Kobieta w 7. miesiącu ciąży podnosi ciężary
screen z youtube
Aktualności

Co ona wyprawia w 7. miesiącu ciąży

Gdy to zobaczysz otworzysz szeroko oczy ze zdziwienia. Ta kobieta chyba zapomniała, że jest w ciąży.

Podobno ciąża to nie choroba i nie należy rezygnować z dotychczasowych zajęć. Ale co, jeśli jesteś zapaloną sportsmenką i fanką siłowni?

Katja ma 39 lat i obecnie jest w 7. miesiącu ciąży. Na co dzień pracuje jako manager, a poza tym jest zapaloną miłośniczką ćwiczeń na siłowni, na której spędza 12 godzin tygodniowo: - To więcej niż hobby, to uzależnienie - podkreśla Katja. I tym samym podnosi regularnie stukilogramowe ciężary, ćwiczy na siłowni i wisi do góry nogami na drążku.

Polecamy: Szok! Matka tańczy taniec na rurze z bobasem - film

To pierwsze dziecko Katji, ale kobieta zapewnia, że taki wysiłek w jej przypadku nie zagraża dziecku: - Dużo czytałam o treningach siłowych w trakcie ciąży. Jeśli wszystko przebiega prawidłowo można to robić, jeśli nie, należy zmienić trening albo całkowicie go zaprzestać - dodaje Katja.

Swoją pasję Katja dzieli ze swoim partnerem Jasonem, którego poznała w trakcie treningów dwa lata temu.

Zobacz, jak Katja ćwiczy w 7. miesiącu ciąży:Zobacz także: Te ćwiczenia możesz wykonywać w ciąży!

Joga w ciąży – asany dozwolone i zakazane [WIDEO]

Weronika Rosati
Instagram.com
Aktualności
Weronika Rosati też uległa presji bycia „fit”?
Jeszcze niedawno aktorka uważała, że odzyskanie sylwetki sprzed ciąży nie jest łatwą sprawą. Gdy pokazała w sieci zdjęcia po porodzie, internauci zażartowali, że gwiazda chyba jeszcze nie urodziła. Czy to dlatego Weronika postanowiła przyspieszyć powrót do formy?

„Brzuch po porodzie nie znika jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki” – pisała Weronika Rosati, która na początku grudnia została mamą malutkiej Elżbiety. Zdaniem aktorki nie ma sensu udawać, że brzuch „cudownie” znika po porodzie. Gwiazda dojść szybko zdecydowała się na powrót do życia publicznego. Pokazała się na pierwszych oficjalnych imprezach – pochwaliła się też pierwszymi zdjęciami po urodzeniu dziecka . Na jednym z nich miała długą suknię podkreślającą wydatne kształty. W internecie posypała się lawina złośliwych komentarzy na temat sylwetki Weroniki Rosati. "Weronika ty jeszcze w ciąży jesteś?", "Do twarzy Ci w ciąży mamusiu", "W ciąży nie jest .... tylko brzuch się wchłania powoli" – pisały internautki. Presja bycia „fit” Wiele świeżo upieczonych matek uważa, że ich ciało powinno wrócić do formy od razu po urodzeniu dziecka. Skąd ta presja? Wszystkiemu winne są celebrytki, które już tydzień po porodzie pokazują na Instagramie zdjęcia płaskiego brzucha i które już w trakcie połogu zaczynają trening na siłowni. Presja na bycie idealną matką z perfekcyjną figurą jest ogromna, a kobiety usiłują sprostać coraz bardziej nierealnym wymogom. W rezultacie padają ofiarami niebezpiecznej choroby. Fitoreksja  staje się kolejnym po  ortoreksji  i  bigoreksji  groźnym zaburzeniem w postrzeganiu własnego ciała. Wszystko przez modę na bycie „fit”, która powoduje, że dla wielu osób walka o perfekcyjne ciało staje się obsesją. Osoby cierpiące na fitoreksję uważają, że ich sylwetka nie jest doskonała. W związku z tym uzależniają się od ćwiczeń , które mają im pomóc w osiągnięciu idealnej sylwetki . Niestety ideał, do którego dążą w rzeczywistości nie istnieje, dlatego akceptacja własnego...

Czy warto kupić hulajnogę dla dziecka?
AdobeStock
Gry i zabawy
Czy warto kupić hulajnogę? Wielu rodziców zapomina o jednym niezwykle istotnym szczególe
Z niewiedzy lub przeoczenia fundujemy dziecku bólu kolan lub kręgosłupa. Wystarczy pamiętać o jednej rzeczy, by czerpać z wielu korzyści, jakie niesie za sobą jazda na hulajnodze.

Choć pogoda jest kapryśna, niektóre dzieci już poczuły wiosnę , a na przedszkolnych parkingach dziesiątki rowerków i hulajnóg. To świetnie, że niektórzy rodzice o to dbają! Dlatego i ty nie zwlekaj i wyciągnij hulajnogę malucha z piwnicy. Tak przemierzajcie drogę do przedszkola. Korzyści jest niemało, choć jest jedno „ale”. Zalety jazdy na hulajnodze Warto pozwolić dziecku na jadę na hulajnodze do przedszkola, bo to: trening równowagi - wymusza prostowanie się podczas odpychania się nogą i łapanie równowagi podczas stania na jednej nodze - a to wszytko w ruchu. Dodatkowo niektóre hulajnogi (te dla mniejszych dzieci) nie mają skrętnej kierownicy. By zmienić kierunek jazdy, należy ją pochylić w prawo lub lewo, co dodatkowo wymusza balansowanie ciałem.  rozwijanie umiejętności motorycznych  - dziecko musi używać rąk i nóg niezależnie od siebie. Jedna stopa się odpycha, gdy druga musi zastać w bezruchu, ręce kierują, a oczy i głowa obserwują drogę. Co więcej, jeśli maluch chce zahamować, musi do tego użyć ręki lub nogi (w zależności od modelu). Wbrew pozorom to bardzo skomplikowane czynności. rozwój mięśni - odpychanie się na hulajnodze wymaga siły. Pracują stopy, kostki, łydki, ścięgna podkolanowe i pośladki. Pozostawanie w pozycji pionowej oznacza, że ​​działają także mięśnie przykręgosłupowe, karku i brzucha.  lepsza koordynacja - możliwość kierowania, odpychania się, balansowania, hamowania wymaga koordynacji oko-ręka-ruch. Widać to, szczególnie gdy dziecko zaczyna jeździć bardzo szybko na dwóch kółkach, próbując, robić różne sztuczki. Unikanie przeszkód i szybkie określanie odległości jest już na naprawdę wysokim poziomie. szybkie podejmowanie decyzji - jadąc w parku czy drogą do przedszkola można napotkać na wiele utrudnień, ale takie pozorne proste ominięcie kałuży, czy...

kobieta, ciąża, mama, ćwiczenia, piłka
Wygląd i samopoczucie
Ćwicz w ciąży – łatwiej urodzisz!
Zdrowa kobieta powinna być w ciąży tak aktywna jak przed ciążą. Jaki sport wybrać i na co sportsmenka z brzuszkiem musi uważać, radzi specjalista dr Jan Dobrowolski, ginekolog położnik.

Coraz więcej młodych kobiet regularnie uprawia różne dyscypliny sportu. Aerobik, ćwiczenia na siłowni, pływanie, jazda na rowerze czy biegi są stałym elementem życia ponad jednej czwartej kobiet, planujących zajście w ciążę. Z badań wynika, że dwie kobiety na pięć regularnie uprawiają ćwiczenia fizyczne w ciąży , a jedna na pięć uprawia je nawet po szóstym miesiącu ciąży . Wyrażane niekiedy obawy o szkodliwy wpływ aktywności ruchowej na dziecko nie znalazły potwierdzenia w badaniach naukowych. Nawet nurkowanie nie musi być zabronione w ciąży, pod warunkiem że odbywa się na głębokości mniejszej niż 10 metrów. Nie stwierdzono również ujemnego wpływu jazdy na nartach czy rowerze, chodzenia po górach, wspinaczki (na niedużych wysokościach), choć oczywiście należy zachować ostrożność i zdrowy rozsądek. Nie są jednak zalecane gry zespołowe: koszykówka czy siatkówka – głównie ze względu na duże ryzyko urazów. Kiedy potrzebna zgoda lekarza na ćwiczenia Zdrowa kobieta, której ciąża przebiega prawidłowo , powinna być równie aktywna z brzuszkiem jak przed ciążą. Jest to bowiem korzystne nie tylko dla niej, ale i dla jej dziecka. Kobiety, które dopiero w ciąży postanawiają zadbać o swoją sprawność i zaczynają uprawiać jakiś sport, powinny być bardziej ostrożne. Oczywiście, nie wszystkie ćwiczenia są sobie równe – bezpieczne bieganie w ciąży i jazda na rowerze wymagają większego wysiłku i wiedzy niż spacer w parku. Ale nawet te intensywne ćwiczenia można bezpiecznie wykonywać w czasie ciąży – pod warunkiem że ciąża nie należy do grupy podwyższonego ryzyka. Jeśli więc w twoim wypadku w grę wchodzą choroby przewlekłe lub problemy występujące w poprzedniej ciąży, przed rozpoczęciem ćwiczeń skonsultuj się z lekarzem prowadzącym ciążę. Początkująca sportsmenka w ciąży Zastanawiasz się, jak często...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj