screen video/Cradled Creations
Aktualności

6 minut – a  przypomni Wam się wszystko. Musicie zobaczyć ten film!

Poród, towarzyszący temu lęk i ból, twarz ukochanego, który ze łzami w oczach przecina pępowinę i zaskoczenie na twarzy starszego dziecka, gdy pokazujemy mu rodzeństwo. Pamiętacie to?

Narodzinom drugiego dziecka towarzyszą emocje podobne do tych z pierwszego porodu. Jest lęk czy wszystko będzie przebiegać dobrze, czy damy radę, czy dziecku nic się nie stanie, czy będzie bolało nas tak jak poprzednio. Jest też radość, że kolejne dziecko już w drodze i nasz maluszek w domu będzie mieć rodzeństwo. 

Ten 6-minutowy film pokazuje właśnie to wszystko. Te emocje, pot i łzy. Przyjście na świat małego Teodora było dla jego rodziców wspaniałym przeżyciem, zwłaszcza dla taty. Chwila, kiedy nie może dłużej patrzeć na ból swojej żony i zaczyna płakać, naprawdę  ściska za serce. Od razu przed oczami stają nam twarze naszych mężów/partnerów, którzy dzielnie dotrzymywali nam towarzystwa na sali porodowej. 

Zobacz także: Co czuje mężczyzna w czasie porodu?

Zobaczcie koniecznie ten film!Niezwykle poruszający jest także ten magiczny moment, gdy nasze dzieci spotykają się po raz pierwszy. Towarzyszy temu wiele emocji i zdenerwowania, bo chcemy bardzo, by dzieci od razu się zaakceptowały, by poczuły więź.

Nie każdy ma szansę nagrać taki cudowny film na pamiątkę. Ja swoje porody pamiętam jak przez mgłę. Gdy jednak zobaczyłam ten film, wiele obrazów pojawiło się w pamięci. Oczy męża, skakanie na piłce, nieśmiałe spojrzenia starszego synka na małe zawiniątko przyniesione do domu. 

Dziękuję rodzicom małego Teodora, że podzielili się ze wszystkim tym wspaniałym nagraniem. Życzę tej rodzince wspaniałych i spokojnych chwil.

A Ty pamiętasz swój poród? Było podobnie jak na tym filmie?

Jazda na porodówkę - co ma robić partner?

Przyspieszenie porodu: co pomoże przyspieszyć poród? Bezpieczne i naturalne sposoby

komplikacje w ciąży
Fotolia
Aktualności
"Czułam, że ten poród nie przebiega tak, jak powinien..."
To straszne uczucie, kiedy nagle dociera do kobiety, że zarówno jej życie, jak i dziecka jest zagrożone. 

Poród nie zawsze przebiega zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Mamy w głowie jakiś plan, jakieś wyobrażenia i oczekiwania (zwłaszcza, gdy nie rodzimy po raz pierwszy), a potem okazuje się, że nigdy tak naprawdę nie można przygotować się na coś tak nieobliczalnego, jak przyjście dziecka na świat. Pod opowieścią tej mamy, mogłoby się pewnie podpisać wiele kobiet, które także zostały postawione w obliczu przerażającej sytuacji. Posłuchajcie... "Nie miałam planu jak mam rodzić, nie zamawiałam douli , nie chciałam rodzić w wodzie, nie myślałam o żadnych innowacjach. To był mój drugi poród więc wiedziałam jak będzie wszystko przebiegać. Chciałam tylko by poród trwał krótko, a dziecko całe i zdrowe pojawiło się na świecie. Wody odeszły mi o 2.nad ranem. Zabraliśmy z mężem najpotrzebniejsze rzeczy, zapewniliśmy opiekę starszemu dziecku i pojechaliśmy do szpitala. Po kilku godzinach już wiedziałam, że coś jest nie tak. Nic nie szło tak jak powinno. Skurcze były bardziej bolesne jak poprzednio, mocniejsze, a mniej efektywne. Położna cały czas przychodziła, sprawdzała rozwarcie i była bardzo zawiedziona brakiem postępu.  "Cały czas zastanawiałam się co jest nie tak..." Czy to ja jestem starsza i inaczej odczuwam ból i zmęczenie, czy to może moje ciało nie przygotowało się na poród? Mój mąż starał się mnie pocieszać i rozweselać, ale i po nim było widać niepewność. Potem nawet on przestał żartować. Kiedy położna weszła i zapytała, czy czuję że chcę przeć, okazało się, że nie. Skurcze były coraz lżejsze, mniej bolesne.Tak jakbym nie miała rodzić. Podano oksytocynę . Dziecko pojawiło się w kanale rodnym, ale to nie główka była pierwsza... Potem długo się zastanawiałam jak do tego doszło, że dziecko ułożone było pośladkowo, a nikt o tym nie wiedział. Na USG w 36.tyg ciąży mój synek był ułożony...

Zmęczona mama zajmuje się domem i dziećmi
Fotolia
Aktualności
Gdy mama ma na głowie cały dom, tata... Ten wpis pokazuje, że matek nikt nie docenia!
Co myśli po powrocie z pracy mama, a co tata? Młoda mama porównała myśli swoje i swojego męża... Choć jej wpis jest hitem, obnaża smutną prawdę.

Jeśli jesteś mamą, która czasem ma wszystkiego dość i myśli, że wszystko jest na jej głowie – ten wpis jest dla ciebie. Blogerka Meredith Ethington myśli podobnie – porównała, jakie są jej pierwsze myśli po powrocie z pracy, a jakie są pierwsze myśli jej męża. Chociaż przyznała, że jej mąż jest wspaniałym partnerem i ojcem, tych różnic nie da się przeoczyć. To nie żart, tylko smutna rzeczywistość Wpis opublikowany przez Meredith na Facebooku udostępniono kilkaset razy. Wiele mam przyznało w komentarzach, że trafnie opisała ich życie. Chociaż autorka przyznaje, że post miał być żartobliwy i nie chciała nikogo obrazić, a na pewno nie męża, który zawsze stoi po jej stronie, po przeczytaniu tych słów wielu mamom nie było do śmiechu. Bo jak mają się śmiać, gdy ktoś opisał ich życie z najdrobniejszymi szczegółami: one, gdy wracają z pracy do domu, gotują, sprzątają, robią pranie, karmią zwierzęta, pomagają dzieciom przy pracach domowych. A mężowie? No właśnie. Przeczytajcie wpis Meredith na Facebooku. Już samo zdjęcie zdradza wszystko!   Mama kontra tata: co myślą po powrocie z pracy? "Co myśli mama po powrocie z pracy: O mój boże. W domu jest bałagan. Mamy chleb na jutro? Muszę porozmawiać z dzieckiem o szczerości i kazać mu zwrócić zabawkę, którą pożyczył. Może dziś się wyśpię. Może tak naprawdę się wyśpię, przyśni mi się coś. Chyba kupię opaskę na oczy do spania. Włożyłam pranie do suszarki? Wysłałam maile? Czy już za późno, żeby zapisać dzieci na zajęcia, które rozpoczynają się za pół roku? Czy będzie ich widać na klasowych zdjęciach? Mamy jeszcze karmę dla kota? Powinnam posprzątać w szafach. Jaka ta lampa jest zakurzona. Serio. Skąd się bierze cały ten kurz? Znowu mamy jakieś pająki. Muszę załatwić jakiegoś pogromcę pająków. Mam nadzieję, że dostaniemy to dobre...

poród w obecności dziecka
Fotolia
Aktualności
"Nie planowaliśmy, by córka była z nami w czasie porodu... ale tak się stało!"
Posłuchajcie opowieści mamy, czy poród w gronie rodziny był dobrym doświadczeniem dla wszystkich.

Pewne decyzje są podejmowane pod wpływem chwili. Staramy się by mimo to były przemyślane i jak najlepsze dla wszystkich. Obecność dziecka w czasie porodu może być kwestią sporną, ale pamiętajmy, że każde dziecko jest inne . To co dla jednego może stać się traumą, dla innego będzie miłym wspomnieniem. Jools Oliver postanowiła podzielić się opowieścią o swoim porodzie. Przyjście na świat Grace, w czasie porodu w domu , w wodzie i to w obecności męża i drugiego dziecka, było dla niej kwintesencją szczęścia. Posłuchajcie... "Nie planowałam, by Allana była w czasie porodu w domu. Ale tak się stało..." Wybraliśmy poród domowy, tak jak to było z Allaną. Miałam cudowną położną , która specjalizuje się w takich porodach. Ma ona bardzo innowacyjne metody. Np. w czasie akcji porodowej puszcza swoim pacjentkom odpowiednią muzykę. Ma trzy płyty, każda z nich na inny okres porodu. Relaksującą, dynamiczną - skłaniającą do tańca, oraz dodającą odwagi. Pomagają także zdjęcia bliskich rozstawione wokół mnie w pokoju. Świetnym pomysłem było także wspólne pieczenie ciasta z mężem w czasie długich godzin oczekiwania na dziecko. Oprócz mobilizacji do stania, by zadziałała siła grawitacji, mój umysł nie koncentrował się tylko na bólu. Allany miało tu nie być ze mną, w tym czasie miała przebywać z babcią w jej domu. Ale kiedy zaczęły się skurcze i moja mama przyszła po Allanę, wspólnie zdecydowaliśmy, by z nami została, będąc pod opieką babci.Uznaliśmy, że zabranie jej teraz z domu, a potem przywiezienie gdy dziecko będzie już na świecie, może być bardziej traumatyczne dla niej, niż pozwolenie jej na bycie w pobliżu. "To było niesamowite uczucie" Allana bawiła się świetnie. Skakała w wodzie, przytulała się, bawiła w pobliżu z babcią. Pomagała w pieczeniu ciasta i w leżeniu w wodzie. Zaglądała mi głęboko w oczy i...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz