Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Dziecko, kot i astma
Fotolia
Aktualności

Naukowcy przekonują: dzieci mieszkające z kotami i myszami są zdrowsze!

To wcale nie sterylne warunki zapewniają dzieciom lepsze zdrowie. Jeśli w domu oprócz was mieszkają koty, myszy, a nawet… karaluchy (fuj!), jest większa szansa, że wasze dzieci unikną astmy - donoszą badacze z Uniwersytetu Waszyngtońskiego.

Okazuje się, że obecność drobinek sierści kota i myszy oraz… odchodów karaluchów powoduje zmniejszenie ryzyka wystąpienia u dzieci astmy. Zupełnie przeciwnie niż palenie papierosów przez mamę podczas ciąży lub jej gorsza kondycja psychiczna, które znacząco podwyższają ryzyko zapadnięcia na astmę.

Co zmniejsza, co zwiększa ryzyko astmy

Naukowcy przebadali 442 dzieci żyjących w centrach amerykańskich miast (w St. Louis, Baltimore, Bostonie i Nowym Jorku). Analizowali kurz pobrany z ich domów i mierzyli poziom zawartych w nim alergenów kota, myszy i karaluchów. Badacze wykazali, że obcowanie z większą ilością alergenów w niemowlęctwie jest związane z niższym ryzykiem wykrycia astmy u dzieci (choroby płuc polegającej na stanie zapalnym w drogach oddechowych). Zaobserwowano też, że to alergeny karaluchów najbardziej chronią przed astmą, choć mysie i kocie także mają znaczenie.
Podczas doświadczenia badano także krew pępowinową. U dzieci, które były narażone na dym tytoniowy jeszcze podczas życia płodowego, występuje wyższe ryzyko astmy. Tak samo było u dzieci mam przeżywających silny stres i depresję.
W badaniu wzięły udział dzieci, których choć jedno z rodziców miało astmę lub alergię, więc były one w grupie zwiększonego ryzyka choroby alergicznej (astma to choroba w dużym stopniu uwarunkowana genetycznie) – u niemal 1/3 z nich zdiagnozowano astmę do 7. roku życia.

Czystość w domu nie zapobiega alergii

– Badanie pokazuje, że do tej pory nie skupialiśmy się na właściwych sposobach zapobiegania astmie u mieszkańców dużych miast – komentuje współautor badania dr Leonard Bacharier, badacz astmy z Uniwersytetu Waszyngtońskiego. – Okazuje się, że czystość w domu jest bez znaczenia w zapobieganiu astmie. I że zdecydowanie lepiej jest pomóc młodym matkom w osiągnięciu równowagi psychicznej, bo to akurat może pomóc ich dzieciom – dodaje badacz.

Potrzeba więcej badań!

Tak naprawdę jednak potrzeba więcej doświadczeń, bo dopóki polegają one jedynie na obserwacjach, naukowcy wciąż nie są w stanie udowodnić, że jakiekolwiek zwierzę czy szkodnik może chronić przed astmą. Powyższe badanie potwierdza jednak tezę, która dość niedawno pojawiła się w medycynie pediatrycznej, że wczesne narażenie na działanie alergenu może pomagać zapobiegać alergii. (Patrz: podawanie orzeszków ziemnych już niemowlętom). A unikanie potencjalnych alergenów w okresie niemowlęcym może usypiać układ immunologiczny, który od początku nie uczy się z nimi walczyć. 

Badania nad alergiami, w tym nad astmą, są bardzo skomplikowane i wciąż trwają, a teorie badaczy wymagają potwierdzenia. Najważniejsze jednak, że to nie ryzyko astmy powinno decydować o trzymaniu w domu zwierzaka. I że odrobina kurzu w domu na pewno nikomu nie zaszkodzi!

Czy zanieczyszczenie powietrza sprzyja alergii? Dr Feleszko wyjaśnia [WIDEO]

back to school 5.10.15
materiały prasowe
Zakupy
Powrót do szkoły z 5.10.15. - jedna z linii w jesiennej kolekcji
Powrót do szkoły może być naprawdę fajny, a jesień wcale nie musi być nudna. Nowa linia ubrań w jesiennej kolekcji marki 5.10.15. to propozycje dla dzieciaków przede wszystkim w wieku szkolnym – zobacz, jakie ubranka dziecko musi mieć w swojej szkolnej wyprawce!

p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 12.0px Helvetica} p.p2 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 12.0px Helvetica; min-height: 14.0px} p.p3 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 12.0px Times} p.p4 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 12.0px Times; min-height: 14.0px} Rozpoczęcie roku szkolnego już za pasem, mamy więc propozycję dla mam i tych wszystkich, którzy od września idą do przedszkola lub szkoły. Oprócz typowo szkolnej wyprawki, w skład której wchodzi tornister czy worek na kapcie, każde dziecko zaczynające od września naukę musi mieć odpowiedni jesienny strój. Tu naprzeciw potrzebom wychodzi marka 5.10.15. , która obecnie przechodzi małą przemianę – marka wprowadza nowe logo, pod którym ukazała się linia kreacyjna ubrań dla nastolatków. Nowa linia, która należy do jesiennej kolekcji marki skierowana jest do dzieci idących od września do szkoły czy przedszkola. Ubrania są więc wygodne, proste, podążające za najnowszymi trendami, które dzieciaki kochają, a równocześnie uniwersalne i trafiające do szerokiego grona kupujących. Nowością są nowe grafiki, kroje i tkaniny, które spodobają się przede wszystkim starszym dzieciom idącycm do szkoły – prostota i wielość kolorów zachwyca. Jesienna kolekcja dla starszaków 5.10.15. stworzyło jesienną kolekcję z linią „Back to School” , która nawiązuje do mody miejskiej połączonej z amerykańskimi uczelniami i elegancją. To coś, co spodoba się każdemu dziecku, które wybiera się do szkoły. Ubrania są idealne nie tylko na rozpoczęcie roku szkolnego, który zbliża się wielkimi krokami, ale również sprawdzą się podczas zabaw w przedszkolu czy w późniejszych miesiącach przygody ze szkołą.  Linia bogata jest w słoneczne odcienie pomarańczy, połączone z intensywnym różem oraz nadrukami fluoresencyjnymi lub kolorowych liter, które pobudzą dziecięcą wyobraźnie i...

zaparcia w ciąży
AdobeStock
Zdrowie w ciąży
Zaparcia w ciąży: przyczyny, objawy, jak sobie radzić
Zaparcia w ciąży pojawiają się bardzo często. Ich główną przyczyną jest wyższy poziom progesteronu. Są uciążliwe i budzą wiele wątpliwości: czy przy problemach z wypróżnianiem można przeć, czy zaparcia w ciąży mogą wywołać poród? Wyjaśniamy i uspokajamy – zatwardzenie w ciąży można zwalczyć domowymi i bezpiecznymi sposobami.

p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 12.0px Helvetica} p.p2 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 12.0px Helvetica; min-height: 14.0px} p.p3 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 14.0px Helvetica; color: #323333; min-height: 17.0px} p.p4 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 14.0px Helvetica; color: #323333} p.p5 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 18.0px Arial; color: #323333} span.s1 {font: 14.0px Helvetica; color: #323333} span.s2 {font: 14.0px Helvetica} Zaparcia w ciąży to często spotykana dolegliwość. Przyczynia się do nich wyższy poziom ciążowych hormonów, ale również złe nawyki. Problemy z wypróżnianiem powodują duży dyskomfort, a czasami nawet ból. Nie można ich bagatelizować, bo przedłużające się zaparcia mogą przyczynić się do powstania hemoroidów. Na zatwardzenie w ciąży najlepiej pomogą domowe sposoby, które usprawnią funkcjonowanie jelit i nie zaburzą naturalnego rytmu ich pracy. Spis treści:  Zaparcia w ciąży – czym są Zaparcia w ciąży – objawy Czy zaparcia w ciąży są niebezpieczne Zaparcia w ciąży – przyczyny Co jeść na zaparcia w ciąży Ćwiczenia na zaparcia w ciąży Co na zaparcia w ciąży – preparaty z apteki Zaparcia – co to? Zaparcia, nazywane potocznie zatwardzeniem, to przedłużone zaleganie treści pokarmowej w okolicy przewodu pokarmowego, zazwyczaj w jelicie grubym. Zaparcia mogą też polegać na problemach z wydaleniem stolca z końcowego odcinka przewodu pokarmowego (odbytnicy). Jeżeli treść jelitowa znajduje się w jelicie grubym przez dłuższy czas – stolec staje się twardszy i bardziej zbity, co jeszcze bardziej utrudnia problemy z wypróżnieniem. Prawidłowo powinno się oddawać jeden stolec dziennie, minimum trzy razy w tygodniu.  Zaparcia w ciąży – objawy Jak rozpoznać problemy z...

ciężarna u lekarza
Fotolia
Zdrowie w ciąży
Jak leczy się toksoplazmozę w ciąży?
Toksoplazmoza to pasożytnicza choroba odzwierzęca. Jest szczególnie groźna dla kobiet w ciąży i ich nienarodzonych dzieci, ale możliwa do wyleczenia. Sprawdź, jak leczy się tę chorobę przenoszoną m.in. przez koty.

p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 12.0px Helvetica} p.p2 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 12.0px Helvetica; min-height: 14.0px} p.p3 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; text-align: center; line-height: 26.0px; font: 24.0px Roboto; color: #323333} p.p4 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; line-height: 27.0px; font: 17.0px Georgia; color: #444444} p.p5 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 12.0px Arial} li.li4 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; line-height: 27.0px; font: 17.0px Georgia; color: #444444} span.s1 {font: 12.0px Helvetica} ul.ul1 {list-style-type: none} Leczenie toksoplazmozy polega na antybiotykoterapii, czyli podawaniu leków przeciw pasożytom. Jeśli osobą zarażoną jest kobieta w ciąży, obejmuje również płód, aby zmniejszyć ryzyko zakażenia poprzez łożysko i wywołanie u niego toksoplazmozy wrodzonej . Co to jest toksoplazmoza? Toksoplazmoza to zakaźna choroba pasożytnicza, która jest przenoszona przez zwierzęta. Jest szczególnie groźna dla ciężarnych. Zagraża zdrowiu i życiu matki oraz nienarodzonego dziecka, które może się zarazić poprzez łożysko . Toksoplazmozę w ciąży można rozpoznać, przeprowadzając badania z krwi. Należy powtarzać je co 3 miesiące (choć jeśli wynik wykaże chorobę odzwierzęcą , leczenie należy rozpocząć jak najszybciej i częściej przeprowadzać badania kontrolne). Badania na toksoplazmozę – normy oraz interpretacja wyników IgG (–); IgM (–) - infekcji nie ma i nie było, w czasie ciąży badania kontrolne należy robić co 3 miesiące ​IgG (+); IgM (–) -  przebyte w przeszłości zakażenie (wyjątek – bardzo wysokie stężenie IgG, należy sprawdzić awidność* przeciwciał, być może do  zakażenia doszło przed poczęciem ) IgG (–); IgM (+) - świeża infekcja, konieczna pilna wizyta u lekarza oraz jak najszybsze leczenie IgG (+); IgM (+) - niedawne zakażenie, zazwyczaj wymaga...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz