Fotolia
Aktualności

Czy kiedykolwiek wyobrażałaś sobie co robią mamy, by przetrwać dzień?

Cały dzień sprzątania, gotowania, prania, prasowania i pomagania rodzinie. A kiedy nadchodzi noc, zaczynamy śnić o... Zobacz zabawny teledysk!

Której z mam nie zdarzyło się marzyć czy to we śnie, czy na jawie? Nie musiały to być jakieś nierealne fantazje, ot zwyczajne...Wypicie kubka kawy w ciszy, zakupy bez biegania po sklepie, wyjście na kieliszek wina z koleżankami. Takie naprawdę zwykłe marzenia matek.

Danielle Murray wraz z mężem Jonem, postanowili zrealizować teledysk ˗ parodię piosenki "Wildest dreams" popularnej piosenkarki Taylor Swift.Tekst piosenki w oryginale, nawiązujący do najdzikszych marzeń z podtekstem erotycznym, tu zastąpiony został czymś innym! Danielle miała zupełnie inne "dzikie marzenia" na myśli :-)

"Kiedy kładę się spać, zaczynam śnić"

O tym, jak nakładam piękną sukienkę i idę w miasto. [...]
O tym, że kąpię się kiedy chcę, mam czas na ułożenie włosów,
oglądam program w telewizji, który sama wybrałam,
jestem sama w łazience, (bez asysty dzieci!)
wychodzę z domu kiedy chcę, widzę innych dorosłych,
nie muszę krzyczeć do słuchawki telefonu, bo słychać mnie dobrze (nie ma kłótni i płaczu w tle)
a mój mąż budzi mnie pocałunkiem.


Znasz to skądś? Rozpoznajesz w tych słowach własne marzenia? Na pewno wiele młodych matek śni w czasie opieki nad dziećmi o takich najprostszych sprawach, być może niezrozumiałych dla innych. Czasem spokojne zjedzenie śniadania, staje się marzeniem trudnym do zrealizowania.

Nie przestawajcie marzyć!

Piosenka, która w zamyśle miała być śmieszną historią, opowiedzianą przez mamę trojga dzieci, ma też drugie dno. Prowokujące do przemyśleń, a może nawet trochę pouczające. Wiemy bowiem, że dzieci kiedyś od nas odejdą, wyprowadzą się i założą własne rodziny. Wtedy - te wspomnienia trudnych chwil macierzyństwa, mogą okazać się lepsze od tych, gdy pozostałyśmy same w pustym domu. Warto więc pomyśleć o tym w ten sposób: cieszmy się chwilą, gdy dzieci są małe, a te wszystkie rzeczy o których marzymy, zrobimy, gdy w końcu się od nas wyprowadzą :-)Kiedy więc odwieziesz starsze dzieci do szkoły, a z młodszymi zdążyć już posprzątać, ugotować, poprasować i pobawić się... pozwól sobie na marzenia! "To ważne, by wziąć oddech" - przypomina Danielle.

A Ty, o czym marzysz kiedy jesteś naprawdę zmęczona? Co dopisałabyś do tej listy życzeń?

Przeczytaj także: Apel zmęczonej matki do męża. Nie oczekuję wiele.

Są pary już miesiąc po porodzie wracające do seksu, a są i takie, które nie robią tego przez rok - wyjaśnia seksuolog [WIDEO]

Jak przetrwać po stracie dziecka
Fotolia
Aktualności
"Miałam być mamą. Tym razem nie będę" – to mogła być każda z nas
"Straciłam ciążę. To straszne doświadczenie, bez względu na to, jak wcześnie to nastąpiło". Jak poradzić sobie ze stratą? Przeczytajcie historię Moniki.

Gdy Monika dowiedziała się, że straciła ciążę, "skończył się jej świat". Na swoim blogu opisała, z jakimi emocjami musi radzić sobie kobieta, która dowiaduje się, że nie zostanie mamą. Przeczytajcie jej historię. Wśród nas również są kobiety, które musiały poradzić sobie ze stratą i nauczyć się żyć na nowo... "Gdy się kończy świat..." "Życie przynosi mi mnóstwo niespodzianek, które zazwyczaj trzęsą mocno moim światem, ale przynoszą pozytywne zmiany. Ostatnio jednak przyniosło mi coś, o czym wciąż trudno mówić bez łez pod powiekami. Miałam być mamą. Tym razem nie będę..." – zaczęła swoją historię Monika. O tym, że jest w ciąży, dowiedziała się przed Mikołajkami. Jak tylko zobaczyła dwie kreski na teście ciążowym , poczuła to, co czuje każda mama i każda przyszła mama: lęk o własne dziecko. Lęk, który znają tylko matki. Monika powiedziała o ciąży rodzinie i przyjaciołom, dzieliła z nimi swoją radość. Jednak szczęście nie trwało długo. 16 stycznia zabrała ją do szpitala karetka. "W niedzielę w nocy zaczął się koszmar. Obudziła mnie krew. Szybko wybiegliśmy z domu na pogotowie, stamtąd do szpitala zabrała mnie karetka. Mąż nie mógł ze mną jechać, a ja nawet nie wiedziałam, gdzie mnie zabierają. Leżałam w karetce, migały mi za oknem światła lamp, czas mijał, a ja płakałam i modliłam się. Lekarka, która mnie przyjęła, szybko zrobiła mi USG i okazało się, że już po wszystkim. Powiedziała, że tak się zdarza na wczesnym etapie ciąży, jeśli zarodek się źle rozwija. Płacz, którego doświadczyłam, był taki inny, taki ze środka, jakby wycie. Nie wiedziałam, że mam w sobie i taki głos... Zatrzymali mnie w szpitalu Żeromskiego (Kraków). Pielęgniarki, położone, lekarze, wszyscy byli dla mnie mili. To mnie ktoś pytał o głupoty, żeby oderwać moje myśli, choć na chwilę; to mnie...

Skarpetki
Fotolia
Mama
Wybaczyć sobie – czytaj felieton Antoniny Kozłowskiej
Przeczytałam w sieci najsmutniejszy felieton na świecie. Tekst mamy kilkulatków, która wylicza swoje winy, powtarzając jak litanię na końcu każdego akapitu: nienawidzę siebie, nie potrafię sobie wybaczyć.

Winy nasze powszednie. Nic specjalnego. Nie ma co liczyć na wyznania patologicznej matki z pierwszych stron tabloidu. „Włączałam bajki, żeby mieć spokój. Nie chciało mi się wyjść na plac zabaw. Nie piekę ciasta. Nakrzyczałam. Nie pozwoliłam wybrać skarpetek, bo nie było czasu”. Ręka do góry, która z nas nie jest winna tych czy setki innych grzechów? Komu zawsze się chciało, kto nigdy nie nakrzyczał, kto naprawdę nie włącza bajek nawet wieczorem po całym dniu spędzonym z zakatarzonym, marudnym maluchem? Kto zawsze radośnie biegnie na podwórko i co sobota piecze ulubione ciasto? Matka to taki dziwny gatunek człowieka, który zawsze robi coś źle i zawsze ktoś go za coś obwini. Może i świetnie bawi się w sklep, ale za to dała córce frytki! Może wspaniale gotuje, ale syna widziano z tabletem w ręku, gdy ona sobie czytała. Może potrafi zorganizować przyjęcie urodzinowe z domowym tortem i szukaniem skarbów, ale co z tego, skoro za nic w świecie nie pójdzie do parku linowego? A jeśli, przypadkiem, nikt matce nic nie zarzuci, to już ona sama najlepiej znajdzie w sobie coś, do czego można się przyczepić.  Rachunek sumienia wypada niewesoło. Nakrzyczałam nie raz i nie dwa. Tak długo specjalnie odwlekałam wycieczkę do wesołego miasteczka, aż zardzewiałe karuzele zapakowały się do ciężarówek i odjechały. Karmię frytkami i przymykam oko na chipsy kupione w drodze ze szkoły. Zdarza mi się podnieść nieprzytomny wzrok znad książki i zapytać: „Co mówiłeś?” po kwadransie brzęczącej mi w tle wyliczanki podwórkowych i szkolnych niepowodzeń. Zamiast uszyć kostium Rzymianki, wygrzebałam z szafy prześcieradło i owinęłam nim dziecko, dość niedbale zresztą. Telewizor włączałam tak długo, że  do dziś potrafię zaśpiewać piosenkę tytułową z serialu o Bobie Budowniczym i tego drugiego o syrenkach...

mamy potrzebują pomocy
Adobe Stock
Aktualności
Zamiast mówić mamom, że powinny znaleźć czas dla siebie, odciążcie je!
Powinnaś coś dla siebie zrobić – słyszysz często? Ale żeby tak się stało, ktoś z bliskich musi cię naprawdę odciążyć w opiece nad dzieckiem, a nie dać godzinę wolnego na... zrobienie paznokci.

    Szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko. Maleństwo potrzebuje wypoczętej mamy – pewnie nie raz usłyszałaś te słowa. - Zadbaj o siebie, wyjście do kosmetyczki lub fryzjera zrelaksują cię - mówią znajome. Okey, na krótką metę pomoże, czyli góra na dzień, dwa. A to nie o to chodzi. Jak zrobić, abyś naprawdę mogła regenerować siły po wyczerpującej, nieustannej opiece nad maleństwem? Przeczytaj wpis tej mamy!     "Jestem ludzkim memem każdej wyczerpanej mamy" Danielle Campoamor jest Amerykanką i mamą dwójki chłopców: 4-miesięcznego i 4-latka i jest mocno umęczona opieką nad nimi. Młodszy synek dopiero co został wypisany ze szpitala po zarażeniu się wirusem RS, starszy zaś właśnie kolejny dzień wymiotuje. " Jestem przytłoczona . Rozczochrana. Jestem ludzkim memem każdej wyczerpanej mamy, z której nasza kultura uwielbia zarówno drwić, jak i wznosić na szczyt rodzicielstwa" - opisuje siebie Danielle. Drażnią ją rady z internetowego forum dla mam. "Hej, nawet dzieci nie chcą cię w 100 proc. przypadków! Czy zauważyłaś kiedyś, że jak odejdziesz, będą się bawić przez jakiś czas? Zrób sobie wolny czas i nie czuj się winna!" - przytacza jedną z nich.  - Mój partner przypomina mi o tym. Codziennie moja mama mówi, że powinnam coś dla siebie zrobić . Moi przyjaciele przypominają mi wartość godziny w salonie lub na siłowni, a nawet spaceru koło domu. Także pediatra dzieci mówi, że muszę o siebie zadbać – wylicza kobieta. "Troska o siebie" - jeszcze jedna rzecz na liście mamy "I wtedy zaczynam płakać" - wyznaje Danielle. Załamują ją rady i gesty typu bon podarunkowy do salonu paznokci lub restauracja. "Rzadko, jeżeli w ogóle, ludzie faktycznie opiekują się matką. Ciężar opieki nad matką spada na nią samą" - uważa Danielle. W efekcie czego...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj