Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
7-osobowa rodzina śpi w jednym łóżku
kadr z YouTube/FranceBrelce
Aktualności

Nie wysypiasz się w łóżku z dzieckiem? Oni śpią z 5-tką! Bo chcą!

Dzieci lubią spać z rodzicami, z dorosłymi bywa różnie. Ale ta rodzina z Teksasu chce spać z całą 5-tką swoich dzieci i zaprojektowała fantastyczne łóżko dla całej rodziny, przy użyciu mebli z IKEA. Podoba wam się?

Nie lubię spać z dziećmi, bo się nie wysypiam, chociaż kiedy były niemowlętami, lubiłam tę bliskość. Teraz są starsze i cieszę się z tego, że sypiają w swoich pokoikach i w swoich łóżeczkach, co oczywiście nie znaczy, że nie uwielbiam się z nimi przytulać przed snem. Dla niektórych rodziców spanie z dziećmi to część stylu rodzicielstwa, które wybrali. Nie brakuje głosów, zwłaszcza wśród zwolenników rodzicielstwa bliskości, że wspólne rodzinne łóżko to wspaniały pomysł i jest korzystne dla rozwoju dzieci. Przeciwnicy też mają swoje argumenty, m.in. ryzyko przygniecenia dziecka podczas snu swoim ciężarem.

Do przeciwników wspólnego spania z dziećmi w jednym łóżku na pewno nie należy rodzina Elisabeth i Toma Boyce z Teksasu (USA). To małżeństwo ma 5 dzieci – od 2 do 12 lat. Dzieci – jak to dzieci – w nocy co chwilę wędrowały do rodziców. Podczas wizyty w IKEA, Elisabeth, która jest fotografką, dostała olśnienia: a gdyby tak zbudować po prostu jedno duże łóżko dla nas wszystkich? Jak pomyślała, tak zrobiła!

Zaprojektowała absolutnie genialne łóżko, w którym mieści się cała 7-osobowa rodzina! Do jego zbudowania wykorzystała dostępne w IKEA łóżka Kura. Każde dziecko ma tam swoje wygodne miejsce do snu, rodzice śpią pośrodku i zarzekają się, że ich życie seksualne wcale nie cierpi na takim rozwiązaniu, a jeśli już: tylko zyskuje na atrakcyjności, bo para musi się wysilić, żeby wymyślić, gdzie "to" robić. "Na szczęście mamy inne pomieszczenia w domu" - śmieje się Elisabeth.Państwo Boyce mówią, że kiedy tylko któreś dziecko będzie chciało spać w oddzielnym łóżku, przemeblują sypialnię. Na razie wszyscy są szczęśliwi z takim rozwiązaniem, a musicie przyznać, że łóżko zostało naprawdę pomysłowo zaprojektowane, dając rodzinie bliskość, ale także prywatność poszczególnym jej członkom. Gdybyście chcieli zobaczyć projekt łóżka, znajdziecie go go na blogu Wandering the World Below. 

A Wy, czy śpicie z dziećmi w 1 łóżku? Dajcie znać w komentarzu!

Zobacz też:

Filary Rodzicielstwa Bliskości: 5. Śpij przy dziecku [WIDEO]

spanie z dzieckiem
Fotolia
Aktualności
Spanie z dzieckiem: czy jest dobre? I do kiedy spać z dzieckiem? 
Spanie z dzieckiem to temat, który budzi wiele kontrowersji. Czy układanie dziecka do snu w łóżku rodziców jest dobrym pomysłem, czy lepiej się tego wystrzegać? Rozwiewamy wątpliwości na temat spania z dzieckiem w jednym łóżku.

Wielu świeżo upieczonych rodziców zastawia się, czy spanie z dzieckiem w jednym łóżku to dobre i bezpieczne rozwiązanie. Dzieci powinny spać z mamą do co najmniej trzeciego roku życia – radzi doktor Nils Bergman z University of Cape Town w RPA. Ta rada spodoba się zwolennikom rodzicielstwa bliskości , budowania silnej więzi przez dotyk, przebywania blisko siebie przez cały czas. Ale są też argumenty przeciw spaniu z maluchem, a najważniejszy z nich to bezpieczeństwo dziecka.   Spis treści: Spanie z dzieckiem w jednym łóżku Spanie z dzieckiem – do kiedy Jak oduczyć dziecko spania z rodzicami Spanie z dzieckiem w jednym łóżku Spanie z dzieckiem, jego bliskość jest czymś całkowicie naturalnym, zwłaszcza dla mamy, która karmi piersią. Często jest to także bardziej komfortowa opcja dla rodziców – zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Zdaniem pediatry z RPA, podczas wspólnego spania rodzi się więź z dzieckiem, która pomoże w rozwiązywaniu problemów wychowawczych, jakie pojawiają się w późniejszym wieku.  – Spanie z mamą pozwala stworzyć więź i poprawić zachowanie dziecka, gdy będzie rosło – mówi pediatra, który opiera się na badaniu, jakiemu poddano 16 dzieci. Dowiodło ono, że dzieci śpiące w kojcach były trzy razy bardziej narażone na stres. Ich sen był niespokojny i przerywany. Spanie z dzieckiem – do kiedy? Bergman uważa, że noworodki przez kilka pierwszych tygodni życia powinny spać na klatkach piersiowych rodziców. Następnie powinnyśmy kontynuować wspólne spanie przez co najmniej 3 lata. Pediatra podkreśla też, że wiek kilku miesięcy to bardzo ważny moment w rozwoju niemowlęcia. To wtedy, około 6. miesiąca niemowlę rozwija koordynację wzrokowo-ruchową , doskonali chwytanie rączką , a także wzrok. Maluchy z...

Plaster przeciwbólowy spowodował śmierć dziecka w trakcie snu
AdobeStock
Aktualności
Plaster przeciwbólowy spowodował śmierć 15-miesięcznej dziewczynki w trakcie snu
Mała Amelia spała w jednym łóżku z rodzicami. Czy można było zapobiec tej tragedii?

15-miesięczna Amelia z St Austell w Kornwalii spała z rodzicami w jednym łóżku. Kiedy obudzili się rano, zobaczyli, że dziewczynka nie żyje. Do jej ciała w nocy przykleił się plaster przeciwbólowy , który wcześniej miała jej mama. W szpitalu okazało się, że zawierał on fentanyl, silny lek przeciwbólowy, którego stężenie było dawką śmiertelną dla dziecka . Amelia była zdrowym dzieckiem Dziewczynka nie cierpiała na żadne dolegliwości , nie chorowała. Pech chciał, że plaster przeciwbólowy z niewyjaśnionych przyczyn przekleił się w nocy z ciała mamy na brzuch 15-miesięcznej córki. Rano, kiedy rodzice zorientowali się, że dziewczynka nie żyje , zgłosili się do szpitala. Badania lekarskie zdiagnozowały, że w jej krwi znajdował się w bardzo dużej dawce silny lek przeciwbólowy o nazwie fentanyl. To on przyczynił się do śmierci dziecka. Policja zbadała sprawę w celu sprawdzenia czy był to na pewno wypadek,ale nie znalazła żadnych śladów wskazujących na to, by do śmierci dziecka doszło na skutek zaangażowania osób trzecich. Na ciele dziecka nie znaleziono też żadnych obrażeń. Czym jest fentanyl? Fentanyl to silny lek przeciwbólowy stosowany w plastrach uśmierzających ból. Jest pochodną morfiny , ale o wiele silniejszą. Opioidy fentanylu mają działanie wysoce uzależniające. Kolejny argument przeciwko spaniu z dzieckiem w jednym łóżku Przeciwnicy co-sleepingu uznają tę tragedię za kolejny argument za tym, żeby dziecko spało w swoim własnym łóżku, a nie razem z rodzicami. Choć wspólne spanie ma wiele zalet, uznają, że zbyt często jest ono niebezpieczne dla malucha , bo zdarzają się np. przypadki, że rodzic przygniata dziecko w trakcie snu , powodując jego śmierć przez uduszenie. Czy spanie razem z dzieckiem może być bezpieczne? Czasami tragedii po prostu nie da się uniknąć. Z drugiej strony spanie z dzieckiem w jednym łóżku daje...

Karmienie piersią a SIDS
AdobeStock
Rozwój
Karmienie piersią ma wpływ na ryzyko wystapienia SIDS? Badacze to sprawdzili
Naukowcy znaleźli związek pomiędzy sposobem karmienia dziecka a zespołem nagłej śmierci łóżeczkowej.

Amerykańska Akademia Pediatryczna (AAP) zwraca baczną uwagę na bezpieczeństwo niemowląt w trakcie snu. W swoich wytycznych zaznacza, by dzieci nie spały ze swoimi rodzicami w jednym łóżku. Ostatnie badania pokazują jednak, że ryzyko śmierci dziecka we śnie jest znacznie bardziej zależne od czynników takich jak, np. palenie papierosów przez któregokolwiek rodzica, spanie z dzieckiem na sofie/kanapie, czy spanie z dzieckiem rodzica znajdującego się pod wpływem substancji odurzających. Najnowsze doniesienia naukowców, przekonują, że spanie z dzieckiem w łóżku wcale nie jest niebezpieczne. Najnowsze badania Zdaniem ekspertów z ABM Academy of Breastfeeding Medicine informacje, które obecnie posiadamy na temat bezpiecznego spania z dzieckiem, należy doprecyzować. Wzywają także do dalszych badań i bardziej zindywidualizowanego doradztwa dla rodziców w tej sprawie. ABM skupiło się na sposobie karmienia niemowląt. Badania wykazały, że w przypadku niemowląt, które są karmione piersią i nie występują u nich inne czynniki ryzyka, spanie w jednym łóżku z rodzicami w żaden sposób nie wpływa na zwiększenie ryzyka wystąpienia SIDS , a wręcz przeciwnie, może to ryzyko nawet obniżyć. Autorzy badania twierdzą, że dzielenie łóżka z rodzicem może być korzystne dla niemowląt karmionych tylko piersią, a nawet zapobiegać SIDS. „Kiedy matki karmiące piersią śpią ze swoimi dziećmi, chronią je przed potencjalnymi zagrożeniami m.in. zakryciem dróg oddechowych czy przegrzaniem, a wszystko dzięki charakterystycznej pozycji do spania w kształcie litery C (mama jest jakby zwiniętą wokół niemowlaka, tworząc ograniczoną przestrzeń do spania swoim ciałem)”, twierdzą eksperci. Zbyt głęboki sen Badania wykazały także, że dzieci karmione sztucznie, a także niemowlęta karmione naturalnie śpiące w łóżeczku budzą się w nocy rzadziej, a także trudniej jest...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz