Aktualności

Babyonline razem z WOŚP: rekord w jednoczesnej resuscytacji po raz 3! [WIDEO]

Załoga Babyonline już 3 raz biła rekord w jednoczesnej resuscytacji z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca. Zobacz film z naszego udziału w akcji WOŚP: czy wszystko się udało?

16 października to dzień, kiedy nie sposób nie myśleć o tym, jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy. To właśnie tego dnia w Europie obchodzimy Dzień Przywracania Czynności Serca, a w Polsce – w ramach akcji organizowanej co roku przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy – bierzemy udział w biciu rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób.

Załoga Babyonline od 3 lat dołącza do akcji WOŚP, a emocje za każdym razem są ogromne. Nie inaczej było tym razem!

Wszystkie ręce na pokład!

Punktualnie o 12.00 zaczęłyśmy bicie rekordu w jednoczesnej resuscytacji. Było nas 14 i każda miała okazję wykonywać akcję przywracania czynności serca: 30 ucisków, 2 oddechy i tak do skutku (czyli w tej inscenizowanej sytuacji: do upływu 2 minut, kiedy to kolejna z nas wkraczała do akcji).

W sytuacji zagrożenia życia pierwszą czynnością musi być zapewnienie bezpieczeństwa w miejscu wypadku, wskazanie osoby, która ma zadzwonić po pogotowie, a następnie przystąpienie do udzielania pierwszej pomocy:

  • wykonywanie ucisków klatki piersiowej — w sekwencji po 30 ucisków;
  • wdechy ratownicze — odchylamy głowę, zatykamy nos poszkodowanego, robimy 2 wdechy, wracamy do ucisków itd. do momentu przyjazdu pogotowia.

Były emocje!

Mimo że większość z nas brała udział w biciu rekordu już trzeci raz, emocje były równie duże, jak za pierwszym razem. Mamy świadomość, że każdy człowiek powinien umieć udzielać pierwszej pomocy, a dzięki akcji WOŚP mamy możliwość regularnego ćwiczenia naszych umiejętności, dzięki czemu, kiedy zajdzie taka potrzeba, będziemy mogły uratować komuś życie. Nie można się bać, trzeba działać, bo najgorsze, co możemy zrobić, to nie udzielić pomocy.

Zobacz, jak wyglądała nasza akcja bicia rekordu w zeszłym roku.

film.00_01_18_14.Still004.jpg
Mama i tata
Biliśmy rekord w jednoczesnej resuscytacji WOŚP! – zobacz film
Bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji przez jak największą liczbę osób odbyło się w piątek 16 października 2015 r., dokładnie o godzinie 12. W wydarzeniu organizowanym przez WOŚP wzięła również udział nasza redakcja. To było niezwykłe przeżycie, zresztą zobacz sama.

Aby wziąć udział w biciu rekordu jednoczesnej resuscytacji , musiałyśmy się przygotować. Najpierw była lista, na którą wpisywały się osoby chętne do wzięcia udziału. Zgłosiło się 15 superdziewczyn. Super, bo choć trochę obawiały się, że nie umieją, nie podołają, chciały swoją postawą pokazać, że tak, każdy człowiek powinien umieć wykonać resuscytację , czyli wiedzieć, ile robić ucisków i wdechów, na jaką głębokość, z jaką częstotliwością.  Ćwiczenia z pierwszej pomocy na całego  Kiedy już zgłosiłyśmy swój udział w wydarzeniu, każda z nas najpierw spróbowała swoich sił na fantomie. "Mocniej", "Nie odrywaj rąk od klatki", "Szybciej" – cały czas dawałyśmy sobie wskazówki i rady.  Pierwsza pomoc – godzina 12:00 Dzisiaj  – w tym samym czasie co 88 tys. osób z całej Polski – miałyśmy sprawdzian swoich umiejętności. Akcja przeprowadzona została rewelacyjnie. Byłyśmy skupione, zdyscyplinowane i pełne wiary, że nasze działanie pomaga uświadomić innym, że warto nauczyć się resuscytacji . Bo naprawdę wstydem jest tego nie umieć! 

Aktualności
Babyonline razem z WOŚP biliśmy rekord w resuscytacji – zobacz film!
Dzisiaj (17 października) punktualnie o 12 załoga Babyonline razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy rozpoczęła bicie rekordu Guinnessa w jednoczesnej resuscytacji. Emocji było mnóstwo, a bicie rekordu było dla nas wspaniałą lekcją udzielania pierwszej pomocy. Zobacz film, jak nam poszło.

Rok temu Babyonline biło rekord po raz pierwszy. Ale wtedy biliśmy rekord krajowy. W tym roku sięgnęliśmy dalej, wyżej – po rekord Guinnessa ! A to wiązało się z większymi przygotowaniami.  Ważne zasady bicia rekordu Aby rekord Guinnessa został uznany, musieliśmy zebrać w jednym miejscu nie tylko osoby biorące czynny udział w resuscytacji (czyli po prostu wykonujące uciski i wdechy na fantomach), ale także niezależnych świadków, trenerów odmierzających dokładnie czas, stewarda, no i oczywiście profesjonalnego ratownika , który uczył nas prawidłowych zasad udzielania pierwszej pomocy i czuwał, abyśmy wszystkie kroki resuscytacji wykonywali poprawnie. Te wszystkie osoby gwarantowały nam wiarygodność i pewność, że postępujemy dokładnie według zasad. Jak biliśmy rekord Rozpoczęliśmy punktualnie o godzinie 12, tak jak ponad 85 tysięcy ludzi w całej Polsce, którzy także zdecydowali się wziąć udział w akcji WOŚP.  Najpierw ratownik Marcin Kruszewski z Jednostki Ratowniczo-gaśniczej nr 8 w Warszawie opowiedział nam, jak reagować, gdy musimy udzielić pierwszej pomocy: że trzeba zadbać o swoje bezpieczeństwo, sprawdzić, czy nieprzytomna osoba oddycha, wskazać osobę, która zadzwoni po pogotowie i najważniejsze, jak prawidłowo przeprowadzać resuscytację, czyli wykonywać uciski klatki piersiowej i wdechy ratownicze.   Zobacz też: Resuscytacja dziecka powyżej 1. roku życia Po krótkim szkoleniu rozpoczęliśmy razem z ratownikiem akcję: 25 osób (w tym psycholożka Dorota Zawadzka , Superniania) na 3 fantomach przeprowadzało nieprzerwaną resuscytację, która trwała ponad pół godziny. Czasu pilnowali nasi trenerzy, czyli Tomasz Dąbrowski (treningisportowe.pl) oraz instruktorka fitness Ania Dziedzic (Fit Mom). Nad prawidłowym przebiegiem akcji czuwali świadkowie: Aleksandra Biernacka i lek. med. Bartosz Pawlikowski (dermatolog pediatra, Klinika...

JUREK1.jpg
Łukasz Widziszowski
Aktualności
Jurek Owsiak o WOŚP, hejterach i pomaganiu – najlepsze cytaty
Jego „Siema!” i „Do końca świata i o jeden dzień dłużej!” znamy wszyscy, ale specjalnie dla was wybrałyśmy jeszcze 8 innych cytatów Jurka Owsiaka. O WOŚP, o pomaganiu i o tym, że w życiu po prostu trzeba robić swoje. Czytajcie!
Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj