Wyniki
Laureaci
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Niegrzeczne dziecko
fotolia
Aktualności

Dlaczego „trudne” zachowania dziecka są dobre?

Poznaj 10 oznaki silnej woli dziecka, które ciężko nam znieść.

Trudne? A może to po prostu silna osobowość?

10 oznaki silnej woli dziecka, które ciężko nam znieść

 1. Chcą same uczyć się nowych rzeczy. Jeśli narzucasz coś takiemu dziecku – życzymy powiedzenia. Jeśli zaś dasz mu wybór, chętnie zacznie z tobą współpracować i wszystko pójdzie znacznie sprawniej niż gdybyś nie dała mu choć niewielkiej autonomii. Może być to dla ciebie męczące, ale buduje zaufanie między wami. Dziecko nie musi bowiem ślepo wykonywać twoich poleceń, tylko jest traktowane jako partner do rozmowy. 
   
 2. Mają swoje zdanie w każdej sprawie. Zaczynając od tego, w co się mają ubrać po sposób krojenia warzyw na obiad. Choć czasem mamy ochotę, by zrobiły coś bez wysłuchiwania ich długiej listy argumentów, badania pokazują, że wybredne dzieci, gdy dorosną, zarabiają więcej i są bardziej przedsiębiorcze. 
   
 3. Robią na przekór. One wiedzą, co i kiedy chcą, nawet jeśli nie ma to nic wspólnego z tym, co ty zaplanowałaś. Podążają według własnego rytmu, co czasem bywa dla nas trudne, ale dzięki temu są twórcze. Są porywające i nie boją się poszukiwać własnych dróg i podążać za swoimi pasjami. 
   
 4. Ciężko im przestawić się na inne zadanie. Choć może wydawać się, że ma to związek z tym, że nie lubią, gdy ktoś mówi im, co mają robić, nie do końca jest to prawdą. One z pasją oddają się zadaniom, które wykonują, dlatego tak trudno im jest się od nich oderwać. 
   
 5. Zmuszają nas do podawania wielu argumentów. Czasem chce się powiedzieć „bo tak”, by zakończyć dyskusję na dany temat. Z tymi dziećmi to się nie uda. Chcą znać nie tylko twoje zdanie, ale i fakty. 
   
 6. Nie obchodzi ich, co myślimy. Chciałabyś, żeby nosiły ubrania takiej, jak dzieci z sąsiedztwa? Chcesz, by interesowały się tym, czym ich rówieśnicy? Możesz dalej marzyć. Dzieci o silnej woli postępują po swojemu (bez względu na twoją opinię) i należy im na to pozwolić. Nie podlegają presji otoczenia, bo są silnie zmotywowane. Jeśli coś robią to dlatego, że w to wierzą, a nie, by przypodobać się innym.

  Zobacz też: Świat ma nową bohaterkę! Czy twoje dziecko też by to zrobiło?
   
 7. Dla nich wszystko jest czarne lub białe. Chcą robić tylko rzeczy, z którymi w pełni się zgadzają. Nie boją się stanąć do walki w obronie czegoś, w co wierzą. Niczego nie osiągnie się bez odwagi. Dzięki temu przekonaniu odnoszą sukcesy w dorosłym życiu.
   
 8. Są uparte i wybredne. To co, jeśli chcą nosić leginsy z koronką każdego dnia (nawet jeśli moda na nie dawno minęła)? Ich pasja i dbałość o szczegóły wynika z wysokich wymagań, jakie sobie stawiają. Mimo że nie zawsze może być to dla nas praktyczne i łatwe do zaakceptowania, nie powinnyśmy ich „naginać” do własnych przekonań.
   
 9. Lubią testować granice. Twoje dziecko nie próbuje doprowadzić cię do szaleństwa. Ono jest pełne energii i ciężko mu usiedzieć w miejscu, a to nie to samo, co bycie nieposłusznym. One pragną przygód i odkrywania świata.
   
 10. Chcą rządzić. Są silne i pewne siebie, więc łatwo rozwija się w nich chęć przywództwa.  Zarządzanie innymi to bardzo cenna umiejętność, którą będą mogli wykorzystać w przyszłość. 


Zobacz też: Lizanie szyby, „trzymanie” do ostatniej chwili i 11 dziwnych rzeczy, które robią dzieci


Źródło: popsugar

Dziecko przeklina? Psycholog wyjaśnia, jak reagować (a jak nie!), by przestało

Jakie są listopadowe dzieci?
AdobeStock
Aktualności
Ambitne, szalone i niezależne. Jakie jeszcze są dzieci urodzone w listopadzie?
Osoby urodzone na początku miesiąca to Skorpiony, a urodzeni po 22 listopada to Strzelce. Oba znaki zodiaku mają siłę dużą charakteru. Sprawdź, co jeszcze je wyróżnia.

Choć każdy z nas jest inny i wyjątkowy, to od wieków próbujemy doszukać się pewnych podobieństw między sobą. Jedni wierzą w horoskopy, do innych przejawia choćby miesiąc urodzenia. Jakie są listopadowe dzieci? Przekonaj się sama! Mądrość i rozwaga Osoby urodzone w ten jesienny miesiąc cechują się wysoką inteligencją , a nauka nowych rzeczy przychodzi im z olbrzymią łatwością. Co więcej, są bardzo ambitne i wysoko stawiają sobie poprzeczkę. Jest duża szansa, że nie twoja pomoc przy odrabianiu lekcji będzie minimalna. Osoby te mają również dobrze rozwiniętą wyobraźnię i dzięki temu np. są w stanie wymyślać niekonwencjonalne rozwiązania. Cecha ta z pewnością przyda się w przyszłości, ale bądź gotowa na wiele szalonych pomysłów twojego dziecka jeszcze w wieku przedszkolnym. Są zdeterminowane, a także wiedzą czego chcą i uparcie dążą do celu.   Zwykle posiadają wyraziste osobowości i mają zdecydowane poglądy. Co więcej, jest w nich pewne magnetyzm, mają atrakcyjną naturę, która przyciąga ludzi. Co ciekawe rola lidera zupełnie im nie odpowiada. Stawiają na pracę w pojedynkę, dużą niezależność i samodzielność , dlatego nie martw się, gdy twoje dziecko nie będzie duszą towarzystwa w piaskownicy. Bywają nieufne i skryte, ale nic nie umknie ich uwadze. Robią wrażenie osób zamkniętych w sobie, a nawet wręcz chłodnych dla otoczenia. To pozory, jeśli komuś naprawdę zaufają, to te relacje są zawsze prawdziwe i trwałe. Długie życie Wiele analiz naukowych dowodzi, że jesienne dzieci cieszą się dobrym zdrowiem i żyją dłużej, niż osoby urodzone w innych miesiącach. W wśród listopadowych jubilatów jest najwięcej osób, które przekroczyły już 100 lat. Maluszki te mają lepszą odporność i rzadziej chorują. Jak to możliwe? Ich matki były w okresie ciążowym w miesiącach, w których mogły nabyć ogromną dawkę witaminy D . Dzięki...

kobieta
Fotolia
Mama
Pokochaj swoje ciało
Jesteś zadowolona? A może nie do końca? Chciałabyś jak najszybciej uciec sprzed lustra? Nie rób tego. Twoje ciało może stać się twoim przyjacielem. Jeśli tylko na to pozwolisz. Jak pokochać siebie – mówi psycholożka.

Choć wydaje się, że psychika i fizyczność to dwa różne światy, obydwa na siebie wpływają. Bo przez ciało kontaktujesz się ze światem zewnętrznym. Może się zdarzyć, że jeśli nie zaakceptujesz swojego ciała, nigdy nie pozwolisz sobie na prawdziwą bliskość z innymi. Spróbuj sobie uświadomić, co zaburza twój dobry kontakt z ciałem. A gdy się przekonasz i pokonasz blokady, będzie łatwiej. Zobaczysz. – Spróbuj wykonać nasze ćwiczenia, jakkolwiek dziwne wydałyby ci się na początku – mówi Renata Bożek, psycholożka, zajmuje się problematyką kobiecości i męskości w kulturze. Zaakceptuj siebie Niestety, niewielu kobietom ich ciało podoba się w stu procentach. Dlaczego? Powody są różne: Opinia mamy. Może mieć na to wpływ nieopatrznie wypowiedziane kiedyś przez mamę zdanie, np. że w krótkiej spódnicy twoje nogi wyglądają niezbyt dobrze. Mimo że nie jesteś już nastolatką, wciąż po głowie kołacze ci się ta opinia i nie chcesz wkładać spódnicy krótszej niż do kostek. Opinie koleżanek, które nie zawsze są delikatne, a ty bardzo się nimi kiedyś przejęłaś. Wyobrażenia o sobie samej, ale też wzorce lansowane w mediach. Uświadom sobie, że w rzeczywistości kobiety nie wyglądają tak jak w telewizji czy w gazetach. Tam są odpowiednio ubrane, umalowane, ustawione. Zdziwiłabyś się, jak wyglądają rano po wstaniu z łóżka lub na zakupach w warzywniaku. Niektóre gorzej niż ty. Tak naprawdę każda z nas jest niepowtarzalna. Nie ma jednego wzorca urody. I dwojga ludzi, którym podobałoby się dokładnie to samo. Jeśli  twój związek z partnerem jest udany, to z pewnością macie swój własny kod, wiecie, co właśnie dla was jest w ciele piękne czy seksowne. I tego warto się trzymać. Ćwiczenie dla ciebie: Stań przed lustrem. Przyjrzyj się sobie życzliwie, tak jakbyś patrzyła oczami swojej dobrej przyjaciółki....

mam dość dobrych rad
Fotolia
Aktualności
Najbardziej irytujące rady dla rodziców – znasz je?
Lubicie, gdy ktoś udziela wam rad? Zwłaszcza takich, które pozostają w strefie "pobożnych życzeń"?

Nic tak czasem nie wkurza jak życzliwe rady i to od osób, które nie mają dzieci , albo są w zupełnie innej sytuacji. Niestety wiele osób czuje nieodzowną potrzebę dzielenia się z całym światem swoimi przemyśleniami i poczuciem, że są najlepszymi rodzicami. Oto 6 najbardziej irytujących porad dla rodziców! Mamy świadomość, że ich znacznie więcej! 1.    Nie karm dzieci w samochodzie, nie będziesz mieć bałaganu. Jakże łatwo to powiedzieć, gdy jedziesz w dalszą drogę, a Twoje maluchy nie chcą spokojnie siedzieć z tyłu auta. Drożdżówka , paczka ciasteczek oraz paluszki, to produkty, które potrafią utrzymać je w radosnym nastroju przez dłuższy czas.  2.    Twoje dziecko nie byłoby takim niejadkiem , gdybyś je przegłodziła. Niektórzy wierzą w to, że jak wybredne dziecko nie zje kilka razy obiadu, czy kolacji i zazna głodu, wtedy przekona się do pewnych potraw i chętniej będzie zjadać posiłki. Która kochająca mama położyłaby spać dziecko, które płacze z głodu i prosi o kanapkę z ulubionym serkiem? 3.    Jeżeli naprawdę kochasz dzieci, nie będziesz zabierać ich na hamburgery i frytki. No tak, takie jedzenie nie jest najlepsze. Ale czasem wyjście np. do McDonaldsa czyni dzień lepszym. Ty nie musisz gotować, dzieci dostaną obiad i nową zabawkę, pobawią się na placu zabaw, a ty możesz spokojnie z mężem wypić kawę. I jak z tego zrezygnować? 4.    Dzieci nie mogą zawładnąć twoim życiem! Hmm... ciekawe jak ma to wyglądać? Mamy je zostawiać same w domu i chodzić na spotkania z przyjaciółmi? Mamy kupić sobie nowe spodnie, kiedy wiemy, że dzieci potrzebują buty? Dzieci to całe nasze życie. Gdyby nie były najważniejsze, to nawalilibyśmy jako rodzice. 5.    Nie rozumiem, dlaczego jesteś ciągle zmęczona? To chyba nie wymaga komentarza... 6.  ...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
Bon turystyczny przedłużenie
Aktualności
Bon turystyczny przedłużony: będzie obowiązywał również w sezonie zimowym 
Joanna Biegaj
Opieka na dziecko 2 dni
Prawo i finanse
2 dni opieki na dziecko: kiedy zgłaszać pracodawcy urlop opiekuńczy
Milena Oszczepalińska
życzenia na dzień chłopaka
Aktualności
Życzenia na Dzień Chłopaka: rymowanki, wierszyki, mądre cytaty
Joanna Biegaj
Ile trwa katar u dziecka
Zdrowie
Ile trwa katar u dziecka: katar wirusowy i bakteryjny. Ile trwa nieleczony katar?
Ewa Janczak-Cwil
Imiona aniołów: lista anielskich imion dla chłopców i dziewczynek
Aktualności
Imiona aniołów: lista anielskich imion dla dziewczynek i chłopców
Luiza Słuszniak
Pomysły na Dzień Chłopaka w szkole
Aktualności
Pomysły na Dzień Chłopaka w szkole: jak zorganizować obchody, jakie prezenty przygotować?
Joanna Biegaj
Ciasto na dzień chłopaka z kremem i owocami
Przepisy
Ciasto na Dzień Chłopaka: przepis. Spraw pyszną niespodziankę!
Adrianna Trusiuk
Dzień chłopaka i Dzień mężczyzny: czy to samo święto?
Święta i uroczystości
Dzień Chłopaka i Dzień Mężczyzny: czy to jest to samo święto?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Zabawy na Dzień Chłopaka: fajne i śmieszne aktywności dla dzieci
Gry i zabawy
Zabawy na Dzień Chłopaka: fajne i śmieszne gry i zabawy dla dzieci
Sylwia Arlak
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły
Edukacja
Jak napisać upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły [WZÓR]
Joanna Biegaj
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pielęgnacja niemowlaka
Aktualności
Najważniejsze zasady pielęgnacji niemowlaka (rady położnej)
Joanna Biegaj
upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola
Edukacja
Upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola: jak je napisać, kto może zostać upoważniony? 
Joanna Biegaj
skierowanie do lekarza
Zdrowie
Do jakiego specjalisty potrzebne jest skierowanie?
Magdalena Drab
Kaszka kukurydziana
Dieta
Kaszka kukurydziana dla niemowlaka – jak zrobić i od kiedy warto ją podać? [PRZEPIS]
Adrianna Trusiuk
Najlepsze książki dla 5-latka
Wychowanie
Książki dla 5-latków. Jakie wybrać, by zachwycić dziecko?
Luiza Słuszniak
wierszyk dla nauczyciela przedszkola
Przedszkolak
Wierszyk dla nauczyciela przedszkola: propozycje, które sprawdzą się też jako życzenia
Joanna Biegaj