Awantura o bieliznę na balkonie
Adobe Stock/Facebook
Aktualności

Awantura o bieliznę na balkonie. „To jest chrześcijański blok, a nasz syn powinien dorastać bez takich pokus!”

Coraz ładniejsza pogoda za oknem skłania nas do suszenia prania na balkonie. Jedna z mieszkanek warszawskiego Wilanowa przekonała się jednak, że schnące ubrania mogą stać się przyczyną sąsiedzkiej awantury.

Prawdziwa wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami, więc wiele z nas coraz częściej zaczyna suszyć ubrania na balkonie. Rozstawiona suszarka na pranie zabiera sporo miejsca w mieszaniu (i nie jest to żadna dekoracja), a ubrania schną dłużej. A przecież wszyscy potrzebujemy pralki (zwłaszcza w przypadku rodzin z dziećmi pralka chodzi non stop!).

Jakie błędy popełniają młodzi rodzice? Opowiada mama 1,5-rocznej Michaliny

Bielizna, która sieje zgorszenie

Nie dla każdego jest to takie oczywiste. Na jednym z osiedli na warszawskim Wilanowie schnące na balkonie ubrania wywołały oburzenie. 

Poszło o damskie majtki, które mają „kusić” młodego chłopaka. „Halo sąsiadko, czy mogłabyś w przyszłości nie wieszać swojej bielizny na balkonie?! To jest chrześcijański blok, a nasz syn powinien dorastać bez takich pokus!” – oburzał się autor wiadomości. Choć list dopiero teraz trafił do sieci, tak naprawdę nie wiemy, kiedy został napisany. Podobnie było z głośnym ostatnio paragonem, który krąży po sieci od 5 lat.


Internauci nie pozostawili na autorze listu suchej nitki. Zwrócili uwagę nie tylko na absurd całej sytuacji, ale i na samo określenie „chrześcijańskie” osiedle. Pod postem na facebookowej grupie Obywatele Wilanowa wiele osób zastanawia się, czy coś takiego w ogóle istnieje.

Okazuje się, że tak. Pod Warszawą buduje się właśnie jedno z takich chrześcijańskich osiedli. Na jego terenie mają się znaleźć miejsca do modlitwy i kapliczka. W budynek wmurowane są dewocjonalia, a ziemia, na której powstaje, została poświęcona.

Co sądzicie o tym sporze?

Zobacz też:

Wieczny spór o deskę klozetową
Youtube Daughter Scolds Dad About Toilet Seat
Aktualności
Wieczny spór w każdym domu! O to mamy pretensję do mężczyzn, ta dziewczynka też!
„Ile razy mam ci powtarzać?” - pyta mała dziewczynka ojca. Ileż razy my to mówiłyśmy do naszych mężów?!

Zirytowane dziecko wytyka ojcu „zbrodnię”, jaką popełnił – nie opuścił deski klozetowej! Ta słodka, mała dziewczynka już dołączyła do odwiecznej walki kobiet z mężczyznami o opuszczanie deski klozetowej.  - Ile razy mam Ci powtarzać – kiedy zostawiasz podniesioną deskę – opuść ją dla mnie! Chyba każda kobieta mieszkająca z mężczyzną setki razy zadała mu podobne pytanie! Chociaż Bradlee Rae Hayes ma dopiero 3 lata, już zdała sobie sprawę z frustracji kobiet walczących z mężczyznami o opuszczanie deski. Tacie ciężko odeprzeć atak córki: „Ja nie chce jej opuszczać, ty powinieneś to robić. Posłuchaj mnie – kiedy skończysz korzystać z toalety... musisz opuszczać deskę dla dziewczynek”. Oklaski dla tej młodej damy! Czy u was też trwa o to ciągła walka? Napiszcie w komentarzu.   Zobacz też: Jak zrozumieć płeć przeciwną - prześmieszne i prawdziwe obrazki!

puste przedszkole
Adobe Stock
Aktualności
SKANDAL! Przedszkole zamknięte, a płacić trzeba: „Właściciel urządził sobie wakacje kosztem mojego portfela”
Na początku pandemii większość przedszkoli działała w trybie on-line. Jedna z prywatnych podwarszawskich placówek nie prowadziła jednak zajęć w ogóle. Przedszkole było zamknięte przez dwa miesiące, a mimo to pewna mama musi zapłacić czesne za czas, kiedy jej dziecko nie miało żadnych zajęć. Pani Joanna już zapowiada, że zamierza odwołać się od tej decyzji.

W ubiegłym roku synek pani Joanny chodził do prywatnego przedszkola. Kobieta co miesiąc musiała płacić czesne w wysokości 1100 zł. Jak się okazuje, opłaty obowiązywały nawet wtedy, gdy przedszkole było zamknięte. Taka sytuacja miała miejsce na początku pandemii koronawirusa, gdy zajęcia w placówce zostały wstrzymane od 14 marca do 18 maja 2020 r. Nakaz płacenia za... brak zajęć W większości przedszkoli odbywały się wtedy zajęcia on-line, jednak nie w przypadku placówki synka pani Joanny. Przed pandemią chłopczyk mógł także korzystać z zajęć języka angielskiego oraz z basenu. W trakcie przymusowej przerwy nie odbywały się także te zajęcia. O ile sytuacja z wyjazdami na basen jest oczywista, o tyle nieuzasadniony jest brak zajęć języka angielskiego w trybie zdalnym.  „Właściciel odmówił rodzicom możliwości nauki zdalnej z dziećmi, co było absurdem w momencie, kiedy cały świat już jest skomputeryzowany” – tłumaczyła pani Joanna w rozmowie z money.pl. Z racji tego, że przedszkole nie wywiązywało się z warunków zawartych w umowie, tzn. zajęcia się nie odbywały, mama chłopca zdecydowała się wpłacić jedynie 30% czesnego. Przyznała, że wynikało to z jej dobrej woli, by przedsiębiorca nie był całkowicie stratny. Dodatkowo przedszkole nie rozliczyło się z panią Joanną za marzec – miesiąc, w którym dziecko uczęszczało na zajęcia jedynie przez dwa tygodnie. Zakończenie umowy Gdy przedszkole zostało otwarte, pani Joanna nie wysłała tam ponownie swojego dziecka, ponieważ nie było odpowiednich warunków sanitarnych. „W czerwcu, z powodu przedłużającej się pandemii, złożyłam wypowiedzenie umowy w trybie natychmiastowym, ale nie zostało ono przyjęte przez właściciela” – poinformowała w rozmowie z money.pl mama przedszkolaka. Kobietę obowiązywał miesięczny okres...

znęcały się nad dziećmi i pracownikami
Adobe Stock
Aktualności
KOSZMAR w domu dziecka! Znęcały się nad dziećmi, zamiast się nimi opiekować
W marcu urzędnicy magistratu w Mysłowicach otrzymali informację o tym, że w lokalnym domu dziecka od lat dochodzi do nieprawidłowości. Ofiarami pracujących tam dyrektorki i psycholożki miały być dzieci i pracownicy. Niestety doniesienia te się potwierdziły.

Miesiąc temu prezydent Mysłowic zlecił kontrolę w Domu Dziecka im. Ojca Pio przy ul. Żeromskiego. Wyniki są zatrważające: potwierdziło się, że pracująca w ośrodku od 21 lat na stanowisku dyrektora kobieta oraz zatrudniona tam psycholożka znęcały się nad wychowankami i dręczyły pracowników. To prawdziwy skandal! Latami pastwiły się nad dziećmi i dorosłymi Kontrola trwała kilka tygodni i obejmowała m.in. rozmowy z przebywającymi w domu dziećmi oraz z jego pracownikami. Przeprowadzili ją specjaliści z poradni psychologiczno-pedagogicznej z Ośrodka Interwencji Kryzysowej i MOPS-u. Magistrat potwierdził, że wcześniejsze doniesienia nie były bezpodstawne. „Otrzymywaliśmy wcześniej sygnały, że coś dzieje się tam niepokojącego, ale nikt nie chciał zeznawać w tej sprawie. Mogliśmy się odnosić jedynie do tego, co pisały mamy. Z drugiej strony to były kobiety, którym dzieci zostały zabrane. Ciężko było więc odnieść się do tych zarzutów”, mówił w marcu Dariusz Wójtowicz, prezydent Mysłowic. Sprawie nadano bieg, gdy do magistratu trafił list jednej z nauczycielek, która później naciskała na to, aby sprawą się zająć. Jak się okazało, słusznie. W wyniku jej działań w marcu dyrektorka ośrodka i psycholożka zostały zawieszone. Raport podstawą dyscyplinarnych zwolnień Wyniki kontroli są jednoznaczne: obie panie miały od dawna psychicznie znęcać się nad dziećmi i pracownikami. W związku z tym zostaną natychmiast zwolnione z pracy, a prezydent Mysłowic już złożył doniesienie do prokuratury o wykrytych nieprawidłowościach. Jeszcze w marcu dyrektorka placówki twierdziła, że najpierw ją zawieszono, nie stawiając zarzutów, a później „rozpoczęto szukanie na nią kwitów”. Niestety odkryto nie tyle kwity, ile obciążające ją i psycholożkę fakty. Nawet do 12 lat więzienia! W sprawie toczy się już śledztwo, choć zarzutów jeszcze...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj