Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Bakterie coli wykryte w niegazowanej wodzie źródlanej
AdobeStock
Aktualności

GIS ostrzega: wykryto bakterie coli w wodzie źródlanej!

Sprawdź numery partii zanieczyszczonych wód i jeśli masz je w domu, jak najszybciej zwróć do sklepu. Czym grozi zarażenie się tymi bakteriami?

Główny Inspektorat Sanitarny wystosował wczoraj ostrzeżenie w związku z wykryciem bakterii coli w wodzie źródlanej produkowanej przez DRINK FOOD Sp. z o.o. Chodzi dokładnie o źródlaną wodę niegazowaną Józefowianka i źródlaną wodę niegazowaną Świętokrzyska. Co powinniśmy zrobić, jeśli mamy taką wodę w domu?

Bakterie coli w Józefowiance i Świętokrzyskiej

Po przeprowadzeniu urzędowej kontroli Inspekcji Sanitarnej okazało się, że w badanych wodach źródlanych – niegazowanej Józefowiance i Świętokrzyskiej o pojemności 0,5 litra oraz 1,5 litra znajdują się bakterie grupy coli. Jeśli sprawdzimy, że mamy taką wodę w domu, powinniśmy jak najszybciej zwrócić towar do sklepu. Nie powinniśmy wypijać skażonych wód!

Zobacz też: Nie dajcie się nabrać na surową wodę! Nie pijcie, nie dawajcie dzieciom!

Numery partii zanieczyszczonych wód

GIS powiadomił, że zbadane i zanieczyszczone wody to te, pochodzące z następujących partii:

 • woda źródlana niegazowana Józefowianka 1,5l, numer partii: 051264, termin przydatności do spożycia: 05.2019
 • woda źródlana niegazowana Józefowianka 1,5l, numer partii: 051265, termin przydatności do spożycia: 05.2019
 • woda źródlana niegazowana Józefowianka 1,5l,numer partii: 051272, termin przydatności do spożycia: 06.2019
 • woda źródlana niegazowana Józefowianka 0,5l, numer partii: 051291, termin przydatności do spożycia: 06.2019
 • woda źródlana niegazowana Józefowianka 0,5l, numer partii: 051292, termin przydatności do spożycia: 06.2019
 • woda źródlana niegazowana Józefowianka 1,5l, numer partii: 051299, termin przydatności do spożycia: 06.2019
 • woda źródlana niegazowana Świętokrzyska 1,5l, numer partii: 051300, termin przydatności do spożycia: 06.2019
 • woda źródlana niegazowana Józefowianka 1,5l, numer partii: 051301, termin przydatności do spożycia: 06.2019
 • woda źródlana niegazowana Józefowianka 0,5l, numer partii: 051331, termin przydatności do spożycia: 06.2019
 • woda źródlana niegazowana Świętokrzyska 1,5l, numer partii: 051273. termin przydatności do spożycia: 06.2019
 • woda źródlana niegazowana Świętokrzyska 0,5l, numer partii: 051330, termin przydatności do spożycia: 06.2019
 • woda źródlana niegazowana Świętokrzyska 0,5l, numer partii: 051293, termin przydatności do spożycia: 06.2019

Co grozi po wypiciu wody z bakteriami coli?

Wykryte bakterie to tzw. bakterie grupy coli, dokładnie Escherichia coli, czyli Pałeczka okrężnicy. Jeśli dostaną się do ludzkiego organizmu, mogą być odpowiedzialne za wiele dolegliwości, od dość błahych, po bardzo poważne. Zarażenie bakterią coli może wywołać:


Źródło: warszawawpigulce.pl

Zobacz też:

Ekspert: To rodzice przeszkadzają dzieciom w piciu wody!

surowa woda
Fotolia
Aktualności
Uwaga! Nie dajcie się nabrać na surową wodę! Nie pijcie, nie dawajcie dzieciom!
Po antyszczepionkowcach, srebrze koloidalnym, wodzie z octem i lewoskrętnej witaminie C, pora na nowe "lecznicze" szaleństwo: surową wodą. Uzdrowi, odchudzi, pomoże na wszystko?

9,5 litra tej wody kosztuje nawet 126 złotych, ponowne napełnienie szklanego pojemnika, w którym jest sprzedawana już "tylko" 51 zł. Co takiego szczególnego jest w tej wodzie, sprzedawanej na razie tylko w Stanach, ale tak popularnej, mimo swojej ceny, że ekologiczne sklepy, które mają ją w swoim asortymencie, nie nadążają z zaopatrzeniem? To tzw. surowa woda , dostarczana przez firmę Live Water. Ma być lekiem na całe zło! Surowa woda – nowe ekologiczne szaleństwo Na stronie Live Water przeczytasz na wstępie: "Ziemia stale oferuje nam najczystszą substancję na planecie: wodę źródlaną. Celebrujemy to starożytne źródło życia , z którego rozkwitała ludzkość od samego początku istnienia. Wierzymy, że jest doskonałe takie, jakie jest". Czyli niezmienione. Niefiltrowane. Nieoczyszczane. Niedestylowane. Chciałabyś napić się takiej wody? Zdaniem przedstawicieli Live Water i ogarniętych nowym szałem Amerykanów – powinnaś, ponieważ w tej surowej, nieuzdatnionej wodzie, znajduje się dużo dobra, m.in. naturalne "probiotyki" - glony i minerały usuwane ze źródlanej wody w procesie oczyszczania; działa też przeciwzapalnie i lepiej smakuje od "zwykłej" wody! "The New York Times" opisuje nawet historię mężczyzny, który pod osłoną nocy zakrada się na prywatne posesje w okolicach San Francisco, przez które przepływają źródła czystej wody, by napełniać kanistry wodą. Dzięki temu w ogóle już nie używa kranówki. Co daje surowa woda? Live Water to tylko jedna z firm, które zajęły się dystrybucją surowej wody. To nie wszystko. Są też firmy, które instalują w domach urządzenia do zbierania wody z atmosfery (smacznego!). Wygląda na to, że woda to nowy intratny biznes za oceanem i tylko czekać, aż podchwycą to nasi rzutcy biznesmeni. Uważajcie. Nie dajcie się nabrać . Wg Live Water, pijąc surową wodę z...

butelka z filtrem
Adobe Stock
Zakupy
Butelka z filtrem: jak działa i jaką wybrać do szkoły i przedszkola? [NAJLEPSZE BUTELKI]
Butelka z filtrem to alternatywa dla kupowania wody butelkowanej i świetne rozwiązanie dla dziecka do szkoły lub przedszkola. Jednak butelka z filtrem nie usuwa wszystkich zanieczyszczeń, więc nie każdy powinien nalewać do niej wodę prosto z kranu.

Butelka z filtrem może być dobrym rozwiązaniem dla dziecka do szkoły lub do przedszkola, bo pozwala ograniczyć ilość plastikowych śmieci i poprawia jakość wody. Jednak filtry w butelce filtrującej nie usuwają z wody wszystkich zanieczyszczeń. Podpowiadamy, kto może stosować butelki z filtrem, a kto nie powinien tego robić, oraz na co zwrócić uwagę przy zakupie butelki filtrującej dla dziecka. Butelka z filtrem: Jak działa butelka z filtrem? Butelka z filtrem węglowym: co to? Dla kogo jest butelka z filtrem? Butelka filtrująca: oszczędności Jaką butelkę z filtrem wybrać dla dziecka do szkoły? Najlepsze butelki z filtrem dla dzieci Wady i zalety butelek z filtrem Jak działa butelka z filtrem? Butelka z filtrem ma oczyszczać wodę z zanieczyszczeń. W praktyce wygląda to tak: nalewasz do butelki wodę z kranu , zakręcasz ją, umieszczając jednocześnie w wodzie filtr przymocowany do zakrętki. Podczas picia oraz wtedy, gdy filtr jest zanurzony, odławia on z płynu zanieczyszczenia. Butelka z filtrem węglowym: co to? Butelka filtrująca najczęściej jest wyposażona w  filtr węglowy . Jest on bardzo skuteczny w wyłapywaniu z wody nie tylko drobnych zanieczyszczeń, ale i ewentualnych zapachów. Ale filtr węglowy nie jest w stanie usunąć z wody bakterii. Zadaniem filtra węglowego w butelce filtrującej jest: usuwanie drobin rdzy, likwidowanie zanieczyszczeń , które dostały się do wody z instalacji wodnej, wyłapywanie drobin piasku i innych osadów, zmniejszanie zawartości chloru w wodzie chlorowanej, pochłanianie zapachów, zmiękczanie wody , która staje się smaczniejsza. Kto może korzystać z butelek z filtrem? Butelka z filtrem to z całą pewnością rozwiązanie bezpieczne dla mieszkańców miast , którzy mają w kranie wodę z miejskiego wodociągu. Jest ona pozbawiona mikroorganizmów, za to może mieć...

parówki skażone bakterią
AdobeStock
Aktualności
UWAGA! Parówki znanej firmy z bardzo groźną bakterią
Główny Inspektor Sanitarny ostrzega, że w parówkach znaleziono bakterie, które wywołują bardzo poważną chorobę, mogącą doprowadzić do zapalenia opon mózgowych–rdzeniowych i mózgu. Koniecznie sprawdź, w których numerach partii jest bakteria!

Chodzi o parówki z szynki firmy Madej Wróbel, w których kontrola wykazała obecność niebezpiecznej bakterii Listeria monocytogenes. Zjedzenie pokarmu skażonego pałeczką L. monocytogenes może doprowadzić do zakażenia posocznicą listeriozową , a w konsekwencji zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych i mózgu. Sprawdź numer partii Skażone bakterią parówki firmy Madej Wróbel   pakowane są po pięć w opakowaniu i mają etykietę " Parówki z Szynki Simply Food ...so good 200 g ". Zostały wyprodukowane przez Zakłady Mięsne UNIMIĘS Spółka akcyjna w Chrzanowie. Skażone parówki mają numer serii: 180524001 , nr operatora 28 oraz termin przydatności do spożycia do 16.06.18 Bakterie Listeria monocytogenes wykryto w jednej z pięciu próbek produktu w ilości 330 jtk/g (jednostek tworzących kolonię/gram), podczas gdy zgodnie z prawem żywnościowym w żadnej z pięciu badanych próbek nie może być więcej niż 100 jtk/g – napisał GIS w ostrzeżeniu publicznym na swojej stronie internetowej. GIS ostrzega, że nie można jeść zakażonych parówek, a już szczególnie spożywać je na surowo, bo stanowią wówczas zagrożenie dla zdrowia. Inspektorat interweniował już w tej sprawie. Trefne parówki mają być w trybie natychmiastowym wycofane ze sklepów. UWAGA! Szukamy idealnego ojca! Zagłosuj w naszym plebiscycie! Listerioza – bardzo niebezpieczna choroba Infekcja bakterią zaczyna się od zjedzenia pokarmu skażonego pałeczką L. monocytogenes. Najczęstszą formą zakażenia jest posocznica listeriozowa , a później zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych i mózgu. Mogą pojawić się też zapalenie pnia mózgu lub ropnie mózgu. Rzadsze objawy to: zakażenie skóry, zapalenie węzłów chłonnych, zapalenie płuc, zapalenie kości, zapalenie gałki ocznej, zapalenie mięśnia sercowego i osierdzia, zakażenie żołądkowo-jelitowe....

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz