Duszniki
gloswielkopolski.pl
Aktualności

7-letni Maurycy walczy o życie po pożarze, w którym zginęło jego 2 braci. Potrzebna pomoc!

W Dusznikach koło Poznania spłonął dom 7-osobowej rodziny. Ojcu udało się uratować 3 z 5 dzieci. 4-latek i 8-latek zginęli w płomieniach. Ich 7-letni brat walczy o życie. Rodzina straciła dobytek życia. Potrzebna jest pomoc.

Straszny pożar w Dusznikach

Ogień wybuchł w nocy z poniedziałku na wtorek. Ojciec był tego wieczoru sam z dziećmi – ich matka była w pracy. Miał się właśnie położyć do łóżka, kiedy usłyszał krzyki dzieci. Dom stał w płomieniach. Ogień rozprzestrzeniał się tak szybko, że ojcu udało się wyprowadzić z płonącego domu tylko trójkę dzieci. Po pozostałą dwójkę nie udało mu się wrócić – nie było już jak wejść do domu. Temperatura była tam tak wysoka, że nawet strażacy nie byli w stanie dostać się do środka. Weszli do budynku dopiero po ugaszeniu ognia i wtedy znaleźli zwęglone ciałka dwójki pozostałych dzieci. Prawdopodobnie uległy one zaczadzeniu.

Strażacy mówią, że ogień wybuchł na strychu, zajął kolejne pomieszczenia, po czym w domu zawalił się strop. Jednak wciąż nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. 

7-letni Maurycy walczy o życie

Jedno z uratowanych dzieci – 7-letni Maurycy w ciężkim stanie trafił na oddział intensywnej terapii w Poznaniu, skąd przewieziono go do Centrum Leczenia Oparzeń w Szczecinie.

Chłopiec miał poparzone ponad 30 proc. ciała. Z powodu dużych obrażeń i silnego bólu wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej. Czekają go przeszczepy skóry, ale lekarze widzą szansę na wyzdrowienie chłopca. Pozostałe dzieci - dwie dziewczynki - są w dobrym stanie. 

Potrzebna pomoc dla rodziny z Duszników

Rodzina przeszła prawdziwą tragedię. Straciła dwójkę dzieci i dobytek całego życia. Nie wiadomo, czy dom będzie nadawał się do remontu lub przebudowy. Na razie rodzina otrzymała niezbędną pomoc od gminy – mają gdzie mieszkać, dostali też ubrania i żywność. Jednak na dłuższą metę nie rozwiązuje to ich sytuacji. 

Jeżeli chcesz pomóc tej rodzinie, skontaktuj się ze Społecznym Komitetem Pomocy Pogorzelcom w Dusznikach. Można wpłacać pieniądze na specjalne konto lub przekazać dary rzeczowe. Żeby nie dublować przedmiotów, najpierw trzeba zadzwonić do Komitetu i ustalić, czego rodzina jeszcze potrzebuje. 

Dlaczego małe dziecko nie może się opalać? Wyjaśnia dermatolog

Śmierć dziecka
AdobeStock
Aktualności
Niewinna zabawa w chowanego zakończyła się tragedią
3-latek zatrzasnął się w pralce. Niestety mimo wielogodzinnej reanimacji, dziecka nie udało się uratować.

Do dramatycznych wydarzeń doszło w miniony poniedziałek w Słupsku. Niewinna zabawa dwójki dzieci w chowanego zakończyła się olbrzymią tragedią. Dziecka niestety nie udało się odratować. Raz, dwa, trzy kryjesz ty Nie ma chyba dziecka, które nie lubiłoby zabawy w chowanego. Tzw. zabawa w aku-ku jest pierwszą z poważniejszych zabaw, w jaką zaczynają się bawić niemowlęta . Starsze dzieci uwielbiają się kryć w mieszkaniu, parku czy ogrodzie. Niestety zabawa, która daje dzieciom tyle radości może być jednocześnie śmiertelnie niebezpieczna. Do tragicznego w skutkach wypadku doszło ostatnio w Słupsku. 3-letni chłopczyk i 5-letnia dziewczynka bawili się właśnie w chowanego. Gdy zaniepokojona siostra nie mogła znaleźć brata, zawołała rodziców . Ojciec dzieci odkrył, że malec zatrzasnął się w pralce. Natychmiast zostało wezwane pogotowie. Ratownicy przez 1,5 godz. walczyli o życie chłopca. Następnie dziecko w ciężkim stanie zostało przewiezione do szpitala w Słupsku, gdzie w nocy zmarło. Okoliczności tego tragicznego wypadku zbada prokuratura. Śledczy na razie nie potrafią wytłumaczyć, jak mogło dość do takiej sytuacji, a także nie wiadomo, jak długo dziecko było w pralce. Rodzice byli trzeźwi. Z uwagi na ich stan psychiczny jeszcze nie zostali przesłuchani. Maluch bezpieczny w domu Każdy z nas chce, jak najlepiej dla swoich dzieci i dba, by ich najbliższe otoczenie było bezpieczne. Z czasem jednak usypia nasza czujność. Dzieci są coraz większe, bardziej samodzielne i mądrzejsze, ale jednocześnie potrafią być coraz bardziej kreatywne.  Niestety nie mają tyle wyobraźni, by zdać sobie sprawę z tego, jak bardzo niektóre pomysły mogą być dla nich niebezpieczne . Na co warto zwrócić uwagę: śmieci – w większości domów dzieci mają bezpośredni dostęp do kubła, w którym mogą się znajdować "ciekawe" rzeczy. Pamiętaj o tym! okna i...

objawy zatrucia grzybami u dzieci
Fotolia.com
Aktualności
1,5 roczne dziecko włożyło dłoń do maszynki do mielenia mięsa
1,5 roczny chłopczyk przeżył prawdziwy koszmar: włożył dłoń do pracującej elektrycznej maszynki do mielenia mięsa. Rączka zakleszczyła się i nie można było jej wyjąć.

Nie wiadomo jak to się stało, że 1,5 roczny chłopczyk spod Grójca włożył dłoń do pracującej elektrycznej maszynki do mielenia mięsa .  Wiadomo natomiast, że poraniona rączka przerażonego dziecka uwięzła  w metalowym korpusie urządzenia i nie można było jej wyjąć.  Nie było wyjścia: do warszawskiego szpitala przy ul. Niekłańskiej chłopiec trafił wraz z maszynką. Lekarze oddziału ratunkowego wezwali na pomoc strażaków . Pomogli strażacy – Strażacy przyjechali ze sprzętem do cięcia i rozginania metalu. Po 2-godzinnej akcji i ostrożnym cięciu korpusu przy pomocy specjalistycznej szlifierki kątowej  rączkę dziecka udało się wydobyć – powiedział nam mł. kpt Nikodem Kiełbowicz z KM PSP w Warszawie. Trwa walka o zdrowie chłopca – Na razie lekarzom udało się uratować dłoń i trzy palce dziecka, trwa walka o to, by nie trzeba było amputować   dwóch pozostałych –  powiedział nam Marcin Mazurek, rzecznik prasowy szpitala. Trudno na razie powiedzieć, jak długo chłopczyk  będzie w szpitalu i czy jego dłoń będzie w przyszłości w pełni sprawna.  Przeczytaj koniecznie : Jak dbać o bezpieczeństwo dziecka Rodzice, uważajcie! Większość wypadków z udziałem małych dzieci zdarza się w domu . Najczęściej wystarcza chwila nieuwagi. Dzieci są ciekawskie i chcą badać świat.   Potrafią o wiele więcej niż się po nich spodziewamy. Już roczne maluchy potrafią ściągnąć coś z kuchennego blatu zamontowanego na standardowej wysokości! Dzieci nie zdają sobie sprawy z ryzyka , dlatego to my, rodzice, musimy dbać o ich bezpieczeństwo . Przeczytaj także: "Odwróciłam się tylko na chwilę" - rozmowa z ordynatorem oddziału chirurgii dziecięcej    

pożar
Adobe Stock
Aktualności
„To już mój koniec. Powiedz mamie, że ją bardzo kocham” – tragedia dzieci z pożaru w centrum handlowym
Podczas tragicznego pożaru w centrum handlowym „Zimowa wiśnia” zginęło wielu ludzi, w tym wycieczki szkolne z dziećmi. Liczba ofiar już jest duża, a ciągle napływają nowe informacje.

Rośnie liczba ofiar po niedzielnym pożarze w centrum handlowym „Zimowa wiśnia” w rosyjskiej miejscowości Kemerowo na południu kraju. Według oficjalnych danych zginęły 64 osoby, choć niektóre źródła twierdzą, że znaleziono już blisko 100 ciał. Wśród ofiar są dzieci. Krewni ofiar sporządzili listę zaginionych i najprawdopodobniej w zdarzeniu zginęło 41 dzieci. Tę liczbę potwierdziło rosyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. W mieście pojawiły się pogłoski, że ciała mogą znajdować się w jednym z miejscowych zakładów przemysłowych, ale te doniesienia zostały już zdementowane. Dzieci ginęły w potwornych męczarniach Służby ratownicze poinformowały, że temperatura w płonącym centrum sięgała nawet 700 stopni Celsjusza , a ludzie ginęli również od duszącego dymu. Choć podano liczbę ofiar, to szacuje się, że może być ich znacznie więcej. Rosyjskie media podają, że w pożarze życie mogli stracić uczniowie w wieku 11-12 lat, którzy przebywali na wycieczce szkolnej w kinie. Na seans sprzedano 160 biletów. Zobacz wizualizację strażaków, jak szybko rozprzestrzenia się pożar w pokoju dziecięcym Ogień wybuchł na czwartym piętrze budynku, choć na razie nie ustalono, w jaki sposób doszło do pożaru. Wiadomo, że powstał na placu zabaw, gdzie dzieci bawiły się w nadmuchiwanych zamkach. Prawdopodobnie jedno z nich bawiło się zapalniczką i podpaliło łatwopalną trampolinę, co potwierdza także jedna z kobiet, która była tam z matką i dziećmi . – Zabrałam natychmiast rodzinę i zaczęłam uciekać. Przez chwilę straciłam z oczu matkę, ale na szczęście spotkałyśmy się na klatce schodowej – powiedziała. Według innej wersji pożar mogła spowodować awaria prądu na placu zabaw. "Wszystko się pali, to już koniec" Miejscowe media opisują dramatyczne informacje z miejsca zdarzenia. Dzieci wysyłały do bliskich...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj