Anna Lewandowska apeluje do matek
ons.pl
Aktualności

Anna Lewandowska ma dość bycia idealną mamą, żoną i przyjaciółką

Trenerka w bardzo ważnych i mocnych słowach powiedziała, co myśli o kulcie idealnej kobiety, matki i żony. Brawo za nazywanie rzeczy po imieniu!

Każda z nas zalicza swoje wzloty i upadki i żadna z nas nie powinna siebie o to obwiniać - o to apeluje do innych mam sportsmenka. Takie słowa padające z ust kobiety sukcesu, mają swoją wagę. Lewandowska najlepiej wie, ile musiała ponieść wyrzeczeń, aby dojść tam, gdzie jest teraz i ile jest to warte.

„Dałam się zapędzić w kołowrotek, że muszę"

Sportsmenka i żona kapitana reprezentacji Polski w piłce nożnej Roberta Lewandowskiego to bez dwóch zdań kobieta sukcesu. Jej nazwisko jest już marką samą w sobie. Lewandowska jest byłą reprezentantką Polski w karate, a obecnie trenerką i prężną bizneswoman, propagującą ekologiczny styl życia. Ale jest też, a może przede wszystkim, matką i żoną i na pewno jak każda z nas dobrze wie, jak ciężko jest pogodzić te wszystkie role w życiu.

„Kto powiedział, że my kobiety musimy być najlepsze we wszystkim, co robimy? Kto powiedział, że prosić o pomoc to oznaka słabości? Kto powiedział, że musimy bezwolnie i z uśmiechem na twarzy (na który nie zawsze mamy ochotę) przyjmować wszystko to, co mówią nam inni?" - zwróciła się trenerka do innych kobiet we wpisie na swoim Instagramie.


Lewandowska sama sobie odpowiedziała. Jej zdaniem to kobiety wpędzają się w schemat bycia idealnymi w każdej dziedzinie życia. „Sama niejednokrotnie dałam się zapędzić w kołowrotek „muszę". Muszę, bo przecież jestem kobietą. Jestem niezależna, samodzielna, dobrze zorganizowana. Jestem twarda. Podołam wszystkim zadaniom... Nawet tym, które mnie przerastają" - wyznała sportsmenka.

Koniec z „musizmem", nie jestem idealna

Lewandowska uważa, że wszystko to dzieje się przez wewnętrznego policjanta, który siedzi w głowie i psychice kobiet. Nazywa to „musizmem", wpychającym je w rolę, że wszystko muszą zrobić. Muszą np. wcześniej wstać rano, aby zrobić wszystkim w rodzinie śniadanie, potem wyprawić dzieci do przedszkoli i szkół, a następnie w pracy być idealnymi pracownikami. Zaś wieczorem spotkać się jeszcze z koleżankami, aby nie pomyślały, że przestało nam na nich zależeć.

„Znacie to?" - pyta swoje fanki.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kto powiedział, że my kobiety musimy być najlepsze we wszystkim, co robimy? Kto powiedział, że prosić o pomoc to oznaka słabości? Kto powiedział, że musimy bezwolnie i z uśmiechem na twarzy (na który nie zawsze mamy ochotę) przyjmować wszystko to, co mówią nam inni? Kto to powiedział? My, kobiety. My! Partnerki, przyjaciółki, wsółpracownice, matki, Panie domu. My tak mówimy, my to sobie wmawiamy. A przecież każda z nas ma prawo do bycia nieidealną. JA TEŻ NIE MAM CZASEM SIŁ.. MI TEŻ COŚ NIE WYCHODZI. Wiele się od nas wymaga, przez co niejednokrotnie same wchodzimy w pewien schemat pod tytułem „muszę”. Przecież „musimy” wstać rano przed wszystkimi domownikami, żeby zrobić śniadanie. Musimy wyprawić dzieci do szkoły lub przedszkola. Następnie musimy udowodnić w pracy, że jesteśmy niezastąpione. A wieczorem? Jeszcze zaprosić koleżanki, żeby nie pomyślały, że przestały być dla nas ważne. W tym samym czasie musimy przypilnować, żeby dzieci odrobiły prace domowe, równocześnie gotując obiad na kolejny dzień. Wcześniej rzecz jasna musiałyśmy zrobić zakupy i posprzątać przed wizytą koleżanek… Znacie to? Sama niejednokrotnie dałam się zapędzić w kołowrotek „muszę”. Muszę, bo przecież jestem kobietą. Jestem niezależna, samodzielna, dobrze zorganizowana. Jestem twarda. Podołam wszystkim zadaniom… Nawet tym, które mnie przerastają. STOP! Koniec z „musizmem”! Są oczywiście rzeczy ważne i ważniejsze, ale w tej gonitwie nigdy nie zapominajmy o sobie. „Muszę pamiętać o sobie. Chcę o sobie w tym biegu nie zapomnieć!” Bo jak stracimy głowę, to nie będzie gdzie zawiesić złotego medalu, o który same ze sobą się ścigamy. Koleżanki na pewno zrozumieją, kiedy powiemy im, że musimy odpocząć, mąż z pewnością pomoże w domowych obowiązkach (tylko nie zapomnijmy mu o tym  powiedzieć♀😉). Nie „musimy” być superbohaterkami 24 godziny na dobę. Bo tak trzeba, tak wypada, bo tak ktoś kiedyś powiedział... Czasem trzeba zdjąć pelerynę (i nie po to, żeby ją wyprasować 😉). Bądźmy dla siebie wyrozumiałe. Bądźmy dla siebie. Wasza Ann ❤️ #annalewandowska

Post udostępniony przez Anna Lewandowska ® (@annalewandowskahpba)

STOP! Dla superbohaterek 24 h na dobę

Lewandowska mówi: „Stop". „Każda z nas ma prawo do bycia nieidealną. - Ja też nie mam czasem sił...mi też coś nie wychodzi" - wyznała.

„Nie musimy być superbohaterkami 24 godziny na dobę. Bo tak trzeba, tak wypada, bo tak ktoś kiedyś powiedział... Czasem trzeba zdjąć pelerynę (i nie po to, żeby ją wyprasować 😉)" - zaapelowała do kobiet.

Nie zapomnij w biegu o sobie

Lewandowska uważa, że kobiety muszą bardziej zadbać o siebie. „Muszę pamiętać o sobie. Chcę o sobie w tym biegu nie zapomnieć! Bo jak stracimy głowę, to nie będzie gdzie zawiesić złotego medalu, o który same ze sobą się ścigam" - trafnie ujęła.

„Bądźmy dla siebie wyrozumiałe. Bądźmy dla siebie" - zaapelowała.

„Tego mi było trzeba...dziękuję"

Wpisy pod postem trenerki pokazują, jak bardzo kobietom potrzeba słów wsparcia i dodania im odwagi w myśleniu o sobie.

„Tego mi było trzeba... pięknie dziękuję za te słowa, które tak trudno samej sobie powiedzieć" - napisała jedna z kobiet. " Lubię powiedzenie 'człowiek od wszystkiego jest do niczego'. Dlatego pomimo gorszych dni trzeba siebie akceptować takim, jakim się jest😊 A my kobiety jesteśmy silne zawsze" - podkreśliła fanka sportsmenki.


Słowa wypowiedziane przez Lewandowską mają swoją wagę. To kobieta żyjąca na świeczniku, z wieloma osiągnięciami życiowymi i na pewno dobrze wie, jaki jest koszt sukcesu.

W pełni podpisujemy się pod apelem trenerki, bo o to samo jako mamotoja.pl walczymy. W tym celu stworzyłyśmy grupę na Facebooku #MamaBezPorównania, aby każda z nas „nieidealna" znalazła tam swoje miejsce.

To miejsce wolne od wydawania ocen i krytyki, gdzie każda z nas może wyznać, co jej w duszy gra i co ją uwiera. Chcemy być z wami, gdy jest dobrze (chwalcie się tym!) i kiedy jest źle. Chcemy was wspierać. Gorąco zachęcamy was do przyłączenia się do #MamaBezPorównania i stania się częścią naszej społeczności!

Źródło: Instagram

Zobacz też: 

Redakcja poleca

REKLAMA
Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile dać na chrzest w 2024 roku? (ile od dziadków a ile od chrzestnej, chrzestnego i gości) 
Luiza Słuszniak
wierszyki o wiośnie
Gry i zabawy
Wiersze o wiośnie: piękne utwory znanych poetów i krótkie rymowanki dla dzieci
Ewa Janczak-Cwil
cytaty na komunię
Cytaty i przysłowia
Cytaty na komunię świętą: piękne i mądre, Jana Pawła ll, cytaty z Biblii
Joanna Biegaj
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
chłopiec, dziecko, krzyk, złość
Wychowanie
Agresywne dziecko w przedszkolu: co robić, gdzie zgłosić?
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
Szkoła w Chmurze: kto może z niej skorzystać?
Edukacja
Szkoła w Chmurze: na czym polega, czy jest legalna i kto może z niej skorzystać?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Przedszkolaki powinny się bawić, a nie ciągle uczyć
Edukacja
Przedszkolaki coraz częściej potrafią czytać i pisać, ale mają zaburzenia sensoryczne. Gdzie tkwi błąd?
Milena Oszczepalińska
dziecko ciągle choruje
Zdrowie
Dziecko ciągle choruje: nawracające zapalenie oskrzeli i infekcje gardła [CO ROBIĆ?]
Magdalena Drab
Pełne szpitale RSV
Aktualności
Lekarz mówi wprost: dziecko z RSV i z dusznością umrze, jeśli nie trafi do szpitala
Ewa Janczak-Cwil
wpływ telewizji na rozwój dziecka
Wychowanie
Wpływ telewizji na rozwój dziecka – negatywne i pozytywne skutki oglądania telewizji
Aneta Grinberg
morfologia u dzieci
Zdrowie
Morfologia u dzieci – jak czytać wyniki krwi [NORMY]
Ewa Janczak-Cwil
znieczulenie podpajęczynówkowe
Poród naturalny
Znieczulenie podpajęczynówkowe najczęściej stosowane podczas cesarskiego cięcia [zalety i wady]
Agnieszka Majchrzak
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2024: ile dni i ile płatny? Dokumenty i wniosek o urlop dla ojca
Magdalena Drab

Strefa okazji i inspiracji

REKLAMA