Ciąża z zaskoczenia: myślała, że to skurcze żołądka. Okazało się, że rodzi!
Adobe Stock/Tik Tok @ jobennett407
Aktualności

Ciąża z zaskoczenia: myślała, że to skurcze żołądka. Okazało się, że rodzi!

Jo Bennett źle się poczuła, bardzo mocno rozbolał ją brzuch. Myślała, że to silne skurcze żołądka lub problem z wypróżnianiem. Zaniepokojona swoim stanem zdrowia zadzwoniła po karetkę. Jakie było jej zdziwienie, gdy lekarz poinformował ją, że… właśnie rodzi!

Jedna z użytkowniczek TikToka postanowiła podzielić się w mediach społecznościowych nadzwyczajną historią, która się jej przytrafiła. „Życie naprawdę ma kilka zabawnych sposobów na spełnienie wszystkich twoich marzeń!” – napisała Jo Bennett.

Przyspieszenie porodu: co pomoże przyspieszyć poród? Bezpieczne i naturalne sposoby

„To nie może być ból menstruacyjny !”

Jo Bennett wróciła do domu z pracy. Nagle poczuła ekstremalny ból brzucha. W pierwszej chwili pomyślała, że to miesiączka. Zaniepokoił ją jednak nietypowy ból podbrzusza. Jak sama stwierdziła: „Te skurcze żołądka nie są normalne, to nie może być tylko ból menstruacyjny!”. Jej mąż, pół żartem, pół serio, zasugerował, że być może to po prostu „duża kupa”. Gdy do ekstremalnie silnych skurczów dołączyło mocne krwawienie, kobieta wezwała pogotowie.

„Jesteś w trakcie porodu”

W szpitalu kobieta została dokładnie zbadana, a to, co usłyszała… mocno ją zaskoczyło! „Nie masz okresu, jesteś w trakcie porodu”, powiedział zajmujący się obolałą kobietą lekarz. Jo i jej mąż, choć nie spodziewali się przyjścia na świat syna, świetnie odnaleźli się w roli rodziców. Ojciec chłopca „kangurował” maluszka zapewniając mu kontakt skóra do skóry.

@jobennett407

Surprise surprise 😱 - Life really does have some funny ways of making all your dreams come true! He is the miracle baby we never knew we needed 💙

♬ Music For a Sushi Restaurant - Harry Styles

Dziś synek pary ma 10 tygodni, jest zdrowy i pełen energii. Jak komentuje mama chłopca: „To szalona niespodzianka. Nie mieliśmy nic i żadnych planów dla dzieci”. Młoda mama deklaruje, że chłopiec jest wspaniałym dzieckiem, którego pragnęli, chociaż nie zdawali sobie sprawy z tego marzenia.

Młodym rodzicom i maluszkowi życzymy dużo zdrowia!

@jobennett407 #unknownpregnancy #ididntknowiwaspregnant #baby #babyboy #newbaby #surprise #storytime #story #mystory @jobennett407 ♬ original sound - Jo

Źródło: thesun.co.uk

Piszemy też o:

ciąża, kobieta, kobieta w ciąży, brzuch w ciąży
RTimages - Fotolia.com
Prawdziwe historie
Ciąża z zaskoczenia: o ciąży dowiedziała się w dniu porodu
- O tym, że zostanię mamą, dowiedziałam się... dokładnie w dniu porodu – mówi Sylwia Madejska-Ząber z Sosnowca, mama półtorarocznej Oliwii, a my sprawdzamy, jak to możliwe.

Oto historia Sylwi: Był piątek. Podczas pracy (rozpoczęłam ją zaledwie 2 tygodnie wcześniej) zaczął bardzo boleć mnie brzuch. Do soboty jakoś to wytrzymałam – co prawda na tabletkach przeciwbólowych, ale zdołałam nawet wysprzątać mieszkanie. Bolało jednak coraz bardziej, więc wieczorem pojechałam na pogotowie. Lekarka zbadała mnie (osłuchała także mój brzuch), zaleciła nospę i odesłała do domu. Nie zauważyła, że lada chwila będę mamą. Ja także nie miałam o tym pojęcia... Ból brzucha w ciąży - co znaczy? Ależ Pani rodzi! W niedzielę nad ranem ból był nie do wytrzymania, więc znów trafiłam do szpitala. Lekarze podejrzewali problem z nerkami i wysłali mnie na USG. „Pani nerki są w dziwnym położeniu. Albo są w bardzo złym stanie, albo jest pani w ciąży, mniej więcej w 5. miesiącu” – usłyszałam. Ginekolog potwierdził ciążę. Oświadczył, że zostanę w szpitalu aż do porodu, bo... właśnie zaczynam rodzić. Miałam rozwarcie na 2 centymetry! Szok - jestem w ciąży! Świat zwalił mi się na głowę. Jak to? Zostanę mamą? Dziś? Mam dopiero 22 lata! Pod drzwiami gabinetu czekał Adrian, wtedy mój chłopak, teraz mąż. „Co ja mu powiem?” – myślałam gorączkowo... Może: „Kochanie, zostaniesz tatą. Nie, nie za 9 miesięcy ani nawet za 4. Za chwilę”. Cóż miałam zrobić? Zebrałam się zaraz na odwagę i wszystko mu szczerze powiedziałam. Oczywiście moje wieści wmurowały go w krzesło, jednak w sumie pozbierał się szybciej niż ja. Był nawet w stanie siąść za kierownicą i pojechać do domu po rzeczy, o które go poprosiłam. Poza tym to właśnie on wtedy przekazał nowinę moim rodzicom. Ja nawet nie byłam w stanie. Rodzice byli w kompletnym szoku, tak jak ja. Mama dotarła do szpitala na środkach uspokajających. Co chwilę podnosiła mi z niedowierzaniem szpitalną koszulkę. Chciała zobaczyć brzuch,...

Pierwsze objawy ciąży
Adobe Stock
Objawy ciąży
Pierwsze objawy ciąży – kiedy się pojawiają, pełna lista wczesnych objawów
Pierwsze objawy ciąży mogą wystąpić przed spodziewaną miesiączką. Już po tygodniu od zapłodnienia pojawia się delikatne plamienie, ból brzucha czy wzrost temperatury. To wtedy w organizmie rusza lawina hormonalnych zmian. Nie wszystkie objawy wczesnej ciąży są jednak tak charakterystyczne i nie wszystkie kobiety je obserwują.

Pierwsze objawy ciąży mogą pojawić się, jeszcze zanim zauważysz brak miesiączki. Już nawet po tygodniu od zapłodnienia niektóre ciężarne mogą zaobserwować u siebie zmieniony śluz (białą wydzielinę), wzrost temperatury ciała, delikatny ból brzucha, plamienie, ból jajników czy zgagę. To wczesne objawy ciąży.  Opisujemy, jak rozpoznać pierwsze oznaki zapłodnienia, które mogą sugerować, że jesteś w ciąży, zanim wykonasz pozytywny test ciążowy . Podajemy, kiedy występują i wyliczamy inne typowe i nietypowe objawy ciąży, które pojawiają się na nieco późniejszym etapie. Spis treści:  Pierwsze objawy ciąży – kiedy Pierwsze objawy ciąży tuż po zapłodnieniu Jakie są pierwsze objawy ciąży? [PEŁNA LISTA] Nietypowe objawy wczesnej ciąży Brak miesiączki – czy to zawsze oznaka ciąży PMS czy pierwsze objawy ciąży  Pierwsze objawy ciąży pozamacicznej Pierwsze objawy ciąży – kiedy się pojawiają? Najwcześniejsze pierwsze objawy ciąży mogą pojawić się już w pierwszym lub drugim tygodniu przed terminem miesiączki. Obecność oznak ciąży na tak wczesnym etapie zdarza się jednak relatywnie rzadko. Niektóre kobiety od samego początku czują, że coś zmieniło się w ich organizmie i dostrzegają u siebie pierwsze objawy ciąży. Inne przez kilka, a nawet kilkanaście tygodni nie zdają sobie sprawy, że spodziewają się dziecka. Dzieje się tak np. gdy kobieta cierpi na zaburzenia miesiączkowania . W przypadku kilku charakterystycznych wczesnych objawów ciąży można podać przybliżony czas ich występowania.  Kiedy mogą wystąpić pierwsze objawy ciąży:  Wzrost temperatury ciała – następuje tuż po zapłodnieniu i trwa przez ok. 3 tygodnie. Zatrzymanie wody w organizmie – objaw pojawia się tuż po...

syndrom kuwady / mężczyzna w ciąży
Adobe Stock
Tata
Syndrom kuwady, czyli mężczyzna w ciąży [objawy ciąży u mężczyzny]
Syndrom kuwady zdarza się nawet u połowy przyszłych ojców. Mężczyzna przeżywa ciążę podobnie jak jego partnerka: pojawiają się u niego objawy ciąży, występują wahania hormonów i rośnie waga. Syndrom kuwady zwykle ustępuje po ciąży, ale czasem może wpłynąć na wystąpienie po porodzie problemów ze zdrowiem psychicznym.

Syndrom kuwady pojawia się u mężczyzn podczas ciąży partnerki i zwykle mija po przyjściu dziecka na świat. Niekiedy może skutkować wystąpieniem depresji poporodowej . Warto o tym wiedzieć, bo syndrom kuwady nie jest zjawiskiem rzadkim – w edług badaczy może dotyczyć aż  65 procent mężczyzn, których partnerki są w ciąży. Przyczyny syndromu kuwady nie są do końca poznane. Zdaniem niektórych specjalistów objawy ciąży pojawiające się u mężczyzny wynikają z silnej więzi z partnerką. Inni eksperci twierdzą, że jest to wyraz chęci, by czynnie uczestniczyć w przeżyciach biologicznie zarezerwowanych jedynie dla kobiet.  Syndrom kuwady: czym jest? Syndrom kuwady (zespołu couvade) , zwany również ciążą współczulną, polega na odczuwaniu objawów ciąży przez mężczyznę razem z ciężarną partnerką. Za mocniejsze przeżywanie ciąży partnerki i utożsamianie się z nią odpowiadają wahania hormonów w organizmie przyszłego ojca. Zazwyczaj syndrom kuwady dotyka mężczyzn, którzy spodziewają się pierwszego dziecka.  Z syndromem kuwady najczęściej borykają się panowie , których partnerki są w pierwszym i trzecim trymestrze ciąży.  Syndrom kuwady – skąd wzięła się nazwa?   Nazwa syndrom kuwady pochodzi od francuskiego słowa couver , czyli wysiadywać, troszczyć się, opiekować. Określała ona rytuały i praktyki ludowe w niektórych kulturach i plemionach Azji i obu Ameryk. Mężczyźni w czasie ciąży partnerki byli wyjątkowo traktowani, przeżywali ciążę razem z kobietą, w czasie porodu symulowali bóle porodowe, by w ten sposób przejąć część bólu porodowego i uczestniczyć w porodzie. W niektórych kulturach to mężczyznom przypisywano dominującą rolę w poczęciu dziecka. Po porodzie to oni dostawali dziecko, traktowano ich szczególnie i obsypywano...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz