38-latka urodziła pietnaścioro dzieci!
Adobe Stock
Aktualności

38-latka urodziła piętnaścioro dzieci! Dziennie na zakupy wydaje prawie 1600 zł!

Patty Hernandez i jej mąż Carlos są rodzicami piętnaściorga dzieci, a w drodze jest kolejne! Imiona wszystkich dzieci zaczynają się na literę C, najstarsze ma 12 lat, a najmłodsze 4 miesiące.

W Charlotte w Karolinie Północnej (USA) mieszka wyjątkowo duża rodzina. Patty i Carlos Hernandez doczekali się aż 15 potomków – jest to 10 dziewczynek i 5 chłopców. Niedługo na świat przyjdzie ich kolejne dziecko.

Imiona wszystkich dzieci zaczynają się na literę C

Para postanowiła, że imiona wszystkich dzieci będą zaczynać się na literę C, oto one:

 • Carlos jr. (12 lat)
 • Cristopher (11lat)
 • Carla i Caitlyn (9 lat)
 • Cristian (8lat)
 • Celeste (7lat)
 • Cristina (6lat)
 • Calvin i Catherine (5lat)
 • Carol (4lata)
 • Caleb i Carline (3lata)
 • Camilla (2lata)
 • Charlie (rok)
 • Crystal (4 miesiące)

​Sprawdź, jakie są najczęściej nadawane hiszpańskie i latynoskie imiona.

380 dolarów dziennie na zakupy!

Tak duża rodzina jednak wymaga ogromnego zaangażowania i wysiłku ze strony rodziców: „Pranie robię przynajmniej cztery razy w tygodniu. Mam na głowie mnóstwo prac domowych. Staram się w nie angażować starsze dzieci, ale one też mają swoje obowiązki szkolne, dlatego większość rzeczy spada na mniej. Każdego dnia na zakupy wydajemy blisko 380 dolarów” - mówi Patty Hernandez.

Szczęście z bycia mamą 

38-latka podkreśla, że bycie mamą tylu dzieci jest dla niej darem i błogosławieństwem: „Byłam w ciąży przez niemal całą dekadę. Lubię ten stan. Jestem wtedy bardzo szczęśliwa. Dziecko zawsze jest darem i błogosławieństwem”. Kobieta jednak nigdy nie przypuszczała, że będzie mieć tak liczną rodzinę: „Jestem drobnej budowy, gdy mówię, że urodziłam 15 dzieci, wiele osób nie chce w to uwierzyć. Ja sama nigdy nie myślałam, że będą miała aż tyle dzieci”.

Źródło: wprost.pl

Zobacz także

Mama rekordzistka: Danuta Ulidowicz jest najdłużej pracującą mamą SOS Wiosek Dziecięcych [WIDEO]

rodzina zastępcza
Adobe Stock
Prawo i finanse
Jak zostać rodziną zastępczą – warunki, finansowanie [ETAPY KROK PO KROKU]
Aby zostać rodziną zastępczą należy spełnić określone warunki i złożyć odpowiedni wniosek. Proces ten składa się z kilku etapów, podczas których kandydaci na rodziców zastępczych są sprawdzani i oceniani. Przechodzą także odpowiednie szkolenie. 

O tym, kto może stworzyć rodzinę zastępczą i jakie trzeba spełnić kryteria, decydują przepisy ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej z 9 czerwca 2011. r. Jest kilka rodzajów rodzin zastępczych: zawodowa, specjalistyczna, niespokrewniona. Bliscy także mogą stworzyć taką rodzinę zastępczą dla dziecka, np. babcia – może zostać rodziną zastępczą spokrewnioną.  Spis treści: Rodzina zastępcza - na czym polega? Kto może zostać rodziną zastępczą? Jak zostać rodziną zastępczą? - krok po kroku  Rodzina zastępcza - warunki, które trzeba spełnić Rodzina zastępcza - rodzaje Rodzina zastępcza - dofinansowanie Rodzina zastępcza - ulgi na dziecko  Rodzina zastępcza - wsparcie instytucji   Rodzina zastępcza - na czym polega? Rodzina zastępcza, nazywana także pieczą zastępczą,  to forma pomocy dziecku, a także jego rodzinie, która znalazła się w trudnej sytuacji i nie radzi sobie z wychowywaniem dziecka. Rodzinę zastępczą tworzą osoby chcące opiekować się dzieckiem, którego nie są biologicznymi rodzicami. Utworzenie rodziny zastępczej, w przeciwieństwie do adopcji , nie powoduje powstania więzi rodzinno-prawnej pomiędzy opiekunami a dzieckiem. Rodzice zastępczy tworzą dziecku dom na jakiś czas. To oznacza, że może ono wrócić do swojej prawdziwej rodziny, jeżeli uda jej się pokonać życiowy kryzys. Ideą rodzin zastępczych jest to, aby nie rozdzielać rodzeństw i w ten sposób nie sprawiać dzieciom dodatkowego bólu. Stąd dążenie, aby rodzeństwa mieszkały razem – w jednej rodzinie zastępczej lub w jednym rodzinnym domu dziecka. Kto może zostać rodziną zastępczą? Rodziną zastępczą może zostać: małżeństwo para żyjąca w związku nieformalnym osoba bez partnera życiowego. Jak zostać rodziną zastępczą - krok po kroku...

kwarantanna 13-osobowej rodziny
Adobe Stock
Aktualności
13-osobowa rodzina zakażona koronawirusem – jak przeżyli kwarantannę?!
„Dzieci padały, jedno po drugim" – tak rodzice dzieci zakażonych koronawirusem opisują to, co przeżyli. Oni sami też przeszli COVID-19. Cała rodzina musiała się poddać ścisłej kwarantannie!

Jeżeli macie już dość kwarantanny i ograniczeń w swobodnym poruszaniu się , to koniecznie przeczytajcie, co musiała przejść ta rodzina. Wszyscy w niej zachorowali na COVID-19 – mama, tata i gromadka 11 dzieci. Przeszli naprawdę dużo  – zobaczcie, jak dali sobie radę! Najpierw zachorowała mama Rodzina Cebrian Gervas mieszka w dzielnicy Huerta del Rey w Valladolid w północno-zachodniej Hiszpanii. Jako pierwsza zachorowała mama dzieci Irene. Kobieta miała bardzo silne bóle głowy, potem pojawiły się typowe objawy zakażenia koronawirusem u dorosłych  – gorączka, kaszel i bóle mięśniowe. Mimo starania, aby zachować dystans i higienę pozostałych domowników, w następnych dniach chorobę COVID-19 zdiagnozowano także u jej męża Jose oraz wszystkich dzieci: 15-letniej Carmen, 14-letniego Fernando, 12-letniego Luisa, 11-letniego Juana Pablo, 10-letnich bliźniaków Miguela i Manuela, 8-letniego Alvaro, 5-letniej Irene, 4-letniej Alicii, 3-letniej Heleny i rocznego Jose Marii. Dom stał się szpitalem dla całej gromadki dzieci. „Dzieci padały, jedno po drugim" – opowiada tata w wywiadzie dla „El Espanol". Część dzieci miała silniejsze objawy zakażenia koronawirusem, inne przechodziły chorobę spokojniej. Pojawiały się wymioty, bóle głowy . Potem była chwilowa, niewielka poprawa i znowu pogorszenie samopoczucia. „Nigdy w życiu aż tak się nie bałem" Trudno opisać słowami, to co przechodzili rodzice i ich dzieci. „Przeżyliśmy bardzo trudne chwile. I nadal je przeżywamy" – mówi ojciec rodziny. Wraz z żoną boją się o zdrowie dzieci i że nikt nie będzie mógł im pomóc, gdy stan kogoś z rodziny się pogorszy. „Przyznam, że nigdy w życiu aż tak się nie bałem" – wyznaje Jose Cebrian Gervas. „Dostajemy posiłki do garażu" Rodzina mieszka w 170-metrowym...

coraz więcej nieślubnych dzieci w Polsce
Adobe Stock
Aktualności
Upada polska rodzina? Mamy coraz więcej nieślubnych dzieci
Model rodziny, w którym jest mąż i żona, to już przeszłość. Polacy coraz bardziej wolą związki partnerskie.

Jeszcze 30 lat temu życie "na kocią łapę" i nieślubne dziecko były wyjątkiem. A jeszcze 50 lat wstecz było wręcz powodem do wstydu i napiętnowania społecznego. Ale wiele się zmieniło od tamtych czasów i chyba nikt nie ma z tym problemu. Nieślubne dzieci są i w mieście, i na wsi W 2018 roku urodziło się aż 103 tysiące dzieci, których rodzice nie wzięli ślubu. Co czwarty maluch przyszedł na świat w mieście, a co piąty na wsi. To w sumie nie jest aż tak sensacyjna wiadomość, ale robi wrażenie skala zjawiska. Najwięcej nieślubnych dzieci rodzi się w województwach: zachodniopomorskim i lubuskim - blisko 40 procent. Najbardziej tradycyjny model rodziny jest w Polsce południowo-wschodniej: w województwach podkarpackim, małopolskim oraz lubelskim – jest tam tylko kilkanaście procent nieślubnych maluchów. Demografowie tłumaczą to tym, że południowe tereny kraju zawsze były tradycyjne. Z kolei ziemie zachodnie zamieszkują ludzie przyzwyczajeni do migracji, mniej religijni i o bardziej lewicowych poglądach . Jesteśmy bardziej tolerancyjni Młodzi ludzie nie potrzebują ślubu, żeby stworzyć rodzinę, a naukowcy podkreślają, że posiadanie dziecka w związkach  partnerskich to nie tylko moda – ale stała tendencja w naszym społeczeństwie. I akceptowana społecznie.  - Odchodzimy od jednorodnego wzorca małżeństwa i rodziny. Cechą nowej rodziny, po przemianach, jest przede wszystkim jej duża różnorodność – wyjaśnia prof. dr hab. Krystyna Slany z Instytutu Socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim w gazeta.pl. Powodem takiego stanu rzeczy są zmiany społeczne zachodzące w kraju i rosnącą akceptacja dla związków pozamałżeńskich. Nie ma już tak powszechnego jak kiedyś traktowania osób samotnie wychowujących dzieci jako kogoś gorszego. Aż  80 procent społeczeństwa akceptuje mieszkanie z partnerem bez...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj