Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
idealny tata
Adobe Stock
Aktualności

Szukamy idealnego ojca! Zagłosuj w naszym plebiscycie!

Jaki powinien być współczesny idealny ojciec? Kto może stać się dla każdego taty wzorem do naśladowania? Decydujcie, oddając głos na jednego z 10 kandydatów wytypowanych przez naszą redakcję. Wyniki ogłosimy oczywiście w Dniu Ojca, czyli 23 czerwca.

Idealny tata to przede wszystkim tata zaangażowany. Rola ojca w dzisiejszych czasach zmieniła się totalnie. A to oznacza, że tatusiowie nie są już tylko od dyscypliny i egzekwowania obowiązków, ale przede wszystkim mają stworzyć bliską relację z dzieckiem. Mają malucha kąpać, mają się z nim bawić, tulić, czytać mu i tłumaczyć świat. I coraz częściej to robią! Choć bywa, że to bardzo zapracowani, zaangażowani w różne projekty faceci. 

Trudny wybór

Wybór kandydatów do naszego plebiscytu nie był łatwy. Pod uwagę wzięłyśmy wiele istotnych kwestii, np. umiejętność poświęcenia się dziecku, sposób jego wychowania, a także to, jak kandydat stara się pogodzić swoje tacierzyństwo z pracą. Postanowiłyśmy wytypować 10 bardzo różnych ojców – zapracowanych, chcących przekazać swoje poglądy na wychowanie, tych, których doświadczyło życie... Łączy ich jedno: miłość do dziecka.

Nasi kandydaci

Oto 10 wytypowanych przez redakcję ojców. Pod wszystkimi zdjęciami znajdziesz krótkie opisy kandydatów, aby łatwiej ci było podjąć decyzję. Zapoznaj się ze wszystkimi, a potem zagłosuj na swój typ. 

1. Jacek Olszewski 
Mąż słynnej siatkarki, Agaty Mróz, która zmarła zaledwie dwa tygodnie po przeszczepie szpiku. Jacek Olszewski musiał wówczas zaopiekować się ich córką, 2-miesięczną Lilianą. Już wtedy zasługiwał na miano bohatera. Najpierw wspierał Agatę podczas jej choroby, a po jej śmierci opiekował się dzieckiem i walczył na rzecz innych chorych, działając w fundacji Kropla Życia. Rewelacyjnie opiekuje się córką i świata poza nią nie widzi – do tego stopnia, że sama Lila zaczęła go w końcu namawiać, by się zakochał. I stało się! Jacek Olszewski ma nową partnerkę, z którą Lila świetnie się dogaduje.

Zobacz też: Po śmierci Agaty Mróz jego życie legło w gruzach

2. Jarosław Bieniuk
Piłkarz, były reprezentant Polski, tworzył związek ze zmarłą kilka lat temu aktorką Anną Przybylską, z którą ma trójkę dzieci: 16-letnią Oliwię, 12-letniego Szymona oraz 7-letniego Jana. Zawsze podkreśla, że energię do życia dają mu właśnie dzieci. W rozmowie z dziennikarzem „Przeglądu Sportowego” powiedział: „Kiedyś więcej mnie w domu nie było, niż byłem. Wracałem z treningów, meczów, starałem się spuszczać ciśnienie. Dziś to ja muszę trzymać wszystko w ryzach. Wychowanie dzieciaków to ogromne wyzwanie, bo oprócz tego, że trzeba dbać, by były najedzone, miały wyprasowane ubrania, muszę kształtować ich osobowość”. I robi to z ogromnym zaangażowaniem i powodzeniem.

Zobacz też: Poruszające słowa Jarosława Bieniuka o Ani Przybylskiej: „Straciłem całe swoje życie”

3. Kamil Nowak 
Autor blogojciec.pl, tata trójki dzieci w wieku 7, 9 i 12 lat. To ojciec, który przekonuje, jak ważną osobą w życiu dziecka jest tata. Propaguje rodzicielstwo bliskości, zachęca ojców do tego, by od samego początku angażowali się w opiekę nad maluchem, czyli przewijali, tulili, spacerowali, kąpali, a także bawili się z dzieckiem i z nim rozmawiali. W swych wypowiedziach jest autentyczny, szczery, nie ściemnia, przyznaje się do wychowawczych błędów. Z tego powodu jego blog jest jednym z najpopularniejszych blogów parentingowych. 

Zobacz też: Kamil Nowak z blogojciec.pl: „Największy błąd młodych ojców to...”

4. Piotr Kraśko
Dziennikarz i prezenter telewizyjny, tata 11-letniego Konstantego, 9-letniego Aleksandra i 2-letniej Laury. Często opowiada o swoim tacierzyństwie, chętnie chwali się chwilami spędzanymi z dziećmi. Świadczą o tym zdjęcia na Instagramie i jego wpisy, np.: „No i niech ktoś powie, że bycie ojcem nie jest najfajniejszą rzeczą na świecie”. Kiedy jego żona, Karolina Ferenstein-Kraśko brała udział w trzeciej edycji programu Agent Gwiazdy, Piotr Kraśko opiekował się dziećmi. Tę samodzielną opiekę podsumował w wywiadzie dla „Vivy”: „Cieszę się, że spędziliśmy ze sobą więcej czasu, to po pierwsze, a dwa – na pewno każdy mąż bardziej docenia swoją żonę w takich sytuacjach, bo ma świadomość, z iloma wyzwaniami ona musi sobie radzić każdego dnia”. 

Zobacz też: Te słowa Piotra Kraśki nas zaskoczyły

5. Przemysław Saleta
Bokser wagi ciężkiej, mistrz świata w kick-boxingu, a także mistrz Polski i Europy, tata 24-letniej Nicole i 16-letniej Nadii. Kiedy w 2007 roku okazało się, że jego córka Nicole potrzebuje przeszczepu nerki, a on jest dobrym dawcą, zrezygnował z dalszego uczestnictwa w programie „Gwiazdy tańczą na lodzie” i poddał się operacji, która wywołała u niego niewydolność oddechową i krwotok wewnętrzny. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze, ale Przemysław Saleta musiał zakończyć karierę sportową. Od tego czasu angażuje się w wiele akcji związanych z transplantologią, chętnie też pomaga w fundacjach. Zapytany kiedyś o swoją działalność charytatywną powiedział: „Z zasady biorę udział w dwóch rodzajach akcji charytatywnych. Jedne dotyczą przeszczepów, a drugie dzieci”. 

Zobacz też: Córka Przemysława Salety dostała nową nerkę. Jaki jest stan jej zdrowia?

6. Marcin Perfuński
Autor bloga SuperTATA, jeden z najbardziej wpływowych influencerów parentingowych według rankingu Hash.fm, dziennikarz, redaktor, tata 9-letniej Marysi, 7-letniej Zosi, 6-letniej Weroniki, 4-letniej Klary, 9-miesięcznej Dominiki. Swojego bloga określa przewrotnie jako bloga słabego taty, który chce być super. Dzieli się na nim radością z bycia ojcem w rodzinie wielodzietnej, porusza mnóstwo wychowawczych tematów, motywuje ojców do angażowania się w życie dzieci. Często występuje gościnnie na konferencjach i w mediach jako ekspert od rodziny, choć on sam podejrzewa, że traktowany jest po prostu jako ciekawostka – ojciec, który wyjątkowo nie potrafi spłodzić syna :) 

Zobacz też: Dlaczego nigdy nie zostanę najpopularniejszym blogerem

7. Tomasz Majewski 
Kulomiot, czterokrotny uczestnik igrzysk olimpijskich, wielokrotny medalista mistrzostw świata i Europy, tata 6-letniego Mikołaja. Choć jako sportowiec dużo jeździ po świecie i mnóstwo czasu spędza na treningach, troskliwie opiekuje się synkiem. W wywiadzie dla „Przeglądu Sportowego” powiedział: „Podoba mi się rola ojca i każdemu ją polecam. To, że mam synka, daje mi bardzo duży impuls. Takiego kopa. Mam rodzinę, wiem, że robię to dla niej [...] To normalne, czasami banalne życie, jest bardzo ważne. Kąpię syna, bawimy się. Robię wszystko, co potrzeba. Wiadomo, że Ania robi to lepiej i częściej, ale staram się pomagać”. 

8. Jurek Owsiak
Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, tata dwóch dorosłych córek: Ewy i Aleksandry. W  wywiadach zawsze podkreśla, że to na żonie spoczywał główny obowiązek wychowania dzieci, ale... Każdy wie, że za sprawą Jurka wiele dzieci dostało swoją szansę na zdrowie i życie. Właśnie za to redakcyjna nominacja na Idealnego Tatę :)

Zobacz też: Rodzice na Facebooku dziękują Jurkowi Owsiakowi za zdrowie swoich dzieci

9. Jakub Błaszczykowski 
Piłkarz reprezentacji Polski w piłce nożnej, tata 7-letniej Oliwii i 4-letniej Leny. W wywiadach podkreśla, że z przyjemnością pomaga żonie przy dzieciach, choć jednocześnie uważa, że to ona „dźwiga” dom. Kuba pomógł uratować telefon zaufania dla młodzieży prowadzony przez Dajemy Dzieciom Siłę, gdy straciła rządowe dofinansowanie. Ma też własną fundację „Ludzki Gest Jakub Błaszczykowski”, która pomaga dzieciom i młodym ludziom. Fundacja organizuje m.in. coroczny turniej piłkarski dla dzieci i młodzieży „Kuba Cup”. W uznaniu swojej działalności dobroczynnej Jakub Błaszczykowski został odznaczony Orderem Uśmiechu, a za działalność charytatywną w Opolu na rzecz osób niepełnosprawnych i potrzebujących pomocy został wyróżniony Medalem Świętego Brata Alberta. Był twarzą kampanii społecznej pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka „Bądź kumplem, nie dokuczaj”, która propagowała koleżeńskie zachowania. Został też Człowiekiem Pojednania i Pokoju 2017 roku. 

Zobacz też: Świetny piłkarz, oddany mąż i ojciec. Oto 7 rzeczy, za które kochamy Kubę Błaszczykowskiego!

10. Mój tata
Tę kandydaturę możesz opisać tylko ty. Twój tata był zawsze dla ciebie oparciem? Dmuchał na rozbite kolanko, nauczył jazdy na rowerze, zabierał na fajne wyprawy, pokazywał świat, pomagał w nauce, jednym słowem mogłaś zawsze na niego liczyć? Zagłosuj właśnie na niego! 


Nagroda!

Zwycięzca plebiscytu otrzyma nagrodę – inteligentną golarkę marki Braun, która posiada pięć trybów golenia i dostosowuje się do zarostu.

Patronem plebiscytu jest  

 

Cytaty o tacie – 17 wzruszających, mądrych i śmiesznych złotych myśli na Dzień Ojca [WIDEO]

idealna mama
Adobe Stock
Aktualności
Znamy laureatkę naszego plebiscytu na idealną mamę!
Kto został laureatką plebiscytu mamotoja.pl na idealną mamę? Anna Lawendowska? Lidia Niedźwiedzka-Owsiak? A może Malwina Bakalarz,a autorka bloga Bakusiowo.pl? Znamy już wyniki!

Najpierw zrobiłyśmy redakcyjną burzę mózgów, by wytypować 10 kandydatek do tytułu Idealnej Mamy. Wcale nie było łatwo, bo przecież takich mam jest mnóstwo! Plebiscyt ruszył 10 maja i cieszył się ogromną popularnością – wzięło w nim udział blisko 1400 osób. Dziękujemy wam za wszystkie oddane głosy.  Trudny wybór Niektórzy zarzucali nam, że dobór kandydatek nie jest odpowiedni, bo trudno je ze sobą porównać. To prawda, ale nasz wybór naprawdę był przemyślany – chciałyśmy, aby reprezentowały one bardzo różne rodzaje macierzyństwa. Jak w życiu... Zatem wśród kandydatek do tytułu znalazły się znane mamy, takie jak np. Anna Lewandowska czy autorka bloga Bakusiowo.pl Malwina Bakalarz, ale także te mniej znane, ale wyróżniające się wyjątkowymi cechami, pokazujące, jak czasem wymagające jest macierzyństwo. Głos można było także oddać na... własną mamę. Pierwsze miejsce Największą liczbę głosów, bo ponad 42 proc., zdobyła Agnieszka Oczkowska , mama trójki chorych dzieci: Ewy, która urodziła się z wadą genetyczną, nazywaną galaktozemią, Franka, który urodził się bez przedramienia, ma cukrzycę i guza okolicy nadsiodłowej i podwzgórza mózgu, oraz Jasia, który przeszedł silne zakażenie szpitalne oraz sepsę, od ponad 4 lat oddycha tylko przez respirator. Pani Agnieszka to przykład mamy, która się nie poddaje, kocha swoje dzieci i razem z mężem fenomenalnie się nimi opiekuje. Serdecznie gratulujemy! Drugie miejsce Drugie miejsce w naszym rankingu (blisko 26 proc. głosów) zajęła Malwina Bakalarz , autorka najpopularniejszego bloga parentingowego w Polsce Bakusiowo.pl, mama Matiego i Milenki. Swoje macierzyńskie i rodzinne doświadczenia opisuje tak dobrze, że czytają ją setki tysięcy mam. Doskonale wyczuwa, co mamom w duszy gra, i potrafi je wesprzeć i zmotywować. Ostatnio Malwina wydała książkę „Jak zmieniłam życie...

sex
fotolia.com
Święta i uroczystości
Co tata naprawdę chce dostać na Dzień Ojca
Na Dzień Ojca nie kupuj mężowi krawata ani perfum. To nie jest wymarzony prezent. Zobacz, z czego tak naprawdę (oprócz laurki od kochanego dziecka) ucieszy się tata!
mama z dziećmi
Fotolia
Mama
Bycie idealnym rodzicem jest niewiarygodnie proste... gdy nim nie jesteś
Każdy z nas ma receptę na idealne rodzicielstwo... zanim jeszcze zostanie rodzicem. Życie jednak weryfikuje te poglądy. Gdy już mamy dzieci, nic nie jest idealne. Prócz naszych dzieci.

Każdy z nas ma idealną wizję rodzicielstwa ... dopóki na świecie nie pojawią się jego własne dzieci. Wszystkie zapewnienia w stylu: "ja nigdy nie pozwoliłabym, aby dziecko mną rządziło" albo "nigdy nie dałabym swojemu dziecku śmieciowego jedzenia, tylko zdrowe produkty" lub " moje dziecko będzie sprzątało po sobie zabawki", po urodzeniu dziecka stają się pustymi sloganami. Życie zwykle weryfikuje nasze poglądy dotyczące wychowania dzieci . Gdy tak się stanie, część osób udaje, że nigdy tak nie mówiło, a część bije się w piersi, mówiąc "kto nie zgrzeszył w ten sposób, niech pierwszy rzuci kamieniem". Podobnie uważa pewna blogerka, matka trójki dzieci,  Meredith Masony, autorka bloga "To niewłaściwe". W swoim poście napisała: " Bycie rodzicem jest niewiarygodnie proste... jeśli nim nie jesteś. Dlaczego? Zanim zostałam mamą, miałam wiele wspaniałych pomysłów dotyczących rodzicielstwa . Gdybym mogła cofnąć czas, roześmiałabym się sobie w twarz. Bycie mamą to najtrudniejsza praca na świecie. Wypowiedziałam wiele śmiesznych rzeczy, zanim nią zostałam". Co znalazło się na jej liście – poniżej kilka wybranych przez nas tematów. Zobacz także: Rodzicielstwo w komiksie. Może być i zabawnie, i strasznie Śmieciowe jedzenie Kto z nas nie deklarował, że jego dziecko nigdy nie będzie jadło śmieciowych dań ( fast foodów , słodyczy)? Kto z nas rzeczywiście się tego trzymał? Ja niestety nie. Zdarzyło się kilka razy, że w drodze na wakacje zatrzymywaliśmy się przy barach szybkiej obsługi i zjadaliśmy hamburgery czy smażone w głębokim tłuszczu kurczaki. Podobnie było z Meredith Masony. Autorka napisała: "Chciałam, by moje dzieci jadły tylko zdrowe, w 100% naturalne posiłki . Niestety nie udało się. Próbowałem – wierzcie mi! Ale ta zasada była zbyt restrykcyjna dla mojej...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz