2-latek upity alkoholem
Adobe Stock
Aktualności

Bełchatów: 2-letni chłopiec upity dla żartu!!! Dziecko w szpitalu

Dzieckiem opiekował się dziadek, niestety nie potrafił dopilnować wnuczka. Chłopczyk trafił do szpitala w stanie zatrucia alkoholowego.

Maluch dziwnie się zachowywał, czuć byłego od niego alkohol. Dziadek w tym czasie stał za ladą i obsługiwał klientów w sklepie. Nie zauważył, że wnuczek wyszedł z pomieszczenia.

Dziadek miał się opiekować wnuczkiem

Niewielki, kilkutysięczny Kamieńsk w powiecie radomszczańskim, w woj. łódzkim. Mama zostawiła w czwartek synka pod opieką dziadka, pracującego w sklepie. Kiedy mężczyzna obsługiwał klientów za ladą, dwulatek oddalił się od niego i poszedł do znanych mu mężczyzn pijących alkohol za sklepem. Po pewnym czasie maluch wrócił do dziadka.

Ale dziecko zachowywało się dziwnie, opiekun wyczuł charakterystyczny zapach i od razu powiadomił matkę chłopca. Kobieta niezwłocznie zabrała dziecko do szpitala w Bełchatowie.

3 kieliszki dla żartu

Badania wykazały, że dwulatek miał 1,8 promila alkoholu we krwi. Lekarze natychmiast zajęli się odtruciem dziecka. Powiadomiono również policję, która rozpoczęła dochodzenie. Mężczyźni pijący pod sklepem początkowo upierali się, że dziecko napiło się alkoholu z pozostawionej butelki. Jak ustalili śledczy, jeden z nich miał wlać chłopcu kieliszek wódki i kazać wypić. W sumie chłopiec wypił prawdopodobnie trzy kieliszki alkoholu.

Policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy mieli podać dziecku alkohol. To 29-letni i 36-letni mieszkańcy gminy Kamieńsk. W rozmowie z policjantami stwierdzili, że miał to być żart. Za rozpijanie małoletniego oraz narażenie jego życia i zdrowia grozi im kara do 3 lat więzienia.

Zgłoś się! Rozdajemy 1000 opakowań mleka następnego NAN OPTIPRO® Plus 2 HM-O!

Ta historia pokazuje, jak często nieodpowiedzialne może być zostawienie dziecka pod teoretycznie bezpiecznymi skrzydłami osoby dorosłej. Niestety pracujący w sklepie dziadek to nie jest najlepsza opieka dla ciekawskiego 2-latka, którego z pewnością nie jest łatwo upilnować. Osobną sprawą jest podawanie dziecku alkoholu. To już jest absolutnie niedopuszczalne.
 

Zobacz także
Noworodek śpi w łóżeczku

Noworodek miał we krwi prawie 2 promile alkoholu. Matka usłyszała wyrok!

Noworodek leży w szpitalu w inkubatorze

Ostrów Wielkopolski: Noworodek miał we krwi prawie 2 promile alkoholu

sangria, drink, drink bezalkoholowy

Drinki bezalkoholowe - 5 przepisów dla ciężarnych

mama, dziecko, niemowlę

Czy jesteś dobrą mamą? Quiz z niespodziankąAlkohol w ciele tak małego dziecka może uczynić bardzo poważne, często nieodwracalne szkody. Alkohol uszkadza mózg dziecka, w efekcie czego będzie ono miało trudności w:
 

  • uczeniu się,
  • zaburzenia zachowania,
  • problemy z pamięcią,
  • opóźnienia w rozwoju.


Niestety bardzo często w mamotoja.pl piszemy o dzieciach cierpiących na skutek złej opieki ze strony rodziców. Z reguły wszystkim tym sytuacjom towarzyszy alkohol. Wychowywanie się w rodzinie, w której alkohol jest na porządku dziennym to jedna z najgorszych rzeczy, które może doświadczyć dziecko. Powoduje to zaburzenia emocjonalne, brak poczucia bezpieczeństwa i skłonność do agresji. Dzieci takie w późniejszym wieku częściej też sięgają po alkohol.

 

Źródło: gazeta.pl

Zobacz też:

Mąż mnie nie docenia, choć wychowuję dziecko i zajmuję się domem – co robić? [WIDEO]

Nastoletni ojciec z dzieckiem
Fotolia
Aktualności
Pijany nastolatek na spacerze z 5-miesięcznym synem! Grozi mu więzienie?
„Ledwo stał na nogach, utrzymywał równowagę dzięki wózkowi” – powiedziała policjantka z katowickiej komendy. Jak można być tak nieodpowiedzialnym rodzicem?!

Picie alkoholu przy dziecku to całkowity brak wyobraźni! Zabrzańska policja zatrzymała pijanego 19-latka spacerującego z dzieckiem. Czy picie alkoholu przy dziecku jest rozsądne? 19-latek spacerował z 5-miesięcznym synem. Po zbadaniu okazało się, że miał we krwi prawie 2 promile alkoholu. „Mężczyzna był pod tak silnym wpływem alkoholu, że ledwo stał na nogach, a równowagę utrzymywał tylko dzięki wózkowi” – powiedziała Magdalena Szust z komendy w Katowicach. Policja ustala, czy doszło do narażenia zdrowia lub życia niemowlęcia. 19-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Niemowlę od razu zostało przebadane. Lekarz orzekł, że maluch jest zdrowy i jego zdrowiu nic nie zagraża. Został przekazany pod opiekę wujka. Czytaj także: Kary za przestępstwa wobec dzieci będa dotkliwsze! Nie pij alkoholu przy dziecku Rodzice upijający się przy dzieciach wykazują się nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni, podobnie jak kobiety pijące alkohol w ciąży . Gdyby policjanci nie zatrzymali pijanego nastolatka, mogłoby dojść do tragedii. Cała Polska żyła historią wykapanej we wrzątku 5-letniej Nikoli. Rodzice wykąpali dziewczynkę we wrzącej wodzie i kilka dni zwlekali z zabraniem jej do szpitala. Gdy tam trafili, byli pijani. Być może byli pijani również wcześniej, w czasie kąpieli dziewczynki. Czy według was rodzice, którzy świadomie narażają swoje dzieci na takie niebezpieczeństwo, powinni mieć prawo do opieki nad dziećmi? Czy kara 5 lat więzienia to dużo czy mało? Piszcie w komentarzach! Zobacz także: Nikola znów trafiła do szpitala! Matka była pijana Źródło: dziennik.pl

Too Young To Drink
Materiały prasowe
Zdrowie w ciąży
Za młody, by pić! Nie korkuj dziecka w butelce
Zdjęcia dziecka w zakorkowanych butelkach z wódką, winem, szampanem pokazują, że dziecko nie ma wyjścia: pływa w alkoholu, gdy pijesz. Zdjęcia kampanii Too Young To Drink (Za młody by pić) szokują nie bardziej niż informacja, że w Polsce po alkohol sięga co trzecia kobieta w ciąży.

Dziecko w macicy jest jak w zakorkowanej butelce, jeśli pijesz alkohol w czasie ciąży. Nie ma dokąd uciec, alkohol przeniknie do każdej jego komórki . Niszczy mózg. Statystyki są przerażające: pomimo wydawałoby się powszechnej wiedzy, że alkohol pity w ciąży szkodzi dziecku, aż 33 proc. kobiet w czasie ciąży sięga po alkohol . Wiele z nich sięga okazjonalnie po piwo czy drinka, uważając, że to nic złego. Piwo jak woda Kobiety sięgające po alkohol zatruwają swoje dzieci, pamiętajmy o tym, sięgając po kolejnego drinka - mówi Andrzej Wojciechowski z Wydziału Zdrowia Urzędu Miasta w Sosnowcu, jedynej gminy w Polsce, która po raz drugi bierze udział w międzynarodowej kampanii Too Young To Drink . Zdjęcia są szokujące, ale może to dobry pomysł dotarcia do powszechnej świadomości, zwłaszcza wśród młodych ludzi, z których większość pije alkohol, traktując piwo niemal jak wodę i nie myśląc o tym, że zawiera ten sam alkohol etylowy co wódka. Dane pokazują, że w Polsce młode kobiety dziś sięgają po alkohol równie często jak mężczyźni. Alkohol niszczy mózg Pity w pierwszym trymestrze ciąży może spowodować obumarcie ciąży, a u dziecka – zaburzenia neurorozwojowe. W drugim i trzecim trymestrze ciąży może spowodować zaburzenia rozwoju dziecka, zahamowanie jego wzrostu. Alkohol niszczy i uszkadza komórki nerwowe . Im są one młodsze, tym skutki są poważniejsze, gdyż z tych uszkodzonych komórek nerwowych mają dopiero utworzyć się narządy.   Zdjęcie kampanii Too Young To Drink: Za młody, by pić FAS, czyli Alkoholowy Zespół Płodowy (Fetal Alcohol Syndrome) To najpoważniejsze zaburzenie, jakie może powodować picie alkoholu. Dzieci z FAS po porodzie mają niższą masę ciała oraz charakterystyczny wygląd twarzy. Zmiany zewnętrzne zanikają w miarę, jak dziecko rośnie. Są jednak trwałe skutki uszkodzeń rozwijającego się mózgu....

Fotolia.pl
Starania o dziecko
Czy karnawał to dobry czas na zajście w ciążę?
Sylwester i karnawał to okres, który wyjątkowo sprzyja rozluźnieniu i spędzaniu większej ilości czasu razem. Wspólne wyjazdy, imprezy... wszystko to sprawia, że szanse na poczęcie potomstwa wzrastają. Jest to jednak czas wzmożonego imprezowania a więc i spożywania alkoholu. Czy zatem karnawał to dobry moment na zajście w ciążę?

Koniec starego roku i początek kolejnego – szczególnie gdy podjęliście decyzje o dziecku - wprowadza w wyjątkowo euforyczny nastrój. Odpoczywacie od pracy, wyjeżdżacie na narty, imprezujecie. To czynniki, które pozytywnie wpływają na zajście w ciążę . Jednak zarówno karnawał, jak i nowe, życiowe plany związane z powiększeniem rodziny sprzyjają świętowaniu, a więc i stają się okazją do opijania. I choć nie ma wątpliwości, że dobra zabawa bez alkoholu jest możliwa, większość  sięga w tym czasie po napoje procentowe częściej niż zazwyczaj. Czy sprzyja to staraniom o dziecko ?   Alkohol niweluje stres i wzmaga pożądanie... W karnawale pijemy więcej alkoholu niż zazwyczaj. Sprzyjają temu wzmożone wyjścia towarzyskie, czy wyjazdy w góry. Alkohol pozwala zapomnieć o troskach dnia codziennego, odciąć się od negatywnych myśli, zapomnieć o pracy i wszelkich stresach i codziennym pędzie. A niestety stres i codzienna gonitwa nie sprzyja zajściu w ciążę . Stres nie tylko wywołuje blokadę psychiczną, ale i fizycznie wpływa na naszą płodność m.in. odpowiada za wzrost prolaktyny. Nadmierne wydzielanie tego hormonu może hamować jajeczkowanie. Stres również odpowiada za  wysuszenie śluzówki szyjki macicy, która pełni ważną rolę w procesie zapłodnienia; śluz bowiem umożliwia plemnikom dotarcie do celu. Tak więc odstresowanie w czasie karnawału może zwiększyć nasze szanse na zajście w ciążę . Nie ma wątpliwości również, że alkohol wywiera wpływ na nasze zachowanie: dodaje odwagi i pewności siebie, pozwala się pozbyć nieśmiałości i kompleksów, a to – dodaje odwagi w sypialni. Sprawia, że czujemy się atrakcyjniejsze w oczach  partnera. Kiedy temperatura w sypialni rośnie i podgrzewa atmosferę między kochankami, znacznie łatwiej wypuścić fantazje na światło dzienne, otwarcie mówić i realizować swoje pragnienia. A...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj