Wyszukiwarka dla dzieci Kiddle
Kiddle.co
Aktualności

Koniec z zagrożeniem w Internecie! Powstała nowa wyszukiwarka przyjazna dzieciom

Twórcy Google przygotowali rozwiązanie dla rodziców, którzy boją się o bezpieczeństwo dzieci w Internecie. Ruszyła nowa wersja najbardziej popularnej wyszukiwarki, przeznaczona specjalnie dla dzieci: poznaj Kiddle!

Google jest jedną z najbardziej popularnych wyszukiwarek internetowych, z których na co dzień korzystają miliony użytkowników, również dzieci. Aby zwiększyć poczucie komfortu i bezpieczeństwa, zarówno maluchów, jak i rodziców, powstała nowa wyszukiwarka, Kiddle.

Czym jest Kiddle

Kiddle to młodsza wersja Google – młodsza, bo skierowana jest do dzieci. Strona główna podobna jest do dorosłej koleżanki, jednak bardziej dziecięca – Kiddle przenosi malca w świat kosmosu, gdzie czeka na niego kolorowy robot. Przyjazna dla dzieci grafika to mocny punkt wyszukiwarki, ważniejszy jest jednak jej sposób działania. Po wejściu na stronę od razu widzimy, że kategorie wyszukiwani zostały ograniczone do czterech: treści, grafiki, wiadomości i filmy. Usunięte zostały nieprzydatne dzieciom mapy czy aplikacje. Wyniki wyszukiwania są większe i bardziej przejrzyste niż w Google. Obok każdego wyniku pojawia się grafika, która ma ułatwić dzieciom znalezienie tego, czego szukają. Co ważne, Kiddle działa także w języku polskim, niestety dużo gorzej, niż w angielskim.

Blokowanie treści

Najważniejszym punktem Kiddle jest blokowanie treści. Kiddle robi to automatycznie, wystarczy wpisać „niebezpieczne” słowo, np. „sex” lub „violence” (przemoc), by na stronie pojawił się komunikat, żeby spróbować ponownie.
 


 

Rodzic ma możliwości ustawienia dodatkowych blokad na słowa kluczowe i strony, które według niego są nieodpowiednie dla dzieci. W języku polskim Kiddle nie radzi sobie z blokowaniem witryn tak dobrze, jak w angielskim, jednak mamy nadzieję, że wkrótce inne wersje językowe zostaną udoskonalone.

Kontrowersje

Choć Kiddle działa od zaledwie kilku dni, już budzi kontrowersje. Niektórzy obawiają się, że rodzice będą za bardzo kontrolować treści, do których dziecko ma dostęp. Sam Kiddle nie jest doskonały. Po wielu protestach, blokowane przez wyszukiwarkę takie słowa jak „menstruation” (miesiączka) czy „gay” (gej) zostały odblokowane, jednak rodzice wciąż mają możliwość ręcznego zablokowania treści.

Co myślicie o nowej wyszukiwarce? Pokażecie ją swoim dzieciom? Kiddle to dobry pomysł na zwiększenie bezpieczeństwa dzieci w Internecie, jednak system blokowania treści budzi nasze wątpliwości...

Polecamy: Zanim wpuścisz dziecko do Sieci

Niebezpieczne i głupie challenge, wulgarne słowa i gesty – dzieci kopiują z internetu [WIDEO]

Sposób na kłótnie rodzeństwa
Aktualności
Niezawodna metoda na zakończenie dziecięcych kłótni! Poznaj ją!
Jak nauczyć dzieci dzielenia się? Ta kobieta znalazła na to genialny sposób!

- On ma więcej! Ja chcę tyle, co on! - woła jedno z dzieci. - Dlaczego dałaś jej mniej? - krzyczy drugie. Rodzice rodzeństwa doskonale znają takie kłótnie. Dzieci zawsze chcą po równo i z łatwością przychodzi im doszukiwanie się niesprawiedliwości w rodzicielskim podziale. Dzieje się tak niezależnie czy chodzi o płatki śniadaniowe, czy prezenty, które dostają. Jak nauczyć dzieci dzielenia się i tym samym zakończyć ich sprzeczki? To może być prostsze, niż nam się wydaje! Ta mama daje nam niespełna 2-minutową lekcję rozwiązywania dziecięcych sporów. Zobacz przezabawny film. Film nie jest w języku polskim, ale słowa są tu zbędne.  Zobacz też: Pomysły na zabawy dla rodzeństwa - chwila wytchnienia dla mamy  

śmierć łóżeczkowa
Adobe Stock
Pielęgnacja
Śmierć łóżeczkowa – objawy, przyczyny, ryzyko, statystyki
Śmierć łóżeczkowa to nagła śmierć zdrowego niemowlęcia podczas snu. Najczęściej przydarza się niemowlętom w wieku 2-4 miesięcy. Przyczyny zespołu nagłej śmierci niemowlęcej nie są do końca znane, ale wiadomo, jak można zmniejszyć ryzyko.

Gdy w śnie nocnym umiera zdrowe dziecko w wieku do 12. miesiąca życia, a w wyniku śledztwa i/lub sekcji zwłok nie udaje się ustalić przyczyny zgonu, mówi się o śmierci łóżeczkowej. W USA śmierć łóżeczkowa jest najczęstszą przyczyną zgonu tak małych dzieci. Do dzisiaj nie ustalono, co powoduje śmierć łóżeczkową. Udało się jedynie ustalić czynniki zwiększające ryzyko śmierci niemowlęcia we śnie. Spis treści: Śmierć łóżeczkowa – co to jest? Śmierć łóżeczkowa: do kiedy zagraża dziecku? Ile dzieci umiera na SIDS? Przyczyny nagłej śmierci łóżeczkowej Czynniki ryzyka śmierci łóżeczkowej Jak zapobiegać śmierci łóżeczkowej? Monitor oddechu – czy warto w niego zainwestować? Śmierć łóżeczkowa – co to jest? Śmierć łóżeczkowa to potoczne określenie zespołu nagłej śmierci niemowlęcia, który jest też określany skrótem SIDS   –   od angielskiej nazwy Sudden Infant Death Syndrome. SIDS częściej zdarza się u: wcześniaków, dzieci z niską masą urodzeniową, niemowląt płci męskiej, dzieci przechodzących infekcję  w czasie chłodniejszej części roku. Aż w 75 proc. przypadków śmierci łóżeczkowej nie udaje się ustalić jej przyczyny. Za pozostałe zgony odpowiedzialne są infekcje lub wady wrodzone. Szerszym pojęciem niż SIDS jest SUID , czyli nagła niespodziewana śmierć dziecka (Sudden Unexpected Infant Death). SUID obejmuje SIDS i śmierć spowodowaną uduszeniem się dziecka lub asfiksją (niedoborem tlenu w organizmie). Moment, w którym następuje śmierć łóżeczkowa, najczęściej pozostaje niezauważony. Niekiedy udaje się dostrzec pewne objawy, które mogą zapowiadać, że do dojdzie do SIDS, i uchronić przed nim dziecko. Należy być czujnym, gdy:...

dzieci, dziewczynki, rodzice, tablet, komputer, laptop, zabawa
© Syda Productions - Fotolia.com
Gry i zabawy
10 gier edukacyjnych dla dzieci na tablet: już dla 3-latka!
Jak wykorzystać tablet do zabawy i nauki jednocześnie? Poznaj nasz ranking gier dla dzieci na tablet – te gry pomogą twojemu dziecku w nauce liter, cyfr, kolorów i kształtów. Sprawdź, które gry na tablet (z systemami iOS i Android) są godne uwagi już dla trzylatka.

Gry dla trzylatka na tablet nie mogą być zbyt skomplikowane, powinny też pełnić funkcję ważniejszą niż tylko zajęcie go przez jakiś czas. Edukacyjne gry na tablet mogą pomóc dzieciom w nauce liter, cyfr,  kolorów, kształtów, nazw zwierząt czy pojazdów oraz w rozwijaniu zdolności motorycznych, a rodzicom mogą dać chwilę wytchnienia. Zobacz, jakie gry warto zainstalować na tablecie. Gry dla trzylatka na tablet: nauka liter Alfabet dla dzieci (IOS) to gra edukacyjna już dla trzylatka, która wprowadzi najmłodszych w świat liter. Aplikacja umożliwia dopasowanie poziomu gry do wieku i pozwala na naukę liter, słów i pisania w języku polskim. Ściągnij aplikację. Nauka Słówek – Sprytne Szkraby to gra na tablet dla najmłodszych, dostępna w języku polskim. Aplikacja umożliwia poznawania słów z kategorii: zwierzęta, instrumenty muzyczne, zabawki i owoce. Po kliknięciu danego obrazka dziecko słyszy jego nazwę. W grze nie mamy animacji – tylko obrazki. Obsługa gry jest bardzo prosta. Gra jest dostępna na iOS . Ściągnij aplikację (jest też druga wersja ) Edulatki Litery to gra edukacyjna na tablet przeznaczona dla dzieci od 4. roku życia. Poprzez zabawę dziecko uczy się czytać, a także pisać. W grze możemy wybrać jedno z trzech zadań – wskazanie przedmiotu, który zaczyna się na konkretną literę, wskazanie liter, na które zaczyna się dane słowo lub pisanie wielkich liter. Dziecko otrzymuje polecenia głosowe. Instrukcje są proste, a aplikacja ma wiele animacji i elementów interaktywnych, które zachęcają do nauki. Gra dostępna na systemach operacyjnych iOS i Android. Ściągnij aplikację. ABC Phonics to aplikacja na tablet umożliwiająca naukę liter, rozróżniania dużych i małych liter, szukania słów wypowiedzianych przez lektora i dopasowanie 12 obrazków do 12 wyrazów. Gra jest kolorowa i przyjazna dla dzieci. Dostępna w języku...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj