Renault wykorzystuje w nowej reklamie popularną metodę usypiania niemowląt i małych dzieci
advert.ge
Aktualności

Ten sposób usypiania dziecka zna większość rodziców! – film

"Tak, to o mnie!" – pomyśli wielu rodziców po zobaczeniu tej reklamy. Czy taki sposób usypiania dziecka jest bezpieczny?

Gdy maluch jest marudny i płacze, niektórzy rodzice zabierają go na przejażdżkę samochodem. Wystarczy włożyć malca do fotelika i ruszyć przed siebie... Zazwyczaj dziecko zasypia już po kilku minutach. Ten sposób usypiania dziecka jest znany producentowi samochodów Renault. Od kilku dni możemy oglądać kampanię reklamową prototypu "domowego siedziska", urządzenia, które imituje jazdę samochodem.

Wystarczy przymocować do siedziska dowolny fotelik i włączyć je przez aplikację w telefonie. Maluch zaśnie tak szybko, jak podczas przejażdżki samochodem, a rodzice nie będą musieli wychodzić z domu.

Zobaczcie reklamę Renault:
 


Chociaż wielu rodziców korzysta z tej metody usypiania, spanie w foteliku samochodowym nie jest bezpieczne dla dziecka. Pozycja, w której znajduje się niemowlę lub małe dziecko, jest niekorzystna podczas snu. W pozycji półleżącej z nieustabilizowaną główką mogą wystąpić trudności z oddychaniem i zaburzenia krążenia, a w skrajnych przypadkach może dojść do nagłej śmierci łóżeczkowej. Wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy, że w ten sposób naraża swoje dziecko na niebezpieczeństwo!

Reklama Renault może wydawać się urocza i zabawna, bo pokazuje zachowanie tysięcy rodziców, jednak promuje niebezpieczną metodę usypiania.

Korzystacie z tego sposobu usypiania?

Czytaj także: Niedobrany fotelik i źle zapięte pasy doprowadziły do tragedii

Jak przygotować się na egzotyczną podróż z dzieckiem? [WIDEO]

Dlaczego warto dziecko przewozić w foteliku
Facebook
Aktualności
Te szokujące zdjęcia sprawią, że już zawsze będziesz przewodzić dziecko bezpiecznie
Kolejna mama publikuje na Facebooku mocną fotografię i ostrzega. W ten sposób chce uświadomić rodzicom, że fotelik może uratować życie dziecka.

Często rodzice, wpinając swoje dziecko do fotelika samochodowego robią to odruchowo i nie skupiają się zbytnio na tej czynności. Są także rodzice, którzy, (szczególnie przy długich podróżach lub na krótkich dystansach) pozwalają dziecku swobodnie brykać po tylnej kanapie. Jednak jest to fatalny pomysł! Kolejna mama przestrzega i publikuje mocne zdjęcie, by uświadomić, że fotelik może uratować życie dziecka. Tak blisko domu Amy Butcher jest mamą dwóch dziewczynek i ostatnio przeżyła chwile grozy. Zaledwie 5 minut od domu kierowca, prowadzący pojazd bez prawa jazdy, z impetem uderzył w jej samochód. Uderzenie było tak silne, że samochód Amy dachował. Kobieta była przerażona, gdyż na tylnym siedzeniu były jej córeczki. Amy wyszła z wypadku z kilkoma siniakami, a dziewczynki nie mają żadnych zdrapań. Kobieta postanowiła jednak pokazać, co się stało z jej samochodem na Facebooku, by przypomnieć rodzicom, jak bardzo istotne jest wpinanie dziecka, nawet jeśli jedzie się przecznicę dalej. Kobieta zaznacza, że nie słuchała głośno muzyki, jechała zgodnie z przepisami, dzieci były cicho i jej nie rozpraszały, nie patrzyła także na telefon, jednak nie uchroniło jej to przed wypadkiem. Amy, opowiadając swoją historię, pragnie uświadomić rodzicom, że nie zawsze mamy wpływ na to, co się dzieje na drodze, ale za to zawsze możemy skontrolować fotelik samochodowy dziecka. Fotelik to podstawa Specjaliści od lat przekonują rodziców, że jedynie fotelik może zagwarantować dziecku bezpieczeństwo podczas kolizji. Podstawą jest wybranie dobrego fotelika oraz odpowiednie jego zamontowanie, jednak na tym nie koniec. Każdy rodzic powinien wiedzieć, jak to robić prawidłowo. Szczególnie jest to istotne w okresie zimowym, gdy większość rodziców przewozi dzieci w kurtkach , choć nie powinno. Niezwykle ważne jest, by za każdym razem, gdy wpina się dziecko, kontrolować to,...

screen/www.nbc12.com
Aktualności
Ci rodzice popełnili błąd, który mógł kosztować życie ich córki. Dziś przestrzegają!
Lekarze nazywają to "syndromem pasów". Właśnie tak diagnozują dziecko z urazami twarzy, kręgosłupa, a przede wszystkim brzucha. 

O tym jak ważne jest właściwe przewożenie dziecka powinien wiedzieć każdy rodzic. Nie bagatelizujmy sprawy, bo możemy niestety szybko znaleźć się po drugiej stronie – rodziców, którzy na własnej skórze przekonali się, co oznacza lekkomyślność.  Wydawało nam się, że jest już za duża na fotelik 6-letnia dziewczynka wracała samochodem ze swoim tatą z zakupów. Niestety ojciec stracił panowanie nad samochodem i uderzył w drzewo. To, jak duże obrażenia miało dziecko, wynika niestety w dużej mierze z niewłaściwego używania pasów i braku odpowiedniego siedziska.  Jak opowiedziała jej mama w materiale przygotowanym dla amerykańskiego programu NBC12.com, dziecko nie siedziało w żadnym foteliku, gdyż kobieta uznała, że 6-latka jest już na tyle duża, by mogła być przypięta tylko pasami samochodowymi.  Co więcej, nawet tymi pasami dziewczynka nie była właściwie zabezpieczona. Jak się okazało, 6-latka zapięła tylko część dolną pasa, a tę pionową część, chroniącą klatkę piersiową i wstrzymującą ciało przed przemieszczeniem się, przełożyła za plecy. Można podejrzewać, że dziewczynka była zbyt niska i górna część pasa, która powinno dotykać ramienia osoby korzystającej z pasa samochodowego , uciskała jej szyję, lub nawet twarz, więc w ramach wygody, dziecko przekładało tę część pasa za siebie.  "Uszkodzenia są w dużej mierze nieodwracalne" Być może rodzicom wydawało się, że takie rozwiązanie spełnia kryteria bezpieczeństwa, dopóki nie doszło do wypadku. Jak okazało się, dziecko musiało być szybko operowane, gdyż pas, który był zapięty wyłącznie na wysokości brzucha, przejął na siebie całkowitą ochronę przemieszczającego się ciała. Efekt: "Skrajna część pasa przecięła ściany jamy brzusznej i spowodowała uszkodzenie jelit. Niestety uszkodzenia były zbyt duże i nieodwracalne....

jak bezpiecznie podróżować z dzieckiem
Fotolia
Zakupy
Jak bezpiecznie podróżować z dzieckiem? Sprawdź, co ci się przyda!
Przeczytaj, jakie produkty sprawią, że podróż z niemowlęciem i starszym dzieckiem będzie nie tylko bezpieczna, ale i wygodna!

Podróżowanie z dzieckiem może być wielką przyjemnością, żeby jednak tak się stało, podróż musi być nie tylko wygodna, ale przede wszystkim bezpieczna. Warto zainwestować w sprawdzone foteliki, wózki i inne gadżety potrzebne mobilnemu rodzicowi i jego dziecku. Potem pozostaje już "tylko" ubrać dziecko i zapakować pół dobytku, który będzie ci niezbędnie potrzebny podczas spaceru czy podróży samochodem, i jesteś gotowa! Oto 7 przedmiotów, które sprawią, że podróż z dzieckiem będzie bezpieczna i przyjemna. 1. Fotelik samochodowy 0-13 kg Fotelik samochodowy dla niemowlaka to obowiązkowy przedmiot w wyprawce dla noworodka. Bez niego nie wypuszczą was ze szpitala! Pierwszy fotelik, o przedziale wagowym 0-13 kg, montuje się tyłem do kierunku jazdy – takie foteliki są najbezpieczniejsze. Ma kształt kołyski, więc nawet noworodkowi jest w nim wygodnie. Wybierając fotelik dla noworodka sprawdź, czy ma wszystkie niezbędne atesty, dobre wyniki w testach ADAC (np. Maxi-Cosi, CabrioFix, 0-13 kg, cena promocyjna: 549 zł )  Sprawdź też, jaki system mocowania ma interesujący cię fotelik. Wielu rodziców poleca takie z isofixem, bo najpewniej i najłatwiej się je mocuje. Uwaga! Zanim kupisz fotelik z isofixem, upewnij się, czy można go zamontować w twoim samochodzie! Zaletą wielu fotelików 0-13 kg jest to, że można je wpiąć do stelażu wózka. 2. Nosidełko lub chusta Przydatne podczas przemieszczania się z dzieckiem w podróży lub podczas spacerów po mieście są również chusty i nosidełka. Dla najmłodszych niemowląt polecamy elastyczne chusty wiązane, potem (mniej więcej od 3 m.ż.) wygodnie będzie też nosić niemowlę w chuście tkanej. Dla siedzących niemowląt przyda się chusta kółkowa na krótkie trasy albo np. zejście po schodach w urzędzie, w którym musisz coś pilnie załatwić. Wielu rodziców chwali sobie również nosidełka. Ważne jest, żeby było...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj