ordynator zmusza do szczepień
Adobe Stock
Aktualności

Antyszczepionkowcy chcą aresztowania ordynatora oddziału położniczego

Do prokuratury w Świdnicy wpłynęło doniesienie, że ordynator Pododdziału Położnictwa i Neonatologii Wałbrzyskiego szpitala „zmusza” rodziców wcześniaków do przyjmowania szczepionki na COVID.

Doniesienie złożył w imieniu organizacji United For Freedom niejaki Udo Leibmann – pochodzący z Bawarii ufolog i badacz zjawisk niewyjaśnionych, który obecnie promuje ruch antyszczepionkowy. Pełnomocnictwo otrzymał od kobiety, która miała usłyszeć od ordynatora Mariusza Bielawnego, że nie odwiedzi na oddziale dziecka, dopóki się nie zaszczepi lub nie okaże aktualnego wyniku testu na koronawirusa, za który musiałaby sama zapłacić. Kobieta, żeby zobaczyć dziecko, przyjęła szczepionkę. „To jest przymus” – twierdzi Leibmann.

Szczepienia zalecane [Wirtualne Warsztaty]

Zatrzymać ordynatora!

Udo Leibmann usłyszał o zmuszaniu do wykonywania testów lub szczepienia od mężczyzny, który ma w wałbrzyskim szpitalu żonę i dziecko. Kobieta zachęcała męża do przyjęcia szczepienia na COVID, aby mógł on odwiedzić ją i dziecko. „I on już był gotowy, a ja z nim rozmawiałem, błagałem go, by tego nie zrobił, i udało mi się na szczęście. Już miał termin i odmówił. Są teraz w innym szpitalu i nie ma problemu. Oni mu tak zamieszali, że już był gotowy” – tak przedstawia sytuację ufolog.

W doniesieniu napisano: „Działania Mariusza Bielawnego, polegające na zmuszaniu do wstrzykiwania preparatu, który jest jeszcze w fazie eksperymentalnej i wielokrotnie prowadził do ciężkich skutków ubocznych, a nawet śmierci, wypełniają znamiona przestępstw zmuszania, ciężkiego uszkodzenia ciała przy pośrednim sprawstwie, jak również zmuszania do udziału w eksperymencie medycznym w szczególnie ciężkim przypadku, a także innych możliwych przestępstw”. Składający doniesienie sugeruje, że takie praktyki mogą być aktualnie stosowane, więc ordynator powinien być zatrzymany.

Tu chodzi o bezpieczeństwo wcześniaków!

Ordynator Mariusz Bielawny dowiedział się o złożonym na niego doniesieniu od dziennikarzy. Zapytany o obowiązujące w jego oddziale procedury powiedział, że sytuacja zmienia się na bieżąco, a obecnie oddział stosuje się do wytycznych konsultant krajowej w dziedzinie Neonatologii prof. dr hab. Ewy Helwich z Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie z 29 listopada. Można w nich przeczytać, że „rodzice, którzy nie otrzymali jeszcze obu dawek szczepionki lub nie chcą się poddać szczepieniu, mają możliwość odwiedzin dziecka na Oddziale Intensywnej Terapii i Patologii Noworodka w czasie 48 godzin od uzyskania ujemnego testu PCR/antygenowego przeciwko SARS CoV-2, przy czym test wykonywany jest na własny koszt”.

Doktor Bielawny przekonuje, że chodzi o troskę o wcześniaki i zapewnienie im ochrony przed zakażeniem koronawirusem. Obecnie na oddziale lekarza przebywa kilkanaścioro takich maluchów. Zdaniem lekarza rodzice mają wybór: testować się za 350 zł za każdym razem lub przyjąć darmową szczepionkę.

Źródło: walbrzych.wyborcza.pl

Przeczytaj także:

Oko na Malucha
Adobe Stock
Aktualności
„Oko na Malucha” – aplikacja, dzięki której rodzice wcześniaków mogą oglądać swoje dzieci w inkubatorach
Neonatolog dr Dariusz Madajczak opowiada w rozmowie z Joanną Biegaj o zaletach aplikacji „Oko na Malucha”, a także tym, jak ważny jest kontakt rodzica z dzieckiem urodzonym przedwcześnie.

W Szpitalu Klinicznym im. Księżnej Anny Mazowieckiej w Warszawie odbyło się spotkanie prasowe, którego głównym tematem była wprowadzona przez szpital aplikacja „Oko na Malucha”. Pozwala ona rodzicom wcześniaków obserwować dzieci, które leżą w inkubatorach. Program został zainicjowany w czasie pandemii koronawirusa, gdy z powodu licznych obostrzeń rodzice wcześniaków nie mogli przebywać z dziećmi na oddziale. Aktualnie program, dzięki wsparciu Polskiego Leku, ma być sukcesywnie rozwijany. Celem jest wprowadzenie go na oddziałach dla wcześniaków w całej Polsce. Dr Dariusz Madajczak, neonatolog ze ze Szpitala Klinicznego ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie wyjaśnił, na czym polega projekt „Oko na Malucha” realizowany przez szpital na Karowej w Warszawie i odpowiedział na pytania związane z tą aplikacją dla rodziców Joanna Biegaj, Mamotoja.pl: Czym jest projekt „Oko na Malucha”? Dr Dariusz Madajczak, neonatolog: „Oko na Malucha”, czyli obecność kamer w oddziałach, powstało jako oddolna inicjatywa, która nie miała żadnego formalnego charakteru. Funkcjonuje na chwilę obecną w jednym szpitalu – w szpitalu klinicznym im. Anny Mazowieckiej w Warszawie. Natomiast od samego początku przyświecała nam idea, żeby ten pomysł rozszerzać i propagować również na innych oddziałach. Poprawia on możliwość kontaktu matki i osób bliskich z dzieckiem przebywającym w oddziale. Żeby móc działać na szerszą skalę, a także, żeby program mógł pozostawać bezpłatny, niemal od samego początku szukaliśmy partnera, który nas wspomoże w naszych działaniach. Dzięki uprzejmości firmy Polski Lek udało nam się uzyskać niezbędne środki do tego, żeby ten projekt się rozwijał. Dzięki temu akcja „Oko na Malucha” będzie możliwa w całej Polsce i wciąż będziemy mogli robić to bezpłatnie. Jakie korzyści przynosi projekt...

najmniejszy wcześniak
Adobe Stock
Poród naturalny
Najmniejszy wcześniak – w Polsce, na świecie, szanse na przeżycie
Najmniejsze wcześniaki rodzą się przed 28. tygodniem ciąży. Ważą mniej niż 1000 g. Im wcześniej się urodzą i im są mniejsze, tym, niestety, mają mniej szans na przeżycie. Jednak jak pokazuje przykład niektórych wcześniaków, ich wola życia jest ogromna.

Najmniejsze wcześniaki rodzą się z tzw. bardzo skrajnym wcześniactwem . Oznacza to, że nie są w stanie bez wsparcia medyków i specjalistycznego sprzętu przeżyć, a walka o ich życie rzadko kończy się pełnym sukcesem. Jednak historie najmniejszych wcześniaków urodzonych na świecie, czy w Polsce pokazują, że próby ich ratowania mają sens. Mimo złych prognoz, nawet tak słabe maleństwa potrafią zaskoczyć wolą walki i ostatecznie wyjść ze szpitala jako zupełnie zdrowe dzieci. Spis treści: Najmniejszy wcześniak na świecie Najmniejszy wcześniak w Polsce Od kiedy ratuje się wcześniaki – od którego tygodnia ciąży Skrajne wcześniactwo – co to znaczy Najmniejszy wcześniak na świecie W 2021 roku padł nowy rekord w kategorii „najmniejszy wcześniak na świecie”. Po 13 miesiącach ze szpitala wyszła dziewczynka, która urodziła się w 2020 roku w Chinach, ważąc 212 gramów ! Malutka Kwek Yu Xuan przyszła na świat w czasie pandemii w 25 tygodniu ciąży. Lekarze nie dawali jej wielu szans na przeżycie. Dziewczynka w chwili narodzin, które odbyły się przez cesarskie cięcie, mierzyła zaledwie 24 cm długości. Opiekujący się nią lekarze porównywali jej rozmiary i wagę do... jabłka. Obecnie, po ponad rocznym pobycie w szpitalu wiadomo już, że dziewczynka rozwija się prawidłowo, jednak ma problemy z układem oddechowym. Poprzedni najmniejszy wcześniak na świecie urodził się w w USA w 2018 roku. Ważył – 245 g . Z kolei najmłodszym wcześniakiem na świecie jest Curtis Butler urodzony 11 listopada 2020 roku po 21 tygodniach i 1 dniu ciąży . Chłopiec przeżył i po 275 dniach hospitalizacji został wypuszczony do domu, ale nadal pozostaje pod opieką specjalistów, jest żywiony dojelitowo i dodatkowo zaopatrywany w tlen z butli. Najmniejszy wcześniak w Polsce Najmniejszym wcześniakiem w Polsce jest dziewczynka urodzona...

Ciężarna zmarła na koronawirusa
Adobe Stock
Aktualności
38-letnia ciężarna zmarła na COVID-19. Udało się uratować dziecko
O życie ciężarnej walczyli lekarze z poznańskiej Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii przy Przybyszewskiego. Kobieta nie była zaszczepiona przeciwko koronawirusowi.

Jak ustalił „Głos Wielkopolski”, kobieta została przewieziona do Poznania z Pleszewskiego Centrum Medycznego z kompletnie zniszczonymi płucami. U 38-letniej ciężarnej stwierdzono zakażenie koronawirusem. Ze względu na fatalny stan zdrowia pacjentka wymagała pozaustrojowego utleniania krwi.  Zmarła z powodu COVID-19 Niestety niezaszczepionej kobiety w 24. tygodniu ciąży nie udało się uratować. Ciężarna zmarła z powodu niewydolności wielonarządowej spowodowanej koronawirusem. Początkowo lekarze nie planowali cesarskiego cięcia ze względu na zbyt wczesną ciążę. Ostatecznie specjaliści musieli się na nie zdecydować, gdy u 38-latki doszło do zapaści. Chłopca udało się uratować, obecnie przebywa na oddziale neonatologicznym.  Źródło: gloswielkopolski.pl Zobacz także: Szczepienie na COVID w ciąży – aktualne zalecenia Szczepienie na grypę w ciąży: zalecane, refundowane i bezpieczne Koronawirus a ciąża – czy jest się czego bać?

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj