Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
„Córka wróciła z przedszkola z płaczem. Wychowawczyni upokorzyła ją przy innych dzieciach, bo mała nie zdążyła do łazienki”
Adobe Stock
Aktualności

„Córka wróciła z przedszkola z płaczem. Wychowawczyni upokorzyła ją przy innych dzieciach, bo mała nie zdążyła do łazienki” [LIST DO REDAKCJI]

„Oliwka zawsze chętnie chodziła do przedszkola. Myślałam, że trafiło mi się idealne przedszkole i pana Boga złapałam za nogi. Jednak nie przypuszczałam, że najgorsze dopiero przed nami”, napisała do redakcji mamotoja.pl pani Malwina. „Pani Mariola zaczęła krzyczeć na Oliwcię, że zachowuje się jak mały dzidziuś, że takie duże dziewczynki nie sikają w majtki, że powinna się wstydzić! Nawała ją kilkakrotnie siusiumajtkiem, co oczywiście słyszały wszystkie dzieci z grupy”.

„Oliwka zawsze chętnie chodziła do przedszkola. Miała tam swoje przyjaciółki i ulubione zabawy. Naprawdę, nie mogłam powiedzieć złego słowa na przedszkole. Panie zawsze wymyślały świetne kreatywne zabawy, posiłki były nie tylko smaczne, ale i zbilansowane. Myślałam, że trafiło mi się idealne przedszkole i pana Boga złapałam za nogi.

Zmiana wychowawczyni

Jednak po ponad roku, gdy wszystkie dzieci były już zżyte z wychowawczynią, okazało się, że pani Ania jest w ciąży. Dość szybko poszła na zwolnienie lekarskie, bo jednak ciągle chorujące dzieci i widmo pandemii mogą realnie zagrozić ciąży. Nie, nie mam do niej pretensji o to, i mówiąc szczerze, rozumiem ją jako matka. Rozstanie Oliwki z ukochaną panią Anią było trudne. Nowa pani Mariola nie była już taka fajna. Oliwcia mówiła, że krzyczy na dzieci, jak są niegrzeczne. Jednak nie przypuszczałam, że najgorsze dopiero przed nami.

Córcia nie może przestać płakać

W poniedziałek, gdy przyszłam odebrać Oliwkę, wydarzyła się tak niespotykana sytuacja, aż do dzisiaj jestem w emocjach. Gdy Oliwka zobaczyła mnie w szatni, wybuchnęła niepohamowanym płaczem. Wtuliła się w moje ramiona i minęło chyba 15 minut, zanim udało mi się ją uspokoić na tyle, żebyśmy mogły wyjść z budynku. Zabrałam jej zabrudzone ubranka i wróciłyśmy do domu.

Chciałam jeszcze pójść z Oliwką na plac zabaw po południu, jednak moja 5-latka znów zaczęła płakać. Odpuściłam wyjście, ale nie powód płaczu. Cały dzień Oliwcia była markotna, w złym humorze, jednak za nic nie chciała powiedzieć, co się stało. Podpytywałam, zgadywałam; może Alanek jej dokuczył, może pokłóciła się z Hanią, może rysunek się nie udał albo obiadek jej nie smakował. Nic, Oliwcia tylko zaciskała usta i miała oczy pełne łez!

Skandaliczne zachowanie nauczycielki

Nie wytrzymałam i zadzwoniłam do mamy Hani. Dziewczynki przyjaźnią się ze sobą, a i my chętnie rozmawiamy podczas wspólnych zabaw dzieci. Oliwcia uparcie milczała, a przecież widziałam, że stało się coś okropnego. Musiałam się dowiedzieć, jaki był powód! Opisałam mamie Hani całą sytuację i poprosiłam, żeby dyskretnie podpytała córki, co takiego stało się w przedszkolu.

Nie minęło nawet pół godziny, a mama Hani oddzwoniła. Widać, że głos miała roztrzęsiony. Jej zdenerwowanie i mi się udzieliło, chociaż wydać by się mogło, że bardziej się już nie da. Tak, Hania jej powiedziała, że na placu zabaw w przedszkolu wydarzyła się tragedia. Oliwcia zgłosiła pani, że musi iść pilnie do toalety. Jak się okazało, ta zewnętrzna niestety była zepsuta. I pani Mariola kazała Oliwce czekać, aż wrócą na obiad do sali.

Niestety, Oliwce tak bardzo chciało się siku, że nie dała rady wytrzymać i zesikała się w majtki. I wtedy się zaczęło! Pani Mariola zaczęła krzyczeć na Oliwcię, że zachowuje się jak mały dzidziuś, że takie duże dziewczynki nie sikają w majtki, że powinna się wstydzić! Nawała ją kilkakrotnie „siusiumajtkiem”, co oczywiście słyszały wszystkie dzieci z grupy. Potem szarpnęła ją i zapłakaną zaciągnęła do przedszkola, i przebrała w suche ubrania. Oczywiście dzieci zaraz podłapały to przezwisko i do końca dnia zaczęły, jedne przez drugie, wołać do Oliwci: siusiumajtek, siusiumajtek.

Dyrekcja umywa ręce

Zapytałam Oliwci, czy to prawda, a ona tylko pokiwała głową i znów zaczęła płakać. Nie, tego już miałam dość! Zadzwoniłam do mamy i poprosiłam ją, żeby zaopiekowała się Oliwką. Postanowiłam, że dopóki sprawa się nie wyjaśni, nie będę puszczała Oliwci do przedszkola. Rano odwiozłam córcię do babci i pojechałam do przedszkola. Bez ceregieli, na wstępie, zażądałam rozmowy z dyrektorką. W końcu wychowawczyni upokorzyła ją przy innych dzieciach, bo mała nie zdążyła do łazienki!

Opowiedziałam tej kobiecie, bo inaczej jej nie nazwę, całą historię. I co? Usłyszałam tylko, że do przedszkola przyjmowane są dzieci, które mają opanowane korzystanie z toalety. A jeśli moja córka nie ma tego opanowanego, to być może  nie nadaje się do przedszkola! Poza tym, jak zasugerowała, powinnam rozważyć konsultację z psychologiem, bo to absolutnie nie wina przedszkola. W przedszkolu wszystko odbywa się z najwyższymi standardami, więc najwidoczniej ja jako nadopiekuńcza matka traumatyzuję dziecko. I oczywiście, nie mogę wierzyć dziecku, bo one mają taką bujną wyobraźnię, więc najprawdopodobniej nic takiego nie miało miejsca. Bezczelnie mnie potraktowała! I nie puszczę jej tego płazem, bo nikt nie będzie tak traktował mojego dziecka!”.

Malwina z Trzebnicy

Jeśli  chcesz się podzielić swoją historią, napisz do nas: redakcja@mamotoja.pl. Czytamy wszystkie listy i zastrzegamy prawo do wyboru najciekawszych oraz do ich redagowania lub skracania.

Zobacz także:

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
lektury klasa 6
Edukacja
Lektury do 6 klasy szkoły podstawowej – lista lektur szkolnych po zmianach 
Joanna Biegaj
300 plus - kiedy wypłata świadczenia dobry start
Aktualności
300 plus – kiedy wypłata świadczenia „Dobry start”?
Joanna Biegaj
obcięte dofinansowanie dla szkoły w chmurze
Edukacja
Szkoła w Chmurze – cena może wzrosnąć?
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
życzenia urodzinowe dla córki
Święta i uroczystości
Życzenia urodzinowe dla córki: piękne, wzruszające, mądre, od mamy i od taty
Joanna Biegaj
Przysłowia o nauce
Cytaty i przysłowia
Mądre przysłowia o nauce i wiedzy – 40 motywujących sentencji
Joanna Lechowicz
zgoda na samodzielny powrót dziecka ze szkoły
Uczeń
Zgoda na samodzielny powrót dziecka ze szkoły [WZÓR]
Joanna Biegaj
dziecko ciągle choruje
Zdrowie
Dziecko ciągle choruje: nawracające zapalenie oskrzeli i infekcje gardła [CO ROBIĆ?]
Magdalena Drab
ugryzienie szerszenia
Zdrowie
Ugryzienie szerszenia może być groźne (ale nie musi!)
Ewa Janczak-Cwil
wpływ telewizji na rozwój dziecka
Wychowanie
Wpływ telewizji na rozwój dziecka – negatywne i pozytywne skutki oglądania telewizji
Aneta Grinberg
Przedszkolaki powinny się bawić, a nie ciągle uczyć
Edukacja
Przedszkolaki coraz częściej potrafią czytać i pisać, ale mają zaburzenia sensoryczne. Gdzie tkwi błąd?
Milena Oszczepalińska
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
Pełne szpitale RSV
Aktualności
Lekarz mówi wprost: dziecko z RSV i z dusznością umrze, jeśli nie trafi do szpitala
Ewa Janczak-Cwil
morfologia u dzieci
Zdrowie
Morfologia u dzieci – jak czytać wyniki krwi [NORMY]
Ewa Janczak-Cwil
jak odpieluchować dziecko
Pielęgnacja
Odpieluchowanie dziecka: kiedy i jak to zrobić? Sprawdzone sposoby
Małgorzata Wódz
znieczulenie podpajęczynówkowe
Poród naturalny
Znieczulenie podpajęczynówkowe najczęściej stosowane podczas cesarskiego cięcia [zalety i wady]
Agnieszka Majchrzak