idealny tata
Adobe Stock
Aktualności

Szukamy idealnego ojca! Zagłosuj w naszym plebiscycie!

Jaki powinien być współczesny idealny ojciec? Kto może stać się dla każdego taty wzorem do naśladowania? Decydujcie, oddając głos na jednego z 10 kandydatów wytypowanych przez naszą redakcję. Wyniki ogłosimy oczywiście w Dniu Ojca, czyli 23 czerwca.

Idealny tata to przede wszystkim tata zaangażowany. Rola ojca w dzisiejszych czasach zmieniła się totalnie. A to oznacza, że tatusiowie nie są już tylko od dyscypliny i egzekwowania obowiązków, ale przede wszystkim mają stworzyć bliską relację z dzieckiem. Mają malucha kąpać, mają się z nim bawić, tulić, czytać mu i tłumaczyć świat. I coraz częściej to robią! Choć bywa, że to bardzo zapracowani, zaangażowani w różne projekty faceci. 

Trudny wybór

Wybór kandydatów do naszego plebiscytu nie był łatwy. Pod uwagę wzięłyśmy wiele istotnych kwestii, np. umiejętność poświęcenia się dziecku, sposób jego wychowania, a także to, jak kandydat stara się pogodzić swoje tacierzyństwo z pracą. Postanowiłyśmy wytypować 10 bardzo różnych ojców – zapracowanych, chcących przekazać swoje poglądy na wychowanie, tych, których doświadczyło życie... Łączy ich jedno: miłość do dziecka.

Nasi kandydaci

Oto 10 wytypowanych przez redakcję ojców. Pod wszystkimi zdjęciami znajdziesz krótkie opisy kandydatów, aby łatwiej ci było podjąć decyzję. Zapoznaj się ze wszystkimi, a potem zagłosuj na swój typ. 

1. Jacek Olszewski 
Mąż słynnej siatkarki, Agaty Mróz, która zmarła zaledwie dwa tygodnie po przeszczepie szpiku. Jacek Olszewski musiał wówczas zaopiekować się ich córką, 2-miesięczną Lilianą. Już wtedy zasługiwał na miano bohatera. Najpierw wspierał Agatę podczas jej choroby, a po jej śmierci opiekował się dzieckiem i walczył na rzecz innych chorych, działając w fundacji Kropla Życia. Rewelacyjnie opiekuje się córką i świata poza nią nie widzi – do tego stopnia, że sama Lila zaczęła go w końcu namawiać, by się zakochał. I stało się! Jacek Olszewski ma nową partnerkę, z którą Lila świetnie się dogaduje.

Zobacz też: Po śmierci Agaty Mróz jego życie legło w gruzach

2. Jarosław Bieniuk
Piłkarz, były reprezentant Polski, tworzył związek ze zmarłą kilka lat temu aktorką Anną Przybylską, z którą ma trójkę dzieci: 16-letnią Oliwię, 12-letniego Szymona oraz 7-letniego Jana. Zawsze podkreśla, że energię do życia dają mu właśnie dzieci. W rozmowie z dziennikarzem „Przeglądu Sportowego” powiedział: „Kiedyś więcej mnie w domu nie było, niż byłem. Wracałem z treningów, meczów, starałem się spuszczać ciśnienie. Dziś to ja muszę trzymać wszystko w ryzach. Wychowanie dzieciaków to ogromne wyzwanie, bo oprócz tego, że trzeba dbać, by były najedzone, miały wyprasowane ubrania, muszę kształtować ich osobowość”. I robi to z ogromnym zaangażowaniem i powodzeniem.

Zobacz też: Poruszające słowa Jarosława Bieniuka o Ani Przybylskiej: „Straciłem całe swoje życie”

3. Kamil Nowak 
Autor blogojciec.pl, tata trójki dzieci w wieku 7, 9 i 12 lat. To ojciec, który przekonuje, jak ważną osobą w życiu dziecka jest tata. Propaguje rodzicielstwo bliskości, zachęca ojców do tego, by od samego początku angażowali się w opiekę nad maluchem, czyli przewijali, tulili, spacerowali, kąpali, a także bawili się z dzieckiem i z nim rozmawiali. W swych wypowiedziach jest autentyczny, szczery, nie ściemnia, przyznaje się do wychowawczych błędów. Z tego powodu jego blog jest jednym z najpopularniejszych blogów parentingowych. 

Zobacz też: Kamil Nowak z blogojciec.pl: „Największy błąd młodych ojców to...”

4. Piotr Kraśko
Dziennikarz i prezenter telewizyjny, tata 11-letniego Konstantego, 9-letniego Aleksandra i 2-letniej Laury. Często opowiada o swoim tacierzyństwie, chętnie chwali się chwilami spędzanymi z dziećmi. Świadczą o tym zdjęcia na Instagramie i jego wpisy, np.: „No i niech ktoś powie, że bycie ojcem nie jest najfajniejszą rzeczą na świecie”. Kiedy jego żona, Karolina Ferenstein-Kraśko brała udział w trzeciej edycji programu Agent Gwiazdy, Piotr Kraśko opiekował się dziećmi. Tę samodzielną opiekę podsumował w wywiadzie dla „Vivy”: „Cieszę się, że spędziliśmy ze sobą więcej czasu, to po pierwsze, a dwa – na pewno każdy mąż bardziej docenia swoją żonę w takich sytuacjach, bo ma świadomość, z iloma wyzwaniami ona musi sobie radzić każdego dnia”. 

Zobacz też: Te słowa Piotra Kraśki nas zaskoczyły

5. Przemysław Saleta
Bokser wagi ciężkiej, mistrz świata w kick-boxingu, a także mistrz Polski i Europy, tata 24-letniej Nicole i 16-letniej Nadii. Kiedy w 2007 roku okazało się, że jego córka Nicole potrzebuje przeszczepu nerki, a on jest dobrym dawcą, zrezygnował z dalszego uczestnictwa w programie „Gwiazdy tańczą na lodzie” i poddał się operacji, która wywołała u niego niewydolność oddechową i krwotok wewnętrzny. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze, ale Przemysław Saleta musiał zakończyć karierę sportową. Od tego czasu angażuje się w wiele akcji związanych z transplantologią, chętnie też pomaga w fundacjach. Zapytany kiedyś o swoją działalność charytatywną powiedział: „Z zasady biorę udział w dwóch rodzajach akcji charytatywnych. Jedne dotyczą przeszczepów, a drugie dzieci”. 

Zobacz też: Córka Przemysława Salety dostała nową nerkę. Jaki jest stan jej zdrowia?

6. Marcin Perfuński
Autor bloga SuperTATA, jeden z najbardziej wpływowych influencerów parentingowych według rankingu Hash.fm, dziennikarz, redaktor, tata 9-letniej Marysi, 7-letniej Zosi, 6-letniej Weroniki, 4-letniej Klary, 9-miesięcznej Dominiki. Swojego bloga określa przewrotnie jako bloga słabego taty, który chce być super. Dzieli się na nim radością z bycia ojcem w rodzinie wielodzietnej, porusza mnóstwo wychowawczych tematów, motywuje ojców do angażowania się w życie dzieci. Często występuje gościnnie na konferencjach i w mediach jako ekspert od rodziny, choć on sam podejrzewa, że traktowany jest po prostu jako ciekawostka – ojciec, który wyjątkowo nie potrafi spłodzić syna :) 

Zobacz też: Dlaczego nigdy nie zostanę najpopularniejszym blogerem

7. Tomasz Majewski 
Kulomiot, czterokrotny uczestnik igrzysk olimpijskich, wielokrotny medalista mistrzostw świata i Europy, tata 6-letniego Mikołaja. Choć jako sportowiec dużo jeździ po świecie i mnóstwo czasu spędza na treningach, troskliwie opiekuje się synkiem. W wywiadzie dla „Przeglądu Sportowego” powiedział: „Podoba mi się rola ojca i każdemu ją polecam. To, że mam synka, daje mi bardzo duży impuls. Takiego kopa. Mam rodzinę, wiem, że robię to dla niej [...] To normalne, czasami banalne życie, jest bardzo ważne. Kąpię syna, bawimy się. Robię wszystko, co potrzeba. Wiadomo, że Ania robi to lepiej i częściej, ale staram się pomagać”. 

8. Jurek Owsiak
Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, tata dwóch dorosłych córek: Ewy i Aleksandry. W  wywiadach zawsze podkreśla, że to na żonie spoczywał główny obowiązek wychowania dzieci, ale... Każdy wie, że za sprawą Jurka wiele dzieci dostało swoją szansę na zdrowie i życie. Właśnie za to redakcyjna nominacja na Idealnego Tatę :)

Zobacz też: Rodzice na Facebooku dziękują Jurkowi Owsiakowi za zdrowie swoich dzieci

9. Jakub Błaszczykowski 
Piłkarz reprezentacji Polski w piłce nożnej, tata 7-letniej Oliwii i 4-letniej Leny. W wywiadach podkreśla, że z przyjemnością pomaga żonie przy dzieciach, choć jednocześnie uważa, że to ona „dźwiga” dom. Kuba pomógł uratować telefon zaufania dla młodzieży prowadzony przez Dajemy Dzieciom Siłę, gdy straciła rządowe dofinansowanie. Ma też własną fundację „Ludzki Gest Jakub Błaszczykowski”, która pomaga dzieciom i młodym ludziom. Fundacja organizuje m.in. coroczny turniej piłkarski dla dzieci i młodzieży „Kuba Cup”. W uznaniu swojej działalności dobroczynnej Jakub Błaszczykowski został odznaczony Orderem Uśmiechu, a za działalność charytatywną w Opolu na rzecz osób niepełnosprawnych i potrzebujących pomocy został wyróżniony Medalem Świętego Brata Alberta. Był twarzą kampanii społecznej pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka „Bądź kumplem, nie dokuczaj”, która propagowała koleżeńskie zachowania. Został też Człowiekiem Pojednania i Pokoju 2017 roku. 

Zobacz też: Świetny piłkarz, oddany mąż i ojciec. Oto 7 rzeczy, za które kochamy Kubę Błaszczykowskiego!

10. Mój tata
Tę kandydaturę możesz opisać tylko ty. Twój tata był zawsze dla ciebie oparciem? Dmuchał na rozbite kolanko, nauczył jazdy na rowerze, zabierał na fajne wyprawy, pokazywał świat, pomagał w nauce, jednym słowem mogłaś zawsze na niego liczyć? Zagłosuj właśnie na niego! 


Nagroda!

Zwycięzca plebiscytu otrzyma nagrodę – inteligentną golarkę marki Braun, która posiada pięć trybów golenia i dostosowuje się do zarostu.

Patronem plebiscytu jest  

 

Redakcja poleca

REKLAMA
Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile dać na chrzest w 2024 roku? (ile od dziadków a ile od chrzestnej, chrzestnego i gości) 
Luiza Słuszniak
wierszyki o wiośnie
Gry i zabawy
Wiersze o wiośnie: piękne utwory znanych poetów i krótkie rymowanki dla dzieci
Ewa Janczak-Cwil
cytaty na komunię
Cytaty i przysłowia
Cytaty na komunię świętą: piękne i mądre, Jana Pawła ll, cytaty z Biblii
Joanna Biegaj
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
chłopiec, dziecko, krzyk, złość
Wychowanie
Agresywne dziecko w przedszkolu: co robić, gdzie zgłosić?
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
Szkoła w Chmurze: kto może z niej skorzystać?
Edukacja
Szkoła w Chmurze: na czym polega, czy jest legalna i kto może z niej skorzystać?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Przedszkolaki powinny się bawić, a nie ciągle uczyć
Edukacja
Przedszkolaki coraz częściej potrafią czytać i pisać, ale mają zaburzenia sensoryczne. Gdzie tkwi błąd?
Milena Oszczepalińska
dziecko ciągle choruje
Zdrowie
Dziecko ciągle choruje: nawracające zapalenie oskrzeli i infekcje gardła [CO ROBIĆ?]
Magdalena Drab
Pełne szpitale RSV
Aktualności
Lekarz mówi wprost: dziecko z RSV i z dusznością umrze, jeśli nie trafi do szpitala
Ewa Janczak-Cwil
wpływ telewizji na rozwój dziecka
Wychowanie
Wpływ telewizji na rozwój dziecka – negatywne i pozytywne skutki oglądania telewizji
Aneta Grinberg
morfologia u dzieci
Zdrowie
Morfologia u dzieci – jak czytać wyniki krwi [NORMY]
Ewa Janczak-Cwil
znieczulenie podpajęczynówkowe
Poród naturalny
Znieczulenie podpajęczynówkowe najczęściej stosowane podczas cesarskiego cięcia [zalety i wady]
Agnieszka Majchrzak
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2024: ile dni i ile płatny? Dokumenty i wniosek o urlop dla ojca
Magdalena Drab