matek, a...

Patronaty
Kącik zabaw AMA
Nadchodzi jesień, jednak młode mamy nie muszą już oglądać jej zza okien własnych mieszkań. W Warszawie powstał właśnie salon SPA, który jest odpowiedzią na potrzeby rodziców z dziećmi.

Kącik zabaw w salonie wyposażyła Akademia Malucha Alantan. Rodzice wiedzą jak ciężko jest zadbać o siebie, gdy ma się pod opieką małe dziecko. Ciągłe zabawy, zabiegi pielęgnacyjne malucha, spacery – na tym mamy spędzają większość dnia. Na pielęgnację własnego ciała kobietom nie starcza już czasu. Pora to zmienić! Na warszawskim Wilanowie powstał właśnie salon SPA „Bliss”, który nie tylko zadba o ciało kobiety, ale również zaopiekuje się jej maluszkiem na czas trwania zabiegów. Salon „Bliss” posiada specjalny kącik do pielęgnacji maluszków oraz miejsce zabaw. Kącik jest przeznaczony zarówno dla niemowląt, jak i dzieci starszych. Zawiera stolik do przewijania, kosmetyki do pielęgnacji delikatnej skóry, kredki oraz kolorowanki – jest to wyposażenie, które do salonu SPA przekazała Akademia Malucha Alantan. Akademia Malucha Alantan jest programem społecznościowym. Dostrzegając ogromne braki w zaopatrzeniu miejsc publicznych pod względem potrzeb rodziców z dziećmi, stara się wyjść naprzeciw i wesprzeć lokale w ich dążeniach do przyjazności maluchom. Od prawie trzech lat program gromadzi miejsca posiadające udogodnienia dla rodziców z dziećmi i zaopatruje je w niezbędne przy pielęgnacji malucha sprzęty i kosmetyki. Akademia Malucha Alantan stara się wpłynąć na właścicieli lokali usługowych, uświadamiając skalę zapotrzebowania na miejsca przyjazne dzieciom. – W dalszym ciągu jest bardzo mała ilość takich miejsc w stosunku do liczby rodziców z dziećmi, dlatego naszym zadaniem jest nieustanne mówienie o potrzebie tworzenia udogodnień dla najmłodszych – mówi Martyna Celebańska z Akademii Malucha Alantan.  Salon SPA „Bliss” jest kolejnym lokalem dostrzeżonym przez Akademię Malucha Alantan. Jest to wyspa szczęścia w wielkim mieście – poza zabiegami kosmetycznymi dla dorosłych, jest możliwość...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj