redakcja Mamotoja.pl
Aktualności

Historia naszego serwisu – jak babyonline.pl stało się mamotoja.pl

Użytkownicy babyonline.pl 8 stycznia pewnie byli zdziwieni, kiedy, wchodząc do naszego serwisu, zobaczyli, że to mamotoja.pl. Nowa nazwa, nowy wygląd, ale to ciągle my, Wasze wierne redaktorki (i najlepsi specjaliści) piszące o ciąży, pielęgnacji dziecka, jego zdrowiu i wychowaniu. Skąd zatem te zmiany?

Mamotoja.pl to nie nowy, raczkujący serwis, tylko kontynuacja serwisu Babyonline.pl. Radzimy mamom i tatusiom od lat, i od lat ich wspieramy w rodzicielstwie. Większość z was kojarzy jednak „Mamo, To Ja" jako czasopismo i nie wie, że Babyonline.pl współtworzyły te same redaktorki, które piszą do magazynów. Teraz zmieniamy się dla was – Mamotoja.pl to odświeżona, a zarazem bardziej przejrzysta i prostsza w obsłudze odsłona Babyonline. Jednak redakcja pozostaje bez zmian, a porady ekspertów oraz wszystkie przydatne narzędzia – takie jak Kalendarz ciąży, Kalkulator dni płodnych czy Kalendarz rozwoju dziecka nadal są dostępne na naszej stronie. Mają odświeżoną szatę graficzną i wychodzą jeszcze bardziej ku użytkownikom – dlatego zachęcamy was, byście jako stałe czytelniczki Babyonline, były z nami nadal, bo Mamotoja.pl jest tworzone właśnie specjalnie dla was. Poznajcie naszą historię!

Narodziny babyonline.pl

Nasza historia jest długa, bogata w różne wydarzenia i doświadczenia... Serwis babyonline.pl powstał w 2007 roku. Jedną z jego pierwszych redaktorek była Sylwia Niemczyk, która wspomina: „Żeby dostać się na staż do serwisu, trzeba było zdać egzamin z wiedzy o ciąży i rozwoju noworodka! Ja zdałam i zaczęłam pracę w serwisie, który wówczas nie miał jeszcze żadnej nazwy, teksty i zdjęcia pochodziły z drukowanego „Mamo, To Ja”. Dopiero po ok. 3 miesiącach powstała nazwa babyonline.pl."

Przedszkole babyonline.pl

Kiedy powstawał nasz serwis, wszyscy dopiero uczyliśmy się internetu. Nie zawsze wiedzieliśmy, jak pisać, by trafić do jak największej liczby rodziców. Popełnialiśmy błędy, bo np. wydawało nam się, że możemy pisać podobnie jak do prasy. A przecież trzeba inaczej: szybciej, prościej, bardziej klarownie. 

Szkoła babyonline.pl

Sumiennie uczyliśmy się i wyciągaliśmy wnioski. Mieliśmy mnóstwo szkoleń, kolegiów, spotkań, burz mózgów po to, by nasi użytkownicy byli zadowoleni i chętnie do nas wracali.

Uniwersytet babyonline.pl

Z tych szkoleń i burz mózgów wyciągnęliśmy wnioski, że pora na zmiany. Że serwis potrzebuje odświeżenia, bardziej nowoczesnego wyglądu, intuicyjnych narzędzi. Na początku 2014 r. przebudowaliśmy serwis. Stworzyliśmy więcej kalendarzy, kalkulatorów, psychotestów. Nasze dziennikarki, które na co dzień pisały do naszych prasowych tytułów, coraz intensywniej angażowały się w pracę nad serwisem.  

Mamotoja.pl ekspert wśród serwisów dla rodziców

Po tylu latach pracy wiemy, jak tworzyć profesjonalny, wiarygodny serwis. Umiemy dotrzeć do rodziców, wiemy, czego oczekują, potrafimy znaleźć odpowiedzi na ich pytania i potrzeby: tworząc przydatne, intuicyjne narzędzia, docierając do najnowszych informacji, konsultując się z najlepszymi specjalistami. Świadczą o tym liczby*:

  • 2,7 mln UU (unique users) – czyli unikalnych użytkowników. To oznacza liczbę użytkowników (liczoną wg IP komputera), którzy dokonali co najmniej jednej odsłony naszej strony
  • 10,6 mln PV (page view) –  czyli suma wszystkich odsłon strony internetowej
  • 76% ruchu mobile

Dlatego na początku 2018 roku podjęliśmy decyzję, że pora na dużą, odważną zmianę. Ponieważ nasz serwis zawsze działał w oparciu o miesięcznik „Mamo, To Ja” (najchętniej czytany magazyn dla rodziców), postanowiliśmy zmienić nazwę serwisu babyonline.pl na mamotoja.pl. Chcemy być spójni, jednoznaczni, unikatowi i nie do pomylenia z nikim innym. To ciągle my, choć w nowej odsłonie.
W mamotoja.pl znajdziesz: 

  • profesjonalne treści dotyczące ciąży, pielęgnacji, zdrowia, rozwoju, wychowania dziecka
  • informacje konsultowane z najlepszymi ekspertami (m.in. dr Andrzejem Depko, Dorotą Zawadzką, prof. Piotrem Sochą oraz ze specjalistami z Instytutu Matki i Dziecka)
  • atrakcyjne galerie zdjęciowe oraz materiały wideo
  • spersonalizowane narzędzia, m.in. kalendarz ciąży, szczegółowe kalendarze rozwoju dziecka, kalendarz dni płodnych, kalkulator ciąży i terminu porodu, księgę imion 
  • najświeższe, najbardziej aktualne informacje dotyczące rodzicielstwa

A wszystko to w przejrzystej formie, z funkcjonalnościami ułatwiającym korzystanie z serwisu w telefonie. Witamy w świecie mamotoja.pl

*źródło: GemiusPrism, unikalni użytkownicy, odsłony total, XI 2017; (76%) udział odsłon na urządzeniach mobilnych (smartfony + tablety) w odsłonach ogółem w XI 2017

Co pyli w lipcu: lista roślin i okresy pylenia [WIDEO]

Shutterstock
Aktualności
Nowy rok – nowe BabyOnline.pl
Wraz z nadejściem nowego roku Babyonline.pl zmieniło swój wygląd – od 14 stycznia prezentuje się w całkowicie zmienionej szacie graficznej. Zmieniliśmy nie tylko kolorystykę, logotyp, ale również układ stron. Wierzymy, że wprowadzone modyfikacje, spodobają się wam.

Naszym celem jest stworzenie nowoczesnego i wiarygodnego serwisu parentingowego, który będzie was wspierał w trudach rodzicielstwa i pozwoli wam pełniej cieszyć się narodzinami i wychowywaniem dziecka. Artykuły przygotowują dla was dziennikarki i redaktorki z magazynów, takich jak: Mamo to ja, Twoje dziecko, Twój maluszek, Będę mamą, Przedszkolak, we współpracy z lekarzami, pielęgniarkami, psychologami, dietetykami itd. Treści na Babyonline.pl zostały podzielone na sześć kategorii: Jak zajść w ciążę, Ciąża i poród, Niemowlak, Małe dziecko, Przedszkolak, Rodzina. Każda z nich zawiera ciekawe artykuły poświęcone ważnym etapom w życiu rodziców i ich dzieci. Jedną z najciekawszych części serwisu są z pewnością jego narzędzia. Warto tu wymienić kalendarze ciąży (tydzień po tygodniu oraz miesiąc po miesiącu), rozwoju dziecka (tydzień po tygodniu, miesiąc po miesiącu), kalkulatory (m.in. daty zapłodnienia, terminu porodu). Warto dodać, że wymienione kalendarze można otrzymywać również w newsletterach. Ponadto, możecie wraz z nami wybrać imię dla swojego dziecka, korzystając z naszej księgi imion (z rozbiciem na imiona dla dziewczynek oraz dla chłopców). W serwisie znajdziecie również ciekawe przepisy dla przyszłych oraz karmiących piersią mam, niemowlaków, małych dzieci oraz przedszkolaków. Redakcja przygotowała dla was również informacje o ciekawych promocjach zakupowych, a także filmy o dzieciach i dla dzieci. Wierzymy, że nasz serwis spodoba się wam w nowej odsłonie i że korzystanie z niego będzie dla was przyjemnością. W tym celu wprowadziliśmy szereg zmian, które ułatwią wam poruszanie się po wszystkich treściach serwisu. Dzięki ulepszonej wyszukiwarce szybko odnajdziecie interesujące was tematy. Zachęcamy do codziennego śledzenia nowych treści w naszym serwisie i polubienia nas na Facebooku i Google+.

narzędzia mamotoja.pl
Fotolia.com
Aktualności
10 najlepszych narzędzi i kalkulatorów na Mamotoja.pl
Jak obliczyć dni płodne? Albo... który to tydzień ciąży? I gdzie najlepiej jest znaleźć księgę imion, z której łatwo jest wybrać to jedno jedyne dla dziecka? Koniecznie zajrzyj do naszych kalkulatorów i narzędzi! Niezwykle ułatwiają życie!

Obliczanie tygodnia ciąży czy prawidłowej wagi dziecka jeszcze nigdy nie było takie proste. Ba, nawet jeśli chcesz wiedzieć, jak przewidzieć płeć dziecka według chińskiego kalendarza, możesz to zrobić bez problemu w krótką chwilę. Zobacz najlepsze i najczęściej używane przez nasze użytkowniczki narzędzia i kalkulatory – to dzięki nim błyskawicznie uzyskasz odpowiedź na wiele ważnych pytań. 1. Kalendarz dni płodnych Oto narzędzie, które  obliczy twoje dni płodne i dni niepłodne oraz wskaże najbardziej płodny dzień w cyklu. Kalendarz dni płodnych , zwany inaczej kalendarzykiem małżeńskim najlepiej sprawdzi się jednak w przypadku kobiet o regularnych cyklach (średnia długość cyklu od 27 do 29 dni). Chcesz sprawdzić, kiedy może dojść do zapłodnienia? Skorzystaj z naszego kalkulatora dni płodnych!  2. Kalkulator tygodnia ciąży   Nasz Kalkulator tygodnia ciąży pomoże ci obliczyć, w którym tygodniu ciąży jesteś i ile dni czy tygodni pozostało ci do porodu. Podajesz datę ostatniej miesiączki, a nasze narzędzie wylicza ci automatycznie wiek ciąży.  3. Księga imion Nie masz pomysłu na imię dla synka lub córeczki? W naszej Księdze imion  nie tylko znajdziesz najlepsze imię dla dziecka , ale też poznasz jego pochodzenie i znaczenie. Przeszukaj naszą bazę imion klasycznych i nowoczesnych, rzadkich i często nadawanych – wybierz imię dziecka z Mamotoja.pl! 4. Kalendarz ciąży   Jesteś ciekawa, jak się zmienia ciało mamy w ciąży albo rozwija dziecko ? I kiedy poczujesz pierwsze ruchy malucha? Zajrzyj do naszego Kalendarza ciąży . To wiarygodne źródło wiedzy i sprawdzonych rad dla każdej przyszłej mamy. Znajdziesz tu także m.in. filmy z badań USG w danym tygodniu ciąży i porady ekspertów. 5. Kalkulator tygodnia ciąży Wystarczy, że podasz nam datę ostatniej miesiączki, a...

przydatne narzędzia i kalkulatory
Adobe Stock
Mama
Przydatne narzędzia i kalkulatory
Kalendarze i kalkulatory to pomocne narzędzia dla kobiet starających się zajść w ciążę, ciężarnych i mam.

W kalkulatorach dla mam obliczysz tydzień ciąży, termin porodu i dni płodne. W kalendarzu ciąży sprawdzisz, jak rozwija się płód tydzień po tygodniu, a w innych narzędziach, co w danym miesiącu powinno umieć niemowlę i małe dziecko, ile powinno ważyć i jak się rozwijać. Spis treści: Najpopularniejsze narzędzia Zanim zajdziesz w ciążę Ciąża i poród Niemowlę Małe dziecko Narzędzia dla mamy Najpopularniejsze narzędzia Kalendarz ciąży   Eksperckie, konsultowane przez lekarzy źródło wiedzy o ciąży tydzień po tygodniu: co zmienia się u ciebie w poszczególnym tygodniu, jak rozwija się płód, o czym powinnaś pamiętać i na co zwracać uwagę. Kalkulator wagi dziecka   Narzędzie, w którym możesz sprawdzić, czy twoje niemowlę i dziecko do 24 miesiąca życia prawidłowo przybiera na wadze. Kalkulator tygodnia ciąży To narzędzie pomoże ci obliczyć tydzień ciąży, w którym aktualnie jesteś. Kalendarz chiński Chłopiec czy dziewczynka? Kalendarz ciąży pozwala odgadnąć płeć dziecka jeszcze zanim odkryjesz to na badaniu USG. Kalkulator wagi w ciąży   W tym narzędziu obliczysz, ile powinnaś przytyć na poszczególnych etapach ciąży. Kalkulator daty zapłodnienia   Jeśli podejrzewasz ciążę, to narzędzie pomoże ci obliczyć, kiedy doszło do zapłodnienia. Zanim zajdziesz w ciążę Kalendarz dni płodnych   To narzędzie pomoże ci obliczyć, kiedy będziesz miała dni płodne i jak wygląda twój cykl owulacyjny. Oblicz swój potencjał płodności Na podstawie statystyk medycznych oblicz potencjał płodności i dowiedz się, co zrobić, żeby zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę.  Badania na płodność (normy)   Tu sprawdzisz normy badań, które ty lub twój partner wykonujecie przed ciążą albo jeśli macie trudności z...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz