Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Rodzice dziewczynki z łuszczycą walczą z hejterami
YouTube/Caters Clips
Aktualności

Walczą z chorobą dziecka i ludzką znieczulicą. Jak można być tak okrutnym?!

Dorośli potrafią być naprawdę okrutni. Rodzice dziewczynki każdego dnia walczą nie tylko z chorobą, ale też z uprzedzeniami w stosunku do dziecka.

Ashley i Andrew Nagy są rodzicami 19-miesięcznej Charlie. Dziewczynka od 4. miesiąca życia walczy z łuszczycą. Każdego dnia rodzice zmagają się nie tylko z chorobą dziecka, ale również okrucieństwem ze strony innych rodziców.

Charlie – najmłodsza pacjentka z łuszczycą

Gdy Charlie przyszła na świat, na jej skórze zaczęły się pojawiać czerwone kropki. Zmiany postępowały, na ciele pojawiły się wybroczyny, a skóra zaczęła schodzić płatami. Dopiero w 4. miesiącu życia dziewczynki lekarze postawili diagnozę – zaawansowane stadium łuszczycy. Pierwsze widoczne oznaki łuszczycy rodzice zauważyli 2 miesiące wcześniej. To wtedy lekarze uznali, że Charlie jest najmłodszą pacjentką chorującą na łuszczycę – chorobę skóry, którą najczęściej wywołują stres i nietolerancje pokarmowe.

Jedynym sposobem na złagodzenie bólu są regularne kąpiele z użyciem emolientów i specjalistycznych środków natłuszczających. Rodzice Charlie muszą kąpać dziewczynkę nawet co 2 godziny – tylko wtedy nie cierpi.

Walka z hejterami

Oprócz walki z chorobą, rodzice zmagają się z niezrozumieniem ze strony innych rodziców. Dorośli często nie rozumieją, że łuszczyca nie jest zaraźliwa, a Charlie jest takim samym dzieckiem, jak inne. Mama dziewczynki z bólem wspomina znieczulicę ze strony innych rodziców. "Nieznajomi mogą być bardzo okrutni. Kiedy zabraliśmy ją na plac zabaw, rodzice innych dzieci odciągnęli je, myśląc, że Charlie zaraża" – wyjaśnia Ashley. "Odpowiadam, biorąc Charlie na ręce i całując ją tak, żeby ludzie widzieli, że jej choroba nie jest zaraźliwa, a jej bliskość nikomu nie szkodzi" – dodaje.

Zobacz film ze zdjęciami, które pokazują rozwój choroby u dziewczynki:
 

 

Znacie kogoś, kto również choruje na łuszczycę? Być może sami macie problemy ze skórą? Możecie polecić domowe sposoby na walkę z chorobą? Piszcie w komentarzach!

Zobacz także: Gdzie jest Fabry? I dlaczego w Polsce go się nie leczy?

Źródło: dailymail.co.uk

Nowe ręce Zuzi: medyczny cud!

Szczepienie dziecka
Fotolia
Aktualności
"Szczepienie uratuje nie tylko twoje dziecko, ale też moje!"
Dlaczego tak ważne są szczepienia ochronne? Ten tekst powinien przeczytać każdy rodzic – szczepiąc swoje dziecko, ratujesz życie innych!

18-miesięczny Charlie urodził się ze złożoną wadą serca, przez którą większość życia spędził w szpitalu. Maluch ma za sobą kilka poważnych operacji i każdego dnia walczy o życie. Jego rodzice robią wszystko, żeby mu pomóc. Mama Charliego opublikowała wzruszający wpis, w którym wyjaśnia, dlaczego tak ważne jest szczepienie dzieci. Przeczytaj, o co prosi rodziców: "Nie mogę go chronić, więc proszę o pomoc" "Charlie chorujący na jedną z chorób, którym można zapobiec szczepieniem, np. na odrę, świnkę, różyczkę czy ospę wietrzną – to mój największy koszmar. Każda z tych chorób spowodowałaby ogromny ból i cierpienie, a jego ciało mogłoby sobie z nią nie poradzić. Zawsze się upewniałam, czy moja rodzina jest na pewno zaszczepiona. Teraz, kiedy widziałam tyle dzieci umierających z powodu chorób, którym można zapobiec albo których skutki można zminimalizować, jestem jeszcze bardziej przekonana o konieczności szczepienia . Co za ironia, swojego własnego dziecka nie mogę ochronić. Charlie dostaje leki znacznie obniżające jego odporność. Przez kilka następnych miesięcy będzie niezwykle podatny na choroby, przeciwko którym powinno się szczepić dzieci. On sam należy do niewielkiej grupy dzieci, które nie mogą być szczepione. Muszę polegać na innych rodzicach i upewniać się, że ich dzieci są zaszczepione, żeby moje dziecko mogło walczyć z przeciwnościami wynikającymi z wady serca, z która się urodził. Życie Charliego jest ratowane przez oddanych lekarzy, którzy poświęcają swoje życia dla chorych dzieci, przez honorowych dawców krwi, przez rodziców, którzy decydują się przekazać Charliemu zastawki serc swoich dzieci, żeby jego serduszko mogło zostać naprawione. Potrzebuję waszej pomocy, żeby uratować życie mojego małego chłopca, żeby mógł żyć w społeczności pozbawionej chorób, którym można zapobiec. Proszę,...

Kobieta adoptuje chore dzieci
screen Facebook
Aktualności
"Skoro mają umrzeć, niech umrą w moich ramionach"
Matka ósemki dzieci, pielęgniarka i była położna założyła w swoim domu hospicjum dla dzieci, które mają przed sobą tylko kilka miesięcy życia. "To wielki przywilej: towarzyszyć im w tych chwilach" – mówi.

Cori Salchert o swoim domu w Wisconsin mówi: "Dom nadziei". Ma ośmioro rodzonych dzieci, a od 3 lat adoptuje porzucone, śmiertelnie chore niemowlęta, aby mogły spędzić ostatnie chwile życia otoczone miłością i czułością.  Pierwszym z adoptowanych przez nią dzieci, była 2-tygodniowa dziewczynka, Emmalynn . Nie miała połowy mózgu, nie widziała, nie słyszała, reagowała jednak na ból. Żyła jeszcze 50 dni. Do ostatniego oddechu jej przybrana matka trzymała ją w swoich ramionach.  – Czuliśmy, że to wielki przywilej dla nas: mieć ją, nadać jej imię i na koniec towarzyszyć jej w ostatnich chwilach jej życia. Tamtego ostatniego dnia tuliliśmy ją, całowaliśmy. Mój mąż śpiewał jej piosenki, żeby się nie bała. Zasnęła, słuchając bicia mojego serca – mówi Amerykanka.  Zanim Cori w 2012 r. założyła domowe hospicjum, najpierw pracowała jako położna. Po traumatycznych przeżyciach z dzieciństwa (kiedy miała kilkanaście lat jej upośledzona psychicznie siostra utonęła w pobliskim stawie), miała nadzieję, że na oddziale położniczym będzie stykała się tylko z radością i cudem życia. Uświadomiła sobie tam jednak, że nie każda kobieta, rodząca w jej szpitalu, wychodzi potem do domu z dzieckiem na rękach. Wtedy jej celem była pomoc matkom, które straciły swoje maleństwa. Potem pracowała jako pielęgniarka w organizacji skupiającej rodziców śmiertelnie chorych dzieci. To właśnie tam nieraz zetknęła się z porzuconymi noworodkami, których rodziców przerosła sytuacja. Cori nie ocenia ich. Stara się zrozumieć ich, że nie umieli poradzić sobie z chorobą swojego dziecka. Od dnia śmierci Emmalynn, Cori i jej rodzina uznały, że pomogą możliwie jak największej liczbie chorych dzieci. Obecnie od 1,5 roku opiekują się śmiertelnie chorym Charliem, podłączonym na stałe do respiratora i rurki do odżywiania dojelitowego. Lekarze są...

Chore dzieci to wojownicy, którzy każdego dnia walczą o życie
YouTube/SickKids
Aktualności
Choremu dziecku, które walczy o życie, należy się podziw! Mocna kampania
Skończmy z pokazywaniem chorych dzieci przykutych do szpitalnych łóżek! Chore dzieci, walczące o życie to prawdziwi wojownicy – spójrz na nie z podziwem, nie tylko z litością!

Kto jest silniejszy: sportowiec, który walczy o miejsce na podium czy dziecko, które walczy z chorobą ? Fundacja Sick Kids Foundation w najnowszej kampanii przekonuje, że siła dzieci, rodziców i lekarzy w walce z chorobą dorównuje sile bokserów, zapaśników i rycerzy. Chore dzieci walczą Chory nie znaczy słaby. W spocie fundacji widzimy sportowców podczas walki i chore dzieci, które walczą z taką samą siłą i zaciętością. Sportowiec walczy z przeciwnikiem, chore dzieci zmagają się z niewydolnością nerek, mukowiscydozą, autyzmem, tęsknotą za domem, zmartwieniami i czasem. To superbohaterowie, dla których każdy dzień jest walką o życie. Chore dzieci nie są słabe Ta kampania różni się od reklam, które widujemy na co dzień: chore dzieci nie są słabe, nie leżą przykute do łóżek, z podłączoną kroplówką. Chore dzieci się nie poddają – są wojownikami, którzy staczają najważniejszą walkę w życiu. Jednak sama chęć wyzdrowienia i wola życia nie wystarczają, potrzebują wsparcia. Każdego dnia rodzice, opiekunowie i lekarze robią wszystko, żeby umożliwić im powrót do zdrowia, wygraną. Celem kampanii jest przekazywanie środków na rzecz szpitala Sick Kids w Toronto i wspierającej szpital fundacji. W większości kampanii społecznych chore dzieci pokazywane są jako słabe, bezbronne istotki w szaroniebieskich koszulach nocnych. Nie uśmiechają się, są wycofane, ich oczy są pełne smutku. Być może warto spojrzeć na nie zupełnie inaczej? Zobaczyć w nich rycerzy, którzy walczą o swoje życie? Nam bardzo podoba się taki sposób mówienia o chorobie. Co o myślicie o tym spocie? Czytaj także:   Kampania społeczna, którą widza tylko dzieci

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz