Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Warsztaty dla rodziców Johnson's
materiały prasowe
Aktualności

Niesamowita podróż w świat zmysłów dziecka

Jakie zapachy lubi maluszek, jakie znaczenie ma dotyk w rozwoju dziecka i czy kąpiel służy wyłącznie utrzymaniu higieny? O tym wszystkim mogły dowiedzieć się mamy podczas warsztatów Johnson’s.

Od marca tego roku firma Johnson & Johnson prowadzi ogólnopolską akcję dotyczącą wielozmysłowego rozwoju dzieci. Ogólnopolska akcja społeczna na rzecz wielozmysłowego rozwoju dzieci. W ramach akcji dla wszystkich chętnych rodziców zostały przygotowane bezpłatne warsztaty, podczas których mamy i ojcowie mogą dowiedzieć się, jak rozwijać zmysły maluszka podczas codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. Aby młodym mamom zapewnić jak najlepszą opiekę okołoporodową, Johnson & Johnson szkoli także położne. Nasza redakcja była wczoraj na warsztatach skierowanych do rodziców. Opowiadamy, jak wyglądają warsztaty i czego się na nich dowiedzieliśmy.

Znacznie więcej niż pielęgnacja

Skąd pomysł Johnson & Johnson na edukację rodziców w kwestii rozwoju wielozmysłowego? Z głębokiego przekonania popartego wiedzą ekspertów na temat tego, że pielęgnacja to coś znacznie więcej niż wyłącznie utrzymanie higieny. Eksperci Johnson’s podkreślają znaczenie codziennych rytuałów pielęgnacyjnych i zwracają uwagę na jakość czasu poświęcanego na opiekę nad dziećmi. Bo – wbrew pozorom – ważniejsze od tego, ile czasu spędzamy z dzieckiem, jest to, jak go spędzamy. Okazuje się, że wystarczy dobrze wykorzystać te z pozoru krótkie chwile, które spędzamy podczas codziennej pielęgnacji maluszka, aby wesprzeć jego rozwój i zbudować wyjątkową, niepowtarzalną więź. Jak zatem wyglądają spotkania ekspertów z rodzicami?

4 laboratoria zmysłów

Warsztaty są podzielone na 4 bloki, a każdy z nich jest prowadzony przez innego eksperta:

  • „Laboratorium JOHNSON’S®” - ten warsztat prowadzi Agnieszka Machnio, wieloletnia ekspertka marki JOHNSON’S®, autorka poradników i szkoleń dla położnych oraz rodziców z dziedziny pielęgnacji niemowląt. W czasie spotkania opowiada o tym, jak bezpiecznie pielęgnować niemowlę i na co zwrócić uwagę, wybierając kosmetyki dla maluszka. Na wczorajszych warsztatach dowiedziałyśmy się, że niewłaściwa pielęgnacja polegająca na nadmiernym odtłuszczaniu skóry dziecka i myciu jej tradycyjnymi mydłami w kostce, może spowodować naruszenie naturalnej bariery ochronnej  i przyczynić się do uszkodzenia naskórka, a tym samym powstania podrażnień o różnym nasileniu. Przeprowadziłyśmy także eksperyment, dzięki któremu dowiedziałyśmy się, jakie pH mają mydła w kostce i jak wpływają one na skórę.
Warsztaty dla rodziców Johnson's
materiały prasowe
  • "Węch – wielka mapa świata" ten warsztat prowadzi Marta Siembab, jedyna polska senselierka, ekspert wiedzy związanej ze zmysłem węchu i zjawiskiem zapachu. Specjalnie dla rodziców przekłada język zmysłów dziecka na praktyczne rozwiązania. Marta opowiedziała nam o tym, jak rozwija się ten zmysł u dziecka, jakie zapachy maluszek lubi, a za jakimi nie przepada. Dowiedziałyśmy się też, w jaki sposób różne zapachy mogą przywoływać określone doświadczenia i wspomnienia. Gwarantujemy, że po tych warsztatach wasze postrzeganie zapachów zmieni się o 180 stopni.
Warsztaty dla rodziców Johnson's
materiały prasowe
  • "Kąpiel – eksplozja zmysłów" to warsztat prowadzony przez Pawła Zawitkowskiego - fizjoterapeutę i autora książek i filmów "Mamo, Tato co ty na to?". Paweł uświadomił nam bardzo ciekawą rzecz – aspekt higieniczny kąpieli nie ma dla dziecka najmniejszego znaczenia. Dla maluszka liczy się to, co odczuwa podczas kąpieli, dlatego tak ważne jest, abyśmy zrobili wszystko, by brzdąc wiązał z tym pozytywne wspomnienia. Kąpiel może być też doskonałą formą relaksu zarówno dla dziecka, jak i rodzica, a także częścią wieczornego rytuału. Jak zatem kąpać maluszka, by wraz z nim zanurzyć się w świat zmysłów? O tym możecie w szczegółach dowiedzieć się na warsztatach Pawła.
Warsztaty dla rodziców Johnson's
materiały prasowe
  • „Zmysły – rozwojowe okno na świat” - ten warsztat prowadzi dr Julita Wojciechowska, adiunkt w Zakładzie Psychologii Socjalizacji i Wspomagania Rozwoju w Instytucie Psychologii UAM w Poznaniu, która w pracy dydaktycznej i naukowej zajmuje się problemami rozwoju dzieci i młodzieży oraz funkcjonowania współczesnych rodziców. Podczas warsztatów opowiedziała nam o tym dlaczego oddziaływanie na zmysły maluszka jest tak ważne w jego rozwoju oraz jak oddziałujemy na zmysły dziecka nawet wtedy, gdy nie jesteśmy tego świadome. Teraz już nie mamy wątpliwości, że każdy dotyk i każde spojrzenie mają znaczenie.
Warsztaty dla rodziców Johnson's
materiały prasowe
 

Co się działo na warsztatach „Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem” Zobacz naszą relację! [WIDEO]

J&J
materiały prasowe
Pielęgnacja
Czy jesteś pewna, że naprawdę spędzasz czas z dzieckiem?
Jesteś z dzieckiem prawie bez przerwy. Karmisz je, przewijasz, kąpiesz i pielęgnujesz, ale czy tak naprawdę spędzasz z nim czas?

Karmienie, przewijanie, kąpiel, pielęgnacja skóry – to wszystkie czynności, które wykonujesz przy dziecku, niektóre z nich kilka razy dziennie. Zazwyczaj w pośpiechu, bo po oczyszczeniu pupy dziecka musisz przecież szybko wykąpać malucha, założyć mu świeżą pieluszkę, nakarmić i położyć spać, a w międzyczasie jeszcze zrobić kolację, posprzątać w kuchni, odebrać telefon od swojej mamy lub teściowej i przynajmniej 30 razy zapewnić ją, że owszem, u was wszystko w porządku, sprawdzić, co znajomi udostępnili na Facebooku … Ufff, dużo tego, prawda? I niby non stop jesteś ze swoim dzieckiem, ale czy tak naprawdę spędzasz z nim czas? I czy w tym szalonym pędzie codziennych obowiązków w ogóle można jeszcze wygospodarować chwilę na zwyczajne bycie z dzieckiem , nawiązywanie z nim więzi i stymulowanie jego rozwoju? Takie właśnie pytanie zadała Agnieszka Machnio, autorka poradników i szkoleń dla położnych oraz rodziców z dziedziny pielęgnacji niemowląt, podczas konferencji Johnson's ® "So much more", która odbyła się 3 marca w Warszawie. 25 minut dziennie codziennie Jak wykazały badania przeprowadzone przez Johnson’s ® , mniej więcej tyle czasu poświęca przeciętny rodzic na wieczorną kąpiel swojego dziecka. Pewnie wydaje ci się, że to bardzo mało, bo w końcu, co można zrobić w kwadrans? Bardzo wiele! Trzeba tylko umiejętnie wykorzystać ten czas. Wyłącz komputer i telefon, zapomnij na chwilę o tym, że w kuchni czeka na ciebie sterta naczyń do pozmywania, poproś domowników, by wam nie przeszkadzali i poświęć te 15 minut wyłącznie swojemu maluszkowi i codzienną rutynę zmień w rytuał . Kąpiel to nie tylko zabieg pielęgnacyjny, to także wspaniała okazja do nawiązywania więzi z dzieckiem i stymulowania rozwoju jego zmysłów. O tym właśnie starali się przekonać nas eksperci Johnson’s ® : Agnieszka Machnio, dr Joanna...

Kąpiel niemowlęcia
Fotolia
Pielęgnacja
Kąpiel to coś więcej niż tylko pielęgnacja
Statystycznie kąpiel niemowlaka trwa ok. 20 minut. Czy wiesz, że możesz ten czas wykorzystać znacznie lepiej niż wyłącznie na oczyszczenie skóry dziecka?

My, rodzice, często jesteśmy zabiegani i zmęczeni codziennymi obowiązkami, dlatego wieczorną kąpiel maluszka traktujemy jako kolejne zadanie do realizacji i chcemy jak najszybciej skreślić z listy rzeczy do zrobienia. Warto jednak przywiązywać większą wagę do rytuałów pielęgnacyjnych , bo dzięki nim możemy wspierać rozwój dziecka. O tym przekonywali nas wczoraj eksperci marki Johnson's ® - Agnieszka Machnio i Paweł Zawitkowski, którzy specjalnie dla nas, poprowadzili spotkanie na temat pielęgnacji i rozwoju dziecka. Dzielimy się z Wami naszą wiedzą po tym spotkaniu. Znacznie więcej niż pielęgnacja Badania przeprowadzone przez Johnson’s ® wykazały, że przeciętny polski rodzic przeznacza na wieczorną kąpiel swojego dziecka ok. 20 minut. To dużo czy mało? Odpowiedź zależy od tego, w jaki sposób wykorzystamy ten czas. „Dla większości z nas kąpiel niemowlęcia to po prostu oczyszczanie przede wszystkim - w wymiarze higienicznym – mówi Paweł Zawitkowski , fizjoterapeuta i autor książek oraz filmów „Mamo, Tato co Ty na to?” […] Dzieciaki jednak mają „w nosie” aspekt higieniczny […]. Dla nich, w pewnym sensie, bezbronnych i oczekujących na „dobre doświadczenie”, dotyk i doświadczenia zmysłowe mają fundamentalne znaczenie. Jeśli potrafimy wykorzystać tę okazję, dla dziecka jest to swego rodzaju rozmowa, podstawowy język wymiany naszych refleksji, emocji, obaw, czułości”. Dlatego podczas kąpieli warto skupić się nie tylko na myciu, lecz także na zmysłach dziecka i odczuwanych przez nie bodźcach.    Co zrobić, by maksymalnie wykorzystać czas kąpieli? Wydaje ci się, że aby wspierać rozwój dziecka podczas codziennej pielęgnacji, potrzebujesz specjalistycznych umiejętności? Nic podobnego. Oto  kilka łatwych sposobów na to, by codzienne rytuały pielęgnacyjne miały dużo...

Produkty do kąpieli dla dzieci
Adobe Stock
Pielęgnacja
Najlepsze produkty do kąpieli dla niemowląt!
Wieczorna kąpiel nie tylko pielęgnuje skórę dziecka, ale jest też okazją do budowania więzi. Przeczytaj, jak ją zorganizować, by była dla dziecka bezpieczna i stała się jego ulubionym rytuałem.

Na rynku mamy coraz więcej produktów pielęgnacyjnych, które nie tylko ułatwiają, ale i umilają wieczorną kąpiel. Przeczytaj, na co zwracać uwagę podczas wybierania kosmetyków do kąpieli dla malca. Kosmetyk powinien być łagodny Czym jest łagodność? To przede wszystkim troska, jaką na każdym kroku okazujesz swojemu maluszkowi. Zarówno za pomocą drobnych gestów, takich jak uśmiech czy przytulenie, jak i podczas codziennych rytuałów pielęgnacyjnych. Przed kąpielą niemowlęcia powinnaś przygotować wszystkie niezbędne akcesoria, takie jak piżama, ręcznik i oczywiście odpowiednie kosmetyki. Które będą najlepsze dla twojego dziecka? Najistotniejszy jest: prosty skład naturalne surowce formuły pozbawione barwników, parabenów i SLS / SLES Taka właśnie jest nowa linia kosmetyków JOHNSON’S Cotton Touch , które chronią i pielęgnują delikatną skórę maluszka od 1. dnia życia. To produkty do pielęgnacji o lekko kwaśnym pH, zgodnym z odczynem skóry dziecka. Dzięki temu wzmacniają naturalny mikrobiom skóry niemowlęcia. Zawierają naturalną, pozyskaną z włókien i bardzo drobno zmieloną bawełnę. Zostały stworzone po to, by poprzez dotyk wzmocnić doznania sensoryczne dziecka. Uzupełnieniem łagodnej pielęgnacji jest seria TOP-TO-TOE , która zadba o komfort maluszka od stóp do głów. Dzięki niej masz pewność, że skóra twojego dziecka będzie dokładnie oczyszczona. Udana kąpiel buduje więź Ułóż ręcznik, pieluszkę, czyste ubranko, kosmetyki. Wanienkę napełnij ciepłą wodą. Na dnie możesz rozłożyć antypoślizgową wkładkę lub kąpielowy leżaczek. Zapewniają one bezpieczeństwo i przyciągają uwagę. Temperatura wody podczas kąpieli noworodka nie może być zbyt duża - woda powinna mieć 36–37 st. C . Sprawdź to łokciem (woda powinna być odrobinę cieplejsza niż twoja skóra) lub termometrem...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Wyjątkowe życzenia na Dzień Matki
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Matki: wyjątkowe dla wyjątkowej mamy
Luiza Słuszniak
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
ile punktów można zdobyć na egzaminie ósmoklasisty
Edukacja
Punkty na egzaminie ósmoklasisty 2023: ile trzeba mieć punktów?
Joanna Biegaj
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz