ABC News
Aktualności

9-letni Tristan sprzedaje lemoniadę. Nie uwierzycie, na co potrzebne są mu pieniądze!

9-latek miał bardzo trudne dzieciństwo. Dziś walczy, by pozostać w rodzinie, która obdarzyła go miłością i pragnie zapewnić mu bezpieczny dom. Do pełni szczęścia brakuje mu... 5 tysięcy dolarów!

To przerażające, jak nieodpowiedzialni rodzice potrafią zniszczyć dziecku życie. Brak stabilizacji, niepewność jutra, poczucie bycia niechcianym – mogą sprawić, że młody człowiek nie będzie umiał odnaleźć się w dorosłym życiu.

Trudne dzieciństwo

Historię Tristana opowiedziała Donnie Davis, kobieta, która stara się o jego adopcję. Tristan jest nieślubnym synem jej byłego męża, który obecnie przebywa w więzieniu (odsiaduje wyrok 22 lat pozbawienia wolności). Matka chłopca – 15-latka, nie potrafiła zająć się Tristanem. Pozbawiona pomocy najbliższych na życie zarabiała prostytucją, a syn często musiał przebywać w tym samym pokoju, w którym przyjmowała klientów. 

Donnie Davis cały czas starała się być blisko chłopca i wielokrotnie prosiła jego biologiczną matkę, by chłopiec mógł być u niej. Niestety, młoda dziewczyna, choć nie potrafiła zająć się dziećmi (niedługo po Tristanie urodziła kolejnego syna), nie potrafiła też się z nim rozstać. 

"Byłam przerażona, że w końcu zadzwonią do mnie i powiedzą, że Tristanowi stało się coś złego"

Z czasem sytuacja rodzinna młodej matki zaczęła martwić sąsiadów i dzieci trafiły do Centrum Opieki  - Child Services. Okazało się, że matka pozostawiła dzieci na 2 dni pod opieką obcej osoby, nie zapewniając nawet maluchom jedzenia. Donnie i jej mąż zaczęli odwiedzać chłopca, towarzysząc mu w pierwszych dniach przedszkola, w czasie wizyt u psychiatry, czy u lekarzy. Zaniedbywany Tristan miał wiele problemów związanych z adaptacją wśród rówieśników, odnalezieniem się w nowym otoczeniu, a także poczuciem porzucenia. Wymagał bardzo intensywnej pracy terapeutów, by móc zacząć żyć jak normalne dziecko.

"W naszych sercach Tristan jest  NASZYM synem"

Jedyną przeszkodą, by małżeństwo mogło zaadoptować Tristana, są ... pieniądze. By rozpocząć procedurę, trzeba mieć 5 tysięcy dolarów. Dla niezbyt bogatej amerykańskiej rodziny, jest to suma ponad ich możliwości. Stąd też pomysł założenia fundacji, której celem jest zebranie pieniędzy na adopcję Tristana. Ludzie jak zwykle nie zawiedli. W ciągu 2 tygodni zebrano ...20 tysięcy dolarów! 

"Komu lemoniadę?"

9-latek postanowił również wspomóc inicjatywę. Rozstawił przed domem stolik, przy którym rozpoczął sprzedaż...lemoniady! W ten sposób stara się wspomóc przyszłych rodziców. Swoją postawą wzbudził ogromne poparcie wśród lokalnej społeczności. W szybkim czasie historią zainteresowały się media, poruszone tym, że małe dziecko zarabia...na własną adopcję.

Czy ta historia Cię wzrusza?

Przeczytaj także: Adopcja-wybawienie dla wielu dzieci...i rodziców.

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę otacza opieką ofiary przemocy [WIDEO]

dziecko, noworodek, poród
fotolia
Aktualności
Żona postawiła ultimatum – on wybrał dziecko
Ta historia poruszyła internautów! Poznaj losy noworodka z zespołem Downa, którego matka porzuciła po urodzeniu.

Źródło: gofundme.com/bringleohome   Wygląda inaczej niż inne noworodki, z czasem jego zachowanie też będzie wykazywało duże równice na tle grupy rówieśniczej - dziecko z zespołem Downa , bo o im mowa rodzi się raz na 600 urodzeń. Kobiety już w ciąży wykonują badania, by wyeliminować ryzyko zachorowań dziecka lub przygotować się na to, co przyniesie im los. Tylko czy da się przygotować na taką wiadomość? Armenka Ruzana Badaljan nie chciała usłyszeć tych słów, jak zapewne wszystkie inne matki, które dowiadują się, że urodziły dziecko z zespołem Downa . Większość kobiet darzy swoje dzieci miłością bezgraniczną i nie odrzuca ich. Ruzana Badaljan nie tylko to zarobiła, ale również postawiła ultimatum swojemu poślubionemu zaledwie 18 miesięcy wcześniej mężowi - albo porzucą syna, albo się rozwiod ą. Bohaterem tej nieprawdopodobnej historii nie jest jednak matka, która odrzuciła własne dziecko (nawet go nie zobaczyła), ale młody mężczyzna, ojciec, Nowozelandczyk Samuel Forrest, który poświęcił miłość do żony, wybierając małego synka Leo. "Dziecko z zespołem Downa przynosi wstyd całej rodzinie" Pytanie, jak własna matka może porzucić dziecko , samo się nasuwa. Młody ojciec tłumaczy, że w Armenii ( jak twierdzi jego wybranka) "dziecko z zespołem Downa przynosi wstyd całej rodzinie ". Personel szpitalny, jakby na potwierdzenie słów młodej matki, zakrywał twarz noworodka wynosząc go z porodówki. Lekarz natomiast powiedział: "Mamy ogromny problem z pana synem."- twierdził Forrester w rozmowie z telewizją ABC News. Z raportu UNICEF-u wynika, że w Armenii jest niska świadomość społeczna na temat osób niepełnosprawnych. Dzieci takie, jak mały Leo najczęściej zaraz po urodzeniu oddawane są do specjalnych sierocińców . Samuel Forrest, który kilkanaście miesięcy wcześniej zamieszkał z żoną w...

Wieczór z filmem
Fotolia
Mama
Wieczór z filmem - 20 filmów dla mamy
Dziecko już śpi? Masz chwilę dla siebie? Obejrzyj film i pożyj trochę cudzym życiem. To odpręża, a czasem uczy, jak być lub (chyba jeszcze częściej) jak nie być mamą.

Nie wszystkie polecane przez nas filmy dotyczą rodzicielstwa . Jedne są nowe, inne sprzed wielu lat.  Jedne zabawne, inne smutne.  Łączy  je to, że naszym zdaniem każda mama powinna je zobaczyć. Przeczytaj także: Mama na wagarach   1. Bejbi blues (reż. Katarzyna Rosłaniec) Opowieść o siedemnastolatce, która chciała mieć dziecko. – To kontrowersyjny film, ale świetnie pokazuje, że do rodzicielstwa trzeba dorosnąć a dziecko to nie zabawka – mówi Katarzyna, jedna z mam , z którymi konsultowaliśmy naszą listę.   2. Billy Elliot (reż. Stephen Daldry) Billy to jedenastolatek z małego, górniczego miasteczka. Ojciec chce go wychować na twardziela, jednak chłopiec od boksu woli balet. – Uważam, że ten film powinni obejrzeć wszyscy rodzice . Jest o stereotypach, dzieleniu świata na to, co męskie i kobiece, o rodzicielskich planach wobec dzieci i o tym, że warto spełniać własne (a nie cudze!) marzenia, nawet jeśli to bardzo trudne – poleca Iwona. Przeczytaj także: Grzechy zbyt ambitnych rodziców 3. Boyhood (reż. Richard Linklater) Opowieść o życiu Masona, jego rodziny i przyjaciół, kręcona przez 12 lat. Pokazuje życie chłopca od momentu, gdy był słodkim sześciolatkiem po wejście w dorosłość. – Cudowny film o tym, jak szybko mija dzieciństwo naszych dzieci, o tym, jak niepostrzeżenie przestają być "nasze", bo coraz bardziej zagrania je świat. Scena, gdy matka Masona mówi "Jak to, top już wszystko?" spowodowała, że moje serce rozsypało się w drobny mak  – mówi Laryssa. – Ten film sprawił, że uważniej patrzę na codzienność, na te wszystkie drobiazgi, które tak łatwo umykają – dodaje Beata. 4. Co gryzie Gilberta Grape’a (reż. Lasse Hallström) Gilbert żyje w nudnym, małym miasteczku i ma na głowie całą rodzinę : zajmuje się...

pufa dla dziecka, puf, dziecko
materiały prasowe
Zdrowie w ciąży
Zaprogramować sobie dziecko
Posiadanie dziecka to ważna decyzja w życiu i wzięcie odpowiedzialności za nowe życie. Zobacz, co się wiąże z decyzją o posiadaniu dziecka i dlaczego coraz częściej dziecko przypomina produkt, który można kupić.

Czas pomyśleć o dziecku. To musi być dziewczynka. Blondynka z niebieskimi oczami o długich rzęsach. Powinna być bardzo inteligentna, mieć dobry słuch i dobrze rysować. I wyrosnąć na piękną, mądrą i wrażliwą kobietę. Gdyby tak jeszcze można było uniknąć ciąży. Tak, oczywiście, słyszałam. To okres, który buduje jedyną w swoim rodzaju więź matki z dzieckiem, ale z relacji moich ciężarnych przyjaciółek wynika, że stan błogosławiony to przede wszystkim atrakcje w postaci rozstępów i porannych mdłości. No i ten poród. Wszyscy mówią, że nawet najsilniejsze środki przeciwbólowe przestają w końcu działać, a ja panicznie boję się bólu. Cesarka ? Nie, dziękuję, operacje to makabra. Chcę córeczkę z jasnymi włosami i niebieskimi oczami, przyszłą studentkę ASP lub Akademii Medycznej. Wolałabym uniknąć ciąży, boję się porodu i nawet nie mam chłopaka. Za to jestem szczęśliwą posiadaczką złotej karty kredytowej i żyję w XXI wieku. To już dobry początek. „Jestem wysoką, niebieskooką blondynką bliźniaczo podobną do Anny Nicole Smith. Mam coś z Sharon Stone i Drew Barrymore. Zainteresowanych proszę o kontakt” – ogłasza w Internecie studentka Maria. Jej jajeczko może być warte nawet 15 tysięcy dolarów. Na pewno mniej niż jajeczko Sharon Stone. Tatusia postanawiam wybrać w banku spermy To dziecinnie proste. W bazach danych wyszczególnione jest wszystko – od wyglądu, przez wzrost, po wykształcenie i uzdolnienia mężczyzny. Za 20 dolarów bank udostępnia mi zdjęcie dawcy, za kolejnych 20 – szczegółową charakterystykę ewentualnego ojca: jaki ma samochód, co lubi jeść i jaki był jako dziecko. W porównaniu z jajeczkiem plemniki są tanie jak barszcz, bo też znacznie łatwiej je pozyskać. Za ampułkę zapłacę około 350 dolarów. Materiał genetyczny już mam, matkę zastępczą wynajmę na Ukrainie. Ale co zrobić, żeby na...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj