Strona zawiera treści tylko dla osób dorosłych

facebook/Pregnancy&Motherhood
Aktualności

Trojaczki w czepku urodzone — widziałyście coś tak niezwykłego? (film)

Ten widok chwyta za serce. Natura lubi płatać figle, a my możemy przekonać się, jak cudowne może być przyjście dzieci na świat.

„Dziecko w czepku urodzone” to maleństwo, które rodzi się w nienaruszonym worku owodniowym. Nie jest to zjawisko częste, więc filmy takie jak ten są zdecydowanie wyjątkowe.

Czytaj: Co jest w ciążowym brzuchu?

Dziecko rozwija się w łonie matki w worku owodniowym, szczelnie wypełnionym płynem. Dzięki wodom płodowym maleństwo może swobodnie poruszać się w łonie mamy, być zabezpieczone przed możliwymi urazami i zbyt głośnymi bodźcami, a także chronione przed drobnoustrojami. W czasie porodu worek owodniowy zazwyczaj pęka, gdy tak się nie dzieje, to wówczas właśnie mówi się, że dziecko urodziło się w czepku.A Ty też urodziłaś się w czepku? A może Twoje dziecko?

Zobacz także: Gdy zobaczysz ten film, przestaniesz bać się porodu!

Tak zaczyna się poród - film

Dziecko urodzone w worku owodniowym
Facebook Jasmine Perez
Aktualności
Ten poród to cud! Zobacz go! - film
Tak wyjątkowy poród zdarza się raz na 80,000 porodów! Dziecko, które widzisz, teoretycznie jeszcze się nie urodziło. Jak to możliwe?

Każdy poród jest wielkim wydarzeniem dla mamy. Są jednak porody, które odbywają się w specyficznych okolicznościach, które sprawiają, że zapadają wielu ludziom w pamięci na wiele lat.  Mówi się, że dziecko, dziecko urodzi się w momencie, gdy zaczerpnie pierwszego wdechu powietrza. Ten maluch po wyjęciu z brzucha mamy pozostawał w nienaruszonym worku owodniowy. Zobacz, jak łapie pierwszy wdech i usłysz pierwszy krzyk . Niesamowity widok!  Dziecko przyszło na świat przez cesarskie cięcie w nienaruszonym worku owodniowym. Worek owodniowy służy dziecku jako ochrona przed urazami, a płyn znajdujący się w jego wnętrzu zawiera składniki odżywcze. Najczęściej worek ten pęka tuż przed porodem (kobiecie odchodzą wody). Gdy tak się nie stanie, położne przecinają go.  Na filmie widać, jak dziecko porusza się w worku owodniowym. Następnie lekarz delikatnie nacina go i palcami poszerza rozcięcie i wyjmuje dziecko. Zobacz niezwykły film, którego nie zapomnisz.  Zobacz też: Skończmy z tym! Poród to nie samo zło! Dzięki temu kobiety mogą zobaczyć swój poród. Chciałabyś? Tak rodzimy! 10 zdjęć z porodu, których nie da się zapomnieć

dziecko w worku owodniowym
Adobe Stock
Cesarskie cięcie
Dziecko w worku owodniowym – rzadki poród uwieczniony na filmie
Dziecko w worku owodniowym rodzi raz na 80-100 tysięcy porodów. O takim maluchu mówi się, że jest „w czepku urodzony’’, co podobno przynosi szczęście. Takie narodziny częściej zdarzają się w przypadku cesarskiego cięcia.

Dziecko w worku owodniowym rodzi się bardzo rzadko. Worek owodniowy to błona wypełniona płynem owodniowym, które chronią płód przed bakteriami i urazami. W większości przypadków worek pęka tuż przed porodem, ale nie zawsze. Taki poród, jak ten na filmie, zdarza się nie częściej niż raz na 80000 porodów. Poród w worku owodniowym Dziecko i worek owodniowy najczęściej rodzą się osobno – najpierw przychodzi na świat noworodek , a po nim worek owodniowy z łożyskiem. Gdy worek nie pęka samoistnie podczas porodu naturalnego, czasami położna go przebija, aby przyspieszyć narodziny dziecka. W czasie cesarskiego cięcia także najczęściej się go przecina. Czasami jednak dziecko rodzi się w worku owodniowym i najczęściej ma to miejsce właśnie podczas cesarki, choć może też zdarzyć się w czasie porodu naturalnego. Dlaczego czasami rodzi się dziecko w worku owodniowym? Pęcherz płodowy jest bardzo mocny i odporny na ruchy dziecka. Jeśli pęka przedwcześnie, jest to najczęściej skutek bakteryjnego zapalenia pochwy w ciąży i stanowi ryzyko przedwczesnego porodu . Gdy ciąża przebiega prawidłowo, worek owodniowy pęka samoistnie między pierwszym a drugim okresem porodu . Jest to efekt skurczów macicy i napierania dziecka na błonę owodniową. Niegdyś, podczas naturalnych porodów, dzieci częściej rodziły się w worku owodniowym . Obecnie liczba ta spadła właściwie do zera, gdyż w szpitalach praktykuje się przebijanie pęcherza płodowego, aby wspomóc akcję porodową, gdy nie pęka on samoistnie. Podczas cesarskiego cięcia wykonywanego w nagłym przypadku, najczęściej błona płodowa jest już pęknięta i dziecko rodzi się bez niej. W przypadku planowej cesarki czasami lekarz przecina powłoki brzuszne i macicę, ale skalpel nie uszkadza błony płodowej. Wtedy możliwe jest wyjęcie dziecka w worku owodniowym. Są to jednak rzadkie przypadki, gdyż ściśle przylegający...

chłopiec urodził się w aucie w worku owodniowym
Facebook/Kidspot
Aktualności
Przebieg tego porodu to spora dawka adrenaliny, a jego finał niewiarygodny [FOTO]
Poród jak z filmu akcji! Do końca nie było wiadomo, czy zdążą. Ale jest cudowny happy end. I trudno się dziwić - w końcu chłopiec urodził się w sposób, który ma wróżyć szczęście. Zobacz niesamowite zdjęcia!

Każda mama spodziewająca się dziecka kojarzy skurcze przepowiadające, które pojawiają się mniej więcej w połowie ciąży i powodują chwilowe napinanie się macicy. W ten sposób nasz organizm przygotowuje się do porodu . Ta mama też tak miała i była pewna, że do rozwiązania jest jeszcze dużo czasu. Ale porodu nigdy nie da się dokładnie przewidzieć. Ta historia tylko to potwierdza. Skurcze Braxtona-Hicksa zamieniły się w skurcze porodowe Raelin jest młodą mamą z Pittsburgha w Pensylwanii w Stanach Zjednoczonych. Właśnie była w drugiej ciąży, w 29 tygodniu i miała urodzić synka. Już od jakiegoś czasu miewała skurcze Braxtona-Hicksa – skurcze przepowiadające macicy, więc nie była zaskoczona, kiedy tego dnia również się pojawiły. Ale było ich jakby więcej i odczuwała je jako mocniejsze. Postanowiła, że pojedzie do lekarza skonsultować swój stan. Wraz z narzeczonym i ojcem dziecka Eanem wsiedli do samochodu i pojechali do szpitala na kontrolę. Zaczął się wyścig z czasem, bo skurcze w czasie drogi znacznie przybrały na sile . Jeszcze z auta Raelin wykręciła alarmowy numer 911 z prośbą o pomoc. Tata dziecka dwoił się i troił, aby przyspieszyć dojazd do szpitala. Pech chciał, że wszystkie pasy jezdni były zatłoczone. Jechał więc pasem dla busów, łamiąc przepisy. Niczym profesjonalny kierowca wyścigowy Ean lawirował między autami. UWAGA! Szukamy idealnego ojca! Zagłosuj w naszym plebiscycie!  6 minut! Ale maluszek pchał się na świat. W pewnym momencie jego mama poczuła, że synek już się rodzi. "Poczułam dziecko w kanale rodnym i wiedziałem, że nadszedł czas" – opowiadała już po wszystkim. Raelin ściągnęła spodnie, schyliła się do przodu i poczuła ręką główkę synka. Wykonała dosłownie jeszcze jedno parcie i maluszek już był na świecie! Nie widać było jednak jego twarzy, ani ciałka, gdyż był...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj