gest serca
AdobeStock
Aktualności

Nawet nie zna tego 3-miesięcznego maluszka, a tak wiele mu ofiarowała

Zuzia ma wielkie, współczujące serce. Zobacz, co zrobiła dla chorego Ignasia. Ilu z nas, dorosłych stać byłoby na taki gest?

Zuzia ma 9 lat, mieszka we wsi Kmiecin pod Nowym Dworem Gdańskim i w tym roku po raz pierwszy przystąpiła do Komunii Świętej. To wielki dzień w życiu dziecka, który zazwyczaj zapamiętuje się na całe lata. Z reguły jest to także duże wydarzenie w życiu rodziny, na które przyjeżdżają krewni, a dzieci zostają obdarowane wieloma wspaniałymi prezentami.

Ignaś ma chore serduszko

Zgodnie z tradycją, Zuzia otrzymała na komunię od bliskich prezenty, a zebrane pieniądze schowała do skarbonki. Jednak kiedy przeczytała poruszający apel rodziców Ignasia na Facebooku, uznała, że wydanie pieniędzy na własne przyjemności jest bez sensu. Chłopiec potrzebuje ich bardziej. Zuzia przeczytała, że chłopczyk od urodzenia choruje na serce. Wrażliwa dziewczynka nie została obojętna na jego cierpienie. Postanowiła, że prezenty, które otrzymała od bliskich na komunię, przekaże na leczenie niemowlaka.

Jak podaje fakt.pl, rodzina Ignasia Wdowskiego walczy o życie dziecka od jego urodzenia. Chłopiec cierpi na TAPVR, czyli całkowity nieprawidłowy spływ żył płucnych. Oznacza to, że serce Ignasia może stanąć w każdej chwili.

Dziecko przeszło już 4 operacje na otwartym sercu, które jednak nie poprawiły stanu zdrowia maluszka. Rodzice się nie poddają. We włoskiej klinice są lekarze, będący w stanie podjąć się skomplikowanej operacji. Niestety jej koszt to aż 200 tysięcy złotych. Państwa Wdowskich nie stać na taki wydatek.

Ale jest wspaniała wiadomość z ostatniej chwili! Jak informuje na swojej internetowej stronie Fundacja Rycerze i Księżniczki, której Ignaś jest podopiecznym, właśnie udało się zebrać pieniądze na operację. Los dziecka poruszył wiele osób.

Wrażliwa od małego

Skąd takie współczujące serce u dziewczynki? Zuzia chciała pomóc, bo sama - mimo że jeszcze taka mała - zna już uczucie strachu o życie bliskich. - Bardzo chciałam pomóc temu chłopcu, mój tatuś też choruje na serce, wiem jakie ważne jest zdrowe serduszko - powiedziała. Postanowiła wpłacić na konto Ignasia 400 zł, a także na licytację przekazać dwie pary kolczyków.

Dumna mama dziewczynki podkreśla, że to nie pierwszy raz, kiedy Zuzia stara się pomagać potrzebującym. Dziewczynka jest wolontariuszką w schronisku dla zwierząt.

Jesteśmy w redakcji mamotoja.pl pod ogromnym wrażeniem gestu wielkiego serca Zuzi i ogromnej wrażliwości oraz dojrzałości dziewczynki. Rodzicom Ignasia życzymy, aby nie tracili nadziei na wyzdrowienie synka i z całego serca trzymamy kciuki za powodzenie leczenia we Włoszech!

Źródło: buzz gazeta.pl

Zobacz też:

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę otacza opieką ofiary przemocy [WIDEO]

Winslet i DiCaprio uratowali kobietę
Facebook/Instagram
Aktualności
Leonardo DiCaprio i Kate Winslet uratowali życie młodej mamie
Historia pewnej Brytyjki tak poruszyła aktorów, że postanowili wykorzystać swoją popularność, by walczyć o jej życie i się udało!

Choć od premiery "Titanica" minęło już 20 lat, to ta aktorska para wzbudza nadal wiele emocji. Leonardo DiCaprio i Kate Winslet od lat się przyjaźnią i wspierają, tym razem postanowili zrobić coś dla kogoś innego . Aktorzy wykorzystali popularność oskarowego filmu i wystawili na aukcji "kolację z Jackiem i Rose". Zebrane pieniądze zostały przekazane na leczenie młodej mamy. Dobra i zła wiadomość Brytyjka Gemma Nuttall o złośliwym nowotworze jajnika dowiedziała się, będąc w pierwszych tygodniach ciąży. Zdaniem lekarzy jedynym sposobem na uratowanie kobiety miała być agresywna chemioterapia, która jednocześnie oznaczałby zakończenie ciąży. Kobieta postanowiła, że zrezygnuje z leczenia na rzecz urodzenia dziecka . Jak tłumaczyła, to właśnie dzięki ciąży wykryto u niej raka: "Nie mogę się jej pozbyć. Uratowała mi życie, to dzięki niej wykryto raka. Czułam, że muszę się jej za to odwdzięczyć" - tłumaczyła. Córeczka Gemmy przyszła na świat w 26. tygodniu ciąży przez cesarskie ciecie. Na szczęście maluszek urodził się zdrowy, jednak stan zdrowia młodej mamy bardzo się pogorszył. "Pokazali mi Penelope, po czym szybko ją zabrali. Nie mogłam przeżyć tej cennej chwili trzymania mojego dziecka w ramionach. Byłam zbyt wyczerpana, by tej nocy ją zobaczyć . Dopiero na drugi dzień zabrano mnie do niej na wózku inwalidzkim. Była w inkubatorze, a ja wyciągnęłam rękę i trzymałam ją za rączkę tak długo, jak tylko mogłam. Obie żyłyśmy i tylko to się w tym momencie liczyło" - opowiada kobieta. Przez te kilka miesięcy ciąży nowotwór rozprzestrzenił się również na szyjkę macicy. Świeżo upieczona mama usłyszała, że zostało jej zaledwie 12 miesięcy życia i nic więcej nie da się zrobić. Kobieta, zamiast pogodzić się okrutną diagnozą, postanowiła poszukać innych metod leczenia niż te, które może zapewnić...

Vanellope urodziła się z sercem poza klatką piersiową
Twitter
Aktualności
Niesamowite! Urodziła się z sercem poza klatką piersiową [WIDEO]
Lekarze stwierdzili, że dziecko nie ma szans na przeżycie i doradzili rodzicom aborcję. Okazało się, że byli w błędzie!

Gdy pewna brytyjska para na rutynowym USG usłyszał, że serce dziecka rozwija się poza ciałem maluszka, byli w szoku. Choć doradzano im aborcję , postanowili walczyć o życie córeczki. Malutka przyszła na świat 22 listopada i po szeregu operacji lekarze ogłosili sukces! To miało być rutynowe badanie Każdy rodzic idąc na USG liczy, że wszytko jest w porządku. Chce usłyszeć, że dziecko rozwija się prawidłowo, czeka także, by zobaczyć i usłyszeć, jak bije małe serduszko. Tyle że serce małej Vanellope biło poza ciałem dziecka. W 16. tygodniu u dziewczynki zdiagnozowano ektopię serca . Jest to rzadka wada wrodzona polegająca na ułożeniu serca poza obrębem klatki piersiowej. U dziewczynki nie rozwinął się również mostek. Większość dzieci z tą wadą umiera. Rodzicom przedstawiono kilka opcji, w tym aborcję. Naomi i Dean, rodzice dziewczynki wierzyli jednak, że ich córeczka sobie poradzi i się nie pomylili! Olbrzymi sukces! Vanellope miała się urodzić w Boże Narodzenie, ale by zmniejszyć ryzyko uszkodzenia serca, wykonano cesarskie ciecie już w 35. tygodniu ciąży . Kiedy 22 listopada dziewczynka przyszła na świat wszyscy wstrzymali oddech, czekając na płacz maluszka, kluczowe było pierwsze 10 minut po narodzinach. Kiedy maluch się rozpłakał , wszyscy poczuli ulgę, ale to był dopiero początek jej walki. Zaledwie 50 minut o narodzinach dziewczynka trafiła na stół operacyjny. Życie dziecka ratowało aż 50 specjalistów : chirurgów, anestezjologów i neonatologów , ginekologów i położnych. W ciągu 3 tygodni dziewczynka przeszła w sumie aż 3 operacje. Po ostatniej z nich lekarze ogłosili sukces! Serce małej Vanellpe zostało schowane do wnętrza ciała noworodka. Uwaga! Film zawiera sceny nieodpowiednie dla dzieci i osób wrażliwych: Dziewczynka jest bardzo silna i świetnie sobie radzi. W przyszłości maluszek przejdzie prawdopodobnie...

Matka usłyszała bicie serca zmarłego syna
Youtube ERIKA
Aktualności
Usłyszała bicie serca zmarłego synka 3 lata po jego śmierci - film
To tragiczna, ale i niesamowicie wzruszająca historia. Jej syn zmarł, a ona, zamiast pogrążać się w tragedii, postanowiła ratować życie innego dziecka.

Kobieta ze zdjęcia nie bada dziewczynki, lecz wsłuchuje się w odgłos bicia serca jej zmarłego synka. Prawie 3 lata po tym jak chłopiec imieniem Lukas, syn Heather Clark zmarł, ona zmów usłyszała jego bijące serce, w klatce piersiowej 4-letniej dziewczynki Jordan Drake. W 2013 roku 7-miesięczny Lucas zmarł, przebywając pod opieką zaufanej opiekunki i jej chłopaka (okoliczności śmierci wciąż nie są wyjaśniane). Pomimo tragedii Heather postanowiła oddać narządy syna dla innych potrzebujących dzieci. Pewnie nigdy nie sądziła, że ponownie dane jej będzie usłyszeć serduszko swojego synka.  Jordan Drake urodziła się z wrodzoną wadą serca . Spędziła większość swojego życia w szpitalu dziecięcym w Phoenix. 22 czerwca 2013 roku wszystko się zmieniło. To wtedy otrzymał nowe serce - serce Lukasa. W ten weekend, obie rodziny spotkały się po raz pierwszy. Heather Clark usłyszał bicie serca synka w piersi Jordan.  - To jest trudne do opisania... Że była tak bezinteresowna, aby móc myśleć o innej rodzinie, podczas gdy sama pogrążona była w smutku (...) Jesteśmy teraz rodziną. Jesteśmy przyjaciółmi. Jesteśmy jedną rodziną" - powiedziała Esther Gonzalez, mama Jordan.  Obie matki zamierzają spotykać się regularnie. Dodatkowo nagranie dźwięku bicia serca Lukasa umieszczono wewnątrz pluszaka, by Heather mogła go słuchać, kiedy chce. Według Heather, życie dwóch innych ludzi zostało uratowane dzięki dwóm innych organom Lukasa. Zobacz niesamowicie wzruszający film ze spotkania obu kobiet. Choć nagranie nie jest w języku polskim, nie potrzeba rozumieć słów, by wiedzieć, co czują obie matki (minuta: 1.54) Zobacz też: Uratowała życie porzuconego noworodka, karmiąc go własną piersią - film

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj