Strona zawiera treści tylko dla osób dorosłych

Jak wygląda ciało po 2 ciążach w 2 lata
Instagram/twingenuity.co
Aktualności

Urodziła troje dzieci w 11 miesięcy. Pokazała, jak zmieniło się jej ciało

"Bo jestem dumna z tego, co moje ciało dla mnie zrobiło" – napisała Eliza. To odważne zdjęcie powinna zobaczyć każda młoda mama!

O tym, co spotkało 27-letnią Elizę Curby z Australii, pisały media na całym świecie. Australijka urodziła troje dzieci w 11 miesięcy – i nie były to trojaczki! Kilka dni temu Eliza opublikowała na Instagramie odważne zdjęcie. Pokazała, jak wygląda jej brzuch po dwóch ciążach i zaapelowała do młodych mam, by pokochały swoje ciała.

Ciało kobiety po ciąży

5 września Eliza opublikowała na Instagramie odważne zdjęcia brzucha po dwóch ciążach. Do zdjęcia dołączyła poruszający wpis, który powinna przeczytać każda młoda mama.

"Tak po prostu. Bo nie wstydzę się blizn, które nosi moje ciało. Bo jestem dumna z tego, co moje ciało dla mnie zrobiło. Bo wiele kobiet chce to ukryć. Bo znane kobiety publikują zdjęcia patrzcie na mnie trzy tygodnie po porodzie i utrwalają nierealistyczny obraz ciała matki. Bo czuję się piękna w swojej własnej skórze – a mam jej dużo! Bo piękno przybiera różne formy. Bo mogę. Bo ty też powinnaś być dumna. To ja... bo kocham moje ciało" – napisała Eliza.
 

Troje dzieci w 11 miesięcy!?

Dlaczego historia Elizy jest tak wyjątkowa? Pierwsza ciąża Australijki była zaplanowana. Jednak już 6 tygodni po narodzinach córeczki dowiedziała się, że jest w kolejnej ciąży, w dodatku bliźniaczej! Zaskoczenie było ogromne. Dziś córeczka Elizy, Charlie, ma 19 miesięcy, a bliźniaki Jack i Wolf – 8 miesięcy.

Zgadzacie się z Elizą? Patrzycie na swoje pociążowe ciała równie łaskawie?

Zobacz także: Urodziła troje dzieci w mniej niż rok. I nie są to trojaczki!

Źródło: Instagram

Sposoby na jędrny brzuch po ciąży i porodzie - film

Jak wygląda brzuch trzy tygodnie po porodzie
Instagram/denupzter
Aktualności
Gdy 3 tygodnie po porodzie usłyszała, że wygląda jak w ciąży... pokazała odważne zdjęcia!
Po takich słowach niejedna mama by się załamała...

Anupa King, mama z Kanady, opublikowała na Instagramie zdjęcie swojego brzucha kilka godzin przed porodem i trzy tygodnie po porodzie. Wszystko przez pytanie, które usłyszała od nieznajomej osoby. Jak zmienia się ciało po porodzie "To chłopiec czy dziewczynka?" – usłyszała Anupa podczas zakupów. W tym pytaniu nie byłoby nic dziwnego, gdyby nie to, że zaledwie trzy tygodnie wcześniej urodziła synka... Taki komentarz zmusił ją do refleksji. Zaczęła myśleć o swoim pociążowym ciele i zrozumiała, że uwielbia je niezależnie od tego, jak wygląda! Zobacz zdjęcie, które udostępniła:     Post udostępniony przez Anupa King (@denupzter) 12 Wrz, 2017 o 6:36 PDT Bądź dumna ze swojego ciała "Kiedy wyszłam z supermarket, zrozumiałam, że absolutnie uwielbiam moje ciało i jestem z niego niezwykle dumna. Dlatego dzielę się z wami tymi zdjęciami. Nieważne, ile czasu zajmie mi powrót do figury sprzed ciąży... Wiem, że ono sobie poradzi. Zanim to się stanie, będę dla niego dobra i będę robić wszystko to, czego teraz potrzebujemy, ja i Levi" – napisała Anupa. Przy zdjęciu pojawiło się ponad 200 komentarzy. Internautki dziękują Anupie za szczerość, podziwiają jej odwagę i przyznają, że taka postawa, miłość do własnego ciała, to inspiracja dla każdej młodej mamy, która nie akceptuje ciała po ciąży . Zobacz także: Jak zmieni się twoje ciało po ciąży? Zrób quiz! Źródło: Instagram

Jak wygląda połóg?
Facebook
Aktualności
Nikt jej nie powiedział, jak wygląda połóg. Postanowiła uświadomić inne mamy
Ten niezwykle szczery post spotkał się z dużym zainteresowaniem mam. Kobieta brutalnie szczerze napisała, jak wygadają pierwsze dni po porodzie.

Autumn Benjamin niedawno została mamą i choć cieszy się, że urodziła maluszka, to jednak przeżyła olbrzymi szok po porodzie. O ile mówi się o ciąży i o samym porodzie, to zdaniem tej kobiety o połogu mówi się zdecydowanie za mało . Nie brakuje pięknych instagramowych fotografii gwiazd, których pokazują, jak cudnie wyglądaj i jak szybko dochodzą do formy, rzeczywistość zazwyczaj bywa inna i może mocno zaskoczyć młode mamy. Brutalnie szczerze Mogłoby się wydawać, że to, co napisała Autumn ma na celu zniechęcenie kobiet do rodzenia dzieci. Jednak ta świeżo upieczona mama uważa, że kobiety powinny być świadome, co może je czekać zaraz po porodzie . Jej zdaniem kobiety mają niewielką świadomość na temat tego, jak co się dzieje w pierwszych dobach. "To był 2 dzień po urodzeniu Layli. Podczas jedzenia mojego „cudownego” szpitalnego posiłku. Byłam na nowym terytorium. Ucząc się karmienia piersią tej małej ludzkiej istoty, którą właśnie sprowadziłam na świat. Mając na sobie te duże majtki z siatki, wciąż widząc ciężarny brzuch ... bo nikt mi nie powiedział, że ciążowy brzuch nie znika natychmiast . Nikt nie powiedział mi, że będę tak bardzo krwawiła. Nikt mi nie powiedział, że będę spędzała godziny płacząc i walcząc z własnymi emocjam i. Pamiętam, jak leżałam na szpitalnym łóżku, szlochałam. Płakałam, bo moja maleńka wreszcie była ze mną... WRESZCIE! Ale to oznacza, że nie jest już tak chroniona, jak w moim brzuchu. To mnie przeraziło. Uświadomiłam sobie, że mój Krein (mąż) także był zagubiony. Gdy podtrzymywał mnie pod prysznicem, a ja płakałam w niekontrolowany sposób. Mam rozmazane wspomnienia, ale pamiętam to poczucie, że moje maleństwo nie jest już w moim bezpiecznym brzuchu." wyznała kobieta. "Towarzyszył mi okropny ból... nikt nie mówi ci, że zwykle za " szybkim porodem " kryje się mocne...

Ciało mamy jest piękne, bo było domem dla innego człowieka
Instagram/brittcraig
Aktualności
Ciało matki to powód do dumy – zobacz szczery wpis młodej mamy!
"Moje ciało było domem dla 4 osób, dokonało najcudowniejszych rzeczy" – napisała młoda mama. Twoje ciało też tego dokonało!

Brittany Craig, mama 4 dzieci, opublikowała na Instagramie zdjęcie, które powinna zobaczyć każda mama. Ciało matki jest sexy Młode mamy potrzebują wsparcia i pomocy nie tylko w kwestii żywienia i pielęgnacji niemowlaka . W czasach, gdy ciało jest towarem, który powinien mieć określony kształt, niełatwo być młodą mamą z dodatkowymi kilogramami i rozstępami na brzuchu. Kobiety muszą wzajemnie się wspierać i budować w mediach pozytywny obraz ciała matki. Tak zrobiła Brittany, która swoim zdjęciem udowadnia, że ciało mamy jest naprawdę... piękne.     Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Britt (@brittcraig) 29 Lis, 2016 o 11:01 PST   Brittany przyznała, że opublikowała to zdjęcie z dwóch powodów. Po pierwsze, chciała powspominać czasy, kiedy jej najmłodszy synek był noworodkiem. Po drugie, jest dumna z tego, czego dokonało jej ciało na przestrzeni ostatnich 10 lat. "Może moje ciało nie jest sexy zgodnie z przyjętymi normami, ale w ciągu 10 miesięcy przytyłam prawie 30 kg, a zrzuciłam je w 5 miesięcy – i tak cztery razy!" – napisała pod zdjęciem Brittany. "Poza łzami, przepuklinami, hemoroidami i rozstępami, moje ciało dokonało najcudowniejszych rzeczy! Do tego mam faceta, który uważa, że nigdy nie byłam bardziej seksowna! Nie wstydź się, jeśli twoje ciało nie wygląda jak ciało modelki, nigdy takie nie będzie. Bóg stworzył cię wyjątkową, każde ciało jest piękne!" – dodała Brittany. Zgadzacie się z tą mamą? Czekamy na wasze komentarze! Czytaj także:   Tak wyglądają prawdziwe matki!  

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko
Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!
Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka
Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem
Partner
Polecamy
Porady
imiona dla dzieci, imiona amerykańskie
Imiona
Imiona amerykańskie – żeńskie i męskie, stare, rzadkie i popularne
Magdalena Drab
Życzenia na Dzień Dziecka
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Dziecka 2022: wierszowane, wzruszające, śmieszne, poważne
Milena Oszczepalińska
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse
Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]
Małgorzata Wódz
Podróż kleszczowy
Poród naturalny
Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka
Ewa Janczak-Cwil
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
co jeść w ciąży
Dieta w ciąży
Co jeść w ciąży, a czego lepiej unikać? Lista produktów
Małgorzata Wódz
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek
Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)
Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja
Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?
Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny
Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?
Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu
Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?
Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży
Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!
Joanna Biegaj