Britney Spears poroniła: napisała o stracie ciąży
screen Instagram/Britney Spears
Aktualności

Britney Spears poroniła. „Straciliśmy nasze cudowne dziecko na wczesnym etapie ciąży”

Przed Britney Spears i jej narzeczonym Samem Asghari trudny czas. Piosenkarka poinformowała, że straciła ciążę. Zaledwie kilka tygodni temu dzieliła się swoją radością z fanami…

Britney Spears i jej narzeczony Sam Asghari wydali oświadczenie, w którym poinformowali, że piosenkarka straciła ciążę. „To druzgoczący czas dla każdego rodzica”, przyznaje para.

Zagrożenie poronieniem – co mówi ginekolog?

Britney Spears straciła ciążę

Piosenkarka nie kryła radości, że po raz kolejny zostanie mamą. Przyznała, że w pierwszej ciąży mierzyła się z depresją okołoporodową, jednak kilkanaście lat temu nie mówiło się o zdrowiu psychicznym ciężarnych. Tym razem postanowiła otwarcie opowiadać o emocjach towarzyszących jej w ciąży. Podzieliła się również bolesną informacją, że poroniła.

„Być może powinniśmy byli poczekać z wyjawieniem informacji o ciąży, ale byliśmy przepełnieni radością i chcieliśmy podzielić się dobrą nowiną” – czytamy w oświadczeniu pary.

W dalszej części Britney Spears i Sam Asghari poinformowali, że łączące ich uczucie jest siłą, którą pozwala im przetrwać, a oni nie zamierzają rezygnować z marzenia o powiększeniu rodziny.

Życzymy im dużo siły i spokoju w tym trudnym czasie.

Utrata ciąży zwykle jest bardzo bolesnym doświadczeniem, jednak zdarza się o wiele częściej, niż można przypuszczać – ok. 10-15 proc. ciąż kończy się poronieniem (niektóre statystyki mówią o 15-20 proc. samoistnych poronień). Ryzyko utraty ciąży wzrasta wraz z wiekiem ciężarnej (Britney Spears skończy w tym roku 41 lat). Z uwagi na to ryzyko wiele par decyduje się informować o ciąży dopiero po ukończeniu pierwszego trymestru – gdy szanse na utrzymanie ciąży znacząco wzrastają.

Piszemy też o:

Riad Haidar reanimował noworodka 45 minut. Chłopiec żyje
Adobe Stock/Facebook: @RiadHaidar.lekarz
Aktualności
Noworodek w stanie agonalnym: „Damy radę maluchu, nie pozwolę ci odejść”
Riad Haidar kończył dyżur na oddziale, kiedy przerażona położna wezwała go na pomoc. Właśnie urodził się chłopiec. Maluszek był w stanie agonalnym i wszystko wskazywało, że jego koniec jest już bliski.

Riad Haidar, ordynator Oddziału Neonatologicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej wspomina emocjonujące i pełne wzruszeń wydarzenie sprzed lat. Jedna z kobiet przebywających na oddziale urodziła chłopca. Widoczne były już ślady opadowe na ciele maluszka, źrenice nie reagowały i wszystko wskazywało na to, że chłopiec nie przeżyje. „Mamy go” Lekarz, wiedząc, że jeszcze nie doszło do śmierci mózgu noworodka, rozpoczął jego reanimację. „W myślach powtarzałem sobie: nie oddam cię. Nie pozwolę ci odejść! Kontynuowałem reanimację przez 45 minut. Gdy w końcu udało się przywrócić funkcje życiowe, krzyknąłem: mamy go!”, możemy przeczytać na facebookowej stronie Haidara. Łzy wzruszenia W tym momencie obserwujący całe zdarzenie zza szyby ojciec chłopca wybuchnął niepohamowanym płaczem. Szczęście mieszało się ze wzruszeniem. Emocje udzielały się wszystkim. „Serce podchodziło do gardła, a łzy same cisnęły się do oczu. Takich chwil nigdy się nie zapomina. Przez trzy kolejne dni chodziłem jak na rauszu, bo przeżyłem niewiarygodne emocje” – wyznaje ordynator Oddziału Neonatologicznego. Rodzice maluszka, w podziękowaniu za uratowanie życia synka, dali mu na drugie imię Riad. Dziś Przemysław Riad skończył już studia, pracuje, a po zdarzeniu sprzed lat nie ma żadnego śladu. Dlatego, jak kończy wpis Riad Haidar: „Nigdy, ale to nigdy nie traćcie nadziei, bo nadzieja umiera ostatnia”. Źródło: Facebook.com/RiadHaidar.lekarz Piszemy też o: Makabryczne odkrycie w lesie: dziecko w walizce Magda Stępień przekazała, że lekarze w Izraelu wykluczyli śmiertelny gen u Oliwiera! „Intuicja matki nigdy nie zawodzi” Wstrząsające nagranie: mężczyzna ocalił 3-letnie dziecko, które zwisło na 8. piętrze

Rzecznik Praw Dziecka: szkoły powinny odświeżyć schrony
Adobe Stock/ Facebook/Rzecznik Praw Dziecka
Aktualności
Rzecznik Praw Dziecka: szkoły powinny odświeżyć schrony, by wzmocnić poczucie bezpieczeństwa uczniów
Zdaniem Rzecznika Praw Dziecka, jeżeli w szkole jest schron – powinien on zostać odświeżony, a uczniowie przeszkoleni z tego, gdzie on się znajduje i jak z niego korzystać.

Mikołaj Pawlak w niedzielę (15.05.2022 r.) w Programie Pierwszym Polskiego Radia wypowiedział się na temat wzmocnienia poczucia bezpieczeństwa uczniów w kontekście wojny w Ukrainie. Rzecznik Praw Dziecka zauważył, że bardzo ważne jest, by dzieci potrafiły się odpowiednio zachować w sytuacji kryzysowej. Podziękował również ministrowi edukacji za to, że od września w szkołach w ramach edukacji dla bezpieczeństwa wrócą najważniejsze elementy przysposobienia obronnego, wraz z nauką strzelania i wiedzą obronną. Rzecznik Praw Dziecka apeluje o odświeżenie schronów Mikołaj Pawlak jest również zdania, że jeżeli w szkołach znajdują się schrony – powinny one zostać odświeżone. „Myślę, że ta edukacja dla bezpieczeństwa jest bardzo ważna, a od strony jeszcze takiej szerszej – i jest to przedmiotem mojego wystąpienia do ministra edukacji i do ministra spraw wewnętrznych i administracji – przywrócenie, odświeżenie, przypomnienie wszystkim, jakie są zasady bezpieczeństwa w szkołach, żebyśmy my, jako rodzice czuli się bezpieczni, że nasze dzieci potrafią się zachować” – powiedział Rzecznik Praw Dziecka. „I jeżeli w danej szkole – np. w historycznych tysiąclatkach albo w szkołach, które są wcześniej wybudowane – są schrony, to one muszą być odświeżone, dzieci muszą wiedzieć, gdzie te schrony są, po to, byśmy się czuli bezpiecznie. To jest naturalny odruch nas wszystkich, moim zdaniem” – dodał Mikołaj Pawlak. Zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród uczniów Mikołaj Pawlak swoje zdanie na temat odświeżenia schronów argumentował tym, że wiedza wśród młodzieży, jak zareagować na alarm lub inną sytuację kryzysową, zwiększy poczucie bezpieczeństwa wśród młodzieży. Rzecznik Praw Dziecka podczas audycji wspomniał również o wsparciu dzieci w...

Matka walczy o życie syna, chociaż lekarze stwierdzili śmierć mózgu
Facebook: Hollie Dance
Aktualności
Matka walczy o życie syna, chociaż lekarze stwierdzili śmierć mózgu
Lekarze z Royal London Hospital chcą odłączyć 12-latka od aparatury podtrzymującej życie. Matka chłopca uważa jednak, że to zbyt pochopna decyzja. „Ścisnął mocno moje palce”, informuje media matka chłopca.

12-letni Archie Battersbee uległ nieszczęśliwemu wypadkowi w rodzinnym domu. Chłopiec doznał poważnego urazu mózgu, a lekarze z londyńskiego szpitala, w którym Archie przebywa już cztery tygodnie, nie dają mu żadnych szans na powrót do zdrowia. Uważają, że u nastolatka nastąpiła śmierć mózgu i chcą do odłączyć od aparatury podtrzymującej funkcje życiowe. Innego zdania jest matka chłopca. Matka walczy jak lwica „Archie doznał poważnego urazu mózgu zaledwie cztery tygodnie temu, nie było wystarczająco dużo czasu, aby zobaczyć, co można z tym zrobić. Odmówiłam przeprowadzenia testów pnia mózgu, żeby uznać go za martwy. Jest za wcześnie ”, przekonuje matka chłopca na łamach Daily Mail. Intuicja matki nie potwierdza lekarskiej diagnozy. „Ścisnął mocno moje palce. Myślę, że to jego sposób na poinformowanie mnie, że wciąż tu jest i po prostu potrzebuje więcej czasu”. Spór między rodzicami nastolatka a szpitalem rozstrzygnie sąd. Źródło: Daily Mail Piszemy też o: „Dziecko uczy się chodzić, ma prawo się poprzewracać” – tak matka tłumaczyła siniaki na ciele synka Tatry Wysokie: 10-latek uratował porwanego przez lawinę ojca Co za pomysł! Piniaty z Jezusem na komunię

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj