Aleksandra Sokalska
Karolina Stępniewska (na zdj. Aleksandra Sokalska)
Aktualności

Babyonline.pl na konferencji o młodych kobietach na rynku pracy

Redakcja Babyonline.pl była na "Lunchu Kobiet Pracujących", czyli nietypowej konferencji prasowej połączonej z dyskusją na temat sytuacji absolwentek szkół zawodowych i techników zawodowych na rynku pracy. Dowiedziałyśmy się wielu ciekawych rzeczy, którymi będziemy się z wami dzielić.

Na lunch prasowy zorganizowany przez Gumtree Polska udałyśmy się silną ekipą w składzie: Aleksandra Sokalska, współtworząca Babyonline i redaktor prowadząca "Twojego Maluszka", Joanna Sokołowska, dyrektor promocji naszego działu marketingu oraz  wasza redaktorska wtyczka, czyli wyżej podpisana Karolina Stępniewska. Na tej utrzymanej w przyjaznej i nieformalnej atmosferze konferencji, eksperci i autorzy raportu "Aktywni+: Absolwentki z fachem w ręku" przygotowanego dla Gumtree Polska przez DELab UW przedstawili wnioski z badań o sytuacji zawodowej absolwentek szkół zawodowych i techników. 

Joanna Sokołowska
Karolina Stępniewska


Dyskutowano o tym, kto najczęściej wybiera szkoły zawodowe i jaka motywacja stoi za tą decyzją. Wnioski są ogólnie optymistyczne – szkolnictwo zawodowe wydaje się odczarowane, a obraz młodych kobiet, który wyłania się z badań DELab UW oraz Młodzi w Centrum Lab SWPS to portret dziewczyn, które są zaradne, silnie zmotywowane do nauki i pracy i nie boją się wyzwań. 

Lunch Kobiet Pracujących ze Startem do Kariery Gumtree
Karolina Stępniewska


Nas oczywiście najbardziej zainteresowały informacje na temat uczących się w szkołach zawodowych nastoletnich matkach i tego, jak godzą naukę z macierzyństwem. W każdej szkole objętej badaniem są uczennice, które już zostały matkami, dlatego szkoły są przygotowane na takie sytuacje. Uczennice-mamy mówią, że chociaż pogodzenie szkoły z rodzicielstwem nie jest łatwe, jest możliwe. Nauczyciele i dyrektorzy szkół umożliwiają często młodym mamom zaliczanie obowiązkowych egzaminów w trybie eksternistycznym. Z każdej strony jest wola współpracy, a młode mamy w szkołach zawodowych i technikach częściej niż uczennice liceów ogólnokształcących, które zachodzą w ciążę kończą szkołę w terminie – przekonywała Justyna Pokojska, autorka raportu z DELab UW. Krzepiące, prawda? Wyszłyśmy ze spotkania podniesione na duchu: te kobiety są mądre, silne i dobrze zorganizowane!

Lunch Kobiet Pracujących ze Startem do Kariery Gumtree
Karolina Stępniewska


Na zdjęciach m.in.:
Katarzyna Merska-Pietrak - Gumtree Polska
Justyna Pokojska - DELab UW, autorki raportu
Justyna Sarnowska - Młodzi w Centrum Lab SWPS
oraz
Aleksandra Sokalska - redaktor prowadząca "Twojego Maluszka" 
Joanna Sokołowska - dyrektor promocji naszego działu marketingu

Jak odzyskać wiarę w swoją wartość na rynku pracy? [WIDEO]

Śródmiejski Ośrodek Kultury
Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie, marcowy program
Przedstawiamy marcowy program Śródmiejskiego Ośrodka Kultury w Krakowie.

PROGRAM – MARZEC 2013   Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie, ul. Mikołajska 2   1 III, godz. 18.00 Śródmiejski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert finałowy warsztatów gitarowych Macieja Wnękowicza Już po raz kolejny odbędzie się koncert gitarowy, w którym wezmą udział uczestnicy warsztatów prowadzonych od 2009 roku w Śródmiejskim Ośrodku Kultury przez instruktora Macieja Wnękowicza. Wstęp wolny.     2 III, godz. 17.00 Śródmiejski Ośrodek Kultury zaprasza na wieczór pt.: „Pięknie było moje życie, czyli wspomnienie o Biskupie Albinie Małysiaku”. W programie wieczoru oprócz gości czyli rodziny i przyjaciół ks. Biskupa na czele z ks infułatem Jerzym Bryłą  m. in.: prezentacja filmu „Z wiarą na głęboką wodę” autorstwa Anny Kaszewskiej i Łukasza Lecha, czytanie fragmentów książki „z pastorałem i humorem” autorstwa Marka Mirosławskiego. Gospodarzem wieczoru będzie Łukasz Lech. W niedzielę 3 marca o  godz.16.00 na Cmentarz na Salwatorze będzie miała miejsce modlitwa przy grobie księdza Biskupa pod przewodnictwem księdza infułata Jerzego Bryły Złożenie kwiatów i zniczy     4 III, godz. 18.00 Towarzystwo Miłośników Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Zakopanem - Scena A2 im. Jurka Tawłowicza, Krakowski Oddział Związku Literatów Polskich i Śródmiejski Ośrodek Kultury zapraszają na wieczór literacki z cyklu Orszak Apollina promocja tomu poezji „Klucze w niepamięci” Jerzego Tawłowicza. W programie spektakl oparty na tekstach i scenariuszu autora Wystąpią aktorzy Sceny A2: Grażyna Syrzistie i Krzysztof Michno, prowadzenie: Magdalena Węgrzynowicz – Plichta.   5 III, godz. 17.00 Śródmiejski Ośrodek Kultury, Instytut Pamięci Narodowj oraz Wydawnictwo Alter zapraszaja na spotkanie: Elita polityczna krakowskiej PZPR....

Archiwum magazynu Mamo to ja
Redakcja Mamo, To Ja

„Mamo, to ja” – to pismo o największym nakładzie i sprzedaży wśród polskich czasopism o tematyce parentingowej i serwis internetowy www.mamotoja.pl (dawniej babyonline.pl) . Na swoich łamach i stronie publikuje najbardziej aktualne informacje dotyczące ciąży, pielęgnacji, zdrowia, rozwoju i wychowania dziecka. Współpracuje ze specjalistami z Instytutu Matki i Dziecka, Centrum Zdrowia Dziecka, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Redaktorką naczelną Mamo, To Ja i mamotoja.pl jest Aleksandra Sokalska, wydawcą – Edipresse Polska. Historia Mamo, To Ja Pierwszy numer miesięcznika „Mamo, To Ja” ukazał się w 1995 roku (kosztował 25 tys. zł = 2.50 zł). Miał 84 strony. Pierwszą redaktor naczelną była Jolanta Pieńkowska. Po niej tę funkcję pełniły m.in. Marzena Mróz, Anna Zaleska, Magda Klimkowska i Izabela Bielecka-Gnaś.  Mamotoja.pl Mamotoja.pl to dawniej babyonline.pl. Serwis powstał w 2007 roku i od początku teksty pisały do niego dziennikarki i redaktorki „Mamo, To Ja ”. W 2014 r. został przebudowany, w 2018 r. zmienił nazwę na mamotoja.pl . Zawiera działy: Jak zajść w ciążę, Ciąża i poród, Niemowlę, Małe dziecko, Przedszkolak, Rodzina. Bazuje na eksperckich treściach – oferuje użytkownikom bogatą i różnorodną bazę materiałów dla rodziców. Zespół „Mamo, To Ja” redaktorki prowadzące: Karolina Stępniewska (redaktorka prowadząca serwis), Aleksandra Sobieraj (redaktorka prowadząca miesięcznik), redakcja: Dominika Bielas , Katarzyna Imiołek , Olga Juszczyk , Monika Karbarczyk , Agnieszka Majchrzak , Milena Oszczepalińska , Katarzyna Pinkosz , Martyna Pstrąg , Katarzyna Rapczyńska–Lubieńska , Agnieszka Szumigaj , Małgorzata Wódz , Weronika Zagojska studio graficzne: Beata Walczak (dyrektor artystyczna), Anna Kołacz, Grażyna...

piękna, bo zdrowa akcja społeczna
Materiały prasowe
Patronaty
Drogie Panie, Wasze zdrowie! #ZDROWIEPAŃ – Gala Finałowa
W czwartek, 13 czerwca w Global Expo, odbyła się uroczysta Gala podsumowująca X edycję Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej "Piękna, bo Zdrowa". Podczas uroczystości zostały wręczone statuetki oraz podziękowania firmom, instytucjom oraz mediom zaangażowanym w kampanię.

Uroczystą galę poprowadził duet: Katarzyna Pakosińska oraz Sambor Czarnota. Obecni byli Ambasadorzy tegorocznej kampanii: Andrzej Piaseczny i Łukasz Konopka, którzy wraz z Samborem Czarnotą na samym początku uroczystości odczytali wzruszające wyznania trzech kobiet, które musiały zmierzyć się z nowotworem. Muzycznymi gwiazdami wieczoru byli: Andrzej Piaseczny oraz Edward Hulewicz – Ambasador Specjalny, który zaśpiewał m.in. hymn kampanii „Za zdrowie Pań”. Na Gali pojawiły się również Ambasadorki z lat ubiegłych oraz takie Gwiazdy jak: Joanna Moro, Edyta Jungowska, Nicole Sochacki-Wójcicka, Agnieszka Mrozińska, Jaga Hupało, Aleksandra Mikołajczyk, Maja Hirsch, Ewa Mielnicka,  Paula ‘Curly’ Kucharska, Oliwa Argenstein, Beata Orbik oraz Sebastian Dziubiel. Tegoroczna edycja ogólnopolskiej kampanii odbyła się pod hasłem - "Drogie Panie, Wasze zdrowie!" #ZdrowiePań - celem komunikacji było dowartościowanie kobiet oraz ukazanie im powodów, dla których one i ich zdrowie są ważne. Ida Karpińska, prezes Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości, podczas trwania gali podsumowującej kampanię wręczała Partnerom statuetki Kwiatu Kobiecości - z kwiatkiem, który jest symbolem raka szyjki macicy w Polsce, i dziękowała wszystkim za wielkie zaangażowanie w akcję. Laureaci statuetek Kwiatu Kobiecości 2019 r. : Advalue Amica S.A. BOEHRINGER INGELHEIM POLSKA BROWN SUGAR Centrum Medyczne POLMED SA GLOBAL EXPO IQS Jaga Hupało Born to Create Miasto Stołeczne Warszawa Prouvé Radio Kolor Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych – marka Bella VOLVO Trucks Polska Warszawska Szkoła Reklamy WP Kobieta Specjalne podziękowania za wsparcie merytoryczne otrzymała Rada Ekspertów kampanii w składzie: Prof. dr hab. n. med. Mariusz Bidziński Psycholog-psychoonkolog Milena Dzienisiewicz Dr n. med....

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj