Afrykarium we Wrocławiu
Beata Turska
Aktualności

Pokaż dziecku Afrykę. Afrykarium we Wrocławiu już otwarte!

Podwodny tunel, w którym można stanąć oko w oko z rekinem, rafa koralowa, dżungla, wodospady... We Wrocławiu otwarto Afrykarium, największe oceanarium w Europie.

Wrocławskie Afrykarium to taka Afryka w pigułce. Odwiedzając je można poznać różne środowiska Czarnego Lądu:  sawannę, lasy deszczowe nad rzeką Kongo, wielkie afrykańskie jeziora (Tanganika i Malawi), Nil oraz Morze Czerwone.

Obejrzyj film Mariusza Barwińskiego. Tak wyglądało Afrykarium tuż przed otwarciem:

Rekiny, płaszczki i tunel

Największą atrakcją Afrykarium jest 18- metrowy podwodny tunel, dzięki któremu zwiedzajający spotkają się nos w nos z rekinami, płaszczkami, żółwiami morskimi i innymi stworzeniami morskimi. Wchodząc do niego można się poczuć tak, jakby się nurkowało: ryby przepływają nie tylko obok, ale także nad głową i pod stopami (część podłogi jest szklana).

Zobacz także: Z maluszkiem w Centrum Nauki Kopernik

Rafa koralowa, kotiki i manaty

Dzięki ogromnym  szybom można podziwiać rafę koralową, przekonać się,  że  afrykańskie pingwiny (tak, są takie, azywają się tońce) wyglądają w wodzie tak, jakby latały i sprawdzić, co wyrabiają pod wodą  energiczne kotiki (stworzenia przypominające fokę),  dostojne manaty (krowy morskie), krokodyle i hipopotamy.

Hipopotam we wrocławskim Afrykarium
Ogrod zoologiczny we Wrocławiu

Antylopy wielkości kota i zwierzaki z kreskówki

W Afrykarium jest też wiele innych zwierząt, m.in.   najmniejsze  antylopy świata -  dikdiki oraz mrówniki (na zdjęciu), które wyglądają zupełnie jak z kreskówki. Wkrótce pojawią się także  koczkodany  oraz wolno latające ptaki.

Mrówniki we wrocławskim Afrykarium
Wrocławski Ogród Zoologiczny

Dżungla i wodospady

Wrocławskie Afrykarium jest naprawdę ogromne:  w jego  akwariach i pozostałych  zbiornikach  jest tyle wody, ile mieści się w sześciu basenach olimpijskich. By zasolić sam basen Morza Czerwonego zużyto aż 140 ton soli!
Zmieściła się tu także dżungla z tysiącami roślin (najwyższe z nich mają 12 metrów wysokości), wrak statku (będzie w nim restauracja), plaża, a do basenu hipopotamów spływa woda z dwóch wodospadów.

dżungla we Wrocławskim Afrykarium
Beata Turska


Przy okazji dobra rada: uważnie się rozglądajcie! Twórcy Afrykarium przygotowali dla zwiedzających małe niespodzianki, np. ślady lwich łap na kamiennej podłodze.

Więcej informacji na stronie www.afrykarium.com.pl.

Sprawdź także:
Czy zimą warto wybrać się z dzieckiem do zoo?

Redaktorka Mamotoja.pl o śnie swoich córek: zaakceptuj fakt, że dzieci są różne

Afrykarium tunel
materiały prasowe (wizualizacja)
Aktualności
Rekiny we Wrocławiu! Afrykarium zostanie otwarte jeszcze w tym roku
Rekiny, płaszczki i inne stworzenia morskie będzie można podziwiać z podwodnego tunelu - głównej atrakcji Afrykarium, które jeszcze w tym roku zostanie otwarte we Wrocławiu. Zewnętrzne wybiegi Afrykarium są już otwarte.

Afrykarium  to ogromny, nowoczesny, unikatowy na skalę europejską kompleks, w którym prezentowane będą zwierzęta Czarnego Lądu. Mieści się na terenie ogrodu zoologicznego we Wrocławiu.  Nazwa "Afrykarium" to połączenie słów "Afryka" i "akwarium". Nie bez powodu jest właśnie taka: w licznych akwariach i zbiornikach wodnych mieści się tyle wody, ile trzeba nalać do sześciu basenów olimpijskich! Polecamy także: FILM o Farmie Iluzji   Co będzie można zobaczyć w Afrykarium? Główną atrakcją Afrykarium jest podwodny tunel o długości 18 metrów, dzięki któremu można mieć wrażenie, że nurkuje się wśród rekinów, płaszczek i innych stworzeń morskich żyjących w głębinach Kanału Mozambickiego - cieśniny na Oceanie Indyjskim, położonej między wschodnim wybrzeżem Afryki a Madagaskarem. Odwiedzając Afrykarium będzie można poznać także środowisko sawanny, lasów deszczowych, wielkich, afrykańskich jezior,  Nilu oraz Morza Czerwonego. Zobaczymy tam m.in. ryby raf koralowych Morza Czerwonego (będzie ich aż 30 tysięcy!) , barakudy, ośmiornice i meduzy. W Afrykarium będą także ssaki (m.in. hipopotamy nilowe, mini antylopy dikdik, koczkodany i mangusty ), gady (m.in. krokodyle nilowe ) oraz ptaki (m.in. wspaniałe ibisy ). Sprawdź czy zimą warto wybrać się do zoo?     Zewnętrzne wybiegi Afrykarium są już otwarte! Budowa Afrykarium dobiega właśnie końca. Zewnętrzne wybiegi kompleksu, prezentujące Wybrzeże Szkieletów w Namibii, są już otwarte. Można na nich oglądać tońce - jedyny gatunek pingwinów afrykańskich oraz przypominające foki afrykańskie   kotiki.  Otwarcie pozostałych obiektów Afrykarium zaplanowano na koniec roku 2014. Szczegóły można znaleźć na stronie afrykarium.com.pl Beata Turska Polecamy także: Czy warto wybrać się z...

tańczący hipopotam z wrocławskiego Afrykarium
ZOOWrocław
Czas wolny
Zobacz jak tańczy hipopotam z Afrykarium we Wrocławiu
Mówienie o kimś "ma wdzięk hipopotama" nabrało nowego znaczenia. Teraz to komplement! Zobacz jak tańczy pod wodą hipopotam z Afrykarium we Wrocławiu. Co za gracja!

Hipopotamy nie słyną z wdzięku. Niesłusznie! Pod wodą pląsają lekko niczym baletnice, tylko rzadko mamy okazję to zobaczyć. We Wrocławskim Afrykarium to możliwe. Przeczytaj: Pokaż dziecku Afrykę. Afrykarium we Wrocławiu już otwarte Hipcio z filmu zamieszczonego w serwisie You Tube przez wrocławskie ZOO ma na imię Wałeczek. To urodzony showmen i ulubieniec dzieci . Mieszka w Afrykarium -  mieszczącym się na terenie wrocławskiego zoo ogromnym, nowoczesnym, unikatowym na skalę europejską kompleksie, w którym prezentowane są zwierzęta związane z wodnymi środowiskami Afryki. Podwodne popisy Wałeczka można śledzić dzięki ogromnej szybie. Dzięki niej można także spotkać się z nim dosłownie nos w nos! Pod wodą przepięknie poruszają się także kotiki . To kochane przez dzieci urodzone tancerki! Takich atrakcji dla dzieci (i nie tylko!) jest  w Afrykarium więcej. Można podziwiać tam także podwodne wyczyny pingwinów (gdy pływają, wyglądają jakby latały!), krokodyli czy dostojnych krów morskich (manatów). Najróżniejsze stworzenia morskie (m.in. rekiny i wspaniałe płaszczki ) ogląda się także  z 18-metrowego szklanego tunelu. Poza tym można zobaczyć m.in.  dżunglę i wodospady. Zobacz także: Mapa atrakcji dla dzieci  

dziecko, jesień, liście
Panthermedia
Czas wolny
Jesień w mieście nie musi być nudna! Niedoceniane miejskie atrakcje
Nie trzeba mieć skończonych 18 lat, by jesienią nie nudzić się w Warszawie, Wrocławiu czy Szczecinie. Miasto to jeden wielki plac zabaw - pod warunkiem, że nie pędzi się ulicami na złamanie karku.

Jesień w mieście to oczywiście parki,  ogród zoologiczny, teatr lalek, kina, domy kultury, sale zabaw.... Ale także wszystko to, co na ogół mijamy w pośpiechu. Przeczytaj także: Pierwszy raz z dzieckiem w teatrze Warto od czasu do czasu pozwolić dziecku by do woli napatrzyło się na maszynę do malowania pasów albo nakarmiło gołębie swoim drugim śniadaniem. To, co dla ciebie jest banalne, dla dziecka może być bardzo ciekawe ! Przeszklona winda w dużym sklepie,  akwarium morskie - ozdoba restauracji,  szafa grająca w zapyziałym barze – szkoda przegapić takie atrakcje. Czemu jeszcze warto przyjrzeć się wraz z dzieckiem? Dokąd się z nim wybrać? Oto nasze propozycje:. Chluba miasta. Warszawska Syrenka, poznańskie Koziołki, wrocławskie krasnale itd. Dzięki takim symbolom maluch może być dumny ze swojej miejscowości. Poza tym czułby się głupio, gdyby usłyszał o nich  od kuzynów z drugiego końca Polski, prawda? Grajkowie i przebierańcy . Rosłe Teletubisie, stojąca w bezruchu mumia egipska, mini orkiestra, śpiewaczka ze Wschodu ... - żal byłoby ich wszystkich nie poznać.  Można pokonać własny lęk i wrzucić drobniaki do kapelusza albo błysnąć talentem scenicznym i zatańczyć na oczach przechodniów. Ogród botaniczny. Boisz się, że dziecko zanudzi się tam na śmierć? Niepotrzebnie.  Olbrzymie kaktusy, mimoza, która zwija liście, gdy się ją dotknie, rosnące na palmie banany i rosiczki, pożerające muchy - to wszystko robi wrażenie. Obejrzyj FILM : Z dzieckiem w ogrodzie botanicznym Pomniki. Na ogół stawia się je w atrakcyjnych miejscach, miło więc pobiegać - najlepiej w towarzystwie - wokół cokołu. Można także obserwować gołębie, które uwielbiają siadywać (i nie tylko) na spiżowych głowach. Automaty. Z napojami, słodyczami czy choćby biletami parkingowymi - dzieci je uwielbiają. A właściwie jak to...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj