wyjątkowa więź między bliźniętami
kadr z YouTube.com
Aktualności

Spróbuj się nie uśmiechnąć, oglądając ten film o bliżniętach!

O rany! Ta dziewczynka ma tylko od 6 tygodni, ale już doskonale wie, jak pocieszyć płaczącego brata. Sami zobaczcie i spróbujcie się nie uśmiechać!

Powszechnie wiadomo, że więź łącząca bliźnięta jest wyjątkowo silna. Rodzeństwo przebywa razem od samego momentu poczęcia, tworząc wyjątkowo silny związek uczuciowy. Bliźnięta uwielbiają być blisko siebie, przytulają się już w łonie matki i nie przestają po urodzeniu. Są też bardzo wrażliwe na uczucia brata lub siostry. Ten filmik, zamieszczony w internecie przez mamę bliźniąt, to najlepszy dowód na to, że tak jest naprawdę.

Kamera uchwyciła bliźnięta leżące w łóżeczku i moment, kiedy jedno z nich zaczęło płakać. Co uspokoiło 6-tygodniowego malucha? Nie, nie mama spiesząca z pomocą, a .... kciuk siostry-bliźniaczki. Sami zobaczcie, jak słodki jest ten widok:Mama opatrzyła ten film komentarzem: "Moje 6-tygodniowe dziecko zaczęło marudzić, kiedy wyszłam do drugiego pokoju, więc jego siostra-bliźniaczka zajęła się tym problemem". W ciągu 1,5 tygodnia wideo obejrzało już prawie 160 tysięcy widzów i wszyscy są zachwyceni!

Niektóre komentarze internautów, zamieszczone pod filmem, są naprawdę zabawne: "Pewnie chciała, żeby był cicho, żeby mogła spać", "Chyba się frustruje, że nie leci mleko", "To chyba najsłodsza rzecz, jaką widziałam" oraz prosto i na temat: "Chcę mieć bliźnięta!".  My też...

Zobacz też:

Jeannette Kalyta: „Z HNB wyrastają wrażliwi, wspaniali dorośli!” [WIDEO]

bliźniaki, bliźnięta
Fotolia
Niemowlę
Świat bliźniaków: wszystko, co powinnaś wiedzieć o bliźniakach
Mamy bliźniaków czują podwójną radość, ale też mają dwa razy więcej obowiązków i dwa razy mniej czasu dla siebie. Jak wygląda życie z dwójką noworodków?

Bliźniaki pobudzają wyobraźnię i skłaniają do zadawania pytań: jak to jest mieć bliźnięta? Co łączy te dzieci, które znają się od początku swojego istnienia? Czy bliźnięta mają swój własny język, którym się porozumiewają? Przyjrzyjmy się więc bliźniakom i spróbujmy odpowiedzieć na nurtujące cię pytania dotyczące świata bliźniąt . Bliźnięta: poród w ciąży bliźniaczej Czy poród bliźniąt różni się od porodu jednego dziecka? – Właściwie nie różni się niczym od pojedynczego – wspomina Beata, mama dwumiesięcznych bliźniaków i pięcioletniego synka. – Tyle że gdy urodziłam Marysię, pomyślałam, że normalnie miałabym już poród z głowy. Tymczasem czekała mnie jeszcze powtórka. Na szczęście drugi maluch zwykle „wyskakuje” łatwiej, bo ma już utorowaną drogę przez pierwszego. Nie wszystkie bliźniaki jednak przychodzą na świat siłami natury. Większość rodzi się przez cesarskie cięcie . Powód? Rzadko obydwa maluchy są ułożone główkowo (a inna pozycja utrudnia poród). Bliźnięta rodzą się przed terminem Najczęściej bliźnięta rodzą się przed terminem, około 35–37. tygodnia ciąży . Nie jest to powód do niepokoju, gdyż zwykle ich rozwój w 36. tygodniu odpowiada rozwojowi jednego dziecka w 40. Bliźniaki są jednak często mniejsze, trudno przecież wymagać, by dwójka dużych dzieci mieściły się w jednym brzuchu. Nawet dwukilogramowym dzieciom jest tam ciasno, mogą na siebie naciskać, bywa, że jeden z nich jest silniejszy i szybciej rośnie. Dlatego bliźnięta po urodzeniu są objęte szczególnie troskliwą opieką lekarską. Opieka lekarska nad bliźniętami po porodzie W pierwszym roku życia bliźnięta co 4–6 tygodni powinny być w przychodni na kontrolnej wizycie. Dobrze też, by dzieci zostały zbadane przez neurologa. Czasem bowiem bliźniaki potrzebują rehabilitacji. Zdarza się także, że...

hydraulik, dziecko, łazienka, naprawa hydrauliczna
© Gina Sanders - Fotolia.com
Prawdziwe historie
Prawdziwe historie: czasem warto zaufać
Nie wierzyłam, że jeszcze kiedyś zaufam jakiemuś mężczyźnie, że przeżyję miłość, ale cuda się zdarzają - opowiada 27-letnia Małgorzata, mama Patryka. A wszystko się zaczęło od zepsutego kranu...

Jeszcze przed urodzeniem Patryka przyrzekłam sobie samej, że już się nie zakocham . I jak na razie dotrzymywałam słowa. Nie wracam pamięcią do Jacka, mojej pierwszej wielkiej miłości, który na wiadomość o ciąży wykpił mnie cynicznie. – Ja... mam zostać ojcem ? Wolne żarty! Załatw to! Dam ci kasę! – Jak śmiesz? – strzeliłam go w twarz tak mocno, że na samo wspomnienie czuję pieczenie dłoni. – Nie będziesz dziecka przeliczać na pieniądze! W jednej chwili przestał dla mnie istnieć jako człowiek i mężczyzna. W tej jednej chwili moje serce stwardniało . To nic, co nas nie dobije, to nas wzmocni. Teraz muszę zapewnić dobre życie dziecku – postanowiłam. Mam serce tylko dla dziecka i rodziców Tak minęło parę lat. W pracy, w dużej firmie ubezpieczeniowej harowałam za dwóch , robiłam studia podyplomowe i uczyłam się po nocach, żeby po południu mieć czas zajmować się Patrykiem. Byłam dobrze ubrana, zadbana, uśmiechnięta do klientów, a twarda i wymagająca wobec innych pracowników. Szybko awansowałam. Nie zważałam na to, czy jestem lubiana czy nie . Serce miałam tylko dla Patryka i moich rodziców, najcudowniejszych dziadków na świecie. Patryk był radością mojego życia, moją dumą, miłością i wszystkim, a rodzice najwierniejszymi przyjaciółmi. Chłopcy lubią majsterkować Tego dnia po przedszkolu poszliśmy zaraz do domu, bo miał przyjść hydraulik , naprawić coś w łazience. Domofon zadzwonił punktualnie, a po chwili w moich drzwiach stanął młody postawny mężczyzna. – Dariusz Wysocki – przedstawił się uprzejmie, a ja z zadowoleniem stwierdziłam, że nie czuć od niego zapachu papierosów ani alkoholu. Wskazałam łazienkę i już chciałam poprosić, żeby uważał na kafelki, gdy zobaczyłam, że pan Dariusz rozkłada na moich pięknych płytkach ceratę i dopiero na niej stawia ogromną torbę. –O!!! –...

Umierający nienarodzony chłopiec trzyma za rękę siostrę bliźniaczkę
Niemowlę
Poruszające zdjęcie z USG – umierający nienarodzony chłopiec złapał za palec ...
To, co udało się uchwycić na tym zdjęciu, było szokiem, nie tylko dla przyszłej mamy, ale i lekarza, który wykonywał badanie.

Ludzi od zawsze fascynował fenomen bliźniąt . Okazuje się, że więź między nimi może być silniejsza, niż nam się wydaje. Ian i Brittani McIntire są już rodzicami dwóch dziewczynek. Wiadomość o kolejnej ciąży i to w dodatku bliźniaczej była dla nich dużą niespodzianką, gdyż nie planowali już dzieci. W trakcie jednego z badań kontrolnych lekarz zauważył, że z jednym z bliźniąt dzieje się coś złego. Podczas gdy dziewczynka Madilyn rozwija się prawidłowo, z jej bratem Masonem zaczęło dziać się coś złego. Mózg i serce chłopca nie przestały się rozwijać. Zmiany są tak duże, że lekarze nie dają chłopcu szans na przeżycie. Ratunkiem mogłaby być operacja serca, ale nie mogą jej wykonać ze względu na zły stan mózgu. Podczas ostatniego badania USG lekarz uchwycił niesamowity moment pokazujący więź pomiędzy nienarodzonymi bliźniętami. Malutka ręka Masona ściska palec Madilyn. Widok poruszył całą rodzinę, a teraz i internautów. Rodzice twierdzą, że nie był to przypadek. Wiedzą, że nigdy nie zobaczą maleństwa. Pocieszeniem dla niech stało się to zdjęcie, które interpretują, jako czuwanie siostry bliźniaczki nad bratem.   - Wiem, że gdy będzie umierał, nie będzie sam - mówi Brittani. Cała rodzina modli się za bliźnięta . Zobacz też: Najmniejsze bliźnięta syjamskie już po zabiegu!  

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj