Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Dziewczynka mogła utonąć przez nieodpowiedzialną opiekunkę
Facebook/Desiree Howell
Aktualności

7-miesięczna dziewczynka mogła utonąć przez nieodpowiedzialną opiekunkę! Zobacz przerażające nagranie

To, co zobaczyła na Facebooku mama 7-miesięcznej dziewczynki, jest szokujące. Opiekunka mogła doprowadzić do śmierci dziecka!

Gdy Brittany zalogowała się na Facebooku podczas przerwy w pracy, nie sądziła, że zobaczy film ze swoją płaczącą 7-miesięczną córeczką narażoną na niebezpieczeństwo. "Przeraziło mnie to. Chciałam po prostu iść do niej, chwycić ją i być z nią. Nie mogłam przestać płakać. Płakałam nawet wtedy, gdy już trzymałam ją w ramionach" – powiedziała mama.

Film, który tak bardzo poruszył Brittany, został nakręcony w parku wodnym przez inną mamę bawiącą się z dziećmi. Zaniepokojona Desiree widziała, jak opiekunka zmusza dziewczynkę do chodzenia boso po rozgrzanej posadzce. 7-miesięczna dziewczynka nie umiała nawet samodzielnie chodzić! Gdy niania zaczęła szarpać dzieckiem w ramach "zabawy", Desiree wyjęła telefon i nagrała kolejną przerażającą scenę. Niania posadziła dziewczynkę przed natryskiem, który co jakiś czas oblewał wodą.  Gdy kubeł wody uderzył w dziewczynkę, ledwo usiedziała na miejscu! Dopiero wtedy opiekunka podniosła ją z ziemi.

Zobacz film:Desiree zadzwoniła po policję, jednak opiekunka opuściła park przed przyjazdem funkcjonariuszy. Opublikowała nagranie na Facebooku i błagała o udostępnianie. Mama dziewczynki zobaczyła film 2 godziny po publikacji. Od razu pojechała do córki i zabrała ją do szpitala. Bała się, że małej może grozić suche utonięcie

Nie wiadomo, czy opiekunce zostaną postawione zarzuty, ale to, co zrobiła bezbronnemu dziecku, jest przerażające. Coraz częściej słyszymy o nieodpowiedzialnych opiekunkach, które są dla maluchów zagrożeniem, nie oparciem. Widok płaczącego dziecka, które potrzebuje bliskości, a zalewa się łzami, łamie serce. Mam nadzieję, że "opiekunka" poniesie odpowiedzialność za narażanie maluszka na takie niebezpieczeństwo. Nie wyobrażam sobie, co musi czuć mama dziewczynki!

Czytaj także: Facebook usunął zdjęcie nieżyjącego niemowlaka. Mama przekroczyła granice?

źródło: essentialbaby.com.au

Jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci? Podpowiada mama 1,5-rocznej Michaliny

Ukryta kamera nagrała szokujące zachowanie opiekunki
YouTube/aRichest
Aktualności
Ukryta kamera zarejestrowała okrucieństwa opiekunki... Rodzice ostrzegają innych!
To nagranie przeraża i zmusza do refleksji. Gdyby nie ukryta kamera, mogłoby dojść do tragedii!

Do sieci trafiło przerażające nagranie, na którym opiekunka znęca się nad niemowlęciem. Rodzice dziewczynki zgłosili sprawę na policję i apelują do rodziców, by dokładnie sprawdzali, czy osoby, z którymi zostawiają swoje dzieci, są godne zaufania. Dzięki kamerze nie doszło do tragedii Annemarie Theron, mama malutkiej Laili, zainstalowała ukrytą kamerę w pokoju dziewczynki. Od jakiegoś czasu zaczęła mieć podejrzenia, że w domu dzieje się coś niedobrego – zauważyła na ciele córeczki otarcia i siniaki. Gdy kobieta zobaczyła nagranie, była przerażona. Od razu powiadomiła policję. Opiekunka została aresztowana, śledczy wszczęli postępowanie. Nagranie z ukrytej kamery jest wstrząsające i nie można go spokojnie oglądać. Mama Laili przyznała, że po zobaczeniu nagrania przez kilka dni nie mogła dojść do siebie. Boi się, że okrucieństwa, jakich doświadczyła jej córeczka, będą miały wpływ na jej życie w przyszłości. Zobaczcie nagranie opublikowane w sieci. Uwaga, film jest drastyczny i wywołuje skrajne emocje!   Uważaj, z kim zostawiasz dziecko! Serce pęka na widok krzywd, jakich doznała mała Laila. Strach pomyśleć, co działo się wcześniej, zanim rodzice zainstalowali w pokoju córki kamerę. Choć podglądanie i sprawdzanie opiekunek jest kontrowersyjnym tematem, takie nagrania są ostrzeżeniem dla rodziców i uświadamiają, że nawet osoba, której ufamy, może okazać się potworem... Zobacz także: Pielęgniarki bawiły się noworodkiem jak lalką! Staną przed sądem Źródło: metro.co.uk, YouTube

Opiekunka zapomniała o dziecku i zostawiła je w autobusie
Fotolia
Aktualności
Szokujące zachowanie opiekunki – jak można zapomnieć o dziecku?!
Dobra niania powinna dbać o bezpieczeństwo dziecka w każdej sytuacji. Co myśleć o opiekunce, która zapomina o dziecku i je zostawia na kilka godzin?!

Jak podaje TVN 24, w piątek, w Legnicy na Dolnym Śląsku, opiekunka zostawiła 6-letnią dziewczynkę w autobusie. Kierowca nie zauważył dziewczynki i zamknął autobus. Opiekunka zapomniała o dziecku Opiekunka wracała z basenu z kilkorgiem podopiecznych. Przy wysiadaniu zapomniała o jednej z dziewczynek, która prawdopodobnie zasnęła. Kierowca nie zauważył śpiącej dziewczynki i po dojechaniu na pętlę zamknął autobus. W poszukiwania dziewczynki zaangażowali się rodzice i policja. Po kilku godzinach udało im się dotrzeć do kierowcy autobusu i uwolnić 6-latkę z pojazdu. Dziewczynce nic się nie stało, jednak sprawę bada policja. Funkcjonariusze muszą sprawdzić, czy opiekunka nie naraziła życia lub zdrowia dziewczynki. Jak wybrać dobrą opiekunkę? Rodzice, którzy zostawiają dzieci pod opieką niani, chcą mieć pewność, że ich dzieci są bezpieczne i otoczone troskliwą opieką. Pisaliśmy, że czasem warto zainstalować w domu kamerę i zobaczyć, do czego zdolne są opiekunki . Na szczęście ta historia nie jest tak dramatyczna, bo dziewczynka została odnaleziona i nic jej się nie stało, jednak takie sytuacje zmuszają do zadania pytania, jak wybrać dobrą nianię dla dziecka? Przy wyborze opiekunki kieruj się uczuciami dziecka. Jeśli po dniu próbnym maluch jest markotny lub mówi wprost, że nie lubi nowej niani, zastanów się, czy nie lepiej szukać dalej. Opiekunka powinna interesować się dzieckiem, nie pieniędzmi czy zasadami panującymi w domu. Jeśli podczas rozmowy najpierw padają pytania o wysokość wynagrodzenia i zakres obowiązków, dopiero później o dziecko, być może ta niania nie jest najlepszą kandydatką. Dobra niania powinna interesować się dzieckiem, nie sobą.  Warto szukać opiekunki wśród rodziny lub znajomych. Nie zawsze, jednak zatrudnienie z polecenia zaufanej koleżanki czy kuzyna może być lepszym wyborem niż zatrudnienie opiekunki z...

Znęcanie się nad dziekciem
Facebook
Aktualności
Była w szoku, gdy zobaczyła, w jakim stanie odbiera dziecko ze żłobka
17-miesięczna dziewczynka miała podrapane i posiniaczone nóżki, a do jej stóp przyklejono sandałki za pomocą taśmy klejącej. Matka była w szoku!

Każdy rodzic zostawiający dziecko z obcym człowiekiem bez względu czy to niania, czy też opiekunka w żłobku lub przedszkolu powierza swój największy skarb. Wierzy, że osoba ta będzie odpowiedzialna i z należytą troską zaopiekuje się dzieckiem . Oczywiście wypadki się zdarzają i maluch wraca czasem do domu w "naruszonym stanie". Starte kolano, czy guz na głowie mogą się przydarzyć, ale rodzic powinien otrzymać dokładną informację, co się stało. To, czego jednak doświadczyła pewna mama z Północnej Karoliny (USA), przyprawia o dreszcze. Kobieta postanowiła się swoją historią podzielić an Facebooku, by ostrzec innych rodziców. Dobra zabawa Każdy rodzic wie, że na pewnym etapie dziecku olbrzymią frajdę sprawia zdejmowanie skarpetek i butów . Z niektórymi maluchami to niemal syzyfowa praca. Warto wiedzieć, że ten przejściowy etap jest dziecku potrzebny . Maluch w ten sposób ćwiczy swoje zdolności i z całą pewnością nie robi tego złośliwie. Okazało się jednak, że takiej wiedzy (i cierpliwości) nie posiadały opiekunki w żłobku, do którego uczęszczała córeczka Jessiki Hayes. Zniecierpliwione zachowaniem dziecka opiekunki postanowiły przykleić sandałki do stóp za pomocą taśmy klejącej . Nie czuły także skrępowania, by w "takim stanie" oddać dziecko mamie. (Jessica Hayes) Does anyone see an issue with this ? And am I the only one ? https://t.co/DoADpohjM5 https://t.co/zMERpq9SG5 — CarersWantCompetence (@CarersWant) 24 maja 2018 Milczenie to ciche przyzwolenie! – Komuś wyraźnie sienie spodobało, że moja córka uczy się zdejmować buty i zrobił to ze złości. Nie chodzi tylko o to, że jej buty są przyklejone do kostek. Taśma była owinięta tak ciasno i pozostała na skórze tak długo, że zostawiła ślady: otarcia, siniaki, obrzęk – napisała Jessica na Facebooku. Na zdjęciu widać kostkę dziewczynki...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Współpraca reklamowa
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
Zmiany w Kodeksie pracy ważne dla rodziców [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Prawo i finanse
Zmiany w Kodeksie pracy  ważne dla rodziców w 2023 roku [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Luiza Słuszniak
wniosek 500 plus 2022
Prawo i finanse
Wniosek 500 plus 2023 – od kiedy? Jak go złożyć przez internet?
Magdalena Drab
wiersz o zimie
Gry i zabawy
Wiersz o zimie: 7 zimowych wierszyków dla maluchów i przedszkolaków
Agnieszka Majchrzak
karnawał
Aktualności
Karnawał – kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku, najciekawsze zwyczaje
Ewa Janczak-Cwil
Sanki dla dzieci
Zakupy
Sanki dla dzieci: z oparciem, drewniane i plastikowe. Jakie sanki dla niemowlaka?
Milena Oszczepalińska
ferie kiedy
Aktualności
Ferie zimowe – terminy dla województw w 2023 roku
Luiza Słuszniak
urlop macierzyński
Prawo i finanse
Urlop macierzyński 2023 – zasady, zmiany w związku z dyrektywą unijną
Ewa Janczak-Cwil
szczęśliwe imiona dla dziewczynek
Imiona
Szczęśliwe imiona dla dziewczynek: imiona oznaczające i przynoszące szczęście. Lista
Magdalena Drab
matura 2023 zmiany
Edukacja
Matura 2023: zmiany. Matematyka, polski, angielski – egzamin będzie łatwiejszy
Magdalena Drab
miód na przeziębienie
Zdrowie
Miód na przeziębienie – jaki jest najlepszy?
Małgorzata Wódz
AMR, jak często kąpać noworodka
Noworodek
Jak często kąpać noworodka: co ile dni kąpać latem i zimą? Zalecenia
Magdalena Drab
maski karnawałowe dla dzieci
Gry i zabawy
Maski karnawałowe dla dzieci: jak zrobić (krok po kroku) + maski do druku
Karolina Stępniewska
sposoby na zaparcia w ciąży
Zdrowie w ciąży
Sposoby na zaparcia w ciąży: najlepsze są te domowe i naturalne
Sylwia Niemczyk
kalendarz szczepień 2022
Zdrowie
Kalendarz szczepień 2023: szczepienia obowiązkowe i zalecane [PROGRAM SZCZEPIEŃ OCHRONNYCH] ​
Luiza Słuszniak
Królik dla niemowlaka
Dieta
Królik dla niemowlaka: jak go przygotować, od kiedy można go podać [PLUS PRZEPIS]
Adrianna Trusiuk
Ząbkowanie dziecka
Zdrowie
Ząbkowanie dziecka – kiedy się zaczyna, ile trwa i jakie są objawy?
Magdalena Drab
Dodatki do zasiłku rodzinnego
Prawo i finanse
Dodatki do zasiłku rodzinnego 2023: ile wynosi dodatek szkolny, rehabilitacyjny i na dziecko niepełnosprawne?
Joanna Biegaj
kosmetyki na cellulit i rozstępy po ciąży
Mama
Sprawdzony sposób na piękną skórę po ciąży. Znikną rozstępy, cellulit i flabby skin
Barbara Daszuta