Wyniki
Laureaci
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Anna Lewandowska PMS
Instagram/annalewandowskahpba
Aktualności

Anna Lewandowska cierpi na PMS. Pokazała, jak sobie radzi

Anna Lewandowska z humorem podeszła do tematu napięcia przedmiesiączkowego. Dolegliwości chyba mocno jej dokuczają, bo trenerka zrezygnowała nawet z ćwiczeń. Zamiast trenować, zrobiła coś znacznie przyjemniejszego!

Anna Lewandowska słynie ze zdrowego trybu życia, a intensywne treningi to jej codzienność. Tym razem jednak odpuściła – wszystko przez PMS!

Jak zrobić ludziki z kasztanów –​ różne wzory

Anna Lewandowska ma sposób na PMS

Co można robić, gdy napięcie przedmiesiączkowe daje w kość? Anna Lewandowska wcale nie ma zamiaru katować się w tym czasie ćwiczeniami. Domowa bieżnia posłużyła jej za to do zupełnie innego celu. Trenerka pokazała, jak rozsiadła się na niej wygodnie, by... zajadać się kremem czekoladowym. I to z uśmiechem, bez wyrzutów sumienia.

„A Wy jak sobie radzicie z PMS?” – napisała pod filmikiem. 

Takie zajęcie niewiele ma wspólnego z dietą czy trzymaniem formy, ale przecież każdy ma prawo do chwili słabości, prawda?

 


Zobacz też:

 

PMS zespół napięcia przedmiesiączkowego
Adobe Stock
Mama
PMS zespół napięcia przedmiesiączkowego
PMS objawia się m.in. zmianami nastroju, poddenerwowaniem i bólem brzucha. Łagodzenie PMS w pewnych przypadkach polega na leczeniu farmakologicznym.

Szacuje się, że jest nawet 300 różnych objawów PMS. Wiele z nich czyni życie kobiety nie do zniesienia. Dlaczego tak się dzieje? Czy ten uciążliwy stan emocjonalny i fizyczny mija wraz z krwawieniem miesiączkowym? Zobacz, co powoduje że kobiety cierpią na zespół napięcia przedmiesiączkowego. PMS zespól napięcia przedmiesiączkowego:   Na czym polega PMS Objawy Sposoby łagodzenia PMS Farmakologiczne leczenie Na czym polega (PMS) Zespół napięcia przedmiesiączkowego (z ang. PMS, czyli Premenstrual Syndrome) to zespół fizycznych, psychicznych i emocjonalnych dolegliwości pojawiających się u kobiety około 7-12 dnia przed miesiączką. Ma on związek z poziomem hormonów w organizmie, który waha się w trakcie całego cyklu miesięcznego. Zmiany stężenia hormonów wpływają na funkcjonowanie komórek nerwowych mózgu, co skutkuje gorszym samopoczuciem kobiety. Kobiety, których jajniki produkują więcej estrogenu i progesteronu mają mniejsze dolegliwości przed miesiączką, ponieważ w ich mózgach jest więcej hormonu działającego jak środek uspokajający – serotoniny. Kobiety, u których stężenie tych hormonów jest niższe tuż przed okresem, są szczególnie narażone na PMS. Dochodzi u nich do zaburzenia funkcjonowania kory przedczołowej w mózgu, w efekcie czego zwiększa się skłonność do przeżywania niekontrolowanych emocji. Objawy PMS PMS dotyczy drugiej połowy cyklu kobiecego. Przez pierwsze dwa tygodnie po miesiączce stężenie estrogenu w ciele jest wysokie. To bardzo dobrze wpływa na funkcjonowanie kobiety, która jest w tym czasie pogodna , zadowolona z życia i aktywna. Około czternastego dnia cyklu jajniki zaczynają wydzielać progesteron , który nie ma już tak dobroczynnego wpływu na samopoczucie. W tym czasie kobiety skarżą się na różne dolegliwości psychiczne i fizyczne. Psychiczne objawy PMS:...

czy cesarka boli
Adobe Stock
Cesarskie cięcie
Czy cesarka boli? Sprawdź, czy znieczulenie jest bolesne i co czuje kobieta po cesarskim cięciu
Mówi się, że cesarka nie boli, bo zabieg odbywa się po znieczuleniu – to dlatego tak wiele kobiet decyduje się na cesarskie cięcie. Sprawdź, ile w tym prawdy i czy połóg po cesarce jest mniej lub bardziej bolesny niż po porodzie naturalnym.

Coraz więcej kobiet decyduje się na cesarskie cięcie, nawet jeśli nie mają one stwierdzonych przez lekarza wskazań do cesarki . W Polsce, w przeciwieństwie do Niemiec czy Wielkiej Brytanii, oficjalnie cesarka na życzenie nie istnieje, jednak przyszłe mamy i tak znajdują sposób, by nie rodzić siłami natury. Ich główną motywacją jest strach przed bolesnym porodem naturalnym. Wierzą, że dzięki znieczuleniu przy cc unikną bólu. Jednak czy cesarka boli? I jak czuje się kobieta w czasie rekonwalescencji? Wyjaśniamy. Czy cesarskie cięcie boli? Samo cesarskie cięcie nie boli. Zabieg zazwyczaj odbywa się w znieczuleniu przewodowym (podpajęczynówkowym lub zewnątrzoponowym). W rzadkich przypadkach (tylko wtedy, gdy jest problem z wykonaniem znieczulenia do kręgosłupa) ciężarna zostaje poddana narkozie, czyli znieczuleniu ogólnemu. Niezależnie jednak od rodzaju znieczulenia jego podanie może się wiązać z pewnym dyskomfortem (jak przy podaniu zastrzyku), nie jest jednak bolesne. Chociaż cesarka nie boli, trzeba pamiętać, że podczas zabiegu dochodzi do przecięcia powłok brzusznych, przez co zawsze pozostaje poważna rana (która może powodować ból nawet przez kilka miesięcy). Może się więc okazać, że połóg po cesarskim cięciu będzie trudniejszy i bardziej bolesny niż po porodzie naturalnym. Co czuje kobieta po cesarskim cięciu? Jak już wiemy, sama cesarka jest bezbolesna, ale dyskomfort i ból bardzo często pojawiają się po zabiegu. Mniej więcej osiem godzin po cesarskim cięciu znieczulenie przestanie działać. Moment, kiedy trzeba będzie wstać z łóżka, jest bardzo trudny dla każdej kobiety po cc. Dlaczego? Nie dość, że młoda mama jest osłabiona po zabiegu (straciła przecież dużą ilość krwi podczas operacji, a potem długo leżała), to jeszcze odczuwa tępy, palący ból w miejscu, gdzie zostały przecięte powłoki brzuszne. To niejedyne...

Bolesne miesiączki bolą jak zawał
AdobeStock
Aktualności
Ból miesiączkowy tak samo bolesny, jak zawał
Do takiego wniosku doszli lekarze. Może to w końcu przetnie dyskusje na temat tego, czy kobiety nie przesadzają ze swoją niedyspozycją "w te dni"?

Ból miesiączkowy z pewnością zna każda kobieta. Część z nas zmaga się z bolesnym krwawieniem sporadycznie, ale wiele z nas – według statystyk - średnio 60-90% - cierpi co miesiąc z powodu naprawdę bardzo bolesnych okresów. Endometrioza jedną z przyczyn bolesnych krwawień Rozrywające bóle podbrzusza, nudności, ból głowy - to wszystko bardzo mocno utrudnia życie przez 2-3 dni. Są kobiety, które w czasie miesiączki nie są w stanie absolutnie funkcjonować, nie tylko zawodowo. Profesor John Gullebaud , specjalizuje się w zdrowiu reprodukcyjnym na University College London. Prowadzi wieloletnią praktykę i na podstawie obserwacji swoich pacjentek porównał ból miesiączkowy do tego, odczuwanego podczas zawału serca. Jest to ból opisywany, przez osoby, które przeszły zawał jako silny, piekący ("jakbym połknął gorący kartofel"), dławiący, gniotący ("jakby coś bardzo ciężkiego leżało na mojej piersi") lub ściskający ("jakby stalowa obręcz objęła moją klatkę piersiową"). Bardzo bolesne miesiączki dotyczą przede wszystkim kobiet z endometriozą albo ze schorzeniem zwanym dysmenorrheą , polegającym na silnym bólu pojawiającym się wraz z rozpoczęciem krwawienia i trwającym przez kolejne kilkanaście godzin. Towarzyszą temu nudności, bardzo silne bóle brzucha i biegunka.Takie miesiączkowanie uznawane jest za chorobę. Ale tylko wtedy, gdy dolegliwości uniemożliwiają kobiecie normalne funkcjonowanie, są przyczyną nieobecności w szkole lub pracy i wymagają leczenia farmakologicznego. Bolesne miesiączkowanie może wynikać z nadmiernej produkcji prostaglandyn, powodujących skurcze macicy. Najsilniejszy ból pojawia się przed rozpoczęciem lub w pierwszych godzinach krwawienia. Mogą pojawić się nudności i wymioty, niekiedy biegunka lub bóle i zawroty głowy. Takie bolesne miesiączki mogą pojawić się w kilka lat po pierwszym okresie i...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
Bon turystyczny przedłużenie
Aktualności
Bon turystyczny przedłużony: będzie obowiązywał również w sezonie zimowym 
Joanna Biegaj
Opieka na dziecko 2 dni
Prawo i finanse
2 dni opieki na dziecko: kiedy zgłaszać pracodawcy urlop opiekuńczy
Milena Oszczepalińska
życzenia na dzień chłopaka
Aktualności
Życzenia na Dzień Chłopaka: rymowanki, wierszyki, mądre cytaty
Joanna Biegaj
Ile trwa katar u dziecka
Zdrowie
Ile trwa katar u dziecka: katar wirusowy i bakteryjny. Ile trwa nieleczony katar?
Ewa Janczak-Cwil
Imiona aniołów: lista anielskich imion dla chłopców i dziewczynek
Aktualności
Imiona aniołów: lista anielskich imion dla dziewczynek i chłopców
Luiza Słuszniak
Pomysły na Dzień Chłopaka w szkole
Aktualności
Pomysły na Dzień Chłopaka w szkole: jak zorganizować obchody, jakie prezenty przygotować?
Joanna Biegaj
Ciasto na dzień chłopaka z kremem i owocami
Przepisy
Ciasto na Dzień Chłopaka: przepis. Spraw pyszną niespodziankę!
Adrianna Trusiuk
Dzień chłopaka i Dzień mężczyzny: czy to samo święto?
Święta i uroczystości
Dzień Chłopaka i Dzień Mężczyzny: czy to jest to samo święto?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Zabawy na Dzień Chłopaka: fajne i śmieszne aktywności dla dzieci
Gry i zabawy
Zabawy na Dzień Chłopaka: fajne i śmieszne gry i zabawy dla dzieci
Sylwia Arlak
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły
Edukacja
Jak napisać upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły [WZÓR]
Joanna Biegaj
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pielęgnacja niemowlaka
Aktualności
Najważniejsze zasady pielęgnacji niemowlaka (rady położnej)
Joanna Biegaj
upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola
Edukacja
Upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola: jak je napisać, kto może zostać upoważniony? 
Joanna Biegaj
skierowanie do lekarza
Zdrowie
Do jakiego specjalisty potrzebne jest skierowanie?
Magdalena Drab
Kaszka kukurydziana
Dieta
Kaszka kukurydziana dla niemowlaka – jak zrobić i od kiedy warto ją podać? [PRZEPIS]
Adrianna Trusiuk
Najlepsze książki dla 5-latka
Wychowanie
Książki dla 5-latków. Jakie wybrać, by zachwycić dziecko?
Luiza Słuszniak
wierszyk dla nauczyciela przedszkola
Przedszkolak
Wierszyk dla nauczyciela przedszkola: propozycje, które sprawdzą się też jako życzenia
Joanna Biegaj