zaproszenie na czat na facebooku babyyonline.pl
materiały prasowe
Aktualności

Co zrobić, gdy nie ma miejsca w żłobku - czat z rządowym ekspertem

Zapraszamy na czat online na naszym profilu na Facebooku z rządowymi ekspertami! Pytajcie o żłobki, klubiki dziecięce, dziennych opiekunów, zatrudnianie niani - o wszystko związane z opieką nad malutkim dzieckiem.

Masz malutkie dziecko i nie ma dla niego miejsca w żłobku? A może w gminie, w której mieszkasz nie ma żłobka? Albo nic nie wiesz o tzw. opiekunie dziennym? Może zastanawiasz się, czy jest sens legalnie zatrudniać nianię? Co jej to da, jakich Ty musisz dopełnić obowiązków? Czy masz prawo założyć klub dzienny dla dzieci i na tym zarabiać?
Wszystkie te pytania (i wieeele innych) możesz zadać na czacie, który specjalnie dla ciebie organizujemy wspólnie z ekspertami rządowymi.

Jak wziąć udział w czacie?

  • Polub teraz nasz profil na Facebooku, jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś.
  • Zarezerwuj sobie czas w czwartek, 29 maja między godz. 11 a 12.
  • Około godz. 11 wejdź na nasz profil.
  • Kiedy zacznie się czat, będziesz mogła zadawać pytania, wpisując je jako komentarz pod postem.
  • Na wszystkie pytania zadanie między godziną 11 a 12 odpowie ekspert, Mariola Falecka z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Czy uważasz, że łatwo jest zapisać dziecko do żłobka i przedszkola? [SONDA ULICZNA]

kobieta i mężczyzna, komputer
Fotolia
Problemy z zajściem w ciążę
Weź udział w webinarium na temat ustawy o in vitro
Chcesz wiedzieć więcej na temat ustawy o in vitro? Już 7 października dołącz do dyskusji na żywo z ekspertami kliniki leczenia niepłodności InviMed. Udział w webinarium jest bezpłatny.

Webinarium na temat in vitro Jakie zmiany przyniesie ustawa o in vitro ? Czy jest korzystna dla pacjentów? Jakie ma plusy, a jakie minusy? Dowiedzieć się tego będą mogły wszystkie osoby, które 7 października (środa) o 18.00 wezmą udział w webinarium poświęconym ustawie o leczeniu niepłodności . Podczas dyskusji na żywo w internecie, będzie możliwość zadawania pytań na czacie ekspertom: Annie Krawczak ze Stowarzyszenia Nasz-Bocian, dr Tomaszowi Rokickiemu z kliniki leczenia niepłodności InviMed oraz Dorocie Gawlikowskiej, psycholożce z kliniki leczenia niepłodności InviMed. Przeczytaj: In vitro w Polsce dostępne tylko dla par Udział w webinarium jest bezpłatny. Można się na nie zapisać przez formularz dostępny na stronie: http://invimed-webinarium.gr8.com/ . Przed webinarium uczestnicy otrzymają link aktywacyjny do udziału w spotkaniu. Sprawdź: Ile kosztuje in vitro w Polsce?

Druga ciąża: warto ocenić za i przecw
Starania o dziecko
Sprawdź, czy jesteś gotowa na drugie dziecko
Ginekolog dał ci zielone światło, mąż przebąkuje o kolejnym dziecku, nawet wasz maluch docieka: „Mamo, kiedy będę miał siostrzyczkę?”. Po czym poznać, czy to dobry moment na drugą ciążę?

Druga ciąża? Wiele mam boi się podjąć decyzję o drugiej ciąży o wiele bardziej niż o urodzeniu pierwszego dziecka. Trudno zatem się dziwić, że i ty masz mieszane uczucia – bo chciałabyś i się boisz. To normalne. Bo decyzja o następnym dziecku nie zawsze jest łatwa. Z jednej strony wspomnienia bólu porodowego (czy poród musi boleć?) oraz uroków niemowlęcej kolki (zdradzamy 9 sposobów na kolkę) i biegunki sprawiają, że na myśl o następnej ciąży cierpnie ci skóra. Do tego często dochodzą obawy o pracę i finanse rodziny. Ale z drugiej – coraz częściej marzysz o ciepłym ciałku, które przytuli się wpatrzone w ciebie. Śnisz o maleństwie, które wniesie do waszego domu kolejną porcję miłości i szczęścia… Przemyśl wszystkie za i przeciw drugą ciążą Zanim zdecydujesz się na odstawienie antykoncepcji, przemyśl wszystkie za i przeciw: • Nie staraj się o drugą ciążę tylko dlatego, że jesteś przekonana, iż twój starszak musi mieć rodzeństwo . • Mimo uszu puszczaj namowy babci i cioci – przecież to ty i twój mąż jesteście odpowiedzialni za to, ile osób liczy wasza rodzina. • Odłóż na jakiś czas decyzję o noworodku, jeśli czujesz, że w twoim małżeństwie nie wszystko jest tak jak kiedyś – kolejne dziecko to nie jest dobry sposób na uzdrawianie relacji między partnerami. • Nie rezygnuj ze starań tylko ze strachu, że po urlopie macierzyńskim nie znajdziesz pracy. Dziś już coraz częściej pracodawcy wolą poczekać na powrót mamy z urlopu, niż zatrudniać kogoś niedoświadczonego • Nie obawiaj się tego, że po porodzie zaniedbasz starsze dziecko. Dla niego rodzeństwo to jedna z najlepszych rzeczy, jaką możesz mu dać. • Nie myśl o nudnościach, senności, bólu podczas porodu i połogu. Choć aż za dobrze pamiętasz te „efekty uboczne”, na szczęście wiesz także, że...

mama, tata, dziecko, dziewczynka, rodzina
Konkurs na Dzień Dziecka
Biorąc udział w naszym konkursie możesz wygrać rodzinny weekend w ośrodku Wierchomla położonym w Beskidzie Sądeckim. Konkurs rozstrzygnięty!

Dziękujemy wszystkim za włączenie się do naszej zabawy z tworzeniem własnych profili w serwisie Ja.w.Polki.pl. Zadanie konkursowe polegało na zdobyciu jak największej ilości punktów poprzez swoją aktywność w serwisie. Jak już wcześniej uprzedzaliśmy, Redakcja przy rozstrzyganiu konkursu, będzie brała pod uwagę przede wszystkim jakość zadawanych pytań i udzielanych odpowiedzi, a nie tylko ich ilość. Dlatego też postanowiliśmy przyznać 3 nagrody główne użytkowniczkom o nickach: 1. pociecha2803 2. Iskierka25 3. sampo21 Zwycięzcy otrzymują vouczery na pobyt w ośrodku Wierchomla dla 2 rodziców z dzieckiem (lub dwójką dzieci). Dodatkowo nagrody pocieszenia w postaci drobnych upominków od Redakcji otrzymują: 1. koralikxxx 2. mariatom 3. lale3ka Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnych konkursach. Redakcja   Zadanie konkursowe: * Uzupełnij (lub jeśli jeszcze nie posiadasz stwórz) własny Profil w serwisie Ja.w.Polki.pl * Bądź aktywna - zdobądź jak największą ilość punktów. Sprawdź: Co możesz zrobić, by zdobyć punkty? * Gdy już założysz Profil, wejdź na Forum konkursowe » i wklej swoje zgłoszenie – wystarczy, że wpiszesz: "Chcę wygrać" i podasz nazwę swojego profilu (np. Chcę wygrać: kaja.polki.pl) Na najbardziej aktywnych użytkowników serwisu czekają atrakcyjne nagrody! Do zdobycia 3 nagrody główne - pobyt w ośrodku Wierchomla dla 2 rodziców z dzieckiem (lub dwójką dzieci): - nocleg w apartamencie (piątek-sobota-niedziela) - pełne wyżywienie dla całej rodziny - zabiegi w Spa dla rodziców: zabieg kosmetyczny oraz hydroterapia (kąpiel aromatyczna) x 2 osoby       Zwycięzca konkursu otrzymuje voucher i pobyt rezerwuje na podstawie otrzymanego vouchera bezpośrednio w ośrodku. Termin realizacji nagrody - do końca września 2009...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj