Młoda mama mówi prawdę o ciele po ciąży i porodzie
Facebook/Kelly Diane Howland
Aktualności

"Moje ciało nie musi być zmieniane, musi być docenione!" – przeczytaj apel tej mamy!

Post Kelly udostępniono już 16 tysięcy razy. Przeczytaj, co ta młoda mama napisała na Facebooku. Zgadzasz się z jej słowami?

Młoda mama Kelly Diane Howland opisała na Facebooku sytuację, której doświadczyła podczas zakupów ze swoją nowo narodzoną córeczką.

"Moje ciało musi być szanowane!"

"Byłam w sklepie z moimi malutkim dzieckiem. Jestem świeżo upieczoną mamą. Podeszła do mnie jakaś kobieta, zaczęła pytać o małą. Ile ma tygodni, ile waży. Później zadała TO pytanie. Czy znam program odchudzający It Works" – napisała Kelly. "Nie jestem zła, że ta firma istnieje. Nie jestem nawet zła na tę kobietę. [...] Nie udawajmy jednak, że podeszła akurat do mnie przez przypadek" – dodała Kelly i wyjaśniła, dlaczego zabolało ją to, że akurat ona dostała ulotkę o odchudzaniu.

"Proszę, czy możemy nie wywierać presji, nie mieć wygórowanych oczekiwań i tym samym nie pogłębiać niepewności, jakiej doświadczają młode mamy, które oswajają się ze swoimi zmieniającymi się ciałami i macierzyństwem? Czy zamiast opierać się na nieistniejących ideałach, nie możemy tego powstrzymać i zamiast tego zacząć chwalić się nawzajem za bycie tak niezwykłymi istotami, które dają życie? Czy nie możemy dać sobie nawzajem akceptacji i docenienia tego, czego doświadczyłyśmy, czy nie możemy zobaczyć, że zmiany w naszych ciałach to tylko dowód na to, co może osiągnąć nasza płeć? Moje ciało nie musi być owijane, uciskane, zmieniane. Musi być chwalone i szanowane za to niesamowite życie, które powołało na świat. TO jest piękno i TO jest to, czego potrzebuje" – napisała na Facebooku Kelly. Do apelu dołączyła zdjęcie, na którym stoi ze swoim nowo narodzonym maleństwem i trzyma w ręku ulotkę odchudzających kosmetyków.
 


Zgadzamy się z Kelly – po porodzie młode mamy powinny myśleć o tym, jak zapewnić swojemu nowo narodzonemu dziecku wszystko to, czego potrzebuje. Ciało, które wydało na świat nowe życie, powinno być chwalone i doceniane, nie oceniane i krytykowane!

Czy słyszałyście kiedyś negatywne komentarze dotyczące tego, jak wyglądacie po urodzeniu dziecka?

Zobacz także: Takiego zdjęcia po porodzie nie pokazała jeszcze żadna kobieta!

Źródło: Facebook

My, kobiety mamy z tym problem, ale mężczyźni to lubią - przekonuje seksuolog [WIDEO]

Co czuje matka trojaczków na widok swojego pociążowego ciała?
Desiree Fortin via The Huffington Post
Aktualności
Jak pokochać swoje ciało po ciąży? Posłuchaj rady tej mamy!
Dlaczego warto kochać swoje pociążowe ciało? Ta mama zna powód i dzieli się nim z innymi. Zgadzasz się z nią?

Desiree Fortin dzięki zapłodnieniu in vitro urodziła trojaczki. Na swoim blogu opisuje codzienne życie z trojaczkami – wszystkie radości, smutki i niespodzianki. W swoim ostatnim wpisie Desiree szczerze opowiedziała, co myśli, kiedy patrzy na siebie w lustrze i dlaczego wszystkie mamy powinny spojrzeć na siebie nieco łaskawiej... Przeczytajcie, co napisała: "Wielbiąc blizny" "Nie tak dawno, co najmniej dwa razy w tygodniu gratulowano mi na widok mojego ciążowego brzuszka. Już nie jestem w ciąży, jednak po porodzie zostało mi trochę ciałka. Mimo to zawsze czułam się niesamowicie i po urodzeniu trojaczków byłam dumna z mojego ciała, z tego, co przeszłam, ze wszystkich blizn, które opowiadają moją historię. [...] Poza tym ciążowym brzuszkiem, kiedy patrzę w lustro, widzę o wiele więcej piękna, niż kiedyś. Te wszystkie ślady zostaną ze mną na zawsze i mają o wiele większe znaczenie, niż myślałam, że będą miały. Chociaż mam trochę dodatkowego ciała i mnóstwo rozstępów, pragnęłam właśnie takich ran. [...] One są dowodem mojej siły i odwagi, bólu, straty, radości, blasku. Są naturalnym pięknem, bo reprezentują moje cuda. Każda mała zmarszczka, każda blizna, obwisła skóra , która wypływa z jeansów, wszystko to pokazuje, jak wspaniały jest Bóg w sytuacjach bez wyjścia. Kiedy perinatolożka zobaczyła mnie po raz pierwszy, powiedziała mi, że prawdopodobnie nie donoszę tej ciąży. Byłam zbyt chuda, za niska, to była moja pierwsza ciąża i miałam nie urodzić trojaczków. Moje blizny udowadniają, że się myliła. Nie tylko urodziłam je dzień po terminie, ale każde z nich ważyło prawie 2,5 kg! Dokonało tego moje ciało! Bóg tego dokonał! Kiedy patrzę na te wszystkie blizny, przypominam sobie tę niezwykłą miłość, której doświadczam dzięki narodzinom moich trzech cudów. Te blizny reprezentują życie. [...] Mam nadzieję, że...

Ciąża lekarstwem na migreny i chroniczny ból
Facebook/Love What Matters
Aktualności
Ciąża lekiem w walce z chorobą? Ta historia jest tego dowodem!
Kate przez całe życie zmagała się z bólem głowy i drętwieniem całego ciała. Gdy lekarz zasugerował, że powinna zajść w ciążę, myślała, że to żart.

Kate C. Thompson przez całe życie zmagała się z rzadką chorobą, migreną hemiplegiczną . Lekarze zdiagnozowali ją, gdy miała zaledwie 14 lat. Ten typ migreny objawia się nie tylko bólem głowy, ale także drętwieniem kończyn, wymiotami, problemami z koncentracją, trudnościami z widzeniem i utrzymaniem równowagi. Trudno znaleźć środek, który pomoże choremu w walce z bólem. Ciąża sposobem na migrenę W grudniu 2015 roku ból, z którym zmagała się Kate, minął. "Dwa albo trzy lata temu lekarze zasugerowali nowy sposób leczenia: ciążę. Uważali, że ciążowe hormony pomogą zresetować moje ciało, a migreny całkowicie ustąpią" – napisała na Facebooku Kate. Gdy ból minął, nie od razu zorientowała się, że może być w ciąży. Za namową przyjaciółki zrobiła test, wynik okazał się pozytywny. Po wizycie u lekarza Kate i jej mąż dowiedzieli się, że wkrótce zostaną rodzicami bliźniaków . "W tym roku, w moje urodziny, poprzez cesarskie cięcie na świat przyszły dwie zdrowe, cudowne dziewczynki. Mijają dwa miesiące po porodzie , a ja wciąż nie czuję żadnego bólu. One pozwoliły mi odzyskać moje życie. Nie potrzebuję wózka, kiedy jestem poza domem. Nie mam bolesnych skurczy w ramionach, nogach i głowie. Moje psy-pomocnicy, które były gotowe złapać mnie w razie upadku, mają teraz dużo czasu na zabawę. W ciągu 3 lat miałam zaledwie 13 dni bez bólu. W przyszłym tygodniu będę świętować 300 dni (pod rząd) życia bez bólu" – czytamy w poście Kate.   Dziecko to prawdziwy cud To niesamowite, jak ogromny wpływ na ciało kobiety ma ciąża. Pod postem Kate pojawiły się tysiące komentarzy. "To absolutnie niezwykłe. Jako nastolatka próbowałam odebrać sobie życie, bo moje migreny były tak bolesne, że nic nie pomagało. Czułam, jakbym miała nigdy nie być wolna i jedynym sposobem uwolnienia się od bólu jest...

brzuch, pielęgnacja
Fotolia
Aktualności
Polka pokazała prawdziwe ciało po ciąży!
Nie spodziewała się, że wywoła to taką dyskusję!

Najczęściej takie wpisy pojawiają się poza granicami naszego kraju. Nie każda świeżo upieczona mama chce dzielić się prawdziwym obrazem, jaki ogląda w lustrze zaraz po urodzeniu dziecka . Robią to tylko najodważniejsze, a ich celem jest pokazanie tego, z czym każda z nas boryka się w pierwszych miesiącach życia swojego dziecka: rozstępy, nadwaga, wystający pępek, których ciężko pozbyć się nawet przez kilka kolejnych lat. Niemniej takie posty wywołują ogromną dyskusję. Jedni chwalą, inni ganią. My wspieramy! Chciała dobrze, wyszło jak zwykle Nie tak dawno pisaliśmy o mamie, której mąż wyznał, że jej ciało kocha jeszcze bardziej niż do tej pory, ponieważ sprawiło, że na świat przyszło ich ukochane dziecko. Wpis na ten temat umieściła na swoim facebookowym profilu. Takie rzeczy dzieją się również w Polsce, tylko komentarze nie zawsze są tak wspierające.   Patrycja, zamieszczając zdjęcie, na którym widać jej brzuch po porodzie, napisała:   „Możesz stwierdzić, że się obnażam. Że jest to niesmaczne. Niestosowne. Że nie wypada. Że wstyd. Że to brzydkie. Że tak się nie robi. . Ale ja robię to dla siebie, bo chcę na nowo zaakceptować swoje ciało. Chcę pokazać innym mamom, że moje ciało też tak wygląda. Że jest to normalne. Że nie mamy czego się wstydzić.”   Zobacz także: Jak pokochać swoje ciało po ciąży? Posłuchaj rady tej mamy!   Od 4 sierpnia zebrała blisko 1,5 k polubieni, a fala komentarzy popłynęła w niesamowitym tempie. Osią dyskusji stał się wpis jednej z mam, która stwierdzeniem, że jest fit mamą i że po miesiącu od porodu już można zacząć ćwiczyć, wywołała dyskusję na temat (jak się okazało) znienawidzonego przez mamy pojęcia „fit”. Wszystko potoczyłoby się bez emocji, gdyby ta sama mama nie napisała, że płaczące dziecko to tylko wymówka, by nie robić nic w kierunku odzyskania...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj