Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Patrycja Piekutowska wyremonotowała CZD
screen/FacebookPatrycjaPiekutowska
Aktualności

Lekarze kilkakrotnie ratowali jej synka. Oto jak się im odwdzięczyła!

Tylko mamę stać na tak piękny i niesamowity gest. Jesteśmy pod wrażeniem!

 

 

 


Kto nigdy tam nie był, ten nie jest w stanie wyobrazić sobie, jak wyglądało wejście i patio Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, nieremontowane od 40 lat, czyli momentu jego powstania. Witało małych pacjentów przygnębiającym widokiem. Teraz jest zupełnie inaczej.

 

 

 

Boazeria sprzed 40 lat 

Zamiast starej, zatęchłej boazerii na ścianach, pamiętającej czasy komuny jest teraz piękne, nowoczesne, przestronne pomieszczenie.

Wszystko zaczęło się od Antosia - chłopiec przeszedł trzy operacje na otwartym sercu. Lekarze z CZD uratowali mu życie. Jego mama, skrzypaczka Patrycja Piekutowska, postanowiła się odwdzięczyć i... wyremontowała szpitalny hol. Działała w tempie błyskawicznym. W grudniu powstała idea odremontowania zaniedbanego fragmentu Centrum, a już w styczniu zorganizowanych 15 firm, które całkowicie za darmo wykonały remont. W ciągu zaledwie dwóch miesięcy stary wystrój przeszedł do historii.

"To jest nie tylko nowa estetyka, ale i bezpieczeństwo" – powiedział dla TVN24 dyrektor CZD dr Marek Migdał. Podkreślił, że w trakcie remontu zmieniono także m.in. oświetlenie holu i jego wentylację. 

3 miesiące wyjęte z życia

Pani Patrycja Piekutowska została ambasadorką Centrum Zdrowia Dziecka i dalej angażuje się w pomoc. Miesiąc temu zorganizowała charytatywny koncert w Auli Politechniki Warszawskiej, z którego dochód zostanie przeznaczony na remont podjazdu do Centrum.Jak mówi pani Partycja to były 3 miesiące wyjęte z jej życia. Sama wszystko organizowała, bez jakiejkolwiek pomocy profesjonalnych firm eventowych. - Nawet kupowałam materiał na obicie sceny – śmieje się.

Ale to nic w porównaniu ze szczęściem, jakie przeżywa na co dzień patrząc na zdrowego już synka. Antoś ma teraz 9 lat. Jest pasjonatem malarstwa, sam maluje obrazy, jest też wybitnie uzdolniony matematycznie. Mama jest z niego bardzo dumna. "Jest po prostu bohaterem mojego życia" - mówi.
Na Facebooku nie brakuje ciepłych słów podziwu dla jej postawy. "Pani Patrycjo.... najwyższe wyrazy uznania i podziwu dla Pani kreatywności, mocy i energii" - napisała piosenkarka Ewa Bem. 

Pani Patrycja zawdzięcza lekarzom wszystko, co najcenniejsze, a właściwie bezcenne w jej życiu - zdrowego synka. Tego nie da się wyrazić słowami. Ale czasami takie gesty, jak ten mogą wiele powiedzieć o wdzięczności, jaką czuje rodzic za uratowanie życia jego dziecka.

Źródło: tvn24.pl
 

Zobacz także
kąpiel noworodka

Temperatura wody do kąpieli: jaka jest idealna dla noworodka?

Dlaczego należy kłaść niemowlaka na brzuchu

Dlaczego należy kłaść niemowlaka na brzuchu?

więź matki z dzieckiem.jpg

4 typy więzi dziecko-rodzic: Zobacz, jaka jest Wasza więź!

 

Oto Polska: dziecko od 2 lat mieszka w szpitalu! I nikt z tym nic nie robi.

dziecko z AZS
Fotolia
Zdrowie
Z atopią można walczyć – mówi mama dwuletniego Kuby chorego na AZS
Atopowe zapalenie skóry to choroba, którą bardzo trudno się leczy. Ale można ją nieco okiełznać. Wygoić atopowe zmiany, chociaż na krótko. Powstrzymać swędzenie skóry. Przez parę tygodni – albo miesięcy – poczuć ulgę. Dowód? Posłuchaj historii małego Kubusia.

2-letni Kubuś chory na AZS ( atopowe zapalenie skóry ) nigdy w życiu nie był umyty zwykłym niemowlęcym mydełkiem. Choć przeznaczone dla niemowląt, mogłoby podrażnić jego nadwrażliwą skórę.   – Do jego pielęgnacji zawsze stosowaliśmy specjalne, hipoalergiczne, bardzo delikatne kosmetyki. Ale i one rzadko pomagały: Kuba przez pierwsze lata życia wyglądał jak dziecko wyjęte z wrzątku: czerwony, z łuszczącą się skórą, ranami na całym ciele – mówi Agnieszka, jego mama.  AZS to choroba całej rodziny W 7. tygodniu życia Kuba miał już za sobą  pierwszą wizytę u alergologa i wstępną diagnozę: atopowe zapalenie skóry.   Nic strasznego? To zależy od stopnia natężenia choroby. Rodzice Kuby już wkrótce mieli się przekonać, że AZS to bardzo ciężka to choroba, na którą choruje nie tylko dziecko, ale cała rodzina. – Kiedy planujemy wakacje, najpierw myślimy o spakowaniu emolientów, czyli kosmetyków nawilżających i zmiękczających skórę. Jako, że Kubuś nie może jeść potencjalnie uczulających rzeczy, my tez ich nie jemy, przynajmniej na jego oczach. Od dwóch lat nie śpimy: ani ja, ani mój mąż – mówi mama chłopca. Bo noce są najgorsze.  Wieczorem Kuba zasypia po godzinie płaczu i drapania się, potem śpi od 40 min. do najwyżej 3 godz., budzi się, znowu godzinę walczy ze świądem, zasypia na godzinę, budzi się, drapie, kołysze w łóżeczku, płacze, zasypia, budzi i tak noc w noc od dwóch lat. Rano wstaje niewyspany i rozdrażniony, a zmęczenie i stres nasilają swędzenie. Klasyczne błędne koło. ”Ma wysypkę? Pewnie coś zjadłaś” – Na początku byliśmy przekonani, że wystarczy przestrzegać diety (karmiłam Kubę piersią), a objawy atopii wcześniej czy później znikną. Wbrew pozorom to nie jest takie proste – tłumaczy Agnieszka.   Uczulenie na jedzenie to tylko...

Wyniki plebiscytu mamotoja.pl na Supermamę 2019
AdobeStock
Aktualności
Wyniki plebiscytu na Supermamę 2019. Kto zdobył ten zaszczytny tytuł?
Jesteście ciekawe, kto został tegoroczną laureatką plebiscytu mamotoja.pl na Supermamę? Zwyciężczyni pokonała konkurentki miażdżącą przewagą waszych głosów. Poznajcie ją!

Do naszego plebiscytu na Supermamę 2019 wytypowałyśmy 8 wspaniałych mam, a to wy waszymi głosami wybraliście zwyciężczynię. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem waszego zaangażowania i dziękujemy za wszystkie oddane głosy. Zdecydowaliście, że wygrać powinna Katarzyna Błędowska. Serdecznie gratulujemy! Wybór Supermamy 2019 Wybranie jednej z ośmiu kandydatek nie było łatwą sprawą. Przecież tak naprawdę każda z nich zasługuje na miano Supermamy. Wśród mam wytypowanych do tytułu znalazły się np. Danuta Wałęsa (żona byłego prezydenta) czy aktorka Olga Frycz. Nie wszystkie kandydatki to osoby powszechnie znane, ale wszystkie łączy jedno – pasja do macierzyństwa . Np. nominowana Agata Komorowska to autorka bloga, na którym nie boi się mówić o swoich błędach i słabościach związanych z wychowywaniem czwórki dzieci. Patrycja Krzymińska, mama dwójki dzieci, to inicjatorka zbiórki do ostatniej puszki prezydenta Adamowicza, dzięki której uzbierano dla WOŚP dodatkowe 16 mln złotych. Anna Ojer, również poczwórna mama, od 3 lat pomaga rodzicom chorych dzieci przebywających w Centrum Zdrowia Dziecka, pokazując tym samym, że pomaganie wcale nie musi być trudne. A Patrycja Piekutowska, podwójna mama, wybitna skrzypaczka i pedagog, stworzyła cykl siedmiu koncertów „Otwarte Serca – Mistrzowie Muzyki, Biznesu i Kardiochirurgii Dzieciom”, z których dochód został przeznaczony na zakup sprzętu medycznego. Kto stanął na podium w plebiscycie na Supermamę 2019? Oto jak głosowaliście: 1 miejsce Największą liczbę głosów oddaliście na Katarzynę Błędowską , mamę nastoletniej córki, z którą wspólnie prowadzi vloga OMatkoiCórko!, a także jest autorką książki o tym samym tytule. Takich relacji, jak pani Katarzyna ma z własną córką, można tylko pozazdrościć! Jej vlog jest ogromnym wsparciem i inspiracją dla wszystkich rodziców. Uświadamia, że...

dziecko w szpitalu
Fotolia
Aktualności
O co naprawdę chodzi w Centrum Zdrowia Dziecka – mówi anonimowo lekarz
Mrozi mi się krew w żyłach, kiedy widzę w internecie hejt na pielęgniarki z Centrum Zdrowia Dziecka. Mogę go sobie tłumaczyć tylko tym, że autorzy komentarzy o "roszczeniowych" pielęgniarkach z CZD nigdy nie przestąpili progu tego szpitala. A co o pielęgniarkach z Centrum mówi pracujący tam na stałe lekarz?

O strajku w Centrum Zdrowia Dziecka mówi się od dwóch tygodni i mówi się coraz gorzej. Że strajkujące nie myślą o dobru chorych dzieci. Że są skrajnie nieodpowiedzialne. Że jak się nie podoba, to droga wolna. Słucham tego i zastanawiam się, czy ktoś, kto to mówi albo pisze na Facebooku – naprawdę tak sądzi? A jeśli nawet tak, to czy wie, o czym my tu w ogóle mówimy? Strajk w CZD nie wziął się znikąd – Pielęgniarki kontraktowe, czyli te, które pracują nie na umowę o pracę, ale na umowę cywilno-prawną, dyżurują u nas po 300 godzin w miesiącu. I wcale nie dlatego, że chcą, ale dlatego, że muszą, bo nie ma nikogo innego, kto by te dyżury wziął! Właśnie dalsze godzenie się na to byłoby nieodpowiedzialnością  – tłumaczy mi anonimowo lekarz z Centrum Zdrowia Dziecka.  Czemu anonimowo? Bo większość lekarzy z CZD boi się wypowiadać na temat strajku pielęgniarek, a już na pewno trudno im pod własnym nazwiskiem powiedzieć, że go popierają – tak jak robi mój rozmówca:  – To nie jest tak, że nagle teraz w maju pielęgniarki się ocknęły i zaczęły protestować. Napięta sytuacja w CZD trwa od 2014 r. i naprawdę w ciągu tych dwóch lat pielęgniarki wiele razy składały do wszystkich świętych swoje postulaty. Nigdy nie dostały żadnego odzewu, więc co miały zrobić? Nadal godzić się na zabójczą liczbę godzin pracy i głodowe wynagrodzenie? Zmęczona, niewyspana pielęgniarka stanowi zagrożenie dla życia dziecka: nasze dziewczyny dobrze to wiedzą i chcą to zmienić – mówi.  Kiedy z nim rozmawiam, przypominam sobie ten jeden, jedyny raz, gdy sama musiałam zbadać moje dziecko w CZD. Nasza pierwsza wizyta tam zaczęła się – i skończyła – moim szokiem. Pierwszy szok przeżyłam, że przy obu pobieraniach krwi na badania moje roczne dziecko nawet nie...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz