WOŚP
Anna Migda
Aktualności

Dlaczego gramy z WOŚP? Poznaj nasze powody!

Wspieramy WOŚP od lat. Dlaczego? Mówiąc najprościej: bo też kochamy dzieci. Kolejne argumenty są nie mniej emocjonalne. I wcale się tego nie wstydzimy.

25. Finał WOŚP już 15 stycznia 2017 r. Dla nas sprawa jest oczywista – bierzemy w nim udział! I chociaż Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy budzi różne opinie, my mamy dużo powodów, żeby grać wspólnie z WOŚP! Dlaczego? Oto odpowiedzi proste i szczere. Jak zasady, którymi kieruje się Jurek Owsiak i cała Orkiestra.

1. Kochamy dzieci

Mamy też swoje dzieci. Jedne leżały w inkubatorach z serduszkami, inne miały „tylko” badany słuch urządzeniami kupionymi przez WOŚP (wiecie, że lekarze z USA nam zazdroszczą tego, że wszystkie noworodki w Polsce mają badany słuch!). 
Często też spotykamy się z lekarzami w szpitalach. Wszyscy oni podkreślają to, co widać gołym okiem – w każdym polskim szpitalu pediatrycznym jest supernowoczesny sprzęt kupiony przez Orkiestrę.
Polecamy: WOŚP zmieniła polską pediatrię - mówi prof. Maruszewski

2. Kochamy nasze babcie i mamy 

Babyonline to serwis głównie dla młodych rodziców. Ale nie ma rodziców bez ich rodziców, bez dziadków. Uważamy, że pomaganie seniorom to wspaniały pomysł! Wiemy, jak dużo zawdzięczamy naszym babciom, dziadkom, rodzicom. Chcemy wspierać ideę, która pozwala im dać lepszą pomoc na oddziałach geriatrycznych.

3. Wspieraliśmy WOŚP zanim jeszcze… powstało Mamotoja.pl

okładki MTJ z WOŚP

Mamotoja.pl współtworzą redaktorki magazynów dla rodziców m.in. „Mamo, To Ja”, „Twoje Dziecko” i „Będę Mamą”. Dlatego o wsparciu Mamotoja.pl dla WOŚP-u nie możemy pisać, omijając te miesięczniki. 

Zanim internet stał się dostępny i powszechny, jak bułka z masłem, często w naszych pismach pisaliśmy o Orkiestrze. Jurek Owsiak zawsze miał czas na rozmowy z naszymi dziennikarkami, choć żaden z nas „Tomasz Lis na żywo” czy inne „Wiadomości”. Z dumą pokazywaliśmy serduszko WOŚP na naszych okładkach.
Polecamy: wywiad z Jurkiem Owsiakiem o tym, jak uczyć dzieci bycia przyzwoitym człowiekiem (przywraca wiarę w ludzi!)

4. „Mamo, To Ja” przyznało WOŚP nagrodę HIT – Idea Przyjazna Dziecku

Amerykański „Time” swoją nagrodę, tygodnik „Wprost” wybiera człowieka roku, „Mamo, To Ja” przyznaje specjalnego HIT-a. To najcenniejsze, co mamy. Raz w roku nagradzamy tym tytułem organizacje, firmy, osoby, które działają na rzecz dzieci. Nagrodę dla WOŚP przyznaliśmy za całokształt w 2014 roku. 

WOŚP i MTJ

 

5. Pomagamy rodzicom dbać o bezpieczeństwo dzieci

Przy współpracy z cudownymi ludźmi, naszymi przyjaciółmi i po prostu świetnymi specjalistami z WOŚP, wydaliśmy magazyn „Kurs pierwszej pomocy”. Znajdziecie tam instrukcje, jak się zachować, gdy dziecko przestanie oddychać, zadławi się, oparzy… Dużo fachowych rad na wagę życia. Tak, ta wiedza naprawdę może uratować życie dziecka. 

Kurs pierwszej pomocy z WOŚP

 

6. Pod koniec 2016 r. wspólnie z WOŚP biliśmy rekord Guinnessa w jednoczesnej resuscytacji

Po co? Żeby umieć zareagować, kiedy będzie to potrzebne. Żeby dużo i głośno mówić o tym, że najgorzej jest NIC nie zrobić. Żeby się nauczyć i wiedzieć, co trzeba zrobić, gdy jest taka potrzeba.
Zobacz filmik z bicia rekordu Guinnessa w redakcji Babyonline

7. Wierzymy, że dobro wraca, dlatego nasze redaktorki współtworzą sztab WOŚP

Wolontariuszami w naszym sztabie będą głównie dzieci. Jedne kolejny raz, inne – po raz pierwszy. Wszyscy się ogromnie cieszą i podekscytowani czekają na dzień Finału. Liczymy, że uda się pobić nam nasz wynik z poprzednich lat – w styczniu 2016 r. nasz redakcyjny sztab zebrał ponad 50 tys. zł. 

Pamiętajcie – 13 stycznia już 27. Finał. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu dla oddziałów pediatrycznych. 

Babyonline razem z WOŚP: rekord w jednoczesnej resuscytacji po raz 3! [WIDEO]

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Marek Jaśkiewicz
Aktualności
Tak się pomaga! – odwiedziliśmy siedzibę WOŚP przed Finałem
Dla nas wrzucenie pieniążka do puszki wolontariusza Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to chwila. Dla Fundacji WOŚP pomaganie i organizacja Finału to codzienna praca. Czasem męcząca, czasem wymagająca poświęcenia, zawsze satysfakcjonująca.

Siedzibę WOŚP odwiedziliśmy w 2016 roku, przed 25. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ja i fotograf przyjeżdżamy do siedziby Orkiestry na umówioną godzinę. Wokół spieszący się gdzieś ludzie. – Prace nad kolejnym Finałem tak naprawdę zaczynają się w dzień po ostatnim – twierdzi rzecznik prasowy WOŚP, Krzysztof Dobies . – Wtedy omawiamy na gorąco, co się udało, nad czym trzeba popracować. Prace trwają cały rok, ale miesiąc przed Finałem zaczyna się prawdziwe szaleństwo. Pomoc sztabom, przygotowanie identyfikatorów, organizacja studia telewizyjnego – to wymaga czasu!  Ale ,,wośpowcy" znajdują ten czas także dla nas, bo oni po prostu tacy są: otwarci, przychylni i pomocni. Lukrowana laurka? A jednak... kliknij baner i wygraj zdjęcie swojego dziecka na okładce „Mamo, To Ja” Regulamin licytacji   Po pierwsze spokój Po niewielkiej siedzibie oprowadza nas Bartosz Chodorowski z Biura Prasowego WOŚP . Najpierw zaglądamy do małego pokoju, w którym kilka osób zajmuje się czuwaniem nad aukcjami. Chcemy zrobić zdjęcia, jednak okazuje się, że nasz fotograf zapomniał karty do aparatu. Ludzka rzecz, ale musi wrócić po nią do domu, co zajmie mu kilkanaście minut. A my mamy tak mało czasu! Martwię się, że nie zdążymy zobaczyć wszystkiego. Ja się denerwuję, a ,,wośpowi" ludzie uspokajają, że na pewno damy radę, że nie ma się co tak przejmować. Uff, no dobrze, to w takim razie, zanim fotograf dojedzie z kartą, ja popytam trochę o aukcje. Pracowicie, ale z sercem Co roku wolontariusze Orkiestry organizują samodzielnie około tysiąca aukcji (w zeszłym roku było ich prawie 1400). Katalogują zgłoszone przedmioty, fotografują je, opisują, wprowadzają do bazy danych i wystawiają na aukcję. W pracach uczestniczy na początku trzech wolontariuszy, ale im bliżej Finału, tym więcej potrzeba...

WOŚP
Agnieszka Szumigaj
Aktualności
120 tys. – tyle zebrał nasz redakcyjny sztab WOŚP! 
Sztab WOŚP, który tworzyły redaktorki Polki.pl i Babyonline.pl, zebrał wczoraj ponad 120 tys. złotych! 

p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 16.0px Helvetica} p.p2 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 16.0px Helvetica; min-height: 19.0px} Od rana płaczę – trochę z niewyspania, ale przede wszystkim ze wzruszenia i dumy! Sztab WOŚP, który współtworzyły redaktorki Polki.pl i Babyonline.pl,  zebrał wczoraj 120 tys. złotych! Tak, właśnie tyle wysypało się z 59 puszek naszych wolontariuszy! WOŚP na Wiejskiej Ulica Wiejska w Warszawie kojarzy Wam się tylko z Sejmem i kłótniami polityków? Błąd: na Wiejskiej mieści się też wydawnictwo Edipresse, którego częścią jest Babyonline.pl. Tutaj też od dwóch lat, w dzień Finału WOŚP mieści się jeden z WOŚP-owych sztabów, założony przez Magdę Klimkowską, kiedyś red. naczelną „Mamo, To Ja” i Babyonline.pl, teraz – red. naczelną zaprzyjaźnionego z Babyonline portalu Polki.pl . W ubiegłym roku nasz sztab zebrał  50 tys. zł. W tym roku ponad 2 razy więcej!  A ile zebrał cały WOŚP? Chociaż dokładne sumy będą znane dopiero w marcu, już dziś, dzień po Finale, wiadomo, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w tym roku zebrała gigantyczną kwotę! Już teraz na liczniku Orkiestry jest ponad 62 miliony złotych! Tyle wyświetla licznik WOŚP niespełna 12 godzin po zakończeniu 25. Finału! Te pieniądze pójdą na ratowanie zdrowia – i niejednokrotnie  życia – najmłodszym pacjentom polskich szpitali: wcześniakom, chorym noworodkom, niemowlętom. Chociaż Orkiestra jest najbardziej znana z tego, że dzięki niej wszystkie dzieci w Polsce mają tuż po porodzie badany słuch – to pamiętajmy, że to tylko jeden z wielu programów zdrowotnych WOŚP-u.  To dzięki WOŚP ciężarne z cukrzycą ciążową mogą bezpłatnie wypożyczać ze szpitali pompy insulinowe. To dzięki WOŚP w polskich szpitalach nie brakuje...

WOŚP 2016
Aktualności
Absolutny rekord! Już wiemy, ile pieniędzy zebrała w tym roku WOŚP
72 miliony, 696 tysięcy, 501 złotych i 53 grosze! Właśnie tyle zebrała w tym roku Wielka Orkiestra Świąteczne Pomocy. Dziś ogłosił to Jurek Owsiak.

72 696 501 złotych i 53  grosze  zebrała w tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy! Dzisiaj ogłosił to  na orkiestrowym kanale Jurek Owsiak. To jeszcze więcej niż w ubiegłym roku, kiedy zebrano 53 109, 707 zł i 83 grosze. Podczas finału 10 stycznia pieniądze zbierało 120 tysięcy wolontariuszy. Najstarszy z nich – pani Krystyna z Kęt – ma 84 lata. Najmłodszy – Olgierd z Warszawy - miał w dniu finału zaledwie miesiąc. "Po raz kolejny Polacy udowodnili, że są wspaniali i pełni fantazji – mówił podczas ogłoszenia wyników zbiórki Jurek Owsiak. –  W środku zimy w Europie ludzie się jednoczą i robią coś, czego nie robi nikt inny na świecie!" Pieniądze będą przeznaczone na zakup sprzętu na oddziałach pediatrycznych i geriatrycznych. Przeczytaj także: Nie ma focha,  jest radocha - 7  faktów o WOŚP Po co to wszystko? Nie ma w Polsce dziecięcego szpitala i oddziału, w którym nie byłoby sprzętu z serduszkami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i – jak mówią lekarze – WOŚP zmieniła polską pediatrię .  Wkrótce to samo będzie można napisać także o oddziałach geriatrycznych.  My też graliśmy w Orkiestrze Nasz redakcyjny sztab zebrał w tym roku ponad 50 tysięcy złotych , a dokładnie 50426 złotych i 95 groszy. Zagraliśmy w Orkiestrze z wielu powodów , ale przede wszystkim dlatego, że  kochamy dzieci, nasze babcie i mamy. I doceniamy to, co robi WOŚP.  fot. PAP/Leszek Szymański Dziękujemy! Wielka Orkiestro Świątecznej Pomocy - jesteś wspaniała! Dziękujemy wszystkim , którzy wrzucili go puszek choćby jeden grosik!  Dziękujemy wolontariuszom i wszystkim, którzy pomagali! Dziękujemy Jurkowi Owsiakowi ! WOŚP będzie grać do końca świata i jeszcze jeden dzień!  

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj