Wyniki
Laureaci
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
wyrok sądu Wrocław ginekolog błąd lekarski
Fotolia
Aktualności

Lekarze zwlekali z wykonaniem cesarki – dziecko zmarło...

Dlaczego doszło do tej sytuacji? Jaką karę ginekologom wymierzył Sąd we Wrocławiu?

Czy kobieta, której dziecko przez niedopatrzenie lekarzy zmarło, a ona sama w wyniku powikłań, już nigdy nie będzie mogła zostać matką, doczekała się sprawiedliwości?

Lekarze w klinice przy ul. Chałubińskiego, przez 5 dni nie podjęli decyzji o cesarskim cięciu, uważając, że kobieta ma wyłącznie problemy gastryczne, a dziecku nic nie zagraża. Dziecko niestety udusiło się w łonie matki, a tej w wyniku komplikacji lekarze musieli usunąć macicę. 

Oskarżonych było dwóch lekarzy - jeden, który przyjął kobietę na oddział i źle ocenił sytuację, a drugi, który jako ostatni zajmował się kobietą w czasie, gdy pod swoją opieką miał 90 innych ciężarnych. 
 
Kary wymierzone lekarzom to: pierwszemu za nieumyślne spowodowanie śmierci dziecka- 2 lata w zawieszeniu, drugiego sędzia uznał za niewinnego. Skazany lekarz, pracujący w zawodzie przez 48 lat nie chciał zgodzić się z werdyktem i wnosił o uznanie jego niewinności. Wyznał przed sądem, że zrobił wszystko co mógł, by pomóc pacjentce. - W sumie, ratując życie pacjentki, wykonałem sześć operacji, a nad Dolnym Śląskiem nieustannie krążył helikopter, zbierając dla niej krew potrzebną do transfuzji. To ja uratowałem tę kobietę, jak i wiele istnień w ciągu 48 lat mojej pracy - mówi ginekolog podczas mowy końcowej, wnosząc o uniewinnienie. - Jest mi bardzo przykro, że oskarża się mnie za uratowanie pacjentce życia – zakończył.

Sprawa we wrocławskim sądzie ciągnęła się od wielu lat. Wyrok jest już prawomocny, po tym jak w ubiegłym roku od decyzji sędziego odwołały się wszystkie strony. Czy wyrok który zapadł będzie zadowalający dla kobiety, która tak wiele straciła? Na decyzję sądu czekała... prawie 10 lat!

Jakie są wskazania do cesarskiego cięcia?
Kiedy robi się cesarskie cięcie?

źródło: rynekzdrowia.pl, wyborcza.pl

Kiedy można powrócić do seksu po porodzie? - radzi seksuolog dr Sylwia Jędrzejewska [WIDEO]

Fotolia
Aktualności
Ciężarne zostaną pozbawione wszelkich praw! Jak tak można?
Chciałaś współdecydować o pozycji przy porodzie, mieć męża przy sobie, otrzymać znieczulenie, opiekować się dzieckiem? To, co było do tej pory zapewnione kobietom, zostanie im odebrane!

Po cichu i bez możliwości skargi Jesteśmy głęboko poruszone tym, co potajemnie uchwalane jest za plecami kobiet. Zmiany, jakie proponuje ministerstwo w opiece okołoporodowej, wstrząsnęły nie tylko nami, ale całym środowiskiem związanym z tą tematyką. Wszystko odbywa się po cichu i bez żadnych konsultacji. Jak zawsze... Fundacja Rodzić po Ludzku , która od wielu lat silnie wspomaga ciężarne, wypracowując jak najlepsze standardy w opiece zarówno nad rodzącą, jak i dzieckiem, alarmuje o zmianach, które mają wejść w życie od 1.01.2019 r. „Chodzenie, swoboda przyjmowania wygodnych pozycji, możliwość korzystania z wanny lub prysznica, intymna sala do porodu, wybór sposobu parcia, możliwość picia w trakcie porodu, nieprzerwany kontakt matki z dzieckiem po porodzie, wsparcie w laktacji będą zależały od decyzji konkretnego lekarza w konkretnym szpitalu. Likwidacja Standardu pozbawi kobiety możliwości wniesienia skargi, ponieważ nie będą miały do czego się odwołać. Jakość opieki, jaką otrzyma rodząca, będzie zależna od decyzji ordynatora lub lekarza, zwyczajów i rutyn panujących w danej placówce. To wszystko cofa nas do ponurych lat opresyjnego położnictwa drugiej połowy XX. wieku, pełnego przemocy, odhumanizowanej opieki i korupcji”. - ostrzegają członkowie Fundacji. Wszystko zależy na jakiego lekarza trafisz Choć wydaje się logiczne, że decyzje odnośnie porodu, powinien podejmować lekarz, który ma ku temu odpowiednie wykształcenie i wiedzę praktyczną, to jednak do tej pory ciężarna miała prawo głosu. Mogła ustalić z położną, jak chciałaby rodzić, w jakich warunkach, z kim, mogła wybrać za dodatkową opłatą salę. Po porodzie dziecko było standardowo podawane mamie na min. 2 godz., by miało kontakt „skóra do skóry”. Te wszystkie „przywileje”, które stawały się powoli normą w każdym szpitalu w...

Fotolia.pl
Problemy z zajściem w ciążę
Usłyszała, że nigdy nie będzie mamą. Teraz z nadzieją patrzy w przyszłość?
Justyna w wieku 20 lat dowiedziała się, że ma kilkanaście mięśniaków macicy a lekarz od razu zaproponował histerektomię. Młoda kobieta załamała się słysząc, że musi porzucić marzenia o macierzyństwie. Zobacz jak dziś wygrywa walkę z chorobą.

Straszna diagnoza a potem wyrok Aż trudno uwierzyć, że w Polsce rocznie około 127 tys. kobiet spotyka to, co miało spotkać 20-letnią Justynę.   - Kiedy po raz pierwszy usłyszałam wyrok – trzeba pani usunąć macicę – to jedyne o czym wtedy mogłam myśleć, to to, że już nigdy nie będę mogła mieć dzieci – opowiada nie kryjąc wzruszenia Justyna (nazwisko do wiadomości redakcji). U tej młodej kobiety lekarze w wieku 20 lat zdiagnozowano kilkanaście mięśniaków macicy . - Wszystko zaczęło się, gdy byłam bardzo młoda – opowiada kobieta. -  Odkąd pamiętam miałam dokuczliwe miesiączki, ból podbrzusza nie do wytrzymania, a do tego coraz bardziej bolały mnie plecy. Nie wiedziałam, co się dzieje, dlatego udałam się do lekarza. Badania wykazały, że ma kilkanaście mięśniaków macicy i konieczna jest operacja usunięcia całej macicy. - To był dla mnie okrutny wyrok – żali się dziś 26-latka. – Miałam wtedy 20 lat, plany na przyszłość w tym założenie rodziny. Nie mogłam uwierzyć, że moje marzenia o dzieciach legną w gruzach. Już wtedy czułam się jak niepełnowartościowa kobieta, która nie będzie mogła wydać na świat dzieci. Pani Justyna początkowo załamała się. Jednak znalazła oparcie w bliskich osobach. Przyjaciele i rodzina przekonywali ją, że choroba to nie koniec świata. Wzięła się w garść i zaczęła szukać ratunku dla siebie. Zobacz też: Czy masz mięśniaki macicy?   Okazało się, że jest ratunek… i szansa na macierzyństwo    - To nie może się tak skończyć – pomyślałam wtedy – mówi 26-latka. - Znalazłam innego lekarza, który dał mi nadzieję, mówiąc o terapii farmakologicznej , która zmniejszy mięśniaki do rozmiaru kwalifikującego się do leczenia oszczędzającego narząd rodny. Tak też się stało. Została poddana farmakoterapii octanem uliprystalu ....

Ciążowe USG
AdobeStock
Aktualności
Lekarz „zażartował”, że jej dziecko nie żyje? Znamy stanowisko szpitala
Podczas wizyty u ginekologa ciężarna oczekuje profesjonalizmu i empatii. W tym przypadku chyba czegoś zabrakło... Kobieta złożyła oficjalną skargę. Lekarz stanowczo zaprzecza.

Ciąża to piękny, ale i niezwykle stresujący czas. Każde badanie, jakie wykonuje przyszła mama, może wzbudzać niepokój , a pozytywny wynik daje poczucie olbrzymiej ulgi. Często spiętej mamie może pomóc postawa lekarza. Tym razem jednak coś nie wyszło. Kobieta po wizycie złożyła skargę, a specjalista twierdzi, że nie zrobił nic złego. Niewinny żart? Pani Kamila Drozdowska z Niedarzyna jest w 6. miesiącu ciąży. Gdy w środku nocy poczuła silne skurcze i ból brzucha przestraszyła się. Kobieta wraz z narzeczonym pojechała do szpitala. Lekarz z Bytowa (woj. pomorskie) miał podczas badania  USG oświadczyć , że płód w jej brzuchu jest obumarły . Po chwili miał dodać, że był to żart. Następnie miał włączyć głośnik, by kobieta usłyszała bicie serca maluszka. Ciężarna z oddziału wypisała się na własną odpowiedzialność, gdyż nie miała zaufania do lekarza i całego oddziału. Zapewnia, że także nie zamierza rodzić w tej placówce. Sprawa została nagłośniona przez media społecznościowe. Na zdarzenie zareagował Leszek Waszkiewicz, starosta bytowski: "Każdemu z Państwa przysługuje prawo do skargi na personel Szpitala w Bytowie złożonej bezpośrednio do prezesa. Proszę zatem o korzystanie ze swoich uprawnień i składanie takowych skarg. Każda z nich zostanie wnikliwe rozpatrzona na podstawie dokumentacji medycznej, którą szpital dysponuje, monitoringów, czy rozmów z personelem". Kobieta złożyła już skargę.  Szpital zajął stanowisko Jak poinformowała MamoToJa.pl Ewa Czechowska, rzecznik Szpitala Powiatu Bytowskiego, przeprowadzono już postępowanie wyjaśniające , w trakcie którego zbadano dokumentację medyczną oraz przesłuchano pracowników szpitala, którzy obsługiwali tę pacjentkę. Według władz placówki, zebrany materiał przeczy faktom opisanym w skardze. Z dokumentacji medycznej wynika, że pacjentka od początku wizyty...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
Bon turystyczny przedłużenie
Aktualności
Bon turystyczny przedłużony: będzie obowiązywał również w sezonie zimowym 
Joanna Biegaj
Opieka na dziecko 2 dni
Prawo i finanse
2 dni opieki na dziecko: kiedy zgłaszać pracodawcy urlop opiekuńczy
Milena Oszczepalińska
życzenia na dzień chłopaka
Aktualności
Życzenia na Dzień Chłopaka: rymowanki, wierszyki, mądre cytaty
Joanna Biegaj
Ile trwa katar u dziecka
Zdrowie
Ile trwa katar u dziecka: katar wirusowy i bakteryjny. Ile trwa nieleczony katar?
Ewa Janczak-Cwil
Imiona aniołów: lista anielskich imion dla chłopców i dziewczynek
Aktualności
Imiona aniołów: lista anielskich imion dla dziewczynek i chłopców
Luiza Słuszniak
Pomysły na Dzień Chłopaka w szkole
Aktualności
Pomysły na Dzień Chłopaka w szkole: jak zorganizować obchody, jakie prezenty przygotować?
Joanna Biegaj
Ciasto na dzień chłopaka z kremem i owocami
Przepisy
Ciasto na Dzień Chłopaka: przepis. Spraw pyszną niespodziankę!
Adrianna Trusiuk
Dzień chłopaka i Dzień mężczyzny: czy to samo święto?
Święta i uroczystości
Dzień Chłopaka i Dzień Mężczyzny: czy to jest to samo święto?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Zabawy na Dzień Chłopaka: fajne i śmieszne aktywności dla dzieci
Gry i zabawy
Zabawy na Dzień Chłopaka: fajne i śmieszne gry i zabawy dla dzieci
Sylwia Arlak
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły
Edukacja
Jak napisać upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły [WZÓR]
Joanna Biegaj
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pielęgnacja niemowlaka
Aktualności
Najważniejsze zasady pielęgnacji niemowlaka (rady położnej)
Joanna Biegaj
upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola
Edukacja
Upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola: jak je napisać, kto może zostać upoważniony? 
Joanna Biegaj
skierowanie do lekarza
Zdrowie
Do jakiego specjalisty potrzebne jest skierowanie?
Magdalena Drab
Kaszka kukurydziana
Dieta
Kaszka kukurydziana dla niemowlaka – jak zrobić i od kiedy warto ją podać? [PRZEPIS]
Adrianna Trusiuk
Najlepsze książki dla 5-latka
Wychowanie
Książki dla 5-latków. Jakie wybrać, by zachwycić dziecko?
Luiza Słuszniak
wierszyk dla nauczyciela przedszkola
Przedszkolak
Wierszyk dla nauczyciela przedszkola: propozycje, które sprawdzą się też jako życzenia
Joanna Biegaj