Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
znęcał się nad ciężarną
AdobeStock/Petro, BortN66
Aktualności

30-latek znęcał się nad ciężarną partnerką: bił pięściami w twarz

Dramat kobiety trwał od wielu tygodni. Jej partner pod wpływem alkoholu i narkotyków poniżał ją, wyzywał i znęcał się fizycznie. Ciężarnej pomogli dopiero dolnośląscy policjanci.

Policjanci z Jawora przerwali gehennę ciężarnej kobiety bitej i poniżanej przez partnera. 30-latek miał wszczynać awantury, podczas których stosował okrutną przemoc fizyczną, m.in. bicie pięścią po twarzy. Mężczyzna trafił do aresztu.

Rzecznik Praw Dziecka: "Potrzebujemy Narodowej Strategii przeciw Przemocy wobec Dzieci" [WIDEO]

Bił ciężarną po twarzy, dlaczego nikt jej nie pomógł?

Mężczyzna miał znęcać się nad partnerką od wielu miesięcy. Nie przestał, gdy zaszła w ciążę i bił ją nadal mimo powiększającego się ciążowego brzucha. Ustalenia śledczych są szokujące – kobieta przeżywała prawdziwy dramat.

„Jaworzanin nie pierwszy już raz, nie zważając na to, że jego konkubina jest w ciąży, zachowywał się w stosunku do niej agresywnie i wulgarnie. Podczas ostatniej z awantur zaatakował ciężarną, wielokrotnie uderzając kobietę pięścią w twarz” – powiedziała Aleksandra Pieprzycka z dolnośląskiej policji.

30-latek został zatrzymany 7 czerwca, a kolejnego dnia przedstawiono mu zarzuty. Kolejne 3 miesiące napastnik spędzi w areszcie, grozi mu 5 lat więzienia. 

Pozostaje pytanie, dlaczego koszmar ciężarnej kobiety trwał tak długo? Czy nikt nic nie zauważył, nie słyszał awantur? To bardzo ważne, aby reagować na wszelkie sygnały świadczące o stosowaniu przemocy, zwłaszcza wobec słabszych, kobiet, ciężarnych czy dzieci. Czasem szybka reakcja może uratować komuś życie.

Źródło: tuwroclaw.com

Piszemy też o:

Zabójstwo 2-miesięcznej Mai: nowe fakty
Adobe Stock/motortion
Aktualności
Nowe fakty ws. zabójstwa 2-miesięcznej Mai: rodzinę odwiedzała położna. Nie zauważyła śladów przemocy
Rodzice 2-miesięcznej Mai ze Starogardu Gdańskiego zostali oskarżeni o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Z najnowszych ustaleń wynika, że po narodzinach dziewczynki rodzinę cztery razy odwiedziła położna. Na żadnej z wizyt patronażowych nie zauważyła, żeby dzieciom działa się krzywda.

Maja zmarła w czwartek 20 stycznia . Pogotowie do nieoddychającego dziecka wezwała matka dziewczynki. Wkrótce okazało się, że Maja, Zuzia i Kuba byli ofiarami przemocy domowy ze strony rodziców. Dziewczynki nie udało się uratować, a rodzice usłyszeli zarzut zabójstwa, dodatkowo ojcu postawiono zarzuty o znęcanie się nad dziećmi ze szczególnym okrucieństwem i posiadanie narkotyków. Rodzinę odwiedzała położna. Nic nie zauważyła „Wyborcza” próbuje ustalić, jak to możliwe, że nikt nie zauważył – a na pewno nikt nie zgłosił – że dzieci są katowane przez rodziców. Prezydent Starogardu Gdańskiego otrzymał szczegółowy raport poświęcony sprawie. Ma on wykazać, co zawiodło w systemie opieki społecznej, że Mai nie udało się pomóc. „Zarówno rodzina, jak i jej krewni nie byli objęci opieką społeczną. Pracownicy socjalni mogą reagować w trzech przypadkach: kiedy jest założona Niebieska Karta, kiedy rodzina jest objęta pomocą społeczną lub kiedy ktoś zgłosi, że dzieje się coś złego. Żaden z tych elementów nie wystąpił” – poinformowała w rozmowie z „Wyborczą” Magdalena Dalecka, rzeczniczka miasta. W raporcie znalazły się m.in. wyjaśnienia kierowniczki lokalnej przychodni, której pracownica – położna – odbywała wizyty patronażowe u Mai. Kierowniczka miała poinformować komisję, że położna środowiskowa nie zauważyła, by w domu dochodziło do przemocy. Prezydent Starogardu pracuje nad rozwiązaniami, które miałyby pomóc uniknąć takich tragedii w przyszłości. Wspiera go w tym Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Źródło: trojmiasto.wyborcza.pl Zobacz także: Były ksiądz i niedoszła zakonnica znęcali się nad dziećmi. Zapadł ostateczny wyrok: mniejszy niż początkowo Widzisz krzywdę dziecka? Reaguj, bo grozi ci więzienie! Rodzice stracili 3-letniego syna… Tydzień po...

Dziennikarka zwróciła uwagę krzyczącej na dziecko matce
Adobe Stock/Catalin
Aktualności
Dziennikarka zwróciła uwagę matce krzyczącej na dziecko: „Proszę, reagujcie! Krzyk to przemoc!”
Pod relacją dziennikarki rozgorzała dyskusja na temat takich sytuacji. Kiedy i jak reagować? To niełatwa decyzja.

Chyba każdy z nas przynajmniej raz w życiu znalazł się w podobnej sytuacji: widział, jak dziecko na ulicy płacze, a jego rodzic nie umie zapanować nad emocjami. Zwykle zastanawiamy się wtedy, czy reagować, czy podejść, a jeśli tak, to co powiedzieć. Z jednej strony nie chcemy się wtrącać, z drugiej czujemy niepokój, że dziecku dzieje się krzywda. W takiej sytuacji ostatnio znalazła się dziennikarka „Wysokich Obcasów”. Postanowiła porozmawiać z kobietą, która krzyczała na córkę. Matka krzyczała na dziecko. Nikt nie reagował Monika Tutak-Goll, dziennikarka i wicenaczelna „Wysokich Obcasów” wracała z rodziną ze spaceru, gdy usłyszała krzyki. To matka krzyczała na dziecko. „Tak mocno, tak przeraźliwie, że mną tąpnęło, nie będę tego wszystkiego powtarzać, coś w stylu: "Nie znoszę cię! Zaraz zamarznę! Tyle razy prosiłam! Jak ja coś mówię..."” – relacjonuje dziennikarka na łamach „WO”. Z opisu Tutak-Goll wynika, że dziewczynka była zalana łzami, a kobieta coraz bardziej się nakręcała. Nikt z przechodniów nie reagował. Dziennikarka zaznaczyła, że w jej odczuciu to nie był nagły i krótki wybuch – matka miała stracić nad sobą panowanie i nie była w stanie przestać. Postanowiła więc zareagować. „Pomyślałam, że coś się stało” Początkowo rodzina przeszła obok, licząc, że sama obecność obcych w pobliżu sprawi, że matka się uspokoi – tak się jednak nie stało. „Dobrze, nie jestem święta, też mi się zdarza unieść, wiem, że z dziećmi nie jest lekko, że mają swoje foszki, ale to był festiwal pogardy ” – napisała Tutak-Goll. Ostatecznie dziennikarka podeszła do matki, nie mając pojęcia, co tak naprawdę powiedzieć – zapytała więc, czy nie potrzebuje pomocy. Kiedy zaskoczona matka spojrzała na dziennikarkę, ta powtórzyła...

filmik ze znęcania się nad dzieckiem
Jenko Ataman, deagreez/Adobe Stock
Aktualności
Warto reagować! Filmik ze znęcania się nad dzieckiem dowodem w sprawie
Na Facebooku pojawił się filmik, na którym widać, jak kobieta bije dziecko. Dzięki temu, że internauci nie pozostali obojętni i zgłosili materiał, sprawą zajęła się prokuratura.

Jak informuje moje-gniezno.pl, do dziennikarzy redakcji napłynęły liczne zgłoszenia od czytelników o filmie, który pokazywał przemoc wobec dziecka. Kobieta biła je i wulgarnie wyzywała. Film krążył od osoby do osoby, na szczęście część widzów postanowiła nie przechodzić obok niego obojętnie. Dziennikarze zweryfikowali film i również zgłosili sprawę odpowiednim służbom. Internauci zdali egzamin na piątkę Jak się okazało, materiał pochodzi z 2021 roku i dotyczy kobiety, która mieszka w Gnieźnie. „Kilkadziesiąt osób przysłało dzisiaj do naszej redakcji filmy, na których widać jak mieszkanka Gniezna bije swoje dzieci . Niezwłocznie zareagowaliśmy na zgłoszenia, przekazując je odpowiednim służbom, weryfikując autentyczność nagrań, ustalając uczestników zajścia oraz sprawdzając, kiedy do niego doszło” – podało moje-gniezno.pl. Tymczasem tempo działania służb rozczarowuje Obecnie wiadomo już, że film pokazuje zdarzenia z jednego z gnieźnieńskich mieszkań zlokalizowanych przy ul. Mickiewicza. Nagrała go osoba blisko związana z matką maltretowanych dzieci. Rodzina ta jest znana Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej. Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, asp. Sztab. Anna Osińska potwierdziła, że policja także zna tę rodzinę i jeszcze w zeszłym roku powiadamiała Sąd Rodzinny o sprawie. Matka bijąca na filmie dziecko miała już postawione zarzuty fizycznego i psychicznego znęcania się nad małoletnim dzieckiem między kwietniem 2020 a czerwcem 2021. Filmiku nie wolno publikować, gdyż stał się dowodem w sprawie. Kobieta nadal sprawuje opiekę nad dziećmi. Źródło: moje-gniezno.pl Piszemy też o: Agnieszka z drugiej edycji „Ślubu od pierwszego wejrzenia” jest w ciąży! Antoni Królikowski tylko udaje zainteresowanie synem? Filip Chajzer miał rozstać się z...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz