Dmuchany zamek eksplodował
Adobe Stock/ Facebook
Aktualności

Dmuchany zamek eksplodował. Dzieci walczą o życie

Zabawa zamieniła się w koszmar. Nadmuchiwany pałac zerwał się z lin zabezpieczających i wyrzucił dwie małe dziewczynki w powietrze.

Do tragicznego incydentu doszło w mieście Barnauł w Rosji. Podczas zabawy dmuchany zamek eksplodował. Po tym, jak zerwały się liny zabezpieczające, budowla przerzuciła dwie małe dziewczynki przez metalowy płot o wysokości ok. 180 cm na pobliskie tory tramwajowe.

Eksperymenty dla dzieci: jak zrobić tęczę [WIDEO]

Dzieci są w krytycznym stanie

Dziewczynki walczą o życie. Czteroletnia Vika trafiła do szpitala z pękniętą czaszką, ranami na brzuchu i w płucach. Trzyletnia Anna doznała wstrząsu mózgu i ma złamany kręgosłup. Lekarze określają jej stan jako krytyczny.  Wśród ofiar wypadku było też troje młodych ludzi. Oni na szczęście nie doznali żadnych obrażeń.

Dmuchany zamek eksplodował
Facebook

Śledczy badający sprawę uważali, że powodem wypadku mógł być silny wiatr. Z relacji świadków wynika jednak, że w czasie zdarzenia nie było żadnych porywistych podmuchów. Teraz pojawiają się głosy, że zamek był za mocno napompowany i nieodpowiednio zabezpieczony. Rosyjski Komitet Śledczy rozpoczął już postępowanie karne w tej sprawie.

Niewiele trzeba, żeby doszło do tragedii. Uważajcie na swoje pociechy i ani na chwilę nie spuszczajcie ich z oczu! Przed skorzystaniem z tego typu atrakcji upewnijcie się, że są odpowiednio zabezpieczone i są w pełni legalne.

Źródło: The Sun

Zobacz też:

pierwszeństwo dla pieszych
Adobe Stock
Aktualności
Nowe przepisy drogowe: ważne zmiany dla pieszych
Nowelizacja ustawy o ruchu drogowym daje pieszym nowe przywileje, które mają zwiększyć bezpieczeństwo na ulicach. Ale jest też ważny zakaz! Zmiany w przepisach już obowiązują.

Piesi będą od tej pory bezpieczniejsi na drogach – obowiązuje ich pierwszeństwo przed pojazdem nawet w sytuacji, gdy dopiero zbliżają się do jezdni. Z jednym wyjątkiem! Zmiany w ruchu drogowym: pierwszeństwo dla pieszych! Rząd przyjął nowelizację ustawy „Prawo o ruchu drogowym”. Nowe przepisy dotyczą m.in. praw pieszych poruszających się po chodnikach i ulicach. Jest ważna zmiana! Piesi zachowują pierwszeństwo przed pojazdami, gdy znajdują się na przejściu dla pieszych. Ale mają je również wtedy, gdy dopiero zamierzają wejść na przejście . Ta zasada nie obowiązuje jedynie podczas wchodzenia na torowisko tramwajowe. „Pieszy znajdujący się na przejściu dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem. Pieszy wchodzący na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem, z wyłączeniem tramwaju” – zapisano w Kodeksie drogowym. Poza przywilejami piesi mają jednak też obowiązki. Wraz z nowelizacją ustawy wprowadzono zakaz używania telefonów, smartfonów i innych tego typu urządzeń  – zarówno w czasie przechodzenia przez jezdnię lub torowisko, jak i podczas wchodzenia na nie. Przepisy weszły w życie 1 czerwca 2021 roku. Przy okazji przypominamy, że odblaski mogą uratować życie dziecka na drodze ! Zobacz też: Jak nauczyć przedszkolaka bezpieczeństwa na drodze? Wożąc dzieci w wózkach, nigdy o tym nie zapominajmy! Niesamowite: ten 2-latek rozpoznaje znaki drogowe!

Mężczyzna próbował porwać chłopca
Adobe Stock
Aktualności
65-latek próbował porwać dziecko! Chłopcu pomogły koleżanki
Starszy mężczyzna próbował porwać z placu zabaw 7-letniego chłopca. Dziecku udało się uciec dzięki pomocy koleżanek i jednego z rodziców dziewczynek. Nie była to pierwsza próba uprowadzenia dziecka przez 65-letniego mężczyznę.

Kilka dni temu starszy mężczyzna chciał porwać z placu zabaw 7-latka. Gdyby nie szybka reakcja jego koleżanek i czujność dorosłych, mogłoby dojść do tragedii. Według ustaleń policjantów mężczyzna już wcześniej zaczepiał dzieci na placu zabaw. Z relacji świadków wynika, że ciągnął on i szarpał jedną z dziewczynek. Próbował porwać dziecko z placu zabaw Do zdarzenia doszło 27 maja w Libiążu w woj. małopolskim. 65-letni mężczyzna pojawił się na placu zabaw. Zaczepiał dzieci, wykrzykiwał, że je „kocha”, a po chwili, że ich „nienawidzi”. Następnie chwycił 7-letniego chłopca i siłą próbował zaciągnąć go za pobliski blok. Na ratunek chłopcu ruszyły jego koleżanki. Udało im się pomóc koledze. Jedna z dziewczynek od razu o całej sytuacji poinformowała swojego tatę. Szybko zjawił się on na placu zabaw i ujął mężczyznę, który nadal tam przebywał. Następnie tata dziewczynki zadzwonił pod numer alarmowy. Na miejsce przybyli policjanci, którzy wyjaśnili szczegóły zdarzenia i zatrzymali niebezpiecznego mężczyznę. Mężczyzna usłyszał zarzuty Podejrzany mężczyzna był nietrzeźwy. Spędził noc w pomieszczeniu dla zatrzymanych. Zostały mu postawione zarzuty usiłowania uprowadzenia małoletniego. Sąd wydał także decyzję o aresztowaniu go na trzy miesiące. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. Według ustaleń policjantów mężczyzna już wcześniej zaczepiał dzieci na placu zabaw.  Wszyscy, którzy byli świadkami takiego zdarzenia, proszeni są o kontakt z komisariatem policji w Libiążu pod numerem telefonu: 47 83 24 350. Jeżeli podejrzewasz porwanie lub zaginięcie dziecka – zadzwoń pod bezpłatny numer 995 . Zostanie wtedy uruchomiony system alarmowy w sprawie zaginięcia dziecka. Zobacz także:  Child Alert ratuje porwane dzieci - zobacz jak działa Jak...

eksperyment: porwanie dziecka
Adobe Stock
Aktualności
Szokujący eksperyment: porwanie dziecka jest ZADZIWIAJĄCO łatwe
Gorzowska reporterka Polsat News we współpracy z dwoma przedszkolami przeprowadziła eksperyment, który pokazał, jak banalnie proste jest porwanie dziecka. Bez większego trudu uprowadziła ona dziewięcioro dzieci z placu zabaw.

Ostatnio miało miejsce tragiczne wydarzenie: 11-letni Sebastian z Katowic został uprowadzony, gdy wracał z placu zabaw, a następnie zamordowany. W związku z tą historią reporterka Polsat News zdecydowała się sprawdzić, czy dzieci pamiętają o zasadach bezpieczeństwa, których powinny przestrzegać.  Na czym polegał eksperyment? Przedszkole Miejskie nr 10 przy ul. Lelewela oraz Przedszkole Miejskie nr 17 przy ul. Maczka w Gorzowie zgodziły się wziąć udział w eksperymencie. Jego celem było sprawdzenie czujności dzieci w stosunku do obcych ludzi. Zgodę na takie nietypowe działania wyrazili rodzice dzieci oraz wydział edukacji Urzędu Miasta Gorzów. Rodzice wytypowanych maluchów przeprowadzili z nimi wcześniej rozmowę na temat ich bezpieczeństwa, a także tego, że nie powinny zawierać znajomości z nieznajomymi osobami. Dzieci były jednak zupełnie nieświadome przeprowadzanego eksperymentu. Do dzieci bawiących się na placu zabaw podchodziła reporterka, zachęcając je, by poszły obejrzeć z nią króliczka, pieska. Proponowała maluchom też pójście na lody lub po klocki lego. „Kotki lubisz?”, „Chcesz zobaczyć mojego pieska? To dawaj szybko!” – przekonywała dzieci. ​Cały eksperyment był rejestrowany przez ukrytą kamerę. Reakcja dzieci Większość dzieci bez wahania przyjmowała propozycję i szła z kobietą w stronę wyjścia z placu zabaw. Odmówił tylko jeden chłopiec. „Okazało się, że otwartość dzieci, ciekawość świata, łatwość nawiązywania kontaktów to także zagrożenia. Trzeba o nich rozmawiać i tłumaczyć. Z dwóch placówek po krótkiej rozmowie w sumie chciało ze mną wyjść dziewięcioro na dziesięcioro dzieci. Tylko jeden chłopiec o imieniu Hubert odmówił, nie chciał ze mną rozmawiać i zdecydowanym krokiem odszedł. Ale inna dziewczynka powiedziała »To ja mogę pójść«. Chłopiec tłumaczył później,...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj