dni alregii
materiały prasowe
Aktualności

Dni alergii i nietolerancji pokarmowej już w ten weekend

Alergia i nietolerancja pokarmowa coraz częściej dotykają naszych dzieci. 21-22 listopada na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędą się Dni alergii i nietolerancji pokarmowej. Polecamy nie tylko rodzicom małych alergików.

Po zeszłorocznym sukcesie i ogromnym zainteresowaniu ze strony zwiedzających, organizatorzy  Dni Alergii i Nietolerancji Pokarmowej, w tym roku zapraszają na dwa razy większe wydarzenie. Tak jak w roku ubiegłym jego założeniem jest umożliwienie uczestnikom uzyskania kompleksowych  i pełnych informacji dotyczących sposobów zapobiegania i leczenia wszelkiego rodzaju alergii oraz nietolerancji pokarmowej, jak również zapoznanie się z produktami i skorzystanie z promocyjnej oferty wystawców. Wydarzenie jest skierowane do wszystkich osób, które świadomie podchodzą do swojego stylu życia i zdrowia. 

Zdrowa żywność i nie tylko

W tym roku przestrzeń wystawowa została podzielona na sektory, w których zwiedzający będą mogli spotkać się z producentami i dystrybutorami produktów z następujących obszarów:

  • GLUTEN & FREE FROM:  żywność i napoje bez glutenu, bez laktozy i innych alergenów
  • SKIN CARE:  dermokosmetyki, kosmetyki pielęgnacyjne, odzież specjalistyczna
  • HOME, HEALTH CARE&MED:  sprzęt AGD i medyczny, środki czystości, pościel, środki na roztocza, placówki medyczne, ośrodki wypoczynkowe
  • ECO & ORGANIC & VEGE:  produkty naturalne, ekologiczne, organiczne oraz vege, strefa wykładów EKO-NATURA, innowacyjny DOM HYBRYDOWY.

Oprócz możliwości zrobienia zakupów, czy poznania nowości rynkowych, czeka na was też dużo innych atrakcji. Będziecie mogli wziąć udział w warsztatach i pokazach kulinarnych vege i bezglutenowych, wysłuchać pasjonujących wykładów, wziąć udział w dyskusjach  i debatach, a także wygrać cenne nagrody w konkursie. Ważnym punktem programu będą także cogodzinne szkolenia z pierwszej pomocy przy wstrząsie anafilaktycznym prowadzone w ramach ogólnopolskiej akcji „Przygotuj się na Wstrząs”.
 


Będziecie mieli też okazję spotkać się z autorami popularnych książek m.in. Katarzyną Jankowską, autorką bloga i serii książek „Mama Alergika Gotuje”. Będzie chwila na wymianę doświadczeń oraz kupienie książki z 20-procentowym rabatem na specjalnym stoisku i zdobycie autografu autorki.

Co pyli w maju 2022: co uczula na początku, w połowie i pod koniec maja? [WIDEO]

Zbigniew Bartuzi, alergolog
mat. prasowe
Zdrowie
Alergia pokarmowa jest groźniejsza, niż się wydaje – mówi prof. Zbigniew Bartuzi
Alergia pokarmowa może objawiać się nie tylko wysypką czy biegunką, ale czasem może nawet zagrażać życiu! W ciągu ostatnich 10 lat liczba ciężkich reakcji alergicznych wzrosła 7-krotnie – mówi szef Polskiego Towarzystwa Alergicznego, prof. Zbigniew Bartuzi. Czytaj wywiad z ekspertem!

Alergia pokarmowa to dolegliwość, która może ujawnić się już w pierwszych miesiącach życia dziecka. Co ją powoduje? Jak można zmniejszyć ryzyko uczulenia na pokarmy? Kiedy może zajść wstrząs anafilaktyczny? Odpowiada prof. dr hab. med. Zbigniew Bartuzi. Prof. dr hab. med. Zbigniew Bartuzi jest alergologiem i gastroenterologiem.  Prezydent Polskiego Towarzystwa Alergicznego.  Kierownik Katedry i Kliniki Alergologii, Immunologii Klinicznej i Chorób Wewnętrznych Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, a także pełnomocnik Rektora ds. Klinicznych i Kształcenia Medycznego. – Panie Profesorze, jak poważnym problemem jest alergia pokarmowa? Już od dłuższego czasu zauważamy wzrost liczby osób cierpiących na różnego rodzaju alergie. Liczba osób z objawami alergii pokarmowej w Europie wg danych Europejskiej Akademii Alergologii Immunologii Klinicznej w ciągu ostatnich 10 lat zwiększyła się 2-krotnie a liczba chorych trafiających do Oddziałów Ratownictwa z powodu ciężkich reakcji pokarmowych spowodowanych nadwrażliwością alergiczną wzrosła w tym okresie aż 7-krotnie. - Czym się różni alergia od nietolerancji pokarmowej? W przypadku nietolerancji pokarmowych  objawy są niezależne od układu immunologicznego – mają zaś związek z reakcjami o charakterze metabolicznym, farmakologicznym czy wynikają z niedoborów enzymatycznych organizmu. Takim typowym przykładem jest niedobór laktazy, którym dotkniętych jest w populacji polskiej kilkadziesiąt procent ludzi. Objawy mogą przypominać alergie na białka mleka i manifestować się nietolerancją nawet niewielkiej jego zawartości. Katar, łzawienie oczu, wysypka, bóle brzucha, biegunka to typowe objawy reakcji alergicznej, w jej lekkiej postaci. Jednak przy jej ciężkim przebiegu może dojść do wstrząsu anafilaktycznego , który może zagrażać życiu. Alergia pokarmowa...

Mamaville, targi dla dzieci
materiały prasowe Mamaville
Aktualności
Mamaville – targi dla mamy i dziecka
Spodziewasz się dziecka? A może już jesteś mamą? Przyjdź na targi Mamaville – znajdziesz na nich wszystko, czego świeżo upieczeni rodzice i ich maluchy mogą potrzebować.

Już 12 kwietnia w godzinach 11-17 w hali wystawienniczej na Domaniewskiej 37a w Warszawie odbędzie się 5. edycja targów dla mamy i dziecka – Mamaville . Wydarzenie jest skierowane nie tylko do kobiet w ciąży oraz mam, lecz także rodzin z dziećmi oraz osób zainteresowanych tematyką macierzyństwa. Jednego dnia, w jednym miejscu będziecie mieli okazję spotkać projektantów, marki i firmy związane z tematyką ciąży, macierzyństwa i rodzicielstwa. Wszyscy uczestnicy targów będą mogli obejrzeć najnowsze kolekcje dla mam i dzieci , poznać nowe i oryginale produkty, a także wziąć udział w wielu atrakcjach i warsztatach dla rodziców i ich pociech.   Co jeszcze czeka na was na targach Mamville? strefa zakupów , gdzie wystawcy znanych marek i wybrani projektanci zaprezentują swoje produkty z branż: ubrania, zabawki, wystrój wnętrz, akcesoria, dodatki, edukacja, wydawnictwa, usługi; strefa edukacyjno-rozrywkowo-warsztatowa dla dzieci i dorosłych; strefa kulinarna , czyli jedzenie dla wszystkich (także wegetariańskie i wegańskie). 12 kwietnia z Mamaville to zatem nie tylko doskonała okazja, by poznać wszystkie nowinki ze świata rodzicielstwa, lecz także świetny pomysł na wiosenne, niedzielne, rodzinne wyjście. Wstęp na targi oraz udział we wszystkich warsztatach i atrakcjach jest bezpłatny ! Targi dla mamy i dziecka Mamaville odbędą się pod patronatem serwisu Babyonline.pl . Serdecznie zapraszamy już 12 kwietnia od godz. 11!

Mother&Baby Wrocław
materiały prasowe
Patronaty
Targi Mother&Baby już w maju
Targi dla rodziców i dzieci to doskonała okazja, żeby poznać nowinki z rodzicielskiego świata, wziąć udział w ciekawych warsztatach, a także, a może przede wszystkim - spędzić czas z rodziną. To wszystko już w maju na targach Mother&Baby.

Już 16-17 maja we wrocławskiej Hali Stulecia odbędą się targi Mother&Baby - największe w Polsce targi dla rodziców i ich pociech. To wyjątkowe wydarzenie kierowane jest nie tylko do kobiet spodziewających się dziecka, lecz także rodziców dzieci do 6. r.ż. Atrakcje na targach Mother&Baby we Wrocławiu Targi Mother&Baby już od 10 lat odbywają się w największych miastach Polski i cieszą się ogromną popularnością nie tylko wśród zwiedzających, lecz także Wystawców. Już w maju zawitają do Wrocławia. Co czeka na rodziców i dzieci w Hali Stulecia? Przede wszystkim stałe elementy targów Mother & Baby czyli m.in.: bezpłatne USG i ktg dla kobiet w ciąży, konsultacje medyczne, spotkania ze specjalistami również z medycyny estetycznej. Po raz pierwszy natomiast we Wrocławiu pojawi się strefa pielęgnacji dla kobiet , a w niej między innymi porady wizażystów, stylistów, warsztaty brafittingu,  badanie struktury włosów i wiele innych niespodzianek. Nowością również będzie strefa hipoalergiczna oraz warsztaty gotowania dla dużych i małych. Ponadto wszyscy zwiedzający będą mogli wziąć udział w warsztatach wiązania chust , warsztatach fotelikowych i ciekawych wykładach. Rodzice będą mogli kibicować swoim pociechom w wyścigach raczkujących maluchów . Tatusiowie będą mogli poczuć się jak w ciąży i razem ze swoimi partnerkami obejrzeć pokazy mody. Na najmłodszych zwiedzających będzie czekał plac zabaw z animacjami dla dzieci, dmuchańce-skakańce, konkursy z nagrodami oraz inne atrakcje dla całej rodziny. Dzieci zapraszamy także na stoisko Agi Bagi , gdzie będą mogły przedpremierowo obejrzeć serial w kąciku telewizyjnym, wspólnie z rodzicami malować bohaterów z Agi Bagi, wziąć udział w konkursach z nagrodami oraz innych atrakcjach. Partnerem targów Mother&Baby jest serwis Babyonline.pl. Szczegółowy program targów można...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj