Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Krępowanie rąk na obozie w Tylmanowej
Adobe Stock/ FB screen
Aktualności

Dzieci miały być związywane przez księży na obozie religijnym w Tylmanowej

Na oazie w Tylmanowej księża mieli zorganizować dziwną zabawę – krępowanie rąk, aby dzieci poczuły się jak Jezus. Podobno uczestnicy zabawy musieli poruszać się z krępowanymi rękoma i mieli zakaz samodzielnego korzystania z toalety.

„Gazeta Wyborcza” informuje o wyjątkowo nieprzyjemnej sytuacji, jaka miała spotkać dzieci na obozie Oaza Nowego Życia w Tylmanowej. Biuro Ochrony Praw Dziecka donosi, że księża mieli wiązać dzieciom ręce, „żeby poczuły się tak jak Jezus” – czytamy.

Cytaty o tacie – 17 wzruszających, mądrych i śmiesznych złotych myśli na Dzień Ojca [WIDEO]

Niepoważna „zabawa”

Biuro Ochrony Praw Dziecka informuje, że takie zabawy są niebezpieczne, a brak możliwości samodzielnego skorzystania z toalety przy jednoczesnej konieczności proszenia o pomoc kapłana zahacza o poważne naruszenie kodeksu karnego.

Obóz został zorganizowany przez Ruch Światło-Życie, który od lat organizuje wyjazdy dla dzieci i młodzieży w całej Polsce. Według ustaleń „Wyborczej” i Biura Ochrony Praw Dziecka obóz w Tylmanowej został zorganizowany przez archidiecezję łódzką. 

Czy są twarde dowody?

Dowodem ma być wysłany do BOPD screen (wciąż nie wiadomo, czy zdjęcie wysłał rodzic, czy uczestnik obozu). Na zdjęciu dziecko faktycznie miało związane ręce. „Zabawa” miała trwać godzinę. Ciężko stwierdzić, jakim materiałem związano ręce dzieci, jedno jest jednak pewne – taka „atrakcja” nie powinna mieć miejsca.

Dla niektórych mogłaby być to tylko niewinna gra, jednak dowody mogą wskazywać na zaniedbanie bezpieczeństwa i poważne naruszenie godności dziecka. Sprawa obecnie jest w toku, prezeska Biura Ochrony Praw Dziecka zadeklarowała, że złoży zawiadomienie do prokuratury.

Piszemy także o:

 Ksiądz wyprosił mnie z dzieckiem z kościoła, bo się rozpłakało. Nie pójdę tam poświęcić koszyczka!
Adobe Stock/Darios
Aktualności
„Ksiądz w Niedzielę Palmową wyprosił mnie z dzieckiem z kościoła, bo się rozpłakało. Nigdy nie pójdę tam poświęcić koszyczka!” [LIST DO REDAKCJI]
W Niedzielę Palmową poszłam z dwuletnim synkiem do kościoła. Zostaliśmy wyproszeni, i to w bardzo chamski sposób. Czuję się upokorzona zachowaniem księdza. I choć mieliśmy dziś razem z Wojtusiem przygotować koszyczek na sobotę – nie wiem, czy mam do tego serce.

W mojej parafii jest taka zasada: rodzice z młodszymi maluchami stoją na zewnątrz… Ale postanowiłam, że najwyższy czas pokazać synkowi, co dzieje się podczas mszy. Na zewnątrz tylko biega z innymi dzieciakami i nie wie, co się dzieje… Rodzice z dziećmi muszą stać na zewnątrz Sądziłam, że gdy przyjdzie kryzys (nuda, płacz), bez trudu go pokonamy. Że odwrócę uwagę synka, pokazując palemki, które przynieśli ludzie. Zresztą zawsze irytowało mnie to, że rodzice z wózkami muszą stać na zewnątrz – jak wierni gorszego gatunku. Jakby to, że mają dzieci – czyniło z nich trędowatych albo grzeszników niegodnych pełnego uczestniczenia w nabożeństwie. Oczywiście Wojtuś był jedynym małym dzieckiem wewnątrz kościoła. Zgodnie z jakąś chorą, niepisaną zasadą, że w środku mogą przebywać dzieci powyżej szóstego, siódmego roku życia… „Proszę ze mną nie dyskutować!” Wszystko było w porządku do momentu, kiedy z ambony zaczęto czytać Biblię. Wojtuś wtedy zaczął się wiercić, niepokoić i wreszcie płakać. Już po chwili jeden z księży wyszedł z konfesjonału. Pozostawił klęczącą osobę, którą właśnie spowiadał, i skierował kroki prosto w naszą stronę. – Nalegam, byście natychmiast opuścili świątynię – powiedział głośno, mocno poirytowanym tonem. – Przepraszamy, zaraz synek się uspokoi… – uśmiechnęłam się, mimo że chyba wszystkie oczy i uszy skierowane były na nas. – Zaraz będzie Ewangelia, proszę ze mną nie dyskutować! – ksiądz powiedział te słowa jeszcze bardziej podniesionym tonem. W jednej chwili poczułam, jak robi mi się gorąco. Wstałam i z dzieckiem na ręku wyszłam. Po drodze upadła mi nasza palma, ale nie dbałam o to. Ludzie oburzeni kręcili głowami Łzy cisnęły mi się do oczu, ale nie ze smutku, tylko ze złości. Czułam, jak cała się...

Były ksiądz i niedoszła zakonnica znęcali się nad dziećmi
Adobe Stock/Anastasiia Sunrise
Aktualności
Były ksiądz i niedoszła zakonnica znęcali się nad dziećmi. Zapadł ostateczny wyrok: mniejszy niż początkowo
Domagali się uniewinnienia po tym, jak bili po głowie, przywiązywali do krzeseł, głodzili, poniżali, zastraszali, wiązali na noc dzieci, które trafiły pod ich opiekę. Uniewinnienia nie ma, ale jest mniejszy wyrok.

Niedawno informowaliśmy, że były ksiądz i niedoszła zakonnica maltretowali dzieci, ale odwoływali się do sądu po tym, jak dwukrotnie zostali skazani na 5 lat pozbawienia wolności i 15-letni zakaz pełnienia funkcji rodziny zastępczej. Teraz sąd zmniejsza ich karę do 3 lat więzienia, gdyż w postępowaniu pary nie dopatrzył się znamion „szczególnego okrucieństwa”. Chcieli być rodziną zastępczą Jan. G to były ksiądz, a Agata G., jego żona, jest niedoszłą zakonnicą ze Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety. Ze względu na przeszłość kobiety, która wychowywała się w domu adopcyjnym, postanowili zostać rodziną zastępczą. Pierwotnie opiekowali się dwójką rodzeństwa, ale po tym, jak chłopiec trafił do szpitala psychiatrycznego, przyjęli pod swój dach jeszcze dwóch chłopców z niepełnosprawnością i ich ośmiomiesięczną siostrę . Za opiekę nad dziećmi dostawali pieniądze od państwa. Na dzieci z orzeczeniem przysługuje wyższa stawka. Niestety pozornie szlachetne intencje nie znalazły potwierdzenia w traktowaniu dzieci. Po tym jak jedno z nich poskarżyło się w szkole na złe traktowanie, zawiadomiono prokuraturę. Okazało się, że para państwa G. regularnie znęcała się nad dziećmi. Ostateczna decyzja sądu Pierwszy wyrok skazujący w tej sprawie zapadł w 2014 roku w Ostrowie Wielkopolskim. Sąd uznał parę winną psychicznego i fizycznego znęcania się nad dziećmi powierzonymi ich opiece. Ze względu na błędy formalne w 2016 roku Sąd w Kaliszu odesłał sprawę do ponownego rozpatrzenia. W lipcu 2020 roku pierwszy wyrok został podtrzymany, jednak państwo G. złożyli apelację i domagali się uniewinnienia . W ostatni czwartek zapadła w tej sprawie ostateczna decyzja. Wyrok brzmi: winni, ale nie szczególnego okrucieństwa. W związku z tym Sąd zmniejszył karę pozbawienia wolności z 5 do 3 lat. W wyniku znęcania się dwoje z czwórki dzieci ma trwałe...

Ksiądz nie chce pomóc prawosławnym
Adobe: lukaszmalkiewicz.pl, Scott Griessel
Aktualności
Absurd: ksiądz z Gniezna przyjmie uchodźców, ale… tylko niepalące kobiety bez małych dzieci!
Szokujące informacje upublicznił Artur Kuczma, lokalny polityk należący do Polski 2050. Zaangażowany w pomoc uchodźcom radny z Gniezna skontaktował jedną z mieszkanek z księdzem, który oferował schronienie potrzebującym. Okazało się jednak, że ksiądz postawił absurdalne wymagania!

Polacy otworzyli serca i domy uchodźcom uciekającym z objętych wojną terenów Ukrainy. Jak podaje gazeta.pl, taką pomoc zaoferował proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbego w Gnieźnie. Jednak gdy zwróciła się do niego kobieta szukająca wsparcia dla swojej rodziny z Ukrainy, otrzymała zaskakującą odpowiedź. Bóg jest jeden? Nie dla wszystkich Ksiądz z Gniezna chciał pomóc, ale oferował lokum (pokój przechodni z garderobą i dostępem do kuchni oraz łazienki) tylko niepalącym kobietom, dzieciom powyżej 10. roku życia, wyznania katolickiego lub grekokatolickiego. Ksiądz nie przyjmuje także uchodźców posiadających zwierzęta. Zrozpaczona kobieta nie mogła ukryć oburzenia. „Chodzi o życie, o ratunek. To teraz mam im powiedzieć, że z prawosławnej mają przejść na katolicką wiarę? Bóg jest jeden” – odpisała księdzu. Warto przypomnieć, że prawosławie, tak jak katolicyzm i protestantyzm, jest jednym z trzech głównych odłamów chrześcijaństwa. Przeproszeni nie czują się przeproszeni Dzięki interwencji radnego Artura Kuczmy sprawa została skierowana do gnieźnieńskiej kurii. Jak zapewnia rzecznik prasowy Archidiecezji Gnieźnieńskiej, osoby zainteresowane zostały przeproszone, a cała sytuacja wyjaśniona. Jednak innego zdania jest radny. Źródło: gazeta.pl, fakt.pl, o2.pl, onet.pl Piszemy także o: Rosjanie zbombardowali szpital położniczy w Mariupolu. „Dzieci pod gruzami” Pożegnanie rodziców z córeczką – wzruszające zdjęcie z Ukrainy Śpiewała „Mam tę moc” w ukraińskim schronie. Amelka jest już w Polsce!

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz