Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
kobieta wypadła z okna
Adobe Stock
Aktualności

21-latka wypadła z okna, w mieszkaniu zostało jej małe dziecko

Kobieta wypadła z okna. W tym czasie w mieszkaniu przebywał 1,5-roczny chłopczyk. W jakim stanie jest kobieta i co dzieje się z jej synkiem?

1 lutego ok. godziny 12 doszło do dramatycznej sytuacji. Zdarzenie miało miejsce w Ełku (woj. warmińsko-mazurskie). 21-latka wypadła z okna mieszkania, które znajdowało się na czwartym piętrze. Przechodnie wezwali odpowiednie służby. W mieszkaniu pozostało jej 1,5-roczne dziecko.

Całe zajście najprawdopodobniej było po prostu nieszczęśliwym wypadkiem. Kobieta, sięgając po torbę z parapetu w kuchni, miała stracić równowagę i wypaść z okna. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

Czy można jeść truskawki w ciąży? Tak, ale nie zawsze! (czy mogą wywołać uczulenie u dziecka?)

Stan kobiety i dziecka

„21-latka z nieznanych jeszcze przyczyn i w nieznanych okolicznościach wypadła z okna na czwartym piętrze w bloku. Okazało się, że w mieszkaniu zostało samo 1,5-roczne dziecko kobiety” – powiedziała  w rozmowie z Radiem 5 Agata Kulikowska de Nałęcz, oficer prasowy ełckiej policji.

Kobieta przeżyła upadek. Z relacji „Faktu” wynika, że była przytomna, gdy służby przyjechały na miejsce zdarzenia. 21-latka trafiła do szpitala.

Dzieckiem najpierw zaopiekowali się policjanci, a następnie zajął się nim ojciec, którego zawiadomiły służby.

Źródło: wiadoomosci.wp.pl, o2.pl

Zobacz także

 „Czekaliśmy na dziecko, nie ma dziecka”. Prosiła o cesarkę, lekarz uspokajał, dziecko zmarło.
"Interwencja"
Aktualności
„Czekaliśmy na dziecko, nie ma dziecka”. Prosiła o cesarkę, lekarz uspokajał, doszło do tragedii
Katarzyna i Marcin Król mają czworo dzieci. Pani Katarzyna troje z nich urodziła dzięki cesarskiemu cięciu z powodu odklejenia się łożyska. Będąc w ostatnim miesiącu piątej ciąży – czuła, że konieczna jest cesarka, na którą miała skierowanie. I że nie wolno czekać. Jednak lekarz zapewnił ją, że jeszcze jest czas.

Synek zmarł. Według rodziców zmarłego Adasia, winę za jego śmierć ponosi służba zdrowia. Rodzice, Katarzyna i Marcin Król, o swojej tragedii opowiedzieli w programie „Interwencja”. Kobieta prosiła o zabieg, lekarz ją uspokajał Kiedy Katarzyna Król dowiedziała się, że na świecie pojawi się jej piąte dziecko, od razu wiedziała, że będzie to chłopiec. I że da mu na imię Adaś. Trzy na cztery z jej poprzednich ciąż zakończyły się cesarskim cięciem. Lekarka prowadząca piątą ciążę nie wahała się wystawić kobiecie skierowanie na cesarkę. Poza tym, regularne badania potwierdzały, że ciąża przebiega prawidłowo. Cała rodzina nie mogła doczekać się narodzin Adasia. Czekały też na niego przygotowane ubranka, wózek, łóżeczko. Katarzyna Król w 8 miesiącu ciąży zgłosiła się do lekarza. Po USG i badaniu wewnętrznym lekarz zapewnił ją, że – mimo rozwarcia na 1 cm – nie  ma powodu do niepokoju. „Prosiłam: panie doktorze, może zrobimy w końcu tę cesarkę, ale powiedział, że wszystko jest bardzo dobrze i nie trzeba” – wspomina pani Katarzyna. Czekanie na karetkę, zepsute ciśnieniomierze, badanie na covid Kobieta już tydzień później poczuła objawy doskonale znane jej z poprzednich ciąż. Wizyta u lekarza znów skończyła się zapewnieniem, że wszystko jest w porządku. Ciężarna wróciła do domu, ale na drugi dzień zaczęło się jej kręcić w głowie. Trzeba było wezwać karetkę. „Prawie godzinę czekaliśmy na karetkę z Białogardu. W kuchni zaczęli mnie badać, nie mogli mi zmierzyć ciśnienia, bo wszystkie aparaty mieli zepsute. Później zaprowadzili mnie do karetki, by zrobić badanie na COVID. Położyłam się na prawy bok i już zaczął mi brzuch pęcznieć. A jeszcze w kuchni ruchy dziecka czułam, jak mi mierzyli ciśnienie” – opowiada Katarzyna Król. Dziecko się udusiło...

Tragedia w Lublinie: 1,5 roczny chłopiec zmarł kilka godzin po wypisie ze szpitala
Adobe Stock
Aktualności
Tragedia w Lublinie: 1,5 roczny chłopiec zmarł kilka godzin po wypisie ze szpitala
Rodzice 18-miesięcznego Ksawerego pojechali do szpitala, ponieważ chłopiec bardzo źle się czuł, wymiotował i miał czarny stolec. Najpierw długo czekali w kolejce na SOR, a po badaniach zostali odesłani z dzieckiem do domu. Była godzina 3 nad ranem. Przed godziną 8, już w domu, chłopiec zmarł.

Lekarze uznali, że stan zdrowia chłopca jest na tyle dobry, by zająć się nim w pierwszej kolejności. Mimo że wyniki badań wykonanych na były niepokojące – uznano, że dziecko nie wymaga hospitalizacji. Powód cierpień chłopca wykazała dopiero sekcja zwłok… „Inny, nieokreślony ból brzucha” Jak powiedziała na łamach „Dziennika Wschodniego” matka zmarłego chłopca – do szpitala pojechali zaraz po wizycie u lekarki, którą zaniepokoił stan zdrowia dziecka. Przede wszystkim chodziło o czarny kał, który mógł oznaczać stan zapalny i krwawienie w jelitach. Niestety, na swoją kolej musieli czekać w kolejce liczącej kilkadziesiąt osób. Wreszcie chłopiec został zbadany – najpierw przez pediatrę, następnie przez chirurga. Ten ostatni miał dopatrzeć się płynu w jelitach. Jednak ani ten fakt, ani to, że 11 na 20 wyników badań miało przekroczone normy – chłopiec został wypisany ze szpitala. Diagnoza zawarta w dokumentacji szpitalnej brzmiała: „inny, nieokreślony ból brzucha” Sekcja zwłok wykazała ciało obce w przewodzie pokarmowym… W karcie zawarto również informację o tym, by w razie konieczności, rodzice pilnie wrócili na SOR. Po powrocie do domu dziecko straciło przytomność. Niedługo potem przestał oddychać. Próba reanimacji, którą podjęli rodzice nie udała się. Sekcja zwłok dziecka wykazała niedrożność jelit i… ciało obce w przewodzie pokarmowym. Cała sprawą zajmuje się prokuratura. źródło: Dziennik Wschodni  Zobacz także: 2-latka połknęła 14. magnetycznych kulek. Omal nie umarła przez niebezpieczną zabawkę! Chirurdzy z Krakowa znaleźli 50 kulek magnetycznych w brzuchu dziecka. Uważajcie na te zabawki! Lekarze w SZOKU: usuwają z brzuchów dzieci groźne zabawki! „Wyrzućcie to dziadostwo z domu”  

śmierć ciężarnej kobiety
Instagram/strajk_kobiet
Aktualności
Śmierć ciężarnej w Pszczynie. Czy można było uniknąć tej tragedii?
W mediach społecznościowych radczyni prawna Jolanta Budzowska opisała przypadek ciężarnej kobiety, która zmarła podczas pobytu w szpitalu. Lekarze czekali z interwencją na obumarcie płodu. Gdy to nastąpiło, zmarła też matka. Aktualnie sprawą zajmuje się prokuratura. Komunikat w sprawie wydała także rodzina zmarłej.

Radczyni prawna Jolanta Budzowska (pełnomocniczka rodziny zmarłej kobiety) 29 października opublikowała w mediach społecznościowych wpis informujący o zdarzeniu, do którego doszło jej zdaniem w konsekwencji wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji: „Konsekwencje wyroku TK z 20.10.2020 r., sygn. K 1/20 w praktyce. Pacjentka 22 tydz., bezwodzie. Lekarze czekali na obumarcie płodu. Płód obumarł, pacjentka zmarła. Wstrząs septyczny. Piątek spędziłam w prokuraturze. Dobrego weekendu, czas na reset”.  Czy takiej sytuacji można było uniknąć? W sieci rozpoczęła się dyskusja o tym, czy tragedii można było uniknąć. W rozmowie z WP Kobieta na ten temat wypowiedział się ginekolog dr Maciej W. Socha, którego zdaniem sprawa jest naprawdę skomplikowana. „Aktualnie ciąże z bezwodziem, nawet kilkunastotygodniowe, pomimo fatalnego rokowania, obejmowane są opieką i przyjmuje się postawę wyczekującą, bez możliwości jej przerwania. Pacjentki podlegają między innymi ocenie pod kątem powikłań zapalnych. Sytuacja, w której dochodzi do zakażenia wewnątrzowodniowego z powikłaniami septycznymi, jest stanem ciężkiego pogorszenia zdrowia i zagrożenia życia ciężarnej. Z informacji, które posiadamy, wynika, że to właśnie z taką sytuacją mieliśmy do czynienia u pacjentki” – powiedział specjalista. Choć lekarz przyznał, że sytuacja nie jest zero-jedynkowa, to osobiście podjąłby inną decyzję niż lekarze, którzy zajmowali się ciężarną kobietą: „Osobiście nie mam wątpliwości, że dokonując ważenia ryzyka zagrażających powikłań i szansy na korzystne zakończenie ciąży, szala mocno przechyla się w stronę przerwania ciąży i podjąłbym taką decyzję. Bez wątpliwości medycznych, ale ze strachem, że ktoś za chwilę może uznać mnie za mordercę płodu” –...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz