Dwie dziewczynki zatrzaśnięte w aucie
StockAdobe
Aktualności

Dwie dziewczynki spędziły 15 godzin w zamkniętym samochodzie, bo ich matka poszła na imprezę!

19-latka zostawiła malutkie córki w wieku roku i dwóch lat w zatrzaśniętym aucie, a sama poszła się bawić. Pewnie domyślacie się, jak skończyła się ta historia...

Dwie dziewczynki – jedna w wieku dwóch lat, druga roku zostały zostawione same sobie na całą noc, bez jedzenia, picia i dostępu do świeżego powietrza, bo ich matka postanowiła pójść na imprezę i nie zabierać dzieci ze sobą. Kiedy wróciła do nich rano, dziewczynki były już nieprzytomne. Mimo reanimacji, nie udało się przywrócić im życia.

Zostawiła dzieci w aucie, bo nie chciała zabierać ich na imprezę

19-letnia mieszkanka hrabstwa Kerr County znajdującego się w stanie Teksas postanowiła wybrać się na imprezę. Mimo że była matką dwóch dziewczynek – rocznej i dwuletniej – i nie miała ich z kim zostawić, nie chciała rezygnować z zabawy. Wymyśliła więc, że zostawi dziewczynki w aucie zaparkowanym pod domem, w którym odbywała się impreza. Być może liczyła na to, że córki będą spały i nawet nie zauważą jej nieobecności… Nie przyszło jej do głowy, że w zatrzaśniętym samochodzie, w którym dzieci nie miały dostępu do świeżego powietrza i picia, może zdarzyć się tragedia. Niestety, gdy wróciła do środka następnego dnia rano, po 15 godzinach od zostawienia córek, zastała je nieprzytomne.

Świadkowie słyszeli krzyki dobiegające z auta

Dziewczynki podobno głośno krzyczały w samochodzie i były widziane przez świadków – osoby mieszkające w sąsiedztwie. Zgłaszali to nawet kobiecie i sugerowali, by zabrała dzieci z auta, ale ta nie zwracała na nich uwagi. Dlaczego więc sami nie pomogli dziewczynkom? Być może nie wiedzieli, jak zareagować albo nie chcieli się nadmiernie wtrącać.

Zdumiewające jest to, że w trakcie imprezy do auta wszedł 16-letni kolega matki dziewczynek, urządził w nim sobie kilkugodzinną drzemkę, po czym opuścił pojazd, nie zwracając uwagi na pozostawione w nim dzieci.

Bezmyślność nastoletniej matki spowodowała śmierć jej córek

Kiedy kobieta zobaczyła, że dziewczynki są nieprzytomne, zabrała je do szpitala. Tam skłamała, że córki zasłabły na spacerze w parku nad jeziorem Flat Rock. Lekarze mimo usilnych starań i reanimacji, nie odratowali dzieci. Dziewczynki zmarły, a ich matka trafiła do aresztu z zarzutem porzucenia dzieci i narażenia ich na utratę życia.

To nie jest pierwszy przypadek, gdy matka zostawiła dzieci w aucie i poszła na imprezę. Wciąż nie możemy uwierzyć, jakim brakiem wyobraźni i głupotą wykazują się ludzie, którzy zostawiają własne dzieci zamknięte w samochodach.

Was też szokują takie historie? Spotkałyście się z podobnymi przypadkami, że dzieci zostawały same w pojazdach, bo ich rodzice szli np. na zakupy lub gdziekolwiek indziej? Jeśli tak, napiszcie, jak reagowałyście!

Źródło: onet.pl

Zobacz też:

Jak wybrać fotelik dla noworodka do auta? - film

Chłopiec zamknięty w pokoju przez 19 godzin
StockAdobe
Aktualności
Matka zamknęła 8-latka w pokoju na 19 godzin! Bez jedzenia, picia i dostępu do toalety
Za to znęcanie się nad chłopcem sąd skazał kobietę na 6 lat więzienia. Jak tłumaczyła swoje zachowanie?

8-latek z Dakoty Południowej w Stanach Zjednoczonych musiał spędzić 19 godzin w samotności we własnym pokoju , w którym zamknęła go jego matka, Natalie Connot i jej partner Jeremey Harbert. Chłopiec nie dostał żadnego jedzenia ani picia. Nie miał tez możliwości skorzystania z toalety. Dlaczego matka zrobiła mu coś takiego? Zamknęła syna i pojechała odwiedzić przyjaciół Według policji Natalie Connot zatrzasnęła syna w jego sypialni i udała się wraz z partnerem w odwiedziny do przyjaciół. Chłopiec po 19 godzinach męczarni bez możliwości zaspokojenia podstawowych potrzeb fizjologicznych najpierw wyrzucił puszkę przez okno, a następnie z niego wyskoczył. Skoczył z wysokości prawie 4 metrów. Sprawa trafiła na policję i do sądu. Matce chłopca postawiono zarzut znęcania się nad dzieckiem , okrutnego traktowania i bezpodstawnego uwięzienia. „Nie traktujemy więźniów tak, jak był traktowany ten mały chłopiec” Śledztwo prokuratury wykazało, że nie tylko głodzono i przetrzymywano 8-latka, lecz także nie zapewniano mu odpowiednich warunków do normalnego funkcjonowania. W mieszkaniu były dosłownie ścieżki usypane ze śmieci , a chłopiec nie kąpał się od tygodnia . Rzecznik prokuratury przyznał, że osadzeni nie są tak traktowani w więzieniach, jak ten 8-latek we własnym domu. 19-godzinna izolacja mocno odbiła się na zdrowiu 8-latka Na skutek zamknięcia bez jedzenie i picia chłopiec musiał być hospitalizowany przez 10 dni . Cierpiał z powodu niedożywienia, hipokaliemii, zaparcia i zwężenia cewki moczowej. Jego matka tłumaczyła przed sądem, że pomysł z założeniem synowi zamka na drzwiach od sypialni podsunął jej lekarz, ponieważ syn stale się wymykał . Poza tym byli oni w trakcie budowania relacji i mieszkali razem dopiero od niedawna. Chłopiec wcześniej przebywał u babci. Wyrok sądu nie może dziwić Sąd na rozprawie po zapoznaniu...

Dziecko zamknięte w samochodzie
Fotolia
Aktualności
Zostawiła dzieci w nagrzanym samochodzie i... poszła na zakupy! Kto tak robi?!
Matka dwóch dziewczynek zostawiła córeczki w samochodzie i poszła robić zakupy w centrum handlowym. Grozi jej kara więzienia!

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 31 lipca, w Zielonej Górze. Nieodpowiedzialna matka zostawiła w nagrzanym samochodzie córeczki – jedna z dziewczynek miała roczek, druga 4 lata. Gdy dzieci przebywały w aucie, kobieta... robiła zakupy. Robiła zakupy, a dzieci zostawiła w samochodzie Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji, poinformowała, że o dzieciach pozostawionych w samochodzie bez opieki zawiadomili przechodnie. "Zaalarmowani płaczem dziecka ludzie zadzwonili na nr alarmowy 112, strażacy wezwani na miejsce wybili szybę w pojeździe" – relacjonuje rzeczniczka. Oprócz strażaków na miejsce przybyli również policjanci i karetka pogotowia. Mimo poszukiwań nie udało się znaleźć matki dziewczynek. Wtedy strażacy zdecydowali się wybić szybę w samochodzie. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że dzieci przebywały w samochodzie ponad pół godziny. Jeśli śledczy uznają, że matka naraziła dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, może podlegać karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Brawa dla przechodniów! Widzisz? Reaguj! Dziewczynki miały dużo szczęścia. Dzięki reakcji przechodniów strażacy w porę wybili szybę w samochodzie i dziewczynkom nic się nie stało. Strach pomyśleć, do jakiej tragedii mogłoby dojść, gdyby nikt nie zauważył płaczących dzieci. Dlaczego rodzice wciąż wykazują się taką nieodpowiedzialnością? Brak nam słów... Zobacz także: Przez 20 minut nie mogła dobudzić córki. W taki upał to może być twoje dziecko! Źródło: onet.pl

sąd odebrał dzieci antyszczepionkowcom
AdobeStock
Aktualności
Sąd odebrał dzieci antyszczepionkowcom-weganom
Dwie dziewczynki były skrajnie zaniedbane, niedożywione, nie rozwijały się, miały poważne schorzenia – w tej sytuacji sąd nie miał wątpliwości, że rodzice nie nadają się do opieki nad dziećmi.

Dzieci chodziły brudne, głodne, przeziębione. Wymagały pomocy lekarskiej , ale rodzice ufali tylko w medycynę naturalną i leczyli je ziołami otrzymywanymi od znachorki. Z fatalnym skutkiem. 7-latka na poziomie 3-letniego dziecka Sąd Okręgowy w Zamościu zdecydował o odebraniu dwójki dzieci rodzicom antyszczepionkowcom i weganom, którzy doprowadzili do skrajnego zaniedbania córek. Dziewczynki były żywione niemal wyłącznie warzywami i owocami, nie były szczepione, a zamiast lekarza leczyła je znachorka.   Dziewczynki chodziły do szkoły podstawowej pod Zamościem. Młodsza z nich - 7-letnia zatrzymała się na poziomie rozwoju trzyletniego dziecka i prawie nie mówiła . Dyrektorka placówki zaalarmowała opiekę społeczną, ponieważ dzieci były zaniedbane i zaczęły opuszczać lekcje. Rodzina pod nadzorem kuratora Rodzina była znana miejscowemu ośrodkowi pomocy społecznej. Matka dziewczynek od kilku lat była pod nadzorem kuratora sądowego z powodu zaniedbań u dzieci. - Dziewczynki chodziły brudne, mimo chorób, przeziębień nie otrzymywały właściwych leków. Rodzice leczyli je ziołami, które sami zbierali lub otrzymywali od znachorki. Do szkoły przychodziły głodne i chore – relacjonowała pracownica opieki społecznej. Rodzice nie pracowali, otrzymywali wsparcie z opieki społecznej. Byli weganami i taką samą dietę stosowali u swoich córek - dziewczynki jadły tylko owoce i warzywa , nie spożywały nabiału, jaj ani mięsa. U młodszej stwierdzono problemy kardiologiczne i opóźnienie w rozwoju. Tu nie chodzi o weganizm Początkowo matce ograniczono prawa rodzicielskie , ale ostatecznie sprawa trafiła do sądu rejonowego w Hrubieszowie, który zdecydował o odebraniu dzieci i umieszczeniu ich w ośrodku opiekuńczo-wychowawczym . Kilka tygodni temu decyzję w tej sprawie podtrzymał Sąd Okręgowy w Zamościu. – Sytuacja dzieci była trudna. Matka nie...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj