rodzina adopcyjna spotyka swoje dzieci po raz pierwszy
Facebook/Jennifer Murrow Grover
Aktualności

Czekali na tę chwilę przez 4 lata... Macie chusteczki?

Ta rodzina ma tyle miłości i dobra do zaoferowania światu, że brak nam słów! Zobaczcie chwilę, w której rodzice nareszcie mogli przytulić swoich adoptowanych synów. Czekali na to spotkanie 4 lata... To miłość i tęsknota w czystej formie!

Kiedy po czterech długich latach oczekiwania zobaczyli swoich adopcyjnych synów, wychodzących przez szklane drzwi lotniska, nie mogli powstrzymać ogromnego wzruszenia. Łzom i czułości nie było końca, a cała czwórka wydawała się znać od zawsze. 

 

In 2012 (yes, you read that correctly...2012), we started the adoption process to bring home our two precious sons from the Democratic Republic of Congo. March 1, 2016 11:45pm...

Opublikowany przez Jennifer Murrow Grover na 3 marca 2016

 


Jennifer i James Grover mają czwórkę biologicznych dzieci, a za sobą pięć poronień, ale ich serca są tak ogromne, że znalazło się w nich miejsce także dla adoptowanych dzieci. Pierwsze dziecko adoptowali 15 lat temu: "Po prostu zaczęłam bardzo silnie czuć, że istnieje gdzieś mała dziewczynka, która powinna być częścią naszej rodziny, a skoro nie może przyjść do nas drogą biologiczną, sami musimy ją odnaleźć" - tak opowiada o pierwszej adopcji Jennifer.

Kobieta dorastała w rodzinie wojskowych i często zmieniała miejsce zamieszkania. Miała kontakt z wieloma kulturami i chciała, by jej rodzina  była zróżnicowana etnicznie i kulturowo. Razem z mężem adoptowali trójkę dzieci, kiedy Jennifer poczuła, że brakuje im jeszcze dwóch synów. Gdy zobaczyła zdjęcia siedmioletniego Bronsona i czternastoletniego Josepha, wiedziała, że to oni. Pozostało tylko sprowadzić ich do Stanów z Konga.

Niestety, mimo że chłopcy są oficjalnie synami pary od prawie trzech lat, dopiero teraz udało im się spotkać. Biurokracja po stronie obu państw skutecznie uniemożliwiała rodzinie bycie razem przez całe cztery lata. Jennifer przyjmuje to z pokorą, tłumacząc, że w procesie adopcji zawsze przydarza się coś niespodziewanego  i trzeba być cierpliwym. Tak samo było w przypadku połączenia Bronsona i Josepha z rodzicami. 

Niestety brat chłopców, urodzony w Chinach Jacob Chen, nie doczekał spotkania – zmarł w 2013 roku. Chorego na zespół Downa chłopca rodzina adoptowała w 2010 roku, niestety udar mózgowy, który był skutkiem zespołu moyamoya (rzadka choroba występująca głównie u młodych Azjatów) nie pozwolił mu cieszyć się długo spokojnym życiem rodzinnym. Groverowie aktywnie wspierają i namawiają do adopcji dzieci z zespołem Downa. Jesteśmy poruszeni tym, ile miłości i dobroci mają do zaoferowania światu i dzieciom!

Przeczytaj też:

 

Jak zrobić loki na komunię – instrukcja krok po kroku [WIDEO]

Cierpiąca na albinizm dwulatka z Chin adoptowana przez amerykańską parę
Instagram/elsielarson
Aktualności
Adoptowali dziewczynkę z albinizmem, choć wcale tego nie planowali!
Nie mogli mieć własnych dzieci, więc zdecydowali się na adopcję, ale nie przypuszczali, że zostanie im zaproponowana właśnie ta wyjątkowa dziewczynka. Pokochali ją jednak niemal od pierwszej chwili! Przeczytajcie historię Elsie i Jeremy-ego.

Elsie Larson, założycielka bloga „A Beautiful Mess”, zawsze marzyła o byciu mamą. Niestety, usilne próby starania o zajście w ciążę nie udawały się. W końcu zdecydowali wraz z mężem, Jeremym, że jeśli w piątą rocznicę ślubu Elsie nadal nie będzie w ciąży, adoptują dziecko. Jakiś czas po tym, jak para zdecydowała się na takie rozwiązanie, ich przyjaciółka adoptowała dziewczynkę specjalnej troski z Chin. Elsie poczuła, że pragnie zrobić to samo. Oboje z mężem zdecydowali się rozpocząć proces adopcyjny . Wiedzieli, że do jego zakończenia mogą minąć nawet dwa lata, więc musieli uzbroić się w cierpliwość. Nie tego się spodziewali W końcu otrzymali długo oczekiwany mail. W zgłoszeniu adopcyjnym zaznaczyli, z jakimi schorzeniami dziecka byliby w stanie sobie poradzić. Jednak dziewczynka, którą im zaproponowano, cierpiała na chorobę, której nie brali pod uwagę, miała albinizm. Mąż zobaczył zdjęcie dwulatki i przyznał ze wzruszeniem, że „jest naprawdę słodka”. Kiedy Elsie spytała, czy jest zainteresowany taką adopcją, odpowiedział jednak „Nie”. Wydawało mu się, że nie udźwigną tego. Albinizm często powoduje poważne problemy ze wzrokiem. Czuł, że nie są gotowi na zaopiekowanie się właśnie tą dziewczynką . Jednak Elsie nie mogła przestać o niej myśleć. Nie wiedziała, że Jeremy również. Dwa dni później mężczyzna z zachwytem oglądał 30-sekundowy filmik  z popisami tanecznymi dwulatki, który znowu przyszedł na maila. A w końcu po kilku dniach oznajmił: „Podjąłem decyzję. Jestem w 100 procentach pewny, że chcę ją adoptować”. Elsie, gdy to usłyszała, oniemiała ze szczęścia. Wiedziała jednak, że przed nimi jeszcze długa droga, więc starała się zachować spokój. Zobacz też: Czym różni rodzina zastępcza od adopcji? W oczekiwaniu na pierwsze spotkanie Czas oczekiwania na...

Adopcja
AdobeStock
Starania o dziecko
Brak przejrzystych procedur i korupcja - tak wygląda adopcja w Polsce
Proces adopcji w naszym kraju trwa średnio aż dwa lata i nie zawsze odbywa się w sposób transparentny, takie wnioski płyną z raportu NIK. Niestety cierpią na tym przede wszystkim dzieci.

Najwyższa Izba Kontroli sprawdziła 15 ośrodków adopcyjnych w Polsce, to blisko jedna czwarta wszystkich placówek w Polsce. Specjaliści przyjrzeli się decyzjom podejmowanych w latach 2015-2016 i w pierwszej połowie 2017 roku. W aż 11 placówkach wykryto nieprawidłowości. Czekając na mamę i tatę... W Polsce nie brakuje maluchów, czekających na rodziców, ale także jest sporo chętnych, którzy marzą o dziecku. Niestety proces adopcji trwa bardzo długo i okazuje się, że "procedury" nie tylko się różnią w różnych placówkach, ale nie zawsze są zgodne z prawem... Co wykazała kontrola NIK? Ośrodki ustalają własne zasady , wykraczające poza uregulowania ustawowe, np. w kwestii dokumentacji wymaganej od kandydatów, uznawalności szkoleń, kryteriów kwalifikacyjnych. Na przykład część ośrodków adopcyjnych żądało zaświadczeń o stanie zdrowia wykraczających poza przepisowe wymogi.  I tak w niektórych przypadkach wymagane były zaświadczenia lekarskie dotyczące przyczyn bezdzietności,  czy od psychiatrów i z poradni leczenia uzależnień . W kilku ośrodkach kandydaci na rodziców musieli przedstawić dane pochodzące z wyroków rozwodowych (w przypadku drugiego małżeństwa). W dwóch katolickich ośrodkach gromadzono także dane dotyczące kandydatów na rodziców adopcyjnych pochodzące z opinii parafii i świadectwa ślubu kościelnego. Natomiast w trzech innych wprowadzono dodatkowo kryteria określające preferowany wiek kandydatów starających się o adopcję dziecka i liczbę lat różnicy pomiędzy nim  a przyszłym jego rodzicem. W niektórych ośrodkach brany jest pod uwagę staż małżeński, a w innych nie ma to znaczenia. Różnie jest także traktowana adopcja przez osoby samotne. Nie ma także jednolitych zasad kojarzenia dzieci z kandydatami na rodziców. Zobacz także: Przytul maluszka, który czeka na nowy dom. Ośrodek w Otwocku prosi o pomoc Chcesz...

Hannah Mongie z synem tuż po narodzinach
Facebook/Hannah Mongie
Aktualności
Z miłości do dziecka oddała je do adopcji. Nie miała innego wyjścia
W pożegnalnym liście do syna napisała: "Przez całą ciążę czekałam tylko na te dwa dni, które będę mogła spędzić razem z tobą. I właśnie następuje ostatnia godzina tych dwóch dni".

17-letnia Hannha Mongie gdy dowiedziała się, że jest w ciąży, była ze swoim ówczesnym chłopakiem, Kadenem Whitney’em, zaledwie od kilku tygodni. Mimo tak krótkiego związku, oboje zdecydowali, że zrobią wszystko, by stworzyć razem rodzinę i bezpieczny dom dla ich dziecka . Nie spodziewali się, że wkrótce zdarzy się tragedia, która całkowicie pokrzyżuje im ich wspólne plany. „ Podjęłam taką decyzję z miłości do ciebie ” Gdy Hannah była zaledwie w 8 tygodniu ciąży , Kaden nagle zmarł w nocy we śnie … Dziewczyna ostatecznie postanowiła, że musi oddać dziecko do adopcji, bo sama nie jest w stanie zapewnić mu odpowiednich warunków. Z miłości do dziecka i z troski o jego byt, postanowiła znaleźć dla niego rodzinę, w której będzie mu możliwie najlepiej. Uznała to za jedyny słuszny wybór, choć serce pękało jej z bólu. Postanowiła, że napisze do syna pożegnalny list . Wyjaśniła mu w nim, dlaczego musiała podjąć taką decyzję i zapewniła o wielkiej miłości do niego. Wyznała: „ Za chwilę podpiszę dokumenty i staniesz się synkiem Emily i Brada. Chcę, żebyś wiedział, jak bardzo cię kocham . Bardziej niż kogokolwiek kochałam. Podjęłam taką decyzję z miłości do ciebie, ponieważ wiedziałam, że nie jestem w stanie zapewnić ci tego, czego potrzebujesz ”. Zobacz też: Konkurs "Zabawy, które wywołują uśmiech!" Wygraj 1 z 30 zabawek dla dziecka​ Hannah zdecydowała, że sama znajdzie rodzinę adopcyjną dla syna Samotne macierzyństwo przerażało młodziutką Hannah. Zdecydowała więc znaleźć rodzinę dla syna na portalu pośredniczącym w legalnych adopcjach . Wybrała Brada i Emily Marsh. W liście pożegnalnym do syna przyznała:  " Od dnia, kiedy zmarł twój tata, było mi naprawdę ciężko nawet myśleć o tym, że mogłabym cię oddać innej rodzinie. Jesteś moją ostatnią...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj