Facebook/Mallory Torres
Aktualności

7-latka na motorze: decyzja odpowiedzialnych rodziców czy szczyt głupoty?

Mallory została okrzyknięta „złą matką”, bo pozwala swojej 7-letniej córce jeździć na motorze. Nie przejmuje się jednak krytyką internautów. Powodem, dla którego pozwala na to dziewczynce jest… miłość.

To zdjęcie wywołało oburzenie wśród wielu dorosłych, nie tylko rodziców. Widzimy na nim kilkuletnią dziewczynkę z plecakiem, która jedzie na tylnym siedzeniu motoru... Komentarze są jednoznaczne: mama dziewczynki jest ZŁĄ MATKĄ!

Zła matka czy rodzic z pasją?

Mama 7-latki nie uważa się za złą matkę, wręcz przeciwnie. Na swoim koncie na Facebooku opublikowała komentarz:

To jest moja 7-letnia córka jadąca ze szkoły do domu na motocyklu. Tak. Ma 7 lat i jeździ motocyklem. Niektórzy z was mogą zapytać dlaczego... Bo kocham moją córką. To prawda, KOCHAM MOJĄ CÓRKĘ, a ona kocha jeździć na motorze. Dlatego też pozwalam jej jeździć na tylnym siedzeniu, w pełnym rynsztunku, z moim chłopakiem, który ma ponad 20 lat doświadczenia – mówi Mallory. 

Na profilu Mallory pojawiło się mnóstwo pozytywnych komentarzy – wszystkie od jej znajomych, którzy sami są motocyklistami. Inni nie są tak tolerancyjny... Choć kobieta nie złamała prawa (w Teksasie legalna jest jazda na motorze z dzieckiem powyżej 5 roku życia), jest oskarżana o narażanie swojego dziecka na niebezpieczeństwo.

Dwa ścieżki rodzicielstwa

Mama dziewczynki jest zaskoczona popularnością, jaką zdobyło zdjęcie. To nie ona jest jego autorką – zostało przesłane do telewizji przez przypadkową osobę, dzięki czemu szybko obiegło media. Mimo swojego usprawiedliwienia, Mallory pisze także: "Nie do końca czuję potrzebę obrony mojego sposobu wychowania, ale chcę pokazać ludziom, że wybierają pewną ścieżkę rodzicielstwa. Ja wybieram inną, ale to nie oznacza, że moja jest zła". 

Co sądzicie o takiej postawie? Z jednej strony rozumiemy mamę, która chce dzielić pasję z córką (a dziewczynka najwyraźniej już połknęła bakcyla!). Z drugiej strony, jazda na motorze może być niebezpieczna nawet dla dorosłych, czy warto zatem narażać własne dziecko? 

Czytaj także: Jaki kask wybrac dla dziecka

Jak podnosić niemowlę – 2 techniki i instrukcja na filmie

dziewczynka-czyta-ksiazke-z-mama
Fotolia
Aktualności
Brzydka prawda o książkach dla dzieci. Jeśli masz córkę, musisz zobaczyć ten film!
Mama z córką przeprowadziły pewien eksperyment dotyczący książek dla dzieci. Jego wynik jest naprawdę niepokojący i daje do myślenia. Zobaczcie koniecznie!

Mama z córką robią eksperyment w księgarni Mama z córką przeprowadziły pewien eksperyment. Podeszły do półki z książkami w księgarni i usunęły z niej wszystkie książki, w których nie ma bohaterów płci męskiej. Usunęły – uwaga! – 3 książki.   Następnie usunęły wszystkie książki, w których nie występują bohaterki płci żeńskiej. Musiały usunąć aż 76 książek! Następnie wyjęły z półki wszystkie książki, w których żeńskie postaci nic nie mówią. Usunęły aż 141 egzemplarzy!!! Pozostały jednak książki, w których postaci kobiece mówią, ale czy mają aspiracje, marzenia, czy tylko czekają na księcia z bajki? Ostatecznie mama z córką postanowiły usunąć z półki także wszystkie książki o księżniczkach czekających na swojego księcia. To co zostało z kilku półek wypchanych książkami to zaledwie około 30 książek! Szokujące prawda? Zobacz też: Urodziło Ci się dziecko? Posadź drzewo i wyślij nam zdjęcie! Moja córka chce więcej do diabła! Dziewczynka po eksperymencie pyta sprzedawcę czy ma książkę o Marsie, bo chce na niego lecieć. I pojawia się pytanie podsumowujące: Moja córka chce więcej. Czy twoja też? I ja na to odpowiadam: Do diabła, tak! Sprawdź także: Książki, czasopisma, płyty dla dzieci na bangla.pl Dobre opowieści na dobranoc dla zbuntowanych dziewczynek Ten filmik promuje najnowszą książkę dla dziewczynek, pt. „ Good Night Stories for Rebel Girls” o 100 kobietach, które dokonały niesamowitych rzeczy. By pokazać dziewczynkom, że mogą być w przyszłości tym, kim tylko zechcą. Czekam na nią w Polsce! Ale pokazuje też niepokojącą prawdę o tym, jak niewiele książek dla dzieci ma kobiece bohaterki, które biorą swoje przeznaczenie we własne ręce, bez męskiej pomocy w postaci księcia, brata, czy choćby pana myszy. Autorki książki podkreślają, że dziewczynki...

Mama cierpiąca na depresję poporodową z niemowlęciem
Fotolia
Aktualności
Wzruszający list mamy cierpiącej na depresję poporodową
„Przepraszam, że nie uśmiecham się tak często, jakbym chciała” – pisze mama do swojego synka. Zobacz, w jak przejmujący sposób można mówić o depresji poporodowej i jak wytłumaczyć ją nie tylko dziecku, ale też sobie.

Depresja poporodowa objawia się długotrwałym przygnębieniem , niepokojem i zdenerwowaniem. Lęki , które odczuwa mama, są nieuzasadnione. Podjęcie każdej, nawet błahej decyzji, budzi wątpliwości. Kobieta uważa się za złą matkę, która nie jest w stanie opiekować się dzieckiem. Przeczytaj list, który napisała do swojego synka mama cierpiąca na depresję poporodową . Swoją chorobę nazywa „podróżą” i w czuły, przejmujący sposób pokazuje, jaki wpływ na nią i jej synka miała choroba. List mamy cierpiącej na depresję poporodową "Drogi synku, Po Twoich narodzinach, zdiagnozowano u mnie depresję poporodową i stany lękowe . Proszę, nigdy nie myśl, że to Twoja wina – w żadnym wypadku tak nie jest. Nie musisz czuć się winny. Właściwie, chciałabym Ci podziękować. Dziękuję, że to znosisz i jesteś tu ze mną. Przepraszam, że nie uśmiecham się tak często, jakbym chciała. Musisz jednak wiedzieć, że Twój uśmiech przynosi mi radość każdego dnia. Dziękuję za wszystko, czego mnie nauczyłeś. Możesz tego jeszcze nie wiedzieć, ale dałeś mi najwspanialsze lekcje w moim życiu. Jako Twoja mama, mogę sprawiać wrażenie, że wiem wszystko, ale chcę, żebyś wiedział – nie wiem. Ciągle się uczę, każdego dnia, w każdej chwili. To działa w dwie strony, sam zobaczysz, nauczę Cię wszystkiego, co umiem, ale proszę, Ty nie przestawaj uczyć mnie. (…) Dziękuję, że jesteś dla mnie taki cierpliwy. Tyle razy chciałam się bardziej zaangażować, jednak przez depresję, ciężko mi było zrobić kolejny krok. Zawsze będę Ci wdzięczna za Twoją cierpliwość . Pamiętaj zawsze, że Cię kocham, czasem potrzebuję tylko trochę czasu. Dziękuję, że jesteś taki zdecydowany. Gdyby nie Twoje zdecydowanie, gdybyś nie wiedział, czego chcesz, byłabym całkowicie bezradna. Zdarzało się, że nie miałam bladego pojęcia, co robić,...

dzieci, dziewczynki, uśmiech
Prawdziwe historie
Prawdziwe historie: Zamienione córki
Myślałam, że takie sytuacje zdarzają się tylko w filmach. A jednak przyszło mi tego doświadczyć w życiu. Zamianę dzieci w szpitalu przeżyła 46-letnia Elżbieta. Dowiedz się, jak wpłynęło to na jej całą rodzinę?

I co ja mam teraz zrobić? Wszystko wygląda ładnie w filmie: rzucamy się sobie w ramiona i żyjemy potem długo i szczęśliwie. Życie jednak nie zawsze bywa tak proste, a serce matki nie wybiera. Kocham Zuzę całą sobą. A Sylwia, czy ona też nie zasługuje na miłość? To wszystko dlatego, że ktoś wiele lat temu popełnił straszny błąd. Ciąża była dla mnie wielką radością Bardzo się cieszyłam, kiedy dwadzieścia trzy lata temu zobaczyłam na teście ciążowym dwie kreseczki. Nie przypuszczałam wtedy, że moje życie tak bardzo się skomplikuje. Najpierw odszedł ode mnie Marek, mój mąż. Byliśmy małżeństwem zaledwie dwa lata, wydawało się, że to wielka miłość. Kto przypuszczał, że okaże się wprawdzie wielka, ale i krótkotrwała, spali się jak płomień przedwcześnie zapalonej zapałki. Na szczęście narodziny Zuzi miały mi te trudne chwile wynagrodzić. Przyszła na świat w piękny, letni dzień i od razu okazała się prawdziwym słoneczkiem. Pogodna, śliczna, zdrowa, z malutką główką z blond włoskami, podobna do mnie i do swojego ojca jak dwie krople wody. Ufna, delikatna, cichutka. Niestety, trzy doby po narodzinach Zuzi dowiedziałam się, że żółtaczka fizjologiczna przedłuża się i malutka będzie musiała zostać kilka dni dłużej w szpitalu. Nie robiłam z tego powodu paniki – wiedziałam, że takie rzeczy zdarzają się u niemowląt. Za kilka dni odbiorę Zuzankę i będziemy już zawsze razem. Jak bardzo się myliłam... Kilka rzeczy zwróciło moją uwagę, ale zapewnienia pielęgniarki uśpiły moją czujność Po dziesięciu dniach przyjechałam z mamą po córeczkę. Może trudno w to uwierzyć, ale nic wtedy nie wzbudziło moich podejrzeń. To były inne czasy – teraz matki mają wiele dni i godzin, żeby leżąc wspólnie ze swoimi niemowlętami, studiować ich buźki, uczyć się na pamięć dołeczków w policzkach, całować po milion razy włoski....

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj