
Wrocławskie Afrykarium to taka Afryka w pigułce. Odwiedzając je można poznać różne środowiska Czarnego Lądu: sawannę, lasy deszczowe nad rzeką Kongo, wielkie afrykańskie jeziora (Tanganika i Malawi), Nil oraz Morze Czerwone.
Obejrzyj film Mariusza Barwińskiego. Tak wyglądało Afrykarium tuż przed otwarciem:
Rekiny, płaszczki i tunel
Największą atrakcją Afrykarium jest 18- metrowy podwodny tunel, dzięki któremu zwiedzajający spotkają się nos w nos z rekinami, płaszczkami, żółwiami morskimi i innymi stworzeniami morskimi. Wchodząc do niego można się poczuć tak, jakby się nurkowało: ryby przepływają nie tylko obok, ale także nad głową i pod stopami (część podłogi jest szklana).
Zobacz także: Z maluszkiem w Centrum Nauki Kopernik
Rafa koralowa, kotiki i manaty
Dzięki ogromnym szybom można podziwiać rafę koralową, przekonać się, że afrykańskie pingwiny (tak, są takie, azywają się tońce) wyglądają w wodzie tak, jakby latały i sprawdzić, co wyrabiają pod wodą energiczne kotiki (stworzenia przypominające fokę), dostojne manaty (krowy morskie), krokodyle i hipopotamy.
Antylopy wielkości kota i zwierzaki z kreskówki
W Afrykarium jest też wiele innych zwierząt, m.in. najmniejsze antylopy świata - dikdiki oraz mrówniki (na zdjęciu), które wyglądają zupełnie jak z kreskówki. Wkrótce pojawią się także koczkodany oraz wolno latające ptaki.
Dżungla i wodospady
Wrocławskie Afrykarium jest naprawdę ogromne: w jego akwariach i pozostałych zbiornikach jest tyle wody, ile mieści się w sześciu basenach olimpijskich. By zasolić sam basen Morza Czerwonego zużyto aż 140 ton soli!
Zmieściła się tu także dżungla z tysiącami roślin (najwyższe z nich mają 12 metrów wysokości), wrak statku (będzie w nim restauracja), plaża, a do basenu hipopotamów spływa woda z dwóch wodospadów.
Przy okazji dobra rada: uważnie się rozglądajcie! Twórcy Afrykarium przygotowali dla zwiedzających małe niespodzianki, np. ślady lwich łap na kamiennej podłodze.
Więcej informacji na stronie www.afrykarium.com.pl.
Sprawdź także: Czy zimą warto wybrać się z dzieckiem do zoo?

Afrykarium to ogromny, nowoczesny, unikatowy na skalę europejską kompleks, w którym prezentowane będą zwierzęta Czarnego Lądu. Mieści się na terenie ogrodu zoologicznego we Wrocławiu. Nazwa "Afrykarium" to połączenie słów "Afryka" i "akwarium". Nie bez powodu jest właśnie taka: w licznych akwariach i zbiornikach wodnych mieści się tyle wody, ile trzeba nalać do sześciu basenów olimpijskich! Polecamy także: FILM o Farmie Iluzji Co będzie można zobaczyć w Afrykarium? Główną atrakcją Afrykarium jest podwodny tunel o długości 18 metrów, dzięki któremu można mieć wrażenie, że nurkuje się wśród rekinów, płaszczek i innych stworzeń morskich żyjących w głębinach Kanału Mozambickiego - cieśniny na Oceanie Indyjskim, położonej między wschodnim wybrzeżem Afryki a Madagaskarem. Odwiedzając Afrykarium będzie można poznać także środowisko sawanny, lasów deszczowych, wielkich, afrykańskich jezior, Nilu oraz Morza Czerwonego. Zobaczymy tam m.in. ryby raf koralowych Morza Czerwonego (będzie ich aż 30 tysięcy!) , barakudy, ośmiornice i meduzy. W Afrykarium będą także ssaki (m.in. hipopotamy nilowe, mini antylopy dikdik, koczkodany i mangusty ), gady (m.in. krokodyle nilowe ) oraz ptaki (m.in. wspaniałe ibisy ). Sprawdź czy zimą warto wybrać się do zoo? Zewnętrzne wybiegi Afrykarium są już otwarte! Budowa Afrykarium dobiega właśnie końca. Zewnętrzne wybiegi kompleksu, prezentujące Wybrzeże Szkieletów w Namibii, są już otwarte. Można na nich oglądać tońce - jedyny gatunek pingwinów afrykańskich oraz przypominające foki afrykańskie kotiki. Otwarcie pozostałych obiektów Afrykarium zaplanowano na koniec roku 2014. Szczegóły można znaleźć na stronie afrykarium.com.pl Beata Turska Polecamy także: Czy warto wybrać się z...

Hipopotamy nie słyną z wdzięku. Niesłusznie! Pod wodą pląsają lekko niczym baletnice, tylko rzadko mamy okazję to zobaczyć. We Wrocławskim Afrykarium to możliwe. Przeczytaj: Pokaż dziecku Afrykę. Afrykarium we Wrocławiu już otwarte Hipcio z filmu zamieszczonego w serwisie You Tube przez wrocławskie ZOO ma na imię Wałeczek. To urodzony showmen i ulubieniec dzieci . Mieszka w Afrykarium - mieszczącym się na terenie wrocławskiego zoo ogromnym, nowoczesnym, unikatowym na skalę europejską kompleksie, w którym prezentowane są zwierzęta związane z wodnymi środowiskami Afryki. Podwodne popisy Wałeczka można śledzić dzięki ogromnej szybie. Dzięki niej można także spotkać się z nim dosłownie nos w nos! Pod wodą przepięknie poruszają się także kotiki . To kochane przez dzieci urodzone tancerki! Takich atrakcji dla dzieci (i nie tylko!) jest w Afrykarium więcej. Można podziwiać tam także podwodne wyczyny pingwinów (gdy pływają, wyglądają jakby latały!), krokodyli czy dostojnych krów morskich (manatów). Najróżniejsze stworzenia morskie (m.in. rekiny i wspaniałe płaszczki ) ogląda się także z 18-metrowego szklanego tunelu. Poza tym można zobaczyć m.in. dżunglę i wodospady. Zobacz także: Mapa atrakcji dla dzieci

Jesień w mieście to oczywiście parki, ogród zoologiczny, teatr lalek, kina, domy kultury, sale zabaw.... Ale także wszystko to, co na ogół mijamy w pośpiechu. Przeczytaj także: Pierwszy raz z dzieckiem w teatrze Warto od czasu do czasu pozwolić dziecku by do woli napatrzyło się na maszynę do malowania pasów albo nakarmiło gołębie swoim drugim śniadaniem. To, co dla ciebie jest banalne, dla dziecka może być bardzo ciekawe ! Przeszklona winda w dużym sklepie, akwarium morskie - ozdoba restauracji, szafa grająca w zapyziałym barze – szkoda przegapić takie atrakcje. Czemu jeszcze warto przyjrzeć się wraz z dzieckiem? Dokąd się z nim wybrać? Oto nasze propozycje:. Chluba miasta. Warszawska Syrenka, poznańskie Koziołki, wrocławskie krasnale itd. Dzięki takim symbolom maluch może być dumny ze swojej miejscowości. Poza tym czułby się głupio, gdyby usłyszał o nich od kuzynów z drugiego końca Polski, prawda? Grajkowie i przebierańcy . Rosłe Teletubisie, stojąca w bezruchu mumia egipska, mini orkiestra, śpiewaczka ze Wschodu ... - żal byłoby ich wszystkich nie poznać. Można pokonać własny lęk i wrzucić drobniaki do kapelusza albo błysnąć talentem scenicznym i zatańczyć na oczach przechodniów. Ogród botaniczny. Boisz się, że dziecko zanudzi się tam na śmierć? Niepotrzebnie. Olbrzymie kaktusy, mimoza, która zwija liście, gdy się ją dotknie, rosnące na palmie banany i rosiczki, pożerające muchy - to wszystko robi wrażenie. Obejrzyj FILM : Z dzieckiem w ogrodzie botanicznym Pomniki. Na ogół stawia się je w atrakcyjnych miejscach, miło więc pobiegać - najlepiej w towarzystwie - wokół cokołu. Można także obserwować gołębie, które uwielbiają siadywać (i nie tylko) na spiżowych głowach. Automaty. Z napojami, słodyczami czy choćby biletami parkingowymi - dzieci je uwielbiają. A właściwie jak to...